oszczędzamy energię

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oszczędzamy energię. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oszczędzamy energię.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

  Prezydent podpisał ustawę o efektywności energetycznej

  Obecnie obowiązująca ustawa wygasa z końcem 2016 r., jednak już 31 grudnia 2015 r. kończą się uprawnienia prezesa Urzędu Regulacji Energetyki do wydawania świadectw efektywności energetycznej podmiotom, które wygrały przetargi na zasadach starej ustawy. Oznacza to, że po Nowym Roku prezes URE nie mógłby wydać tzw. białych certyfikatów tym, którzy je uzyskali.

  czytaj więcej

 • Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  W codziennym życiu ilość danych, jakie generujemy na własny temat, jest dzisiaj wielokrotnie większa, niż to było jeszcze kilka lat temu. To sprawia, że nieporównywalnie wzrasta głębokość ingerencji w naszą prywatność – ostrzegali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Rzeczpospolita gospodarcza - kosztowny plan Morawieckiego

  Rzeczpospolita gospodarcza - kosztowny plan Morawieckiego

  Albo uda nam się przeskoczyć na wyższy poziom gospodarki, albo kończące się atuty staną się jej hamulcami – to założenie, które przyświecało tworzeniu planu Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo energetyczne w Europie: KE proponuje nowe przepisy

  Bezpieczeństwo energetyczne w Europie: KE proponuje nowe przepisy

  "Nasz pakiet zwiększy odporność Europy na potencjalne zakłócenia w dostawach energii" - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli wiceprzewodniczący KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz. "Miniony rok był pełen turbulencji, trwa kryzys na Ukrainie. A wiemy, jakie skutki może mieć ten kryzys dla bezpieczeństwa dostaw energii w Europie" - dodał.

  czytaj więcej

 • Rząd zajmie się projektem ustawy o efektywności energetycznej

  Rząd zajmie się projektem ustawy o efektywności energetycznej

  Poprzednia ustawa o efektywności energetycznej z 2011 r. wygasa z końcem 2016 r. Jednak ponieważ ostatniego grudnia 2015 r. skończyły się uprawnienia prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) do wydawania świadectw efektywności energetycznej podmiotom, które wygrały przetargi na zasadach starej ustawy, pod koniec ub. roku trzeba było przeprowadzić jej szybką nowelizację, tak by prezes URE nadal mógł wydawać tzw. białe certyfikaty tym, którzy je uzyskali.

  czytaj więcej

 • Amerykańscy nafciarze, by przeżyć, będą tańczyć swinga

  Amerykańscy nafciarze, by przeżyć, będą tańczyć swinga

  Firmy zaczynają odczuwać skutki niskich cen. Będą bankructwa. Trzeba oszczędzać i planować wydobycie. Branży łupkowej w USA na przestrzeni ostatnich kilku lat udało się osiągnąć kilka wyjątkowych rzeczy. Dodała do globalnego wydobycia czarnego złota ok. 5 mln baryłek dziennie, czym spowodowała spadek cen.

  czytaj więcej

 • Jak sponsorować Nagrodę Nobla

  Jak sponsorować Nagrodę Nobla

  Edukacja to popularny wybór dla firm inwestujących w społeczną odpowiedzialność biznesu, bo często dobrze się wpisuje w charakter działalności przedsiębiorstw. I opłaca się nie tylko z powodów wizerunkowych.

  czytaj więcej

 • Giełda czeka na plan Morawieckiego

  Giełda czeka na plan Morawieckiego

  Finansiści mają nadzieję, że plan ministra rozwoju wesprze w znaczący sposób rozwój rodzimego rynku kapitałowego. Głównie rynku akcji, który już od dawna czeka na pozytywne impulsy

  czytaj więcej

 • Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Co kupujemy najczęściej? Kryzys produktów średniej półki

  Są za drogie, by być tanie. I za tanie, by być drogie. Jeśli firmy oferujące towary i usługi ze średniej półki nie wymyślą strategii, która wmówi konsumentom, że ich towar ma sens, nie wytrzymają konkurencji z dyskontami i sklepami z luksusem

  czytaj więcej

 • To tylko deflacja. Na szczęście nie ma powodu do obaw

  To tylko deflacja. Na szczęście nie ma powodu do obaw

  Choć trwa 21 miesięcy i utrzyma się do końca roku, nie zagrozi spiralą deflacyjno-recesyjną.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Kierunek na zrównoważony rozwój

  Kierunek na zrównoważony rozwój

  Nasze podejście do rozwoju jest oparte na silnym przekonaniu, że tylko zrównoważone i etyczne strategie biznesowe zapewniają długofalowy wzrost i utrzymanie pozycji lidera – mówi Nikos Kalaitzidakis

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Co myślę o energetyce i zielonej energii oraz farmach wiatrowych

  Dzieci komentują: Co myślę o energetyce i zielonej energii oraz farmach wiatrowych

  Zielona energia to coś, co każdy powinien mieć w swoim domu i w historii swojego życia. Nie mówię o tym tylko dlatego, że jest to "jakby modne", ale również dlatego, że wiem, jak wiele oszczędności może przynieść. (Grzegorz Potrac 12 lat)

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej