organizacje zajmujące się ochroną środowiska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu organizacje zajmujące się ochroną środowiska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące organizacje zajmujące się ochroną środowiska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorcy chcą sprawnej administracji, nie rzecznika

  Przedsiębiorcy chcą sprawnej administracji, nie rzecznika

  Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w Sejmie projekt ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorców (RPP). Miałby on przede wszystkim dbać o interesy małych i średnich firm w sporach z sądami i organami administracji. „Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorców, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną, są to spory trudne do wygrania, nawet jeśli racje są po ich stronie” – uzasadniają autorzy projektu. A jak wskazują statystyki, w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek uchylanych decyzji ministrów czy organów administracji ciągle utrzymuje się na poziomie powyżej 30 proc.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Cyfryzacji zajmie się elektrosmogiem

  Ministerstwo Cyfryzacji zajmie się elektrosmogiem

  TELEKOMUNIKACJA Nowe prawo dotyczące promieniowania komórkowego nie tylko wprowadzi większą kontrolę nad budową sieci telekomunikacyjnych. Nałoży też kolejne obowiązki na dystrybutorów i sprzedawców sprzętu

  czytaj więcej

 • Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Kapitał w ręce mas. Akcjonariat pracowniczy lekiem na bolączki kapitalizmu

  Akcjonariat pracowniczy miał być przeciwwagą dla komunistycznej idei własności kolektywnej. Dziś staje się lekiem na bolączki współczesnego kapitalizmu. Na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii i we Francji zdał egzamin. W Polsce się nie przyjął

  czytaj więcej

 • Tajemnice firm chronione lepiej i jednakowo w całej Unii

  Tajemnice firm chronione lepiej i jednakowo w całej Unii

  PROBLEM: Rada Unii Europejskiej 26 maja 2016 r. przyjęła jednogłośnie tekst nowej dyrektywy w sprawie ochrony niejawnego know-how i niejawnych informacji handlowych (tajemnic przedsiębiorstwa) przed ich bezprawnym pozyskiwaniem, wykorzystywaniem i ujawnianiem. Publikacja dokumentu spodziewana jest w najbliższym czasie, a nowe przepisy muszą zostać wdrożone w państwach członkowskich do połowy 2018 r.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Hazard istnieje od zawsze, lepiej by państwo go kontrolowało i na nim zarabiało

  Ekspert: Hazard istnieje od zawsze, lepiej by państwo go kontrolowało i na nim zarabiało

  Hazard zawsze istniał, istnieje i będzie istniał. Albo państwo będzie kontrolowało tę sferę i na niej zarabiało, albo będą to robić inne grupy, także grupy przestępcze. Lepiej więc, jak państwo ma wpływ na ten obszar - mówi PAP ekonomista dr Martin Dahl.

  czytaj więcej

 • ZUS będzie sprawdzać emerytury pomostowe

  ZUS będzie sprawdzać emerytury pomostowe

  Resort pracy chce ograniczyć dwutorowe orzekanie o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze zarówno przez sądy powszechne, jak i administracyjne. A to może oznaczać przekazanie pełni władzy organowi rentowemu.

  czytaj więcej

 • Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka domagają się podwyższenia zarobków. Ich protest po raz kolejny przypomina o problemie, jakim jest uregulowanie w powszechnie obowiązujących przepisach systemu kształtowania oraz finansowania pensji w ochronie zdrowia.

  czytaj więcej

 • PO i N: Nie pozwolimy na pielęgnację Puszczy Białowieskiej siekierą

  PO i N: Nie pozwolimy na pielęgnację Puszczy Białowieskiej siekierą

  Minister środowiska Jan Szyszko chce pielęgnować Puszczę Białowieską za pomocą siekiery, nie pozwolimy na to - mówili w piątek w Sejmie posłowie PO oraz Nowoczesnej. Poinformowali też o powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Puszczy Białowieskiej.

  czytaj więcej

 • Nikt tu nie przychodzi, żeby „bić pedała”

  Nikt tu nie przychodzi, żeby „bić pedała”

  - Od wyborów minęło już grubo ponad pół roku i jako właściciel klubu, w którym bawią się także homoseksualiści, nie odczułem zmiany władzy- mówi Tomasz Sułkowski, właściciel Toro, popularnego klubu gejowskiego w Warszawie i największego w Polsce

  czytaj więcej

 • Kardiologia: Ostateczne taryfy będą jeszcze w tym tygodniu

  Kardiologia: Ostateczne taryfy będą jeszcze w tym tygodniu

  Naszym celem nie jest spowodowanie zapaści w kardiologii inwazyjnej, ale wyrównanie patologicznych różnic. Chodzi o to, aby wszyscy pacjenci mieli sprawiedliwy dostęp do leczenia. Wywiad z Wojciechem Matusewiczem.

  czytaj więcej

 • Rząd będzie ocieplać, zachęcać, chwalić tudzież promować Polskę za granicą

  Rząd będzie ocieplać, zachęcać, chwalić tudzież promować Polskę za granicą

  Państwowe spółki zrzucają się, aby reklamować naszą gospodarkę za granicą. Chcą wspierać swój biznes, a nie walczyć z „polskimi obozami zagłady”.

  czytaj więcej

 • Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  Głębokie państwo. Jak Turcja radzi sobie z tłumieniem opozycji?

  „Struktury równoległe”, które Recep Tayyip Erdogan oskarżył o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu, to w Turcji żadna nowość. Przez kolejne dekady w tle oficjalnej polityki nad Bosforem przewijały się dziesiątki szemranych aliansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej