dystrybutor paliwa

Odmierzacz paliw ciekłych – instalacja pomiarowa przeznaczona do napełniania paliwem ciekłym pojazdów, małych łodzi i małych samolotów.


 • Energetyka: W końcu rodzi się konkurencja, a wraz z nią rzeczywisty rynek

  Energetyka: W końcu rodzi się konkurencja, a wraz z nią rzeczywisty rynek

  Od ośmiu lat Polacy mają prawo wyboru dostawcy energii . I coraz śmielej z niego korzystają – dotychczas sprzedawcę prądu zmieniło prawie 550 tys. klientów. Powoli na rynku energii elektrycznej rodzi się konkurencja, a wraz z nią rzeczywisty rynek.

  czytaj więcej

 • Bezpieczniejsze maszyny i zabawki, ale też znacznie wyższe kary dla firm

  Bezpieczniejsze maszyny i zabawki, ale też znacznie wyższe kary dla firm

  11 lutego trafił do Sejmu projekt nowej ustawy o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku. Ten akt prawny ma dostosować do unijnych dyrektyw zasady wprowadzania na rynek wyrobów, ich badania oraz oznaczania m.in. znakiem CE. Planuje się, by ustawa weszła w życie w kwietniu. Dla podmiotów, które wprowadzą do obrotu wyroby niezgodne z wymaganiami, to zła wiadomość – nowy akt prawny przewiduje wysokie kary administracyjne sięgające 100 tys. zł. Mają one zastąpić dotychczasowe nieefektywne grzywny.

  czytaj więcej

 • Jak się bronić przed korupcją w firmie

  Jak się bronić przed korupcją w firmie

  Przedsiębiorca ma do wyboru szeroki wachlarz działań zabezpieczających. Począwszy od umów o poufności, umów o zakazie konkurencji, aż po kodeksy obowiązujące w relacjach z kontrahentami. Wiele z tych form jest w Polsce wciąż niedocenianych.

  czytaj więcej

 • Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Łukasz Bąk położył w ubiegłym tygodniu (DGP 73/2016) krzyżyk na samochodach elektrycznych, a motoryzacyjną technologią przyszłości obwieścił auta napędzane wodorem. Jest tylko jeden problem z tą wizją: jest błędna. Główny argument jego tekstu brzmi mniej więcej tak: koncerny motoryzacyjne bawią się w auta elektryczne tylko dlatego, by spełnić wymogi Komisji Europejskiej. Chodzi konkretnie o wartość średniej emisji spalin dla całej gamy produkowanych modeli. A ze średnią emisją spalin jest trochę jak ze średnią krajową: generalnie poziom wynagrodzeń jest nędzny, ale ponieważ paru prezesów zarabia po kilka baniek rocznie, statystycznie naród się bogaci. 

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT

  Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT

  Projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw to tzw. pakiet paliwowy, który jest elementem przygotowywanego przez resort finansów całościowego pakietu "uszczelniającego" pobór VAT. Minister finansów Paweł Szałamacha, podsumowując półroczny dorobek rządu, podkreślał, że pakiet ten pozwoli od 2017 r. uzyskiwać wyższe dochody z tego podatku.

  czytaj więcej

 • URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  URE puka do przedsiębiorców. Jak się bronić przed nałożeniem kary i jak się odwołać

  Wkrótce minie rok od decyzji Rady Ministrów, która wprowadziła – z powodu fali upałów – ograniczenia w poborze energii elektrycznej. Przypomnijmy: była to pierwsza taka decyzja od końca lat 80., a ograniczenia obowiązywały odbiorców, w przypadku których moc umowna przekraczała 300 kW. Wśród firm, które powinny były się zastosować, wbrew pozorom były nie tylko huty, duże zakłady przemysłowe, lecz także wiele przedsiębiorstw branży spożywczej, dystrybutorzy posiadający chłodnie czy też centra logistyczne. Szacuje się, że mogło być to nawet ok. 7 tys. podmiotów. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zapowiedział wówczas, że będzie kontrolował, czy przedsiębiorcy zareagowali na nałożone ograniczenia. I jak się okazuje – słowa dotrzymał. Dziś z wielu firm dociera coraz więcej sygnałów o postępowaniach wszczynanych przez URE. A kary nakładane na przedsiębiorców mogą być naprawdę dotkliwe: nawet 15 proc. przychodu z roku poprzedzającego rok wydania decyzji o nałożeniu kary.

  czytaj więcej

 • Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  Bąk: Zaciągnąłbym go do łóżka

  W środę gruchnęła wiadomość, że Apple pertraktuje zakup brytyjskiego McLarena. Według dziennika „Financial Times” amerykański koncern jest gotów wyłożyć 2 mld funtów, aby zyskać dostęp do technologii, która umożliwi mu zbudowanie własnego samochodu. I jestem pewien, że będzie to najgorszy samochód od czasów fiata multipli.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi nowa epoka elektryczności. Samochody na prąd zawojują miasta

  Nadchodzi nowa epoka elektryczności. Samochody na prąd zawojują miasta

  Miasto bez warczących samochodowych silników i wszechobecnych spalin? Taką wizję roztacza przed nami Ministerstwo Energii. Poprawiać ma się z roku na rok, a zaczynamy zaraz. Na pierwszy rzut – wymieniamy spalinowe autobusy wożące mieszkańców – na elektryczne.

  czytaj więcej

 • Bąk: Mercedesie, przydałoby ci się lanie [OPINIA]

  Bąk: Mercedesie, przydałoby ci się lanie [OPINIA]

  Jest kilka prozaicznych rzeczy, które doprowadzają mnie do frustracji. Pierwsza z nich to nieudane jajko sadzone. Uwielbiam, gdy białko jest dobrze ścięte, lecz żółtko pozostaje rzadkie. Do perfekcji opanowałem sztukę smażenia go w taki sposób. A także jego spożywania – żółtą przyjemność zostawiam sobie zawsze na koniec, gdy biała część jest już dokładnie odkrojona. Nasuwam to jądro rozkoszy delikatnie na widelec, ostrożnie wykładam na język i delikatnie, bez odrobiny pośpiechu, rozgniatam o podniebienie. Smak przyprawionego szczyptą soli atłasowego, ciepłego nektaru wypełnia całe usta, a umieszczone w nich receptory wysyłają do rdzenia kręgowego sygnał, że nadszedł właściwy moment, by uwolnić hektolitry endorfin...

  czytaj więcej

 • Kontrola na stacji paliw: Czy można wybrać miejsce poboru próbki?

  Kontrola na stacji paliw: Czy można wybrać miejsce poboru próbki?

  Właściciel stacji benzynowej nie decyduje o miejscu poboru próbki przez Inspekcję Handlową.

  czytaj więcej

 • TK: Można uzależnić niższą stawkę akcyzy od posiadania oświadczenia od odbiorcy paliwa

  TK: Można uzależnić niższą stawkę akcyzy od posiadania oświadczenia od odbiorcy paliwa

  Można uzależnić możliwość zastosowania niższej stawki akcyzy na olej opałowy od posiadania przez dystrybutora oświadczenia od klienta, że rzeczywiście przeznaczy paliwo na cele opałowe - uznał we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

  czytaj więcej

 • Prąd i gaz ostro w górę. Od nowego roku czekają nas spore podwyżki

  Prąd i gaz ostro w górę. Od nowego roku czekają nas spore podwyżki

  Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli. Kilkuprocentowa podwyżka cen głównych źródeł energii to efekt wzrostu notowań surowców energetycznych.

  czytaj więcej

 • Od lutego rachunki za gaz będą niższe

  Od lutego rachunki za gaz będą niższe

  Od lutego gospodarstwa domowe zaoszczędzą na rachunkach za gaz. URE obniżył taryfy na błękitne paliwo dla PGNiG Obrót Detaliczny. Decyzja urzędu może być dla spółki bardzo kosztowna.

  czytaj więcej

 • Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Jak mieć węgiel i nie mieć smogu?

  Rząd PiS, który zapowiada, że nasza energetyka jeszcze przez dziesięciolecia będzie się opierać na węglu, zamierza walczyć ze smogiem. Czy nie ma w tym sprzeczności?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne