oszustwo

Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


 • Czym jest dwukrotne karanie za ten sam czyn?

  Czym jest dwukrotne karanie za ten sam czyn?

  Czym jest dwukrotne karanie za ten sam czyn? Na to pytanie odpowiedział Europejski Trybunał Praw Człowieka na kanwie sprawy norweskiej. W 2005 r. organy podatkowe rozpoczęły kontrolę w spółce Software Innovation ASA. W jej rezultacie przeciwko właścicielom A. i B. zostało złożone zawiadomienie do Norweskiego Urzędu ds. Śledztw i Ścigania Przestępstw Gospodarczych i Środowiskowych.

  czytaj więcej

 • CBŚP: "Hoss" zatrzymany w Warszawie

  CBŚP: "Hoss" zatrzymany w Warszawie

  Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. "Hoss" - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. 49-letni mężczyzna jest podejrzany o oszustwa metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

  czytaj więcej

 • MSWiA: Policjanci, którzy zatrzymali "Hossa" dostaną nagrody od ministra Błaszczaka

  MSWiA: Policjanci, którzy zatrzymali "Hossa" dostaną nagrody od ministra Błaszczaka

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przyznaniu nagród policjantom z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu - tzw. łowcom cieni, którzy zatrzymali "Hossa" - poinformował w piątek resort.

  czytaj więcej

 • Obrońca Hossa: 27 marca przesłuchanie w prokuraturze

  Obrońca Hossa: 27 marca przesłuchanie w prokuraturze

  Na 27 marca zaplanowane zostało w warszawskiej prokuraturze okręgowej przesłuchanie Arkadiusza Ł. ps. Hoss - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie śledczym na warszawskiej Białołęce.

  czytaj więcej

 • Trump zwalnia hurtem: Nowi ludzie do nowych priorytetów

  Trump zwalnia hurtem: Nowi ludzie do nowych priorytetów

  „Prawdopodobnie najbardziej bezprecedensowe” zmiany kursu amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości zaczęły się od hurtowego pożegnania z prokuratorami wysokich szczebli mianowanymi przez poprzednika Donalda Trumpa.

  czytaj więcej

 • Błaszczak nagrodził m.in policjantów od "Hossa"

  Błaszczak nagrodził m.in policjantów od "Hossa"

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak wyróżnił w poniedziałek policjantów, strażaków, funkcjonariuszy SG i BOR, którzy uratowali ludzkie życie. Nagrodził też policjantów, którzy zatrzymali "Hossa".

  czytaj więcej

 • Pakiet wierzycielski wielu straconych szans

  Pakiet wierzycielski wielu straconych szans

  - Biura informacji gospodarczej będą potężne, ale uważam, że są bardzo dobrze przygotowane do bycia takimi siłaczami na rynku wierzytelności. Nie widzę w nowych przepisach przekroczenia delegacji - uważa Piotr Gajda, radca prawny w kancelarii Król i Gajda, Intrum Justitia.

  czytaj więcej

 • Chądzyński: Kogo pochwalić za duże wpływy do państwowej kasy

  Chądzyński: Kogo pochwalić za duże wpływy do państwowej kasy

  Wzrost wpływów z VAT po dwóch miesiącach tego roku jest imponujący. Z danych opublikowanych wczoraj przez Ministerstwo Finansów wynika, że do kasy trafiło w sumie 33, 5 m ld zł. To o 40 proc. więcej niż rok temu. Oczywiście częściowo to efekt triku, jaki zastosowało MF, wypłacając już w grudniu zwroty VAT, które powinno wypłacić w styczniu i lutym tego roku. Ale to wszystkiego nie tłumaczy i wypadałoby kogoś za te wyniki pochwalić. Tylko kogo?

  czytaj więcej

 • UE bliżej niższych stawek VAT dla e-publikacji. Odwrócony VAT problematyczny

  UE bliżej niższych stawek VAT dla e-publikacji. Odwrócony VAT problematyczny

  Większość ministrów finansów państw UE popiera propozycje umożliwienia objęcia elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych publikacji. Problematyczna jest za to propozycja odwróconego VAT.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej