ochrona środowiska hasła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona środowiska hasła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona środowiska hasła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • 500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową – 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

  czytaj więcej

 • Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Tradycyjna europejska lewica nie otrzymała w ubiegłym roku prezentu pod choinkę. Choć prawicowy populizm został w ostatniej chwili powstrzymany w Austrii (jednak zrobił to przedstawiciel Zielonych!), to nadal stanowi poważne zagrożenie dla socjaldemokratycznych partii Europy. Wielu zwolenników lewicy (także tych potencjalnych) uwiodły obietnice oraz nacjonalistyczna retoryka prawej strony. Jak zatem lewicowe partie poradzą sobie z tym egzystencjalnym kryzysem?

  czytaj więcej

 • 50 tys. Polek i Polaków apeluje: Prawo łowieckie Szyszki do kosza

  50 tys. Polek i Polaków apeluje: Prawo łowieckie Szyszki do kosza

  9 stycznia o 13:30 przedstawiciele organizacji społecznych przekażą prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu, ponad 50 000 podpisów zebranych pod apelem przeciwko skandalicznej nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Nowe prawo forsowane jest przez ministra-myśliwego Jana Szyszkę. Liczymy, że prezes Kaczyński, znany z sympatii do zwierząt wyśle projekt tej ustawy do kosza. Przekazaniu podpisów do biura PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie towarzyszyć będzie demonstracja.

  czytaj więcej

 • Ziobro usprawnia wymiar sprawiedliwości. Sądy przejdą na ręczne sterowanie

  Ziobro usprawnia wymiar sprawiedliwości. Sądy przejdą na ręczne sterowanie

  Minister pod hasłem „usprawniania wymiaru sprawiedliwości” przedstawił wizję reformy sądownictwa. Zdaniem samych zainteresowanych jego prawdziwym celem jest rozprawienie się z ich niezależnością. Do najbardziej kontrowersyjnych pomysłów zalicza się upolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa oraz podporządkowanie władzy wykonawczej sądownictwa dyscyplinarnego.

  czytaj więcej

 • Studenci w całym kraju protestowali m.in. przeciwko łamaniu konstytucji

  Studenci w całym kraju protestowali m.in. przeciwko łamaniu konstytucji

  Przeciwko łamaniu konstytucji, niszczeniu polskiej przyrody, reformie edukacji, upolitycznieniu mediów, a za świeckim państwem i wolnością zgromadzeń - protestowali studenci m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska, Katowic i Lublina.

  czytaj więcej

 • Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Rząd PiS, który zapowiada, że nasza energetyka jeszcze przez dziesięciolecia będzie się opierać na węglu, zamierza walczyć ze smogiem. Czy nie ma w tym sprzeczności?

  czytaj więcej

 • Nowy Urząd Zdrowia Publicznego obniży koszty, ale i tak budzi obawy

  Nowy Urząd Zdrowia Publicznego obniży koszty, ale i tak budzi obawy

  Rząd chce połączyć w jedną instytucję sanepid, dwa urzędy zajmujące się uzależnieniami oraz jeden ds. AIDS. Szefować będzie mu wiceminister resortu. Eksperci uważają, że to zły pomysł.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Roboty w służbie Europy

  Tejchman: Roboty w służbie Europy

  261 Tyle robotów przemysłowych przypada na 10 tys. zatrudnionych w niemieckiej gospodarce. W Polsce analogiczna liczba wynosi 14. O szybką automatyzację produkcji jest szczególnie łatwo w krajach, w których społeczeństwo się starzeje. Osoby w podeszłym wieku są mniej skłonne do konsumpcji, rośnie stopa oszczędności, więcej jest taniego pieniądza koniecznego do kapitałochłonnych inwestycji w inteligentne maszyny przemysłowe. Szczególnie łatwo o takie inwestycje w środowisku niskich stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Prof. Mikołejko: Prawda i cepy ideologii [odpowiedź na polemikę]

  Prof. Mikołejko: Prawda i cepy ideologii [odpowiedź na polemikę]

  O wybitnym polskim socjaliście, Ignacym Daszyńskim, mawiało się ongiś, że doskonale zna Marksa – ze swoich własnych przemówień. Tak i z tekstem pana doktora Piotra Kendziorka, który – ogniście ze mną polemizując („Igranie z ogniem, czyli prowokacje intelektualne prof. Zbigniewa Mikołejki”, DGP, nr 29) – zna mój wywiad, przeprowadzony przez panią redaktor Magdalenę Rigamonti (DGP, 20 stycznia br.), najwyraźniej ze swoich o nim wyobrażeń.

  czytaj więcej

 • Gala oscarowa może w tym roku zamienić się w konfrontację Hollywood z Trumpem

  Gala oscarowa może w tym roku zamienić się w konfrontację Hollywood z Trumpem

  Tegoroczna gala może zamienić się w konfrontację Hollywood z Donaldem Trumpem. Ale nagrody Akademii zawsze były okazją do wygłaszania wykładów o moralności. Czasami skutecznych.

  czytaj więcej

 • Posłanki PO i Nowoczesnej razem przeciwko "ingerencji PiS w sprawy kobiet"

  Posłanki PO i Nowoczesnej razem przeciwko "ingerencji PiS w sprawy kobiet"

  Posłanki PO i Nowoczesnej, wraz z koalicją "Mam Prawo", współorganizują 3 marca konferencję w Sejmie pod hasłem "Ich zakazy, nasze prawa". Tematem debaty mają być "przykłady ingerencji PiS" w sprawy kobiet. Wśród poruszanych tematów będą m.in. dostęp do antykoncepcji oraz in vitro.

  czytaj więcej

 • PO, Nowoczesna i PSL: Trzeba przeciwdziałać ograniczaniu samorządności

  PO, Nowoczesna i PSL: Trzeba przeciwdziałać ograniczaniu samorządności

  Konieczne jest przeciwdziałanie ograniczaniu samorządności przez rządzących i większość parlamentarną – uznali politycy PO, Nowoczesnej i PSL, samorządowcy oraz eksperci uczestniczący w czwartek w debacie Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Protekcjonizm a sprawa Polska

  Tejchman: Protekcjonizm a sprawa Polska

  Trudno o zgodę w sprawie wolnego handlu. Na szczycie G20 w niemieckim Baden-Baden widać było wyraźny zwrot w kierunku protekcjonizmu. To dowód na to, że nowa amerykańska administracja poważnie traktuje przedwyborcze obietnice Donalda Trumpa, który zobowiązał się do ograniczenia ogromnego deficytu handlowego i ochrony amerykańskich miejsc pracy. Co więcej, Stany Zjednoczone nie są osamotnione. Co prawda kraje, których gospodarki opierają się na eksporcie – takie jak Chiny i Niemcy – nadal są czempionami globalizacji, ale już Japonia czy Francja niuansują swoje stanowisko.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej