recykling oleju

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu recykling oleju. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące recykling oleju.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Będą kary za niezgłoszone w starostwie auto

  Będą kary za niezgłoszone w starostwie auto

  Za brak zgłoszenia kupna lub sprzedaży samochodu w starostwie powiatowym ma grozić grzywna – to jedna ze zmian w projektowanej ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, która zmienia także przepisy kodeksu wykroczeń.

  czytaj więcej

 • Przestępcy wykorzystują bezradność fiskusa i wyłudzają VAT

  Przestępcy wykorzystują bezradność fiskusa i wyłudzają VAT

  Gdy rząd próbuje przeszkodzić wyłudzającym VAT w jednym sektorze, uaktywniają się w innym. Ostatnio upodobali sobie handel elektroniką.

  czytaj więcej

 • Towar jednorazowego użytku: RTV i AGD

  Towar jednorazowego użytku: RTV i AGD

  Zamiast do punktów utylizacji sprzęt RTV/AGD trafia do lasów i na złomowiska.

  czytaj więcej

 • Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Luka w przepisach: Sprawozdania o imporcie opon i smarów nieobowiązkowe

  Na skutek luki przedsiębiorcy nie muszą składać sprawozdań o tym, ile takich produktów wprowadzają na polski rynek. I to już za 2015, a także za 2016 rok.

  czytaj więcej

 • Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Przyznaję, że jeszcze kilka lat temu podśmiewałem się z samochodów elektrycznych. I to wcale nie pod nosem. Głośno z nich szydziłem, wypominając im brak charakteru, spartańskie wnętrza, osiągi wózka golfowego i ogólną brzydotę. Wydawało mi się, że będą miały równie świetlaną przyszłość co mała antylopa, która odłączyła się od stada i zabłądziła na sawannie. Mówiąc wprost, czekałem na ich rychłą śmierć. Ale ta nie nadeszła. Przeciwnie – auta na prąd zaczęły nabierać życia.

  czytaj więcej

 • Poradnik poprawnej segregacji odpadów. Ministerstwo Środowiska wyjaśnia

  Poradnik poprawnej segregacji odpadów. Ministerstwo Środowiska wyjaśnia

  Metale i tworzywa sztuczne do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, a odpady bio do brązowego - tak wyglądać będą minimalne zasady segregacji odpadów, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca.

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • Nowa baza danych o odpadach: Urzędy zasypane śmieciową robotą

  Nowa baza danych o odpadach: Urzędy zasypane śmieciową robotą

  Pół roku na uzupełnienie danych kilkudziesięciu tysięcy firm. To właśnie czeka marszałków w związku z uruchomieniem bazy danych o odpadach.

  czytaj więcej

 • Traple: Większość firm nie wie o bazie danych o odpadach [WYWIAD]

  Traple: Większość firm nie wie o bazie danych o odpadach [WYWIAD]

  Trudno nam informować przedsiębiorców o obowiązku wpisu. Ustawodawca przyjął regulacje, które nie zawsze są jednoznaczne - mówi w wywiadzie dla DGP Aleksander Traple, wiceprezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ochrony Środowiska, prezes Biosystemu SA.

  czytaj więcej

 • Sprowadzasz na potrzeby firmy samochód? Sprawdź, czy nie grozi ci kara miliona złotych

  Sprowadzasz na potrzeby firmy samochód? Sprawdź, czy nie grozi ci kara miliona złotych

  Do specjalnego rejestru muszą się wpisać nie tylko komisy samochodowe, ale każdy przedsiębiorca sprowadzający na potrzeby działalności gospodarczej auto albo... rower. Jeśli tego nie zrobi, grozi mu kara do 1 mln zł.

  czytaj więcej

 • Polska elektromobilność zielona inaczej

  Polska elektromobilność zielona inaczej

  Prąd do samochodów elektrycznych jeszcze długo będziemy produkować z węgla. Ale i tak pozwolą one obniżyć emisję dwutlenku węgla w porównaniu z autami z silnikiem Diesla.

  czytaj więcej

 • Zamiast roponośnych pól, benzyna z plastikowych odpadów

  Zamiast roponośnych pól, benzyna z plastikowych odpadów

  Paliwa są tak intratnym biznesem, że nauczyliśmy się wyciskać benzynę niemal ze wszystkiego. Jednak alternatywne technologie mają wzięcie dopiero wtedy, gdy przytrafia się na nie polityczna koniunktura

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej