ochrony środowiska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrony środowiska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrony środowiska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Skarga do Trybunału na ustawę wiatrakową

  Skarga do Trybunału na ustawę wiatrakową

  Jak dowiedział się DGP, w środę do Trybunału Konstytucyjnego złożony ma zostać wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją przepisów ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 961). Chodzi o obowiązującą od 16 lipca tego roku ustawę odległościową, która ustaliła minimalny i obowiązkowy dystans, jaki ma dzielić inwestycje wiatrowe od domów oraz obszarów przyrodniczo chronionych.

  czytaj więcej

 • Rafał Dębowski, kandydat do NRA: Oferuję swoje zaangażowanie

  Rafał Dębowski, kandydat do NRA: Oferuję swoje zaangażowanie

  Niesprawiedliwe jest to, że pełnomocnicy procesowi traktowani są jak niewolnicy. Misyjność naszego zawodu nie oznacza zgody na zagłodzenie misjonarzy – mówi Rafał Dębowski, kandydat do NRA

  czytaj więcej

 • Ośrodki innowacji dla biznesu

  Ośrodki innowacji dla biznesu

  Dzięki unijnemu dofinansowaniu firmy mogą lokować swoją działalność w parkach czy inkubatorach technologicznych, a także korzystać z dotacji na innowacyjne usługi.

  czytaj więcej

 • Szyszko: W przyszłym roku ONZ zdecyduje, gdzie w Polsce odbędzie się szczyt klimatyczny

  Szyszko: W przyszłym roku ONZ zdecyduje, gdzie w Polsce odbędzie się szczyt klimatyczny

  Prawdopodobnie na wiosnę do Polski przyjadą przedstawiciele sekretariatu Konwencji klimatycznej ONZ i zdecydują o wyborze miejsca organizacji szczytu klimatycznego w Polsce - poinformował we wtorek minister środowiska Jan Szyszko.

  czytaj więcej

 • Polska coraz szybciej spełnia ekologiczne normy dla odpadów

  Polska coraz szybciej spełnia ekologiczne normy dla odpadów

  Coraz mniej śmieci trafia na wysypiska. Do 2020 r. nie więcej niż 35 proc. masy odpadów komunalnych, które ulegają biodegradacji, może być przekazanych do składowania. Taki obowiązek nakłada na nas unijna dyrektywa.

  czytaj więcej

 • Bez przełomu w sprawie roszczeń na Okęciu

  Bez przełomu w sprawie roszczeń na Okęciu

   „Rozrządzenie nr 50 z 7 sierpnia 2007 r. wojewody mazowieckiego w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Dz.Urz. Województwa Mazowieckiego nr 156 z 2007 r., poz. 4276) obowiązywało do dnia wejścia uchwały nr 76/11 sejmiku województwa mazowieckiego z 20 czerwca 2011 r. w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu”. To treść uchwały podjętej wczoraj przez skład siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Oszczędzanie energii: Znamy szczegóły programu "Region"

  Program "Region" stworzy możliwość finansowania wszystkich typów przedsięwzięć służących oszczędzaniu energii w formie niskooprocentowanej pożyczki. Dofinansowywanie będzie udzielane głównie na działania o charakterze lokalnym, które nie mogłyby zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW.

  czytaj więcej

 • Sieć szpitali pod ostrzałem nawet kancelarii premiera

  Sieć szpitali pod ostrzałem nawet kancelarii premiera

  Brak oceny skutków dla pacjentów i placówek, a także niekonstytucyjność niektórych proponowanych przepisów. Takie uwagi zgłosili m.in. rządowi prawnicy do projektu resortu zdrowia, który ma wprowadzić system podstawowego zabezpieczenia zdrowotnego.

  czytaj więcej

 • Pracownik niepełnoetatowy: Rozliczanie sczepnienia, zapomogi pieniężnej i wizyty w sądzie

  Pracownik niepełnoetatowy: Rozliczanie sczepnienia, zapomogi pieniężnej i wizyty w sądzie

  Zatrudniamy pracownicę na 3/4 etatu, z wynagrodzeniem 2550 zł. W listopadzie skorzystała ze szczepienia przeciw grypie o wartości 35 zł, z tym że zgodnie z regulaminem wynagradzania pracownicy objęci szczepieniem dopłacają po 5 zł do ampułki.

  czytaj więcej

 • Oszczędzanie energii: Przedsiębiorcy i placówki publiczne muszą się pospieszyć

  Oszczędzanie energii: Przedsiębiorcy i placówki publiczne muszą się pospieszyć

  W wielu ciekawych programach, które służą oszczędzaniu energii, zakończył się już nabór, inne zostały przerwane lub przekształciły się i trzeba czekać na nowe postanowienia, a jeszcze inne kończą się w tym roku. O udział w tych, które zostały, można się jeszcze starać na szczeblu krajowym w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub na poziomie poszczególnych województw – w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (jednak nie we wszystkich)

  czytaj więcej

 • Strumień ropy naftowej nie wyschnie

  Strumień ropy naftowej nie wyschnie

  Zamiast współpracować ze sobą, koncerny konkurują, zwiększając wydobycie surowca. Jednocześnie obniża się popyt na paliwa w USA. Wszystko to sprzyja spadkom cen.

  czytaj więcej

 • Dla pacjentów podstawą jest jakość

  Dla pacjentów podstawą jest jakość

  W dyskusji na temat zmian systemowych i roli podmiotów prywatnych na rynku opieki zdrowotnej brakuje najważniejszego – głosu osób chorych.

  czytaj więcej

 • Pracodawca może wezwać do pracy w święto

  Pracodawca może wezwać do pracy w święto

  Co do zasady święta powinny być dla pracowników dniami odpoczynku. Oczywiście nie wszystkie, a tylko te wymienione w ustawie o dniach wolnych od pracy.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej