recykling oleju

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu recykling oleju. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące recykling oleju.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nielegalnie demontujemy 700 tys. samochodów rocznie. Zamiast do stacji, pojazdy trafiają do lasów

  Nielegalnie demontujemy 700 tys. samochodów rocznie. Zamiast do stacji, pojazdy trafiają do lasów

  70 proc. samochodów wycofywanych z eksploatacji zamiast do stacji demontażu, trafia do małych warsztatów i punktów złomu, gdzie są rozbierane na części. Wraki lądują w lasach, oleje trafiają do rzek. Jesteśmy wielkim złomowiskiem Europy.

  czytaj więcej

 • Z dróg znikną zagrażające bezpieczeństwu samochody

  Z dróg znikną zagrażające bezpieczeństwu samochody

  Poważnie uszkodzone w wypadkach oraz zatruwające środowisko pojazdy trafią do recyklingu.

  czytaj więcej

 • Będą kary za niezgłoszone w starostwie auto

  Będą kary za niezgłoszone w starostwie auto

  Za brak zgłoszenia kupna lub sprzedaży samochodu w starostwie powiatowym ma grozić grzywna – to jedna ze zmian w projektowanej ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, która zmienia także przepisy kodeksu wykroczeń.

  czytaj więcej

 • Przestępcy wykorzystują bezradność fiskusa i wyłudzają VAT

  Przestępcy wykorzystują bezradność fiskusa i wyłudzają VAT

  Gdy rząd próbuje przeszkodzić wyłudzającym VAT w jednym sektorze, uaktywniają się w innym. Ostatnio upodobali sobie handel elektroniką.

  czytaj więcej

 • Towar jednorazowego użytku: RTV i AGD

  Towar jednorazowego użytku: RTV i AGD

  Zamiast do punktów utylizacji sprzęt RTV/AGD trafia do lasów i na złomowiska.

  czytaj więcej

 • Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Na skutek luki przedsiębiorcy nie muszą składać sprawozdań o tym, ile takich produktów wprowadzają na polski rynek. I to już za 2015, a także za 2016 rok.

  czytaj więcej

 • Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Przyznaję, że jeszcze kilka lat temu podśmiewałem się z samochodów elektrycznych. I to wcale nie pod nosem. Głośno z nich szydziłem, wypominając im brak charakteru, spartańskie wnętrza, osiągi wózka golfowego i ogólną brzydotę. Wydawało mi się, że będą miały równie świetlaną przyszłość co mała antylopa, która odłączyła się od stada i zabłądziła na sawannie. Mówiąc wprost, czekałem na ich rychłą śmierć. Ale ta nie nadeszła. Przeciwnie – auta na prąd zaczęły nabierać życia.

  czytaj więcej

 • Poradnik poprawnej segregacji odpadów. Ministerstwo Środowiska wyjaśnia

  Poradnik poprawnej segregacji odpadów. Ministerstwo Środowiska wyjaśnia

  Metale i tworzywa sztuczne do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, a odpady bio do brązowego - tak wyglądać będą minimalne zasady segregacji odpadów, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej