ministerstwo finansów druki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ministerstwo finansów druki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ministerstwo finansów druki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podatek handlowy ma być uszczelniony

  Podatek handlowy ma być uszczelniony

  Posłowie pracują nad rozwiązaniem, które zniechęci sieci handlowe, posługujące się wieloma numerami NIP, do unikania zapłaty podatku od handlu detalicznego.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Finansów sceptycznie o zmianach w zakresie grup kapitałowych

  Ministerstwo Finansów sceptycznie o zmianach w zakresie grup kapitałowych

  Już tylko na podpis prezydenta czeka nowelizacja prawa celnego i pakiet paliwowy. Natomiast podatkiem od handlu zajmie się jeszcze Senat

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Cudzoziemcy już bez oświadczeń. Ale z szybszą ścieżką zatrudnienia

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, który od 2017 r. ma wprowadzić zezwolenia na zatrudnianie cudzoziemców do pracy sezonowej. Inne resorty zgłosiły do niego propozycje nowych rozwiązań – korzystnych dla pracodawców. Przeanalizowaliśmy, na jakie rozwiązania resort rodziny się zgadza, a na jakie nie. Co istotne, odmawia m.in. uwzględnienia propozycji Ministerstwa Rozwoju, aby zatrudnianie cudzoziemców nadal odbywało się na podstawie oświadczeń składanych w powiatowym urzędzie pracy (PUP).

  czytaj więcej

 • Rozliczenia: Budżet zyskał więcej z CIT

  Rozliczenia: Budżet zyskał więcej z CIT

  Wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych były w 2015 r. o prawie miliard większe niż rok wcześniej. Wyniosły ponad 31 mld zł.

  czytaj więcej

 • Zamówienia będą rozliczane elektronicznie

  Zamówienia będą rozliczane elektronicznie

  Do listopada 2018 r. cała administracja w Polsce będzie przyjmować elektroniczne faktury, a dwa lata później te papierowe całkowicie znikną z rynku zamówień publicznych – wynika z projektu założeń nowej ustawy przyjętego w poniedziałek przez rząd.

  czytaj więcej

 • JPK: Bez współpracy z Polakami zagraniczne firmy nie rozliczą się z fiskusem

  JPK: Bez współpracy z Polakami zagraniczne firmy nie rozliczą się z fiskusem

  Przedsiębiorca z zagranicy nie złoży w naszym kraju ewidencji podatkowej w formacie elektronicznym, jeśli nie ma PESEL, NIP lub adresu w Polsce.

  czytaj więcej

 • Jaka kwota wolna od podatku w 2017 r.?

  Jaka kwota wolna od podatku w 2017 r.?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad poprawką w sprawie kwoty wolnej od podatku. W przyszłym roku ma ona wynosić 556,02 zł, co oznacza, że zwolniony z PIT będzie dochód w wysokości 3091 zł.

  czytaj więcej

 • Tylko posłowie PiS za projektem ustawy o KAS

  Tylko posłowie PiS za projektem ustawy o KAS

  Poprawki i wniosek o odrzucenie przepisów o Krajowej Administracji Skarbowej złożono w czwartej podczas drugiego czytania poselskich projektów. Bezwarunkowe poparcie dla planu konsolidacji administracji skarbowej zadeklarowali tylko posłowie PiS.

  czytaj więcej

 • Formularze podatkowe. Fiskus więcej wymaga, niż sam podpowiada

  Formularze podatkowe. Fiskus więcej wymaga, niż sam podpowiada

  Od 2017 r. wielu podatników VAT będzie przesyłać deklaracje VAT wyłącznie przez internet. Bardzo ograniczona zostanie też możliwość składania ich raz na kwartał. Zakłada to nowelizacja ustawy o VAT, którą wkrótce powinien rozpatrzyć rząd i skierować do Sejmu.

  czytaj więcej

 • Powrót wątpliwej sankcji w podatku od towarów i usług

  Powrót wątpliwej sankcji w podatku od towarów i usług

  Dodatkowe zobowiązanie podatkowe oraz jednoczesne zaostrzenie odpowiedzialności karnej i karnoskarbowej – oto narzędzia w walce z wyłudzeniami VAT. Taka regulacja zakłada jednak dwukrotne karanie za to samo, co może być niezgodne z Konstytucją RP

  czytaj więcej

 • Reforma fiskusa i uszczelnianie systemu coraz bliżej

  Reforma fiskusa i uszczelnianie systemu coraz bliżej

  Krajowa Administracja Skarbowa powstanie 1 marca 2017 r., a podatek od handlu wejdzie w życie od 2018 r. Kwota wolna od PIT pozostanie na razie bez zmian, za to podatników przestaną chronić niektóre interpretacje. Sejm przyjął także nowelizację VAT.

  czytaj więcej

 • Wspólna obsługa w gminie. Jak ją prawidłowo przygotować i wdrożyć

  Wspólna obsługa w gminie. Jak ją prawidłowo przygotować i wdrożyć

  Gmina zamieszkana przez ok. 30 tys. mieszkańców jest organem prowadzącym dla dwóch przedszkoli, siedmiu szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów. Ponadto działają w niej miejski ośrodek pomocy społecznej (jednostka budżetowa), miejski ośrodek sportu i rekreacji (jednostka budżetowa), zakład usług komunalnych (zakład budżetowy), miejska biblioteka publiczna (gminna instytucja kultury) oraz miejski ośrodek kultury (gminna instytucja kultury). Gmina ma również 100 proc. udziałów w jednej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością – w przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym. Jednocześnie na terenie gminy funkcjonują trzy zespoły szkół ponadgimnazjalnych oraz liceum ogólnokształcące, których organem prowadzącym jest powiat Y. Burmistrz chciałby objąć zakresem wspólnej obsługi jeśli nie wszystkie, to przynajmniej jak największą liczbę ww. jednostek działających (funkcjonujących) na terenie gminy.

  czytaj więcej

 • Kontrole firm audytorskich: Inspekcja sprawdzi, czy badanie było poprawne

  Kontrole firm audytorskich: Inspekcja sprawdzi, czy badanie było poprawne

  - Kontrole firm audytorskich nakierowane będą na ważne obszary ryzyka związanego z procesem weryfikacji sprawozdań finansowych - uważa Krzysztof Burnos prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

  czytaj więcej

 • Kalendarz podatnika: Kiedy rozliczyć PIT?

  Kalendarz podatnika: Kiedy rozliczyć PIT?

  Nie ma jednego terminu składania zeznań podatkowych. Obok najpopularniejszego druku PIT-37, istnieje szereg innych formularzy, które należy przekazać fiskusowi w odpowiednim terminie. Kto musi rozliczyć się z urzędem skarbowym i o jakich terminach podatnicy muszą pamiętać w 2017 roku?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej