ochrona środowiska hasła

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ochrona środowiska hasła. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ochrona środowiska hasła.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Rolą biznesu nie jest politykowanie, rolą biznesu jest robienie pieniędzy

  Ta reguła rządzi pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego nie było w ostatnich latach kryzysu politycznego, na który przedsiębiorcy reagowaliby popłochem.

  czytaj więcej

 • Mentor, konserwatysta, wojownik czy zdrajca? Jaki naprawdę jest Andrzej Rzepliński

  Mentor, konserwatysta, wojownik czy zdrajca? Jaki naprawdę jest Andrzej Rzepliński

  Twardy kurs lustracyjny, niechęć wobec związków partnerskich dla osób homoseksualnych i równie konserwatywne podejście do poluzowywania ustawy antyaborcyjnej. Czyje to poglądy? Andrzeja Rzeplińskiego, największego wroga PiS.

  czytaj więcej

 • Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w polityce. Podsumowanie najważniejszych wydarzeń

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • 500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  500 plus, spór o TK, strajk kobiet... Oto najważniejsze wydarzenia społeczne 2016 roku [KALENDARIUM]

  Start rządowego Programu 500 plus, spór o Trybunał Konstytucyjny, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, 1050-lecie chrztu Polski, wznowienie badania katastrofy smoleńskiej, strajk kobiet czy reforma edukacji - te wydarzenia przykuwały uwagę opinii publicznej w 2016 r.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową – 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

  czytaj więcej

 • Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Clapham: Ten kongres przypomina pogrzeb

  Tradycyjna europejska lewica nie otrzymała w ubiegłym roku prezentu pod choinkę. Choć prawicowy populizm został w ostatniej chwili powstrzymany w Austrii (jednak zrobił to przedstawiciel Zielonych!), to nadal stanowi poważne zagrożenie dla socjaldemokratycznych partii Europy. Wielu zwolenników lewicy (także tych potencjalnych) uwiodły obietnice oraz nacjonalistyczna retoryka prawej strony. Jak zatem lewicowe partie poradzą sobie z tym egzystencjalnym kryzysem?

  czytaj więcej

 • 50 tys. Polek i Polaków apeluje: Prawo łowieckie Szyszki do kosza

  50 tys. Polek i Polaków apeluje: Prawo łowieckie Szyszki do kosza

  9 stycznia o 13:30 przedstawiciele organizacji społecznych przekażą prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu, ponad 50 000 podpisów zebranych pod apelem przeciwko skandalicznej nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Nowe prawo forsowane jest przez ministra-myśliwego Jana Szyszkę. Liczymy, że prezes Kaczyński, znany z sympatii do zwierząt wyśle projekt tej ustawy do kosza. Przekazaniu podpisów do biura PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie towarzyszyć będzie demonstracja.

  czytaj więcej

 • Ziobro usprawnia wymiar sprawiedliwości. Sądy przejdą na ręczne sterowanie

  Ziobro usprawnia wymiar sprawiedliwości. Sądy przejdą na ręczne sterowanie

  Minister pod hasłem „usprawniania wymiaru sprawiedliwości” przedstawił wizję reformy sądownictwa. Zdaniem samych zainteresowanych jego prawdziwym celem jest rozprawienie się z ich niezależnością. Do najbardziej kontrowersyjnych pomysłów zalicza się upolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa oraz podporządkowanie władzy wykonawczej sądownictwa dyscyplinarnego.

  czytaj więcej

 • Studenci w całym kraju protestowali m.in. przeciwko łamaniu konstytucji

  Studenci w całym kraju protestowali m.in. przeciwko łamaniu konstytucji

  Przeciwko łamaniu konstytucji, niszczeniu polskiej przyrody, reformie edukacji, upolitycznieniu mediów, a za świeckim państwem i wolnością zgromadzeń - protestowali studenci m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska, Katowic i Lublina.

  czytaj więcej

 • Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Rząd PiS, który zapowiada, że nasza energetyka jeszcze przez dziesięciolecia będzie się opierać na węglu, zamierza walczyć ze smogiem. Czy nie ma w tym sprzeczności?

  czytaj więcej

 • Nowy Urząd Zdrowia Publicznego obniży koszty, ale i tak budzi obawy

  Nowy Urząd Zdrowia Publicznego obniży koszty, ale i tak budzi obawy

  Rząd chce połączyć w jedną instytucję sanepid, dwa urzędy zajmujące się uzależnieniami oraz jeden ds. AIDS. Szefować będzie mu wiceminister resortu. Eksperci uważają, że to zły pomysł.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Roboty w służbie Europy

  Tejchman: Roboty w służbie Europy

  261 Tyle robotów przemysłowych przypada na 10 tys. zatrudnionych w niemieckiej gospodarce. W Polsce analogiczna liczba wynosi 14. O szybką automatyzację produkcji jest szczególnie łatwo w krajach, w których społeczeństwo się starzeje. Osoby w podeszłym wieku są mniej skłonne do konsumpcji, rośnie stopa oszczędności, więcej jest taniego pieniądza koniecznego do kapitałochłonnych inwestycji w inteligentne maszyny przemysłowe. Szczególnie łatwo o takie inwestycje w środowisku niskich stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Prof. Mikołejko: Prawda i cepy ideologii [odpowiedź na polemikę]

  Prof. Mikołejko: Prawda i cepy ideologii [odpowiedź na polemikę]

  O wybitnym polskim socjaliście, Ignacym Daszyńskim, mawiało się ongiś, że doskonale zna Marksa – ze swoich własnych przemówień. Tak i z tekstem pana doktora Piotra Kendziorka, który – ogniście ze mną polemizując („Igranie z ogniem, czyli prowokacje intelektualne prof. Zbigniewa Mikołejki”, DGP, nr 29) – zna mój wywiad, przeprowadzony przez panią redaktor Magdalenę Rigamonti (DGP, 20 stycznia br.), najwyraźniej ze swoich o nim wyobrażeń.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej