ekologia dla dzieci

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ekologia dla dzieci. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ekologia dla dzieci.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Robert Gawliński: Uważam politykę za starą prostytutkę, która pójdzie za tym, co da więcej

  Robert Gawliński: Uważam politykę za starą prostytutkę, która pójdzie za tym, co da więcej

  O tym, że niszczymy Ziemię trzeba mówić, nawet jeśli to banał - przekonuje Robert Gawliński. Wokalista i lider Wilków opowiada o muzycznych fascynacjach swoich synów oraz o tym, co zaśpiewałby o prezydencie RP, gdyby był młodszy...

  czytaj więcej

 • Inrastruktura - najmocniejsza strona nowego ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego

  Inrastruktura - najmocniejsza strona nowego ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego

  Wieloletni poseł, specjalista od infrastruktury, zapalony grzybiarz, zwolennik odnowy PSL, a od dwóch tygodni prezes Stronnictwa - Janusz Piechociński - będzie wicepremierem i ministrem gospodarki. W ławach rządowych i na fotelu szefa PSL zastąpił Waldemara Pawlaka.

  czytaj więcej

 • Ekologiczna żywność: Klucz do zdrowia czy wielkie oszustwo, za które słono przepłacamy?

  Ekologiczna żywność: Klucz do zdrowia czy wielkie oszustwo, za które słono przepłacamy?

  Już niemal każda sieć handlowa ma produkty z serii BIO, a Polacy coraz chętniej sięgają po żywność ekologiczną, zwaną też organiczną. Jednak okazuje się, że wcale nie musi być ona zdrowsza od tej konwencjonalnej, co więcej - także jej ceny są często sztucznie windowane przez producentów.

  czytaj więcej

 • Generacja Y nie chce być cool. Nie dają się złapać na lep reklamy

  Generacja Y nie chce być cool. Nie dają się złapać na lep reklamy

  Młodzi ludzie nauczyli się wyłapywać triki. Stali się bardziej krytyczni. Zaczęli łaknąć autentyczności. Ale nawet ich można podejść – przekonuje Joeri Van den Bergh.

  czytaj więcej

 • Nowa idea: Każdemu po tysiąc złotych, euro czy franków. Nieważne czy pracujesz i tak dostaniesz pieniądze

  Nowa idea: Każdemu po tysiąc złotych, euro czy franków. Nieważne czy pracujesz i tak dostaniesz pieniądze

  Niezależnie od tego, czy ma lat 18 czy 80, czy pracuje lub nie? Tak. Choć bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP) brzmi nieprawdopodobnie, już wkrótce może się pojawić

  czytaj więcej

 • Ojciec terapii szokowej w polskiej gospodarce: Ja tylko doradzałem

  Ojciec terapii szokowej w polskiej gospodarce: Ja tylko doradzałem

  Pisząc rekomendacje dla Polski, chciałem, by stała się krajem o gospodarce mieszanej. Z silną rolą państwa, z mechanizmami redystrybucji, sprawnym rynkiem pracy. Socjaldemokracja to tradycja, do której zawsze było mi najbliżej – przyznaje Jeffrey Sachs, pomysłodawca terapii szokowej w Polsce

  czytaj więcej

 • Wojna uzasadnionych interesów. Jaka przyszłość czeka Chiny?

  Wojna uzasadnionych interesów. Jaka przyszłość czeka Chiny?

  Chiny muszą się reformować. Ale zmian nie chce bogata elita, która najwięcej zyskała na dzikim kapitalizmie – przekonuje Michael Pettis.

  czytaj więcej

 • Studia XXI wieku: Wielki powrót średniowiecznych obaczajów

  Studia XXI wieku: Wielki powrót średniowiecznych obaczajów

  O tym, że studia połowy XXI wieku będą szyte na miarę i dostępne dla każdego, niezależnie od tego, czy posiada maturę.

  czytaj więcej

 • Taksówki inne niż wszystkie

  Taksówki inne niż wszystkie

  Czyste i nowoczesne samochody, gwarancja bezpieczeństwa i uczciwości, jakość usług i ekologia – to najważniejsze cechy EcoCar. Firma już podbiła warszawski rynek taksówkowy, a teraz planuje uruchomić oddział we Wrocławiu. Za myślenie o środowisku naturalnym otrzymała nominację do programu JAKOŚĆ ROKU 2015 w kategorii Ekologia.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialne pożyczanie to nie tylko relacje z klientami

  Odpowiedzialne pożyczanie to nie tylko relacje z klientami

  Rynek pożyczek w Polsce już w wkrótce zostanie prawnie uregulowany. Jednak pewne standardy zachowań już obowiązują, ponieważ firmy samodzielnie wykształciły zbiór wewnętrznych zasad i ograniczeń.

  czytaj więcej

 • Bąk: Ekolodzy, przekonaliście mnie

  Bąk: Ekolodzy, przekonaliście mnie

  Po ubiegłotygodniowym materiale, w którym stanąłem w obronie Volkswagena, otrzymałem bardzo dużo listów. Pisali do mnie ekolodzy, geolodzy, biolodzy, urolodzy i futurolodzy. Ci pierwsi zaczynali swoje e-maile od słów: „Ty bydlaku, spalimy ci dom”, a cała reszta od: „Ma pan całkowitą rację”.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Nowa ustawa zwiększy obowiązki dla 17 tys. firm: producentów, importerów, dystrybutorów, organizacji odzysku. Znacząco podwyższy obowiązkowe poziomy zbierania, odzysku i recyklingu. Więcej będzie też kar.

  czytaj więcej

 • Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Zaczął się okres grzewczy. Niestety moim sąsiadom przede wszystkim zależy na oszczędności, dlatego palą w piecach, czym popadnie. Mam podejrzenie, że do tego celu wykorzystują również śmieci – pisze pani Renata. – W efekcie w okolicy, w której mieszkam, normy dotyczące szkodliwych składników w powietrzu są kilkakrotnie przekroczone. O tym, że sąsiedzi ogrzewają budynki nie wiadomo czym, świadczy też czarny dym, który unosi się z komina. Coraz częściej odczuwam z tego powodu dolegliwości zdrowotne – kaszlę, boli mnie głowa. Obawiam się też o zdrowie moich dzieci, którym zimą nie pozwalam przebywać na zewnątrz z uwagi na szkodliwe pyły. Niestety, moje prośby kierowane do sąsiadów, aby bardziej dbali o ekologię niż o własny portfel, skutków nie przynoszą. Czy osobom, które palą w piecach śmieciami, grożą kary – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Przyszłość miast ma kolor zielony

  Przyszłość miast ma kolor zielony

  Polskie miasta przeznaczają niewielki procent swoich powierzchni na tereny zielone. Sytuacja ma szansę wkrótce się zmienić dzięki nowym dotacjom na poprawę jakości środowiska miejskiego.

  czytaj więcej

 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Ministerstwo Zdrowia rezygnuje z refundowania zabiegów in vitro i chce finansować tylko diagnostykę niepłodności. To zdaniem ekspertów nic innego jak napro-technologia. Część samorządów rozważa też finansowanie tej metody z własnego budżetu. Takie decyzje budzą jednak duże kontrowersje.

  czytaj więcej

 • Zbiórka pieniędzy - jak to zrobić legalnie

  Zbiórka pieniędzy - jak to zrobić legalnie

  Potrzebuję pieniędzy na leczenie chorego dziecka – pisze pani Alicja. – Władze gminy wyraziły zgodę, abym je zbierała podczas koncertu, który odbędzie się na stadionie piłkarskim. Zastanawiam się, jak mogę uzyskać stosowne pozwolenie. Czy pieniądze, które otrzymam, są zwolnione od podatku? Do kogo mam się zgłosić i na co zwrócić uwagę, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej