ochrona środowiska hasła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona środowiska hasła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona środowiska hasła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prof. Leokadia Oręziak o TTIP: Umowa pomiędzy UE i USA będzie korzystna tylko dla wielkich korporacji

  Prof. Leokadia Oręziak o TTIP: Umowa pomiędzy UE i USA będzie korzystna tylko dla wielkich korporacji

  - Nieuczciwość całego procesu negocjacyjnego umowy handlowej pomiędzy UE a USA polega m.in. na tym, że korporacje oddelegowały do jego obsługi setki tzw. konsultantów, którym zapewniono nieograniczony dostęp do dokumentów negocjacyjnych oraz do polityków i funkcjonariuszy zaangażowanych w rozmowy. Dostępu takiego nie uzyskali przedstawiciele państw oraz strony społecznej, w tym pracowników. Podobnie zresztą wygląda sytuacja ze strony Stanów Zjednoczonych, gdzie na rzecz TTIP działają lobbyści wielkich korporacji i banków z Wall Street, natomiast interes społeczeństwa również został pominięty - mówi prof. Leokadia Oręziak z SGH.

  czytaj więcej

 • 8 pytań w sprawie TTIP. Kandydaci na prezydenta RP o umowie pomiędzy UE a USA

  8 pytań w sprawie TTIP. Kandydaci na prezydenta RP o umowie pomiędzy UE a USA

  Kampania prezydencka nie zachwyca oryginalnością. Podejmowane przez kandydatów (i media) tematy to typowe wyborcze samograje, których używa się od lat przy okazji wyborów, niezależnie od szczebla. Gazetaprawna.pl postanowiła odejść od schematu i zadała kandydatom na urząd prezydenta RP pytania dotyczące TTIP, czyli negocjowanej od 2 lat umowy handlowej pomiędzy UE a USA. Dlaczego pytaliśmy właśnie o TTIP? Ponieważ decyzja o ratyfikacji spadnie prawdopodobnie na nowo wybranego prezydenta, a konsekwencje jej wprowadzenia będą dotyczyć nas w ogromnym stopniu. Tym bardziej szkoda, że swoimi opiniami na ten temat nie podzielili się z czytelnikami serwisu m. in. Bronisław Komorowski, Andrzej Duda czy Magdalena Ogórek.

  czytaj więcej

 • TTIP na jednym baku raczej nie dojedzie

  TTIP na jednym baku raczej nie dojedzie

   – Jeśli spojrzy się na problem ISDS w umowie TTIP z perspektywy zbyt płytkiej instytucjonalizacji działania arbitrów, to najpoważniejszym zagrożeniem są właśnie owi arbitrzy. Uzasadnione są też obawy, że ISDS dyskryminuje krajowych przedsiębiorców, a postępowania mają daleko idące konsekwencje dla skarbu państwa. Nie podzielam jednak opinii, że mechanizm podważa decyzje ekonomiczno-gospodarcze suwerennego państwa. Jest to zarzut najbardziej podszyty ideologią, a z perspektywy praktycznej najmniej istotny - uważa prof. Grzegorz Adamski z Uniwersytetu Wrocławskiego.

  czytaj więcej

 • Wynagrodzenia w sądach: Trybunał oddala waloryzację płac

  Wynagrodzenia w sądach: Trybunał oddala waloryzację płac

  W sądach w całej Polsce zawisły wczoraj plakaty z hasłem „Dość płacy za grosze”. Pracownicy wymiaru sprawiedliwości chcą w ten sposób zwrócić uwagę m.in. na to, że od niemal ośmiu lat ich płace są zamrożone.

  czytaj więcej

 • E-zdrowie: Miała być rewolucja. Kończy się kompromitacją

  E-zdrowie: Miała być rewolucja. Kończy się kompromitacją

  Recepta w SMS-ie, zapisy przez internet czy historia choroby jak konto bankowe. Na razie tak nie będzie: projekt, nad którym pracowano siedem lat, nie zadziałał.

  czytaj więcej

 • Prywatne urządzenia IT w sieci kancelarii

  Prywatne urządzenia IT w sieci kancelarii

  Mamy czasy, w których odseparowanie życia prywatnego od zawodowego wydaje się być praktycznie niewykonalne. Szczególnie dotyczy to środowiska prawniczego. Na porządku dziennym jest wykonywanie obowiązków służbowych w czasie wolnym, ale także naturalne jest realizowanie niektórych zadań prywatnych w godzinach pracy kancelarii, chociażby takich jak umówienie wizyty u lekarza. Wzajemne przenikanie się tych sfer uwidacznia się także w sposobie korzystania z posiadanych przez nas urządzeń IT. Smartfony, laptopy czy nośniki pamięci często podróżują z nami pomiędzy domem a biurem i chcielibyśmy, żeby funkcjonowały równie dobrze w obydwu środowiskach.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo danych w chmurze: Dane przesyłane są do USA? Nie wiadomo

  Bezpieczeństwo danych w chmurze: Dane przesyłane są do USA? Nie wiadomo

  VMworld 2015 dobiegł końca. Zainteresowanie wykorzystanie cloud computingu rośnie. Pytanie pozostaje jednak aktualne – czy dane w chmurze obliczeniowej są bezpieczne? Zapytaliśmy ekspertów z zakresu danych osobowych jak i obszaru cyber security ile w tym zagrożeniu jest prawdy.

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę przed podjęciem uchwały w sprawie reklam

  Na co zwrócić uwagę przed podjęciem uchwały w sprawie reklam

  Mieszkańcy domów przy ruchliwej ulicy dużego miasta od lat przyglądają się zmianie swojego otoczenia, które kiedyś uchodziło za przykład miejsca o ciekawej architekturze i aranżacji estetycznej przestrzeni wokół budynków.

  czytaj więcej

 • CSR w Grupie PZU

  CSR w Grupie PZU

  Grupa PZU jest największym ubezpieczycielem na polskim rynku z udziałem na poziomie 31,5 proc. Misją firmy jest zapewnianie klientom spokoju i poczucia bezpieczeństwa, a istotnym środkiem do osiągnięcia celu są działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

  czytaj więcej

 • Ile zarabiają cyberprzestępcy na skradzionych danych?

  Ile zarabiają cyberprzestępcy na skradzionych danych?

  Zdaniem ekspertów wojna między cyberprzestępcami, a organami ścigania zaostrza się. Statystyki pokazują, że z roku na rok liczba ataków rośnie, a ceny zleceń dla hakerów rozpoczynają się już nawet od kilkunastu dolarów za „usługę”.

  czytaj więcej

 • Polityka w sądach i prokuraturze wyrzuci z nich sprawiedliwość

  Polityka w sądach i prokuraturze wyrzuci z nich sprawiedliwość

  Nieważne, jak do tej pory układały się relacje pomiędzy poszczególnymi zawodami prawniczymi. Dziś jest czas, by wspólnie wesprzeć sędziów i prokuratorów w walce o obronę apolitycznego wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Sejm: Mamy projekt, który podreperuje budżet

  Sejm: Mamy projekt, który podreperuje budżet

  "Nasz projekt zmian w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego składa się z trzech części" - powiedział PAP Andrzej Porawski, który będzie przedstawiał projekt w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej na posiedzeniu Sejmu, a jednocześnie pełni rolę sekretarza strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz dyrektora Biura Związku Miast Polskich.

  czytaj więcej

 • Majewski: Jako dziekan ORA nie chciałbym iść w kierunku czystej polityki

  Majewski: Jako dziekan ORA nie chciałbym iść w kierunku czystej polityki

  Co trzeci aplikant i co czwarty adwokat ma pracę w Warszawie. Nasz głos musi być zatem donośny. Dziś nie jest - twierdzi adwokat Grzegorz Majewski.

  czytaj więcej

 • Węgierski prawnik o zamieszaniu w sprawie TK: Nie idźcie tą drogą

  Węgierski prawnik o zamieszaniu w sprawie TK: Nie idźcie tą drogą

  Mam nadzieję, że za pięć lat polscy prawnicy nie będą znajdowali wielu analogii między sytuacją sądownictwa w Polsce i na Węgrzech – mówi András Cech, pełnomocnik dochodzącego swych praw przed ETPC sędziego Andrása Baki.

  czytaj więcej

 • Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  PROBLEM: „Zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego” – tak brzmi art. 94a ustawy – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 45, poz. 271 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Byle nie do Warszawy

  Byle nie do Warszawy

  Nie tylko Trybunał Konstytucyjny, ale też wiele innych publicznych instytucji należałoby wyprowadzić ze stolicy. Z pożytkiem dla tych instytucji, ich pracowników, obywateli i całego kraju

  czytaj więcej

 • Jak ograniczyć skutki awarii systemów IT

  Jak ograniczyć skutki awarii systemów IT

  W wyniku wstrzymania pracy systemów IT przeciętna firma na świecie traci od 1,4 do 2,3 mln dol. rocznie. Takich sytuacji wyeliminować się nie da, ale można je ograniczyć.

  czytaj więcej

 • Podwyższenie wieku szkolnego: Najważniejsze problemy samorządów

  Podwyższenie wieku szkolnego: Najważniejsze problemy samorządów

  Nowelizacja znosi obowiązek przedszkolny dla pięciolatków i szkolny dla sześciolatków. Uczniowie klas I i II szkoły podstawowej na wniosek rodziców będą mogli powtarzać naukę bez promocji w roku szkolnym 2016/2017.

  czytaj więcej

 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Ministerstwo Zdrowia rezygnuje z refundowania zabiegów in vitro i chce finansować tylko diagnostykę niepłodności. To zdaniem ekspertów nic innego jak napro-technologia. Część samorządów rozważa też finansowanie tej metody z własnego budżetu. Takie decyzje budzą jednak duże kontrowersje.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej