jaki urząd skarbowy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaki urząd skarbowy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaki urząd skarbowy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prace Sejmu 2017: Czym ostatnio zajmowali się posłowie?

  Prace Sejmu 2017: Czym ostatnio zajmowali się posłowie?

  Szereg ustaw podatkowych, prawo o podstawowej opiece zdrowotnej czy regulacje dotyczące granic obrony koniecznej to główne tematy kolejnego, 50. posiedzenia Sejmu. To jednak nie wszystko. Czym dokładnie zajęli się parlamentarzyści i jaki los czeka omawiane przez nich ustawy?

  czytaj więcej

 • Jakie składki przy wypłacie dodatku za rozłąkę?

  Jakie składki przy wypłacie dodatku za rozłąkę?

  Firma zatrudnia pracowników na budowie w innej części kraju. W związku z tym, że miejscem pracy zatrudnionych zgodnie z umową o pracę jest miejsce, w których zlokalizowana jest ta budowa, zatrudnionym tam pracownikom nie przysługują świadczenia z tytułu podróży służbowej. Od października 2017 r., zgodnie z regulaminem wynagradzania, został przyznany dodatek za rozłąkę pracownikom czasowo przeniesionym do pracy w innej miejscowości niż miejscowość stałego zamieszkania. W ten sposób są im rekompensowane zwiększone koszty utrzymania i kontaktów z rodziną. Dodatek za rozłąkę wynosi 20 zł za każdy dzień pobytu w miejscowości czasowego przeniesienia. Czy dodatek ten podlega oskładkowaniu?

  czytaj więcej

 • Czy firmy przygotowały się do JPK? „Więcej zagrożeń niż korzyści”

  Czy firmy przygotowały się do JPK? „Więcej zagrożeń niż korzyści”

  Od 1 lipca duże firmy zobowiązane są rozliczać się z fiskusem drogą elektroniczną, korzystając ze struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przedsiębiorcy nadal jednak mają wątpliwości, czy wprowadzone zmiany ordynacji podatkowej były dobrym pomysłem.

  czytaj więcej

 • Jakie efekty przynosi JPK? W 2017 roku odnotowano 160 mln transakcji

  Jakie efekty przynosi JPK? W 2017 roku odnotowano 160 mln transakcji

  W 2017 roku poszerzono katalog podmiotów zobligowanych do przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji VAT w ramach struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego. Oto wnioski Ministerstwa Finansów po otrzymaniu informacji o transakcjach VAT od dużych firm, a także sektora MŚP za styczeń 2017.

  czytaj więcej

 • Sprawozdania finansowe również w pliku kontrolnym

  Sprawozdania finansowe również w pliku kontrolnym

  Od października przyszłego roku przedsiębiorcy będą musieli składać roczne raporty do urzędów skarbowych w formacie JPK. Skorzystać na takim rozwiązaniu mają i firmy, i urzędnicy.

  czytaj więcej

 • Fiskus robi coraz większy użytek z JPK

  Fiskus robi coraz większy użytek z JPK

  Do końca kwietnia 2017 r. urzędy skarbowe przeprowadziły ponad 7,5 tys. czynności sprawdzających z wykorzystaniem jednolitego pliku kontrolnego.

  czytaj więcej

 • Fiskus z dostępem do firmowego konta

  Fiskus z dostępem do firmowego konta

  Resort finansów codziennie będzie otrzymywał wyciągi z rachunków przedsiębiorców. Zamierza też informować, kto nie złożył deklaracji albo nie zapłacił podatku.

  czytaj więcej

 • Jednolity plik kontrolny może zastąpić ewidencję VAT

  Jednolity plik kontrolny może zastąpić ewidencję VAT

  Przepisy nie precyzują, w jakiej formie ma być prowadzona ewidencja VAT. Są podstawy do przyjęcia, że plik JPK_VAT może stanowić ewidencję dla potrzeb podatku od towarów i usług.

  czytaj więcej

 • Kreda granulowana jest ze stawką 23 proc.

  Kreda granulowana jest ze stawką 23 proc.

  Wyrok NSA dotyczy rynku o obrotach szacowanych na ok. 12 mld zł rocznie. Zdaniem przedstawicieli branży wyższa stawka podatku może prowadzić do zwiększenia konkurencyjności.

  czytaj więcej

 • Od lipca nie tak łatwo kupić węgiel bez akcyzy

  Od lipca nie tak łatwo kupić węgiel bez akcyzy

  Gospodarstwa domowe oraz organy administracji publicznej mogą kupić węgiel do celów opałowych bez akcyzy. Ale z preferencji tej nie skorzysta firma, która im go sprzeda, a nie spełnia wymogów proekologicznych – wynika z interpretacji dyrektora KIS.

  czytaj więcej

 • Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Teraz 500 plus idzie na wydatki

  Aktywa gospodarstw domowych w końcu czerwca wynosiły niespełna 1,24 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. W tak szybkim tempie nie bogaciliśmy się od 54 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ordynacji podatkowej: Przedsiębiorca za 17 zł pozna sekrety rozliczeń z fiskusem, ale tylko u swoich aktualnych kontrahentów

  Zmiany w ordynacji podatkowej: Przedsiębiorca za 17 zł pozna sekrety rozliczeń z fiskusem, ale tylko u swoich aktualnych kontrahentów

  Przedsiębiorca za 17 zł pozna sekrety rozliczeń z fiskusem, ale tylko u swoich aktualnych kontrahentów. Nie dowie się też, czy urzędnicy je zakwestionowali

  czytaj więcej

 • Fiskus będzie zabiegać o obowiązkowy split payment

  Fiskus będzie zabiegać o obowiązkowy split payment

  Sejm zgodził się na dobrowolny system podzielonej płatności, a Ministerstwo Finansów pracuje już nad obligatoryjnym.

  czytaj więcej

 • Sierant: Gdy nie wszystko idzie dobrze

  Sierant: Gdy nie wszystko idzie dobrze

  Na początek tygodnia test. Kto to powiedział: „Produkcja rośnie coraz szybciej, inflacja spada, spada bezrobocie, poprawia się rentowność, rośnie optymizm konsumentów. Czy panowie redaktorzy dziwicie się, że również rośnie z tego powodu stopień zdenerwowania opozycji politycznej?”. Podpowiem, że jest to fragment wywiadu udzielonego dla „Sygnałów dnia” w radiowej Jedynce. Żadnych skojarzeń? To dodam, że powiedział to minister finansów. Ale nie Ten.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt, który ma usprawnić działanie Krajowego Rejestru Sądowego

  Rząd przyjął projekt, który ma usprawnić działanie Krajowego Rejestru Sądowego

  Ułatwienia przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej oraz usprawnienie działania sądu rejestrowego, takie mają być skutki noweli ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, której projekt przyjął we wtorek rząd - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

  czytaj więcej

 • MF o noweli CIT: Źle nas zrozumieliście. Eksperci: To poprawcie ustawę

  MF o noweli CIT: Źle nas zrozumieliście. Eksperci: To poprawcie ustawę

  Absurdalne i szkodliwe – to najczęstsze komentarze do przepisów mówiących o opodatkowaniu podwyższenia kapitału w spółkach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej