koszt delegacji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu koszt delegacji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące koszt delegacji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak nie przepłacać w delegacji?

  Jak nie przepłacać w delegacji?

  Kluczem do optymalizacji kosztów ponoszonych przez firmy w delegacjach jest profesjonalne zarządzanie podróżami służbowymi. Praktyczne wskazówki na temat organizacji wyjazdów, przedsiębiorcy odnajdą w najnowszej publikacji Diners Club i Barbary Dziedzic pt.: „Jak efektywnie zarządzać podróżami służbowymi”. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej na portalu gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • KSF: Dobrowolna restrukturyzacja kredytów frankowych jest skuteczniejsza niż rozwiązania ustawowe

  KSF: Dobrowolna restrukturyzacja kredytów frankowych jest skuteczniejsza niż rozwiązania ustawowe

  Komitet Stabilności Finansowej jest zgodny, że dobrowolna restrukturyzacja kredytow w walutach jest skuteczniejsza niż rozwiązania ustawowe, a stworzone przez członków KSF ramy prawne i regulacyjne doprowadzić powinny do zmniejszenia obciążeń kredytobiorców oraz uczynić bezprzedmiotowymi propozycje rozwiązań ustawowych, - podano w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Pracownik w delegacji, czyli jak rozliczyć podróż służbową

  Pracownik w delegacji, czyli jak rozliczyć podróż służbową

  O wyjeździe służbowym, który jeszcze jakiś czas temu był wyprawą, ekspedycją poprzedzaną szczególnymi przygotowaniami, dzisiaj często decyduje się ad hoc, z potrzeby chwili. Oczywiście wiele spraw można załatwić przez telefon, wideokonferencję itp., ale przecież nic nie tak nie buduje relacji z kontrahentem, nie daje możliwości zapoznania się z nim, wyczucia jego intencji, jak osobista rozmowa, wspólny posiłek itp. A przecież podróże służbowe to nie tylko negocjacyjne spotkania z kontrahentami.

  czytaj więcej

 • Nasza energetyka może zyskać na emisji CO2

  Nasza energetyka może zyskać na emisji CO2

  16 mld euro w latach 2021–2030 może pozyskać na inwestycje polski sektor energetyczny dzięki reformie unijnego systemu handlu emisjami.

  czytaj więcej

 • Zbliża się koniec hurtowni audytów i zaniżania cen

  Zbliża się koniec hurtowni audytów i zaniżania cen

  Na rynku badań sprawozdań finansowych trwa walka o klienta. Honoraria za podobną usługę wahają się od 3 tys. do 50 tys. zł. Sytuacja ma się diametralnie zmienić po wejściu w życie nowej ustawy.

  czytaj więcej

 • Poradnia samorządowa z 14 czerwca 2017

  Poradnia samorządowa z 14 czerwca 2017

  ● Czy odwołanie dyrektora muzeum trzeba konsultować ze związkami zawodowymi● Kto ustala zasady zwrotu kosztów delegacji członków komisji antyalkoholowej ● Jakie zasady obowiązują przy ustalaniu wysokości opłat parkingowych● Jakie zasady obowiązują przy ustalaniu wysokości opłat parkingowych

  czytaj więcej

 • Czesi grożą wetem ws. niższych stawek VAT dla e-publikacji

  Czesi grożą wetem ws. niższych stawek VAT dla e-publikacji

  Czesi zagrozili, na piątkowym spotkaniu unijnych ministrów finansów, zablokowaniem projektu ws. umożliwienia objęcia elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT. Praga chce w ten sposób wymusić zgodę na propozycję ws. odwróconego VAT-u.

  czytaj więcej

 • UE: Czesi krytykowani za weto ws. niższych stawek VAT dla e-publikacji

  UE: Czesi krytykowani za weto ws. niższych stawek VAT dla e-publikacji

  Na piątkowym posiedzeniu unijnych ministrów finansów w Luksemburgu doszło do konfliktu. Czesi zablokowali projekt ws. umożliwienia objęcia elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT; czeski minister został ostro skrytykowany.

  czytaj więcej

 • Niemożność Międzymorza

  Niemożność Międzymorza

  Dla krajów Europy Środkowej bliższy związek polityczno-gospodarczy miałby zbawienne znaczenie, lecz nie powstanie bez przezwyciężenia pamięci wzajemnych krzywd i potężnego protektora.

  czytaj więcej

 • Rząd nie chce dopłacać do dyżurów nocnych aptek

  Rząd nie chce dopłacać do dyżurów nocnych aptek

  Konflikt między powiatami a aptekarzami nie słabnie, a resort zdrowia nie pomaga. Choć końca sporu nie widać, to są pomysły na jego złagodzenie – np. czuwanie na telefon.

  czytaj więcej

 • Biznes z łagrem w tle. Speckontyngent: Praca albo izolatka

  Biznes z łagrem w tle. Speckontyngent: Praca albo izolatka

  Na Białorusi każda kolonia karna działa jak oddzielne państwo, gdzie prawo nie funkcjonuje. Jeśli zechcą tam oszukać waszych biznesmenów, to ich oszukają tak, że żaden sąd im nie pomoże.

  czytaj więcej

 • Wizyta Trumpa w Warszawie. Zamknięte ulice i autobusy na objazdach

  Wizyta Trumpa w Warszawie. Zamknięte ulice i autobusy na objazdach

  Zamknięte ulice, zakazy zatrzymywania się, zmiany tras autobusów i tramwajów - z takimi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się mieszkańcy stolicy w związku z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa i szczytem Trójmorza. ZTM zachęcą, by w środę i czwartek korzystać z metra i pociągów linii średnicowej.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Chciałbym, aby amerykańska firma zapewniła dostawy gazu skroplonego do Polski

  Prezydent: Chciałbym, aby amerykańska firma zapewniła dostawy gazu skroplonego do Polski

  Chciałbym, żeby w perspektywie była długofalowa umowa z jakąś amerykańską firmą, która zapewni dostawy gazu skroplonego do Polski - powiedział w czwartek w Polskim Radiu prezydent Andrzej Duda.

  czytaj więcej

 • Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Co się zmieni po reformie

  Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Co się zmieni po reformie

  Od 1990 r. KRS – jako niezależny organ konstytucyjny – skupia w swoich rękach monopol na decydowanie o tym, kto ma przed sobą przyszłość w zawodzie sędziego i jak będzie wyglądała jego ścieżka kariery. Ma rozstrzygający głos w sprawie nominacji, awansów, obsady kierowniczych stanowisk, wysyłania na emeryturę, a nawet usuwania z zawodu. A zatem to właśnie rada prześwietla i filtruje kandydatów na sędziów, przedstawia prezydentowi swoich faworytów na stanowiska na wszelkich szczeblach – od Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego po sądy rejonowe i wojskowe, a także wybiera rzeczników dyscyplinarnych. W oczach ministerstwa KRS na przestrzeni lat urosła do rangi potężnej korporacyjnej spółdzielni, która toruje dostęp do zawodu pupilom liderów lokalnych środowisk sędziowskich i opiera się jakiejkolwiek formie demokratycznej kontroli. Także z perspektywy wielu sędziów rada w dotychczasowej formule i skostniałym składzie zawiodła: stała się zamkniętą kliką, niepotrzebnie wdała się w politykę, nie reagowała, gdy politycy nadwerężali sędziowską autonomię ani nie walczyli zbyt zacięcie o poprawę warunków pracy w sądach. Mimo to większość sędziów podkreśla, że środowisko potrzebuje silnej i dobrze zorganizowanej rady, która ochroni jego członków przed szykanami w pracy i naciskami polityków, odsieje słabych kandydatów na sprawiedliwych sędziów i w końcu – głośno skrytykuje wszelkie próby zawłaszczenia sobie przed rząd części władzy przynależnej sądownictwu.

  czytaj więcej

 • Dyrektor Łaźni Nowej: Moja rezygnacja jest formą sprzeciwu

  Dyrektor Łaźni Nowej: Moja rezygnacja jest formą sprzeciwu

  Dyrektor krakowskiego teatru Łaźnia Nowa Bartosz Szydłowski oświadczył, że jego rezygnacja z funkcji dyrektora naczelnego jest "formą sprzeciwu dla nieczytelnych i często sprzecznych przepisów dotyczących prowadzenia instytucji kultury"; to, co dzieje się wokół tej sceny, nazwał "publicznym linczem".

  czytaj więcej

 • Polska musi balansować, przylgnięcie do jednego z mocarstw niewiele da

  Polska musi balansować, przylgnięcie do jednego z mocarstw niewiele da

  Przylgnięcie tylko do jednego z mocarstw, poza złudnym poczuciem bezpieczeństwa, niewiele Warszawie daje. Zwłaszcza gdy trwa niepowtarzalna koniunktura na to, by wpływy wielkich na Polskę zaczęły się wzajemnie równoważyć.

  czytaj więcej

 • Zaliczka na podróż służbową. Jak ją ująć w księgach rachunkowych?

  Zaliczka na podróż służbową. Jak ją ująć w księgach rachunkowych?

  Pracownik zgodnie z dyspozycją pracodawcy potwierdzoną wystawieniem polecenia wyjazdu służbowego wyjeżdża w trzydniową delegację. Na jego wniosek pracodawca wyraził zgodę na wykorzystanie w podróży służbowej samochodu osobowego będącego własnością pracownika. Zwrócił się on z wnioskiem o wypłacenie zaliczki na pokrycie kosztów tej podróży. W jaki sposób ująć w księgach rachunkowych udzieloną zaliczkę oraz jej rozliczenie?

  czytaj więcej

 • Biały Dom przesłał ONZ notę o wycofaniu się USA z porozumienia paryskiego

  Biały Dom przesłał ONZ notę o wycofaniu się USA z porozumienia paryskiego

  Departament Stanu przesłał oficjalną notę, w której zawiadomił ONZ o wycofaniu się USA z porozumienia paryskiego uzupełniającego ramową konwencję Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu. W nocie zaznaczono, że USA nie wykluczają powrotu do porozumienia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej