Wiadomości

31 sierpnia 2020 r.

Nowe ramy poprawiają również kontrole pojazdów, które zostały już wprowadzane do obrotu oraz do sprzedaży

1 września w UE wchodzą w życie bardziej rygorystyczne normy dotyczące homologacji pojazdów31 sierpnia 2020 r.

Od jutra obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne wymogi, dotyczące homologacji i dopuszczenia pojazdów do użytkowania na terenie Unii Europejskiej. Zwiększony zostaje zakres badań samochodów przed ich wypuszczeniem na rynek, a także liczba kontroli tych, które już znajdują się na rynku, poinformowała Komisja Europejska (KE).

28 sierpnia 2020 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Liczą się osiągnięcia, a nie osiągi [Kia Ceed kombi PHEV]28 sierpnia 2020 r.

Za chwilę wielki dzień w życiu naszej rodziny. Starszy syn przestanie być dzieciakiem, a stanie się uczniem. Żonę już od czerwca trapią myśli, jak sobie chłopaczyna poradzi i czy dogada się z nowymi kumplami. I czy samodzielnie ogarnie swoje cztery litery w szkolnej toalecie na tyle dobrze, że nie będziemy odbierali telefonów z żądaniem: „Proszę zabrać syna wcześniej”. 

27 sierpnia 2020 r.

Na skutek kolejnych afer związanych z zanieczyszczeniami Komisja Europejska zwiększa liczbę testów realnej emisji spalin dla wprowadzanych na drogi pojazdów.

W aferze Volkswagena dochodzi do rozstrzygnięć, ale padają oskarżenia wobec kolejnych koncernów 27 sierpnia 2020 r.

Volkswagen znów ma problemy: należące do niego Porsche jest przedmiotem nowego dochodzenia niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA). Firma sama wszczęła wewnętrzne dochodzenie i poinformowała o swoich podejrzeniach KBA, niemiecką prokuraturę i amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. Sprawa dotyczy uchybień przy działaniu oprogramowania monitorującego układ wydechowy i pracę silnika. Do nielegalnych modyfikacji miało dochodzić na końcowym etapie oddania auta.

25 sierpnia 2020 r.

Przewoźnik posiadający w swojej flocie oprócz dużych jednostek transportowych także busy będzie musiał się liczyć z tym, że naruszenia zasad i warunków wykonywania transportu drogowego popełnione przez kierowców tych pojazdów lub popełnione w związku z ich eksploatacją będą miały wpływ na jego dobrą reputację

Pakiet mobilności. Na międzynarodowych trasach busy wkrótce prawie jak TIR-y25 sierpnia 2020 r.

Pakiet mobilności zmieni zasady wykonywania zarobkowych przewozów drogowych rzeczy pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) pomiędzy 2,5 a 3,5 tony. Unijne przepisy niebawem wprowadzą wymóg m.in. uzyskania licencji wspólnotowej, posiadania i okazywania przez kierowców busów wypisu z tej licencji, a w dalszej przyszłości – instalacji tachografu, stosowania przepisów o czasie prowadzenia pojazdów, wymaganych przerwach w pracy i okresie odpoczynku kierowców.