ekologia dla dzieci

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ekologia dla dzieci. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ekologia dla dzieci.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Przedsiębiorców czeka rewolucja w elektroodpadach

  Nowa ustawa zwiększy obowiązki dla 17 tys. firm: producentów, importerów, dystrybutorów, organizacji odzysku. Znacząco podwyższy obowiązkowe poziomy zbierania, odzysku i recyklingu. Więcej będzie też kar.

  czytaj więcej

 • Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Straż miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu

  Zaczął się okres grzewczy. Niestety moim sąsiadom przede wszystkim zależy na oszczędności, dlatego palą w piecach, czym popadnie. Mam podejrzenie, że do tego celu wykorzystują również śmieci – pisze pani Renata. – W efekcie w okolicy, w której mieszkam, normy dotyczące szkodliwych składników w powietrzu są kilkakrotnie przekroczone. O tym, że sąsiedzi ogrzewają budynki nie wiadomo czym, świadczy też czarny dym, który unosi się z komina. Coraz częściej odczuwam z tego powodu dolegliwości zdrowotne – kaszlę, boli mnie głowa. Obawiam się też o zdrowie moich dzieci, którym zimą nie pozwalam przebywać na zewnątrz z uwagi na szkodliwe pyły. Niestety, moje prośby kierowane do sąsiadów, aby bardziej dbali o ekologię niż o własny portfel, skutków nie przynoszą. Czy osobom, które palą w piecach śmieciami, grożą kary – pyta czytelniczka

  czytaj więcej

 • Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Co w samorządowych budżetach na nowy rok?

  Będą budować ulice, mosty, sale koncertowe i... toalety. Zajmą się uszczelnianiem wałów powodziowych, modernizacją uzdrowisk, ekologią, kulturą i wspomogą służby graniczne. Spore pieniądze pójdą też na wsparcie służby zdrowia. Włodarze nie zapominają, że najlepszą inwestycją jest człowiek, zatem w 2016 r. zadbają o ciekawe programy edukacyjne i poprawę kwalifikacji zawodowych swoich podatników. Znajdą też fundusze na aktywizację bezrobotnych. Zapytaliśmy samorządy, na jakie szeroko pojęte działania inwestycyjne stawiają w przyszłym roku. Nie wszyscy nam odpowiedzieli, a niektórzy przedstawili tylko wybrane informacje. Bo budżety na nowy rok są dopiero zamykane, nie ma też pewności co do pozyskania środków unijnych. Ale warto podkreślić, że coraz częściej samorządy prowadzą wspólne działania. A także biorą pod uwagę inicjatywy obywatelskie.

  czytaj więcej

 • Przyszłość miast ma kolor zielony

  Przyszłość miast ma kolor zielony

  Polskie miasta przeznaczają niewielki procent swoich powierzchni na tereny zielone. Sytuacja ma szansę wkrótce się zmienić dzięki nowym dotacjom na poprawę jakości środowiska miejskiego.

  czytaj więcej

 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o naprotechnologii, ale boicie się zapytać

  Ministerstwo Zdrowia rezygnuje z refundowania zabiegów in vitro i chce finansować tylko diagnostykę niepłodności. To zdaniem ekspertów nic innego jak napro-technologia. Część samorządów rozważa też finansowanie tej metody z własnego budżetu. Takie decyzje budzą jednak duże kontrowersje.

  czytaj więcej

 • Zbiórka pieniędzy - jak to zrobić legalnie

  Zbiórka pieniędzy - jak to zrobić legalnie

  Potrzebuję pieniędzy na leczenie chorego dziecka – pisze pani Alicja. – Władze gminy wyraziły zgodę, abym je zbierała podczas koncertu, który odbędzie się na stadionie piłkarskim. Zastanawiam się, jak mogę uzyskać stosowne pozwolenie. Czy pieniądze, które otrzymam, są zwolnione od podatku? Do kogo mam się zgłosić i na co zwrócić uwagę, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Ekologia się opłaca. Nie trzeba wybierać między nią a PKB

  Ekologia się opłaca. Nie trzeba wybierać między nią a PKB

  Co sprawi, że nasze miasta będą zdrowe, obszary wiejskie – zielone, oceany – czyste, a przyszłość naszych dzieci – zapewniona? Inwestycje. Od 30 maja do 3 czerwca Komisja Europejska będzie gospodarzem Zielonego Tygodnia.

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Reżyser "Człowieka": To opowieść o emocjach i miłości [wywiad]

  Reżyser "Człowieka": To opowieść o emocjach i miłości [wywiad]

  40 zadanych pytań, 3 lata filmowania, 500 godzin zdjęć lotniczych i 103 sesje zdjęciowe - to liczby dotyczące "Człowieka", filmowego portretu ponad 2000 osób z 60 krajów. O pracy nad dokumentem, będącym opowieścią o miłości i emocjach, opowiada PAP reżyser Yanna Arthusa-Bertranda.

  czytaj więcej

 • Najwięksi śmieciarze świata: Odkryliśmy smog, ale nie zamierzamy przestać palić opon i plastikowych butelek w piecach

  Najwięksi śmieciarze świata: Odkryliśmy smog, ale nie zamierzamy przestać palić opon i plastikowych butelek w piecach

  Jesteśmy nimi wszyscy. Od góry do dołu – poczynając od władz państwowych i samorządowych, kończąc na zwyczajnych zjadaczach chleba.

  czytaj więcej

 • Szlakiem nowosądeckich sukcesów

  Szlakiem nowosądeckich sukcesów

  Rozmowa z Januszem Adamkiem, prezesem zarządu oraz dr. Krzysztofem Głucem, wiceprezesem Sądeckich Wodociągów Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Nie widzę potrzeby, by z rynku zniknął miał węglowy

  Tchórzewski: Nie widzę potrzeby, by z rynku zniknął miał węglowy

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie widzi potrzeby wycofania z rynku miału węglowego, zwłaszcza że elektrociepłownie mają wiele pieców przystosowanych do jego spalania. O wycofanie z rynku detalicznego miału i mułów węglowych apelują ekolodzy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej