oszczędność energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu oszczędność energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące oszczędność energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  Tchórzewski: Spięcie finansów Polskiej Grupy Górniczej niemożliwe bez oszczędności pracowniczych

  W sobotę rano rozpoczęło się kolejne spotkanie związkowców z KW z zarządem spółki na temat porozumienia, poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii do nowej firmy – Polskiej Grupy Górniczej. W negocjacjach uczestniczą minister energii Krzysztof Tchórzewski i jego zastępca Grzegorz Tobiszowski. Mimo możliwych oszczędności pozapłacowych nie ma możliwości spięcia w ciągu najbliższego 1,5 roku finansów Polskiej Grupy Górniczej bez oszczędności pracowniczych – powiedział przed sobotnimi rozmowami ze związkami Kompanii Węglowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Tchórzewski: Projekt porozumienia ws. Polską Grupą Węglową będzie konsultowany przez związki

  Projekt porozumienia poprzedzającego przekazanie kopalń Kompanii Węglowej do nowej firmy, Polskiej Grupy Górniczej, został ustalony; związkowcy będą go teraz konsultowali z załogami - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Przemysł: Miękki kompromis w Kompanii Węglowej

  Zawieszenie czternastej pensji na lata 2016–2017, odejście ok. 4 tys. ludzi na urlopy górnicze i łączenie kopalń – to najważniejsze punkty porozumienia podpisanego we wtorek w Kompanii Węglowej. Wczoraj wieczorem związkowcy, zarząd Kompanii (KW) i rząd podpisali dokument, który otwiera formalną drogę do stworzenia w przyszłym tygodniu Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Jednak rząd przystał na tak daleko idące ustępstwa, że trudno o pewność, iż wynegocjowane mozolnie oszczędności uratują kopalnie.

  czytaj więcej

 • Roczny rachunek za prąd niższy o 160 złotych. Wyłoniono sprzedawcę w programie Energia Razem

  Roczny rachunek za prąd niższy o 160 złotych. Wyłoniono sprzedawcę w programie Energia Razem

  Federacja Konsumentów jako organizator akcji ma przyjemność poinformować, że w akcji Energia Razem w dniu 12 kwietnia 2016r. został wyłoniony sprzedawca energii elektrycznej, który na aukcji zaproponował najlepszą cenę sprzedaży energii, zgadzając się jednocześnie na proste i uczciwe warunki jej sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

  czytaj więcej

 • Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Odbiorcy energii, którzy są niezadowoleni z poziomu obciążeń wynikających z opłat stałych mogą zmienić sposób płatności zawarty w taryfie, na dostosowany do własnych potrzeb. Urząd Regulacji Energetyki ostrzega, że nie dla każdego konsumenta będzie oznaczało to niższe koszty.

  czytaj więcej

 • Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  Internet Rzeczy czyli świat nieograniczony

  TECHNOLOGIE Inteligentne fabryki wyposażone w komunikujące się między sobą maszyny zmienią oblicze przemysłu. A to dopiero początek korzyści płynących z internetu rzeczy

  czytaj więcej

 • Nowelizacja ustawy o OZE: Prosumenci bez wsparcia, zyskają duże firmy

  Nowelizacja ustawy o OZE: Prosumenci bez wsparcia, zyskają duże firmy

  Preferencje dla stabilnych źródeł energii odnawialnej, klastry energetyczne, nowe zasady aukcji OZE i założenie, że prosument wytwarza energię na własne potrzeby - takie m.in. rozwiązania znalazły się w projekcie noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii, do której dotarła PAP.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  Sześć zaskoczeń po sześciu miesiącach rządu

  W pierwszym półroczu rządu Beaty Szydło całkiem nieźle radziły sobie ministerstwa rodziny i pracy, finansów, sprawiedliwości, skarbu oraz edukacji, średnio msw, resort rozwoju i cyfryzacji i raczej źle cała reszta.

  czytaj więcej

 • Kierunek na zrównoważony rozwój

  Kierunek na zrównoważony rozwój

  Nasze podejście do rozwoju jest oparte na silnym przekonaniu, że tylko zrównoważone i etyczne strategie biznesowe zapewniają długofalowy wzrost i utrzymanie pozycji lidera – mówi Nikos Kalaitzidakis

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej