rynek energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu rynek energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące rynek energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rzeczywistość transportowa wchodzi w nowy wymiar

  Rzeczywistość transportowa wchodzi w nowy wymiar

  Możliwe jest, że konkurencją dla spółki transportowej czy logistycznej będzie za chwilę firma informatyczna. Jesteśmy w samym środku rewolucji, która wykorzystuje potężną siłę analityki danych – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Ero Service Polska

  czytaj więcej

 • W Polsce zalega węgiel. Import z Rosji jest dwa razy wyższy niż rok temu

  W Polsce zalega węgiel. Import z Rosji jest dwa razy wyższy niż rok temu

  Co łączy gdański port i terminale w Małaszewiczach? Na ich placach zalega węgiel. Import z Rosji jest dwa razy wyższy niż w 2017 r.

  czytaj więcej

 • Energetyczne zwarcie między ministrem a URE o ceny prądu

  Energetyczne zwarcie między ministrem a URE o ceny prądu

  Spór między rządem a Urzędem Regulacji Energetyki w sprawie przyszłorocznych cen prądu nie traci na ostrości.

  czytaj więcej

 • Na rynkach ropy wyprzedaż podobnie jak na globalnych rynkach akcji

  Na rynkach ropy wyprzedaż podobnie jak na globalnych rynkach akcji

  Na rynkach ropy w czwartek mocniejsza wyprzedaż surowca po ostrych spadkach indeksów na globalnych rynkach akcji. W USA mocno wzrosły zapasy ropy - o ponad 6 mln baryłek - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Sportowe kształtowanie społeczeństwa

  Sportowe kształtowanie społeczeństwa

  Przedsiębiorstwo Ventor, będące uznanym partnerem na rynku skandynawskim i polskim w sektorze budownictwa przemysłowego i leasingu pracowniczego,  inwestuje w rozwój lokalnej społeczności poprzez liczne działania edukacyjne i sportowe.

  czytaj więcej

 • Wygrać jakością!

  Wygrać jakością!

  Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. to firma z wieloletnią tradycją, kórej początki sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku.

  czytaj więcej

 • Pierwszy na świecie pozew klimatyczny. Przeciwko Ostrołęce

  Pierwszy na świecie pozew klimatyczny. Przeciwko Ostrołęce

  Prawnicy z Client Earth powalczą w sądzie o stwierdzenie nieważności uchwały walnego zgromadzenia Enei, którego organizacja jest akcjonariuszem. Chodzi o decyzję o budowie 1000 MW bloku węglowego Ostrołęka C. Powodem jest ryzyko finansowe inwestycji związane z polityką ochrony klimatu – dowiedział się DGP.

  czytaj więcej

 • Błaszczak: Robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump

  Błaszczak: Robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump

  Robimy wszystko, aby w Polsce powstał Fort Trump - zadeklarował w sobotę w TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że armia USA, to najpotężniejsza armia w dzisiejszym świecie i współpraca z nią zwiększa bezpieczeństwo Polski.

  czytaj więcej

 • Ropa w USA tanieje, a producenci ropy wysyłają mieszane sygnały

  Ropa w USA tanieje, a producenci ropy wysyłają mieszane sygnały

  Ropa w USA nadal tanieje, po tym gdy w ub. tygodniu straciła 2,2 proc. Na rynkach trwa analiza mieszanych sygnałów docierających od producentów ropy - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • PGNiG ma dorzucić ponad miliard złotych do budżetu

  PGNiG ma dorzucić ponad miliard złotych do budżetu

  Spółki energetyczne przestają wypłacać dywidendy. Teraz czas na sektor ropy i gazu. Jest szansa na zaliczkę z zysku gazowego koncernu.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Ich moc, jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, w końcu czerwca 2018 r. wynosiła 126 MW, co oznacza, że w porównaniu do grudnia ub.r. wzrosła o 16 proc. Tymczasem przedstawiciele branży i rządu zgodnie twierdzą, że tego typu instalacji będzie coraz więcej. Podmiotom decydującym się na inwestowanie w tego typu źródła energii sprzyjają bowiem obecne regulacje, przede wszystkim ustawa z 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1976), która stworzyła ramy wsparcia w systemie aukcyjnym dla instalacji fotowoltaicznych, w tym dla nowych inwestycji. Takie aukcje mają odbyć się już w listopadzie. Co więcej, Ministerstwo Energii już zapowiada, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu adresowane będą do branży fotowoltaicznej. Resort niedawno zadeklarował, że chciałby, aby w 2020 r. zainstalowane moce w tym sektorze przekroczyły moc 2 GW. Dzisiaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają przedsiębiorcy planujący inwestycje w elektrownie słoneczne.

  czytaj więcej

 • Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  - Dokonujemy przeglądu strategicznego aktywów zagranicznych, także w USA i Kanadzie. W grudniu będziemy komunikować, w którym kierunku z tymi projektami pójdziemy - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

  czytaj więcej

 • Szef MSZ Węgier: Na Ukrainie trwa antywęgierska nagonka

  Szef MSZ Węgier: Na Ukrainie trwa antywęgierska nagonka

  O napiętych relacjach z Kijowem, sporze z Komisją Europejską i współpracy z Rosją rozmawiamy z szefem MSZ Węgier Péterem Szijjártó.

  czytaj więcej

 • Ropa w USA staniała w X 9,5 proc. - to najgorszy miesiąc dla surowca od 2016 r.

  Ropa w USA staniała w X 9,5 proc. - to najgorszy miesiąc dla surowca od 2016 r.

  Ropa w USA staniała w październiku - do tej pory - o 9,4 proc., podczas gdy dwa poprzednie miesiące zakończyła zwyżką cen. Październik jest najgorszym miesiącem dla notowań tego surowca od 2016 r. - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Rosyjski gaz dzieli Europę

  Rosyjski gaz dzieli Europę

  Polska i Niemcy inaczej definiują swoje bezpieczeństwo energetyczne. Według naszych władz w 2022 r. mamy być bezpieczni pod względem dostaw energii. W tym samym roku Niemcy wyłączą swoją ostatnią elektrownię atomową i prawdopodobnie będą centrum sprzedaży rosyjskiego gazu w Europie. Jak pogodzić te rozbieżne interesy? – zastanawiali się uczestnicy debaty „Większe bezpieczeństwo energetyczne dla Polski i Europy” zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną przy współpracy z Fundacją Konrada Adenauera

  czytaj więcej

 • Elektromobilność: czas ładowania baterii

  Elektromobilność: czas ładowania baterii

  Od czasu ogłoszenia elektro-mobilności jednym z głównych priorytetów gospodarczych rządu minęły już ponad dwa lata. Do miliona elektrycznych aut wciąż nam daleko, ale perspektywy są obiecujące

  czytaj więcej

 • Opozycja w Turcji czeka na swoją szansę

  Opozycja w Turcji czeka na swoją szansę

  Kto zdobył władzę za sprawą kryzysu, ten ją z powodu kryzysu straci – powtarzała przez ostatnie tygodnie turecka opozycja. Gwałtowne załamanie wartości liry w sierpniu dawało jej nadzieję na porażkę prezydenta Erdoğana i jego AKP

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne