towar

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu towar. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące towar.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Morawiecki: Rozwój w oparciu o niskie płace to droga donikąd

  Morawiecki: Rozwój w oparciu o niskie płace to droga donikąd

  Dotychczasowy model rozwoju Polski oparty na niskich kosztach pracy jest drogą donikąd - uważa wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem motorem rozwoju powinna być innowacyjność, która pozwoli przedsiębiorcom na uzyskanie większych zysków, a w konsekwencji na wzrost wynagrodzeń.

  czytaj więcej

 • Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  Finanse: Rosną zyski deweloperów i spółek z branży handlowej

  FINANSE Słaby złoty pomaga eksporterom, ale szkodzi firmom, które dużą część kosztów ponoszą w walutach obcych. Firmy nastawione na rynek konsumencki korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Gorzej mają banki, które płacą na ten program

  czytaj więcej

 • E-sklepu nie da się wyłączyć jednym przyciskiem

  E-sklepu nie da się wyłączyć jednym przyciskiem

  Możliwość ograniczenia w handlu w niedziele także w internecie zaniepokoiło branżę, ale odbije się głównie na konsumentach. Brak kontaktu ze sprzedawcą czy opóźnienia w otrzymaniu paczek to podstawowe problemy z jakimi się zetkną.

  czytaj więcej

 • Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność

  Za lampy LED niezgodne z wymaganiami sprzedawca też ponosi odpowiedzialność

  Sprzedajemy lampy LED, które kupujemy u importera sprowadzającego je z Chin. Niedawno jeden z klientów zakwestionował prawdziwość parametrów, które importer zadeklarował na opakowaniu, a ponadto stwierdził, że informacje są niepełne, bo brakuje m.in. danych o trwałości lampy. Jako sprzedawca mam niewielkie możliwości skontrolowania parametrów jakościowych. Czy ponoszę odpowiedzialność za ewentualne nieprawdziwe informacje? Jakie dane powinny znaleźć się na opakowaniu?

  czytaj więcej

 • Ziobro oczyści biznes: Okradanie własnej spółki nie może pozostawać bezkarne

  Ziobro oczyści biznes: Okradanie własnej spółki nie może pozostawać bezkarne

  Przedsiębiorca działający na szkodę swojej spółki będzie musiał się liczyć z tym, że do jego drzwi zapuka prokurator. Przedstawiciele przedsiębiorców przyznają, że sytuacja wewnątrz spółki często jest dramatyczna. Rozwiązania tego problemu nie należy jednak ich zdaniem szukać w zaostrzaniu przepisów karnych.

  czytaj więcej

 • Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Staszak: Woluntaryzm egzekucyjny

  Ustawodawca od lat woli udawać, że każdy z dłużników ma znaczny majątek , który wystarczy do wyegzekwowania całości świadczenia, i to w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy

  czytaj więcej

 • UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  UOKiK: Wyspy z e-papierosami mogą zostać, ale z ograniczeniami

  ZMIANA PRAWA: Każdy, kto chociaż raz był w większym centrum handlowym, z pewnością napotkał na swojej drodze punkty sprzedaży ulokowane na środku alejek – tzw. wyspy. Od wielu lat takie punkty były doskonałym sposobem na promocję i sprzedaż e-papierosów. To już przeszłość. Ustawa z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. poz. 1331; dalej: ustawa) wprowadziła bowiem zakaz reklamy papierosów elektronicznych. Przepisy jednak są tak niejasno sformułowane, że niektórzy sprzedawcy zastanawiają się nawet, czy ich wyspy nadal mogą funkcjonować. A jeśli tak – to jak powinny zmienić zasady działania, aby nie narazić się na kary. Te zaś są wysokie: za złamanie zakazu reklamy grozi do 200 tys. zł grzywny, kara ograniczenia wolności bądź obie te sankcje łącznie.

  czytaj więcej

 • Nie od każdego vana z zagranicy trzeba płacić akcyzę

  Nie od każdego vana z zagranicy trzeba płacić akcyzę

  O tym, czy auto jest osobowe, czy ciężarowe, nie decydują popielniczki ani aluminiowe felgi. Rozstrzyga to, czy bez trudu można w nim zamontować tylną kanapę.

  czytaj więcej

 • Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  Końcówka roku obfituje w nabory wniosków

  PORADNIK Dotacje inwestycyjne dla firm cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem. Konkursy z nowej puli Funduszy Europejskich już ruszyły, warto się więc do nich dobrze przygotować.

  czytaj więcej

 • Fiskus i ZUS wymienią się informacjami. O każdym

  Fiskus i ZUS wymienią się informacjami. O każdym

  Uciekanie ze składkami do Czech czy Wielkiej Brytanii będzie ryzykowniejsze. Podobnie jak opłacanie ich w kraju, ale zarazem deklarowanie skarbówce braku jakichkolwiek dochodów. Urząd skarbowy będzie wiedział, skąd ma pieniądze podatnik, który nie wykazuje dochodów, ale opłaca składki. ZUS z kolei łatwo skontroluje, kto dla oszczędności rozlicza się za granicą.

  czytaj więcej

 • Fałszywe faktury z karą jak za zabójstwo

  Fałszywe faktury z karą jak za zabójstwo

  25 lat więzienia za puste faktury – to najwyższa kara przewidziana w przyjętym wczoraj przez Radę Ministrów projekcie nowelizacji kodeksu karnego.

  czytaj więcej

 • Jasiński: Duża nowelizacja VAT już niebawem. Oto zmiany, jakie planuje MF

  Jasiński: Duża nowelizacja VAT już niebawem. Oto zmiany, jakie planuje MF

  Kaucje rejestracyjne, możliwość łatwiejszego wyrejestrowania firmy, wyższe sankcje karne za zawyżanie zwrotów, zmiany w kodeksie karnym skarbowym, dotyczące "czynnego żalu" - to według wiceministra finansów Wiesława Jasińskiego niektóre elementy nowelizacji ustawy o VAT, nad która prace kończą się w MF.

  czytaj więcej

 • Orange operatorem przyjaznym dla seniorów

  Orange operatorem przyjaznym dla seniorów

  Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej w ramach programu certyfikacji usług skierowanych do osób starszych przyznał pierwszy poza rynkiem medycznym znak jakości OK SENIOR. Pozytywnym wynikiem procesu certyfikacji oraz nadaniem znaku jakości OK SENIOR może pochwalić firma Orange.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej