Wiadomości

17 kwietnia 2019 r.

W zasadzie najważniejsza w tym kontekście jest struktura gminy. W przypadku gmin miejskich, które z organizacją transportu miejskiego raczej problemów nie mają, bo jest to ich codzienna praktyka od lat, dodatkowe działania muszą się koncentrować na przekonywaniu mieszkańców do korzystania z niego, by zmniejszyć korki i przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza.

Najważniejsza rzecz w gminie? Transport publiczny17 kwietnia 2019 r.

Jak ważna jest komunikacja w gminie i regionie, nie trzeba przekonywać. Rządzący zrobili z niej nawet jeden z ważnych punktów kampanii wyborczej. Transport zbiorowy mógłby być rozwiązaniem i problemów z przemieszczaniem się mieszkańców, i z jakością powietrza.

11 kwietnia 2019 r.

Pakiet Mobilności przyjęty przez Parlament Europejski uderzy w przewoźników wykonujących transport międzynarodowy nie tylko tirami, lecz także mniejszymi pojazdami poniżej 3,5 tony, czyli busami.

Restrykcyjny czas pracy także dla busów i kontrole dla wszystkich aż 56 dni wstecz11 kwietnia 2019 r.

Pakiet Mobilności przyjęty przez Parlament Europejski uderzy w przewoźników wykonujących transport międzynarodowy nie tylko tirami, lecz także mniejszymi pojazdami poniżej 3,5 tony, czyli busami. Kierowcy siadający za ich kółkiem również będą musieli spełnić nowe rygorystyczne wymogi dotyczące czasu pracy. W przeciwnym razie, tak samo jak inni kierowcy i ich pracodawcy, będą płacić dotkliwe kary.

8 kwietnia 2019 r.

Minister Jadwiga Emilewicz

Emilewicz do taksówkarzy: Chcemy, by prawo było egzekwowane8 kwietnia 2019 r.

Chcemy, aby zapisy, które zostały przygotowane w ustawie, były egzekwowane - powiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz po rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych taksówkarzy. Rząd zaproponował protestującym dalsze rozmowy w tym tygodniu w CDS.

8 kwietnia 2019 r.

To kolejne niekorzystne dla pasażerów orzeczenie TS UE.

Opona w samolocie przebita, odszkodowania nie będzie8 kwietnia 2019 r.

W przypadku uszkodzenia opony samolotu przez śrubę znajdującą się na pasie startowym przewoźnik lotniczy co do zasady będzie zwolniony z obowiązku wypłaty odszkodowania za opóźnienie. Wyjątek od reguły zaistnieje jedynie wówczas, gdy przedsiębiorca nie zastosuje wszystkich środków, którymi dysponuje, w celu ograniczenia opóźnienia lotu. To kluczowy wniosek wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. I zarazem kolejna sprawa dotycząca tego, kiedy pasażerom linii lotniczych należą się pieniądze, a kiedy nie.

5 kwietnia 2019 r.

Kłopoty polskich przewoźników wzięły się od momentu gdy UE objęła kierowców wykonujących transport drogowy dyrektywą o delegowaniu.

Europa odjeżdża polskim firmom5 kwietnia 2019 r.

Większe koszty, więcej biurokracji, więcej ograniczeń w wykonywaniu przewozów i mniejsza konkurencyjność polskich firm transportowych. To na dzień dobry. Do tego w zasadzie sprowadzają się najważniejsze konsekwencje Pakietu Mobilności, który Parlament Europejski przyjął w skrajnie niekorzystnej dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej - wersji.

5 kwietnia 2019 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]5 kwietnia 2019 r.

Jak ognia staram się unikać pisania o polityce. Bo wychodzę z założenia, że oczekujecie ode mnie taniej i tandetnej rozrywki okraszonej wulgaryzmami i nawiązaniami do seksu, a nie tego, abym brudził się szambem, które niemal codziennie wybija na ul. Wiejskiej. Tym razem zrobię jednak wyjątek. A zrobię go specjalnie dla Partii Kierowców, która została zarejestrowana w mijającym tygodniu i poinformowała o starcie w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennych – do Sejmu i Senatu. Ugrupowanie nie ma jeszcze szczegółowego programu, ale już ogłosiło, że – cytuję – „będzie walczyło o prawa kierowców”. Chce zająć się eliminacją absurdów drogowych, poskramianiem – tu znowu cytat – „ideologii antysamochodowej”, a także skończyć z systemem karania kierowców, który przynosi zyski państwu, a nie poprawia bezpieczeństwa na drogach. Fantastycznie!