Zbliża się finał 30. edycji prestiżowego rankingu TSL. Chętni mogą się jeszcze zgłaszać do udziału w zestawieniu. Tegoroczna edycja nabiera szczególnego znaczenia w obliczu dynamicznych zmian i wyzwań, przed którymi stoi sektor transportu, spedycji i logistyki.
Jubileuszowy ranking TSL pokaże, kto w minionym roku najlepiej poradził sobie z wydarzeniami na rynku, wynikającymi z sytuacji geopolitycznej, globalnych przetasowań gospodarczych, zmian klimatu czy kryzysu migracyjnego.
Merytoryczny nadzór SGH
Partnerem zestawienia jest Dziennik Gazeta Prawna, nadzór merytoryczny sprawuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Dr hab. Halina Brdulak, prof. SGH, podkreśla, że ranking jest ważnym źródłem wiedzy nie tylko dla klientów firm z branży TSL. Stanowi zarazem ważny element w procesie budowy wiarygodności przedsiębiorstw.
Zestawienie odpowie na kluczowe pytania o to, które firmy zanotowały dobre wyniki finansowe, pomimo trudnych warunków wymuszających inwestycje w optymalizację kosztów, poszukiwanie alternatywnych źródeł dostaw oraz intensyfikację współpracy z kontrahentami.
Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 1 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 czerwca podczas gali w Warszawie. Z racji jubileuszu, będzie ona miała w tym roku szczególny charakter a towarzyszyć jej będą dyskusje o kluczowych dla branży trendach i prognozach.
Dwa dni później relacja z wydarzenia wraz z wynikami rankingu zostanie opublikowana w specjalnym dodatku w Dzienniku Gazecie Prawnej.
Wystarczy wypełnić ankietę
W rankingu mogą wziąć udział udział firmy, które w 2024 roku osiągnęły przychód z podstawowej działalności TSL na poziomie co najmniej 2 mln zł, stanowiący nie mniej niż 51 proc. całkowitych przychodów firmy. Warunkiem jest wypełnienie ankiety dostępnej na stroniewww.rankingTSL.pl. Zawiera ona pytania charakteryzujące działalność firmy (m.in. oferowane usługi TSL, zasięg) i osiągane wyniki.
- W związku z tym, iż firmy branży często prowadzą także działalność inną, zamieściliśmy w ankiecie oddzielną rubrykę dotyczącą przychodów z całej działalności firmy oraz wyłącznie uzyskanych z TSL. Pozostałe wskaźniki finansowe (zysk brutto, zysk netto, majątek trwały) odnoszą się do całej działalności firmy – tłumaczy prof. Halina Brdulak.
Wzorem ostatnich lat ankiety uzupełnione są o blok Szanse i zagrożenia dla branży TSL, a także Wpływ wydarzeń 2024 r. na działalność firmy.
Zapraszamy wszystkie firmy spełniające kryteria do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji rankingu i dołączenia do grona liderów.
Udział w rankingu jest bezpłatny.
Harmonogram Rankingu TSL 2025 pod linkiem: www.gazetaprawna.pl/rankingTSL2025/