oszczędzanie energii w firmie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oszczędzanie energii w firmie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oszczędzanie energii w firmie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • OZE: Samowola budowlana lub oczekiwanie na pozwolenie. Oto wybór prosumenta?

  OZE: Samowola budowlana lub oczekiwanie na pozwolenie. Oto wybór prosumenta?

  Choć ustawa o odnawialnych źródłach energii była oczekiwana przez branże,  prosumenci zdecydowani na farmy wiatrowe nie mają się z czego cieszyć. Firmy namawiają klientów na montaż wiatraków w ramach budynku, gdyż do 3m ponad konstrukcję dachu nie trzeba pozwolenia na budowę. Niestety większe wiatraki (ponad 1kW) nie mieszczą się w tym zakresie. Niektórzy decydują się na obejście prawa.

  czytaj więcej

 • Niższe rachunki za energię? Trzeba nauczyć się oszczędzać prąd

  Niższe rachunki za energię? Trzeba nauczyć się oszczędzać prąd

  Elektroniczne urządzenia pomiarowe zainstalowane w mieszkaniach setek tysięcy gospodarstw domowych mogą pozwolić na obniżenie rachunków za prąd nawet o 5 procent. Należy jednak zdobyć wiedzę jak czytać z nich dane.

  czytaj więcej

 • Łatwa optymalizacja kosztów

  Łatwa optymalizacja kosztów

  W XXI w. już nie trzeba się zastanawiać, jak oszczędzać na wydatkach służbowych. Pomagają w tym systemy informatyczne. Trzeba tylko chcieć z nich skorzystać

  czytaj więcej

 • Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź koszty budowy przydomowej elektrowni wiatrowej

  Chcesz obniżyć rachunki za prąd? Sprawdź koszty budowy przydomowej elektrowni wiatrowej

  Przydomowe elektrownie wiatrowe to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić. Obniżenie naszych rachunków za prąd to jeden z argumentów, który przemawia za ich wybudowaniem. Czy warto w nie zainwestować i ile wynoszą koszty instalacji? Eksperci TotalMoney.pl to sprawdzili.

  czytaj więcej

 • Efektywność energetyczna za pieniądze z CO2?

  Efektywność energetyczna za pieniądze z CO2?

  Dzięki stworzeniu przez UE Funduszu Modernizacyjnego Polska może liczyć minimum na 2 mld euro ze sprzedaży praw do emisji. Zdaniem ekspertów to zbyt małe pieniądze, aby wydać je na infrastrukturę, ale wystarczające aby wypełnić dyrektywy unijne związane z termomodernizacją budynków.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne miasta: Co to znaczy w Europie i w Polsce

  Nowoczesne miasta: Co to znaczy w Europie i w Polsce

  Eksperci z Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii zebrali się w Warszawie podczas konferencji „Konkurencyjne Miasta: przyciąganie kapitału ludzkiego, inwestycji i biznesu”, aby pokazać, w jaki sposób powinny rozwijać się polskie miasta.

  czytaj więcej

 • Lokalni przedsiębiorcy powinni się łączyć w grupy

  Lokalni przedsiębiorcy powinni się łączyć w grupy

  Firmy z Podkarpacia zorganizowały własny system zakupów grupowych. Dzięki niemu oszczędzają miliony złotych rocznie na paliwie, prądzie i usługach kurierskich. Podobne kluby powstaną w innych województwach

  czytaj więcej

 • Tania ropa: straty i zyski

  Tania ropa: straty i zyski

  Zgodnie z danymi podawanymi przez międzynarodowe instytucje (MFW, Deutsche Bank, Fitch Ratings) cena baryłki ropy wyrażona w dolarach amerykańskich, potrzebna do zrównoważenia tegorocznego budżetu, to ok. 185 w Libii, 130 w Iranie i Algierii, 120 w Nigerii, 115 w Wenezueli, 110 w Arabii Saudyjskiej, 100 w Iraku i Rosji. Przy obecnej cenie baryłki w granicach 60 dol. oznacza to automatycznie poważne problemy w każdym z tych krajów. Szanse na wyraźny wzrost cen są przy tym niewielkie – zgromadzone zapasy ropy i jej aktualna produkcja są dzisiaj większe niż kiedykolwiek w historii. A po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran cena może spaść.

  czytaj więcej

 • Wspaniały boom inwestycyjny w polskiej energetyce

  Wspaniały boom inwestycyjny w polskiej energetyce

  Polska jest dziś największym placem budów energetycznych w całej UE. Jednocześnie w żadnej innej gałęzi polskiego przemysłu nie inwestuje się teraz więcej niż właśnie w energetyce

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Fundusze norweskie na ograniczenie emisji CO 2

  Fundusze norweskie na ograniczenie emisji CO 2

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 14 września prowadzi nabór wniosków w konkursie dla przedsiębiorstw produkujących lub sprzedających ciepło. Wsparcie będzie można otrzymać na dofinansowanie inwestycji i innych działań ograniczających emisję CO2

  czytaj więcej

 • Firma nie oszczędza prądu? Zapłaci karę

  Firma nie oszczędza prądu? Zapłaci karę

  W przypadku niezastosowania się przez odbiorcę - firmę do wprowadzonych stopni zasilania prezes Urzędu Regulacji Energetyki może nałożyć na taki podmiot karę w wysokości do 15 procent przychodu osiągniętego w roku poprzednim.

  czytaj więcej

 • Nepotyzm: Polska plaga gorsza niż bezrobocie i korupcja. Powszechnie akceptowana

  Nepotyzm: Polska plaga gorsza niż bezrobocie i korupcja. Powszechnie akceptowana

  Jest plagą większą niż bezrobocie i korupcja. Zabija talenty, niszczy marzenia, psuje gospodarkę. A my sądzimy, że inaczej być nie może

  czytaj więcej

 • Nowy program Platformy nie jest zaskoczeniem ani rewolucją. To gospodarczy testament

  Nowy program Platformy nie jest zaskoczeniem ani rewolucją. To gospodarczy testament

  PO ujawniła gospodarczy testament. To owoc mądrości zdobytej w ciągu ośmiu lat rządzenia. I dowód na istnienie ograniczeń w ekonomicznym myśleniu, których ta formacja raczej nie przezwycięży.

  czytaj więcej

 • Samsung podąża ścieżką Volkswagena. Komisja Europejska sprawdzi, czy firma oszukiwała przy testach poboru energii

  Samsung podąża ścieżką Volkswagena. Komisja Europejska sprawdzi, czy firma oszukiwała przy testach poboru energii

  Unijni urzędnicy sprawdzą, czy południowokoreańska firma wprowadzała swoich klientów w błąd, podając im zafałszowane dane dotyczące zużycia energii przez telewizory – ustalił brytyjski The Guardian

  czytaj więcej

 • Pracownik urywa się ze smyczy. Sabbatical w Polsce

  Pracownik urywa się ze smyczy. Sabbatical w Polsce

  Bo było szaro, bo zawsze chciała zostać aktorką, bo potem będzie za późno – powody zrobienia sobie przerwy w życiu zawodowym są różne. Wspólne jest jedno: ci, którzy wzięli „sabbata”, nie żałują swojej decyzji

  czytaj więcej

 • Nowa grupa biednych Polaków: Dzięki kreatywności żyją godnie i są szczęśliwi

  Nowa grupa biednych Polaków: Dzięki kreatywności żyją godnie i są szczęśliwi

  Kontenerowcy, makerzy, wymienni. Często bez pracy albo z marnie płatną. Na wynajmie lub na komunalnym. Mają tyle co nic. I z tego niczego potrafią stworzyć coś wartościowego. Na przykład drukarkę 3D, która zacznie na siebie zarabiać, lub szafkę, którą wymienią na używany rower. Mimo chudego portfela potrafią znaleźć swój własny pomysł na życie.

  czytaj więcej

 • Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  Lifehacking czyli jak każdy aspekt życia zamienić w zadanie do wykonania

  O tym, że zamiast pytań „kim jestem?” masowo zadajemy pytania „jak?”. I jesteśmy przekonani, że dzięki temu naprawdę się zmieniamy

  czytaj więcej

 • Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  Big data: Dlaczego ważni prezesi rezygnują ze smartfonów?

  W codziennym życiu ilość danych, jakie generujemy na własny temat, jest dzisiaj wielokrotnie większa, niż to było jeszcze kilka lat temu. To sprawia, że nieporównywalnie wzrasta głębokość ingerencji w naszą prywatność – ostrzegali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej