apteki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu apteki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące apteki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Polskie produkty farmaceutyczne stają się nowym hitem eksportowym. Eksperci BZ WBK umieścili ten sektor w grupie najbardziej perspektywicznych branż pod względem sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Z niepokojem obserwujemy nasilającą się tendencję do zamykania naszego rodzimego rynku detalicznej sprzedaży leków i innych artykułów związanych z ochroną zdrowia – czytamy w najnowszym stanowisku Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Odniósł się on w ten sposób do planowanych przez resort zdrowia zmian w prawie farmaceutycznym.

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Dzieci łatwo oszukać i potem chorują

  Dzieci komentują: Dzieci łatwo oszukać i potem chorują

  Wszyscy wiele mówią o dzieciach o ich zdrowiu, ale dużo rzeczy dzieje się źle i nikt się tym nie zajmuje. Na przykład w reklamach najwięcej mówią jak chcą coś sprzedać rodzicom. I często są to rzeczy niezdrowe. Albo takie oszukane zdrowe, że dają mocne kości, ale nie mówią, że mają dużo za dużo cukru a nawet chemii. (Ignacy Kaczmarczyk, lat 9)

  czytaj więcej

 • Wydatki na odchudzające suplementy diety można uwzględnić w rocznym rozliczeniu PIT

  Wydatki na odchudzające suplementy diety można uwzględnić w rocznym rozliczeniu PIT

  Pani Bożena choruje na cukrzycę, cierpi też na kilka innych dolegliwości. – Mam stwierdzoną niepełnosprawność, jestem pod stałą opieką lekarzy. Miesiąc temu usłyszałam, że ze względu na problemy z krążeniem i kręgosłupem muszę dbać o utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Dostałam indywidualnie opracowaną dietę, ale okazało się, że jest ona niewystarczająca i powinnam dodatkowo wspomagać się suplementami diety. Są one jednak bardzo drogie, miesięcznie wydaję na nie ponad 400 zł. Lekarka pocieszyła mnie, że na pewno będę mogła uwzględnić te wydatki w rozliczeniu podatkowym, nie bardzo jednak wiem, na jakiej zasadzie i czy muszę czegoś dopilnować przez najbliższe miesiące, żeby mieć na to szansę – martwi się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Pani Anna kupiła w aptece zielarskiej zioła na odchudzanie. – Zażywałam je przez trzy miesiące, stosując się do zaleceń producenta – opowiada czytelniczka. Problem polega na tym, że o ile na pudełku znalazła się informacja o przeznaczeniu ziół i sposobie ich użycia, o tyle skład mieszanki podano wyłącznie po łacinie. – Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić, co zawiera – tłumaczy pani Anna. Twierdzi, że sprzedający zioła farmaceuta też jej nie ostrzegł. O tym, że w mieszance jest spora ilość dziurawca, dowiedziała się, gdy poparzyła się na słońcu. Pyta, czy skład ziół nie powinien być podany po polsku albo czy na pudełku nie powinno znaleźć się jakieś ostrzeżenie. – Przecież gdyby napisano „uwaga, zawiera dziurawiec”, to nie wyszłabym na plażę – zwraca uwagę czytelniczka.

  czytaj więcej

 • MZ opublikowało nową listę leków zagrożonych brakiem dostępności

  MZ opublikowało nową listę leków zagrożonych brakiem dostępności

  Szczepionka Infranrix, niektóre insuliny, leki przeciwzakrzepowe oraz przeciwpadaczkowe znalazły się w obowiązującym od czwartku wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności w Polsce. Umieszczane są na nim leki, których brakuje w 5 proc. aptek w danym województwie.

  czytaj więcej

 • Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Soczewki, protezy, stenty, pieluchomajtki – mają być wkrótce refundowane w podobny sposób do leków. Tak przewiduje nowelizacja ustawy refundacyjnej, która trafiła właśnie do konsultacji. Zmiany miały się znaleźć w osobnej ustawie o wyrobach medycznych, ale resort zdrowia zmienił zdanie. Chodzi o to, by kupować taniej i mieć większą kontrolę nad jakością, zarówno w przypadku wyrobów, które pacjent kupuje np. w aptece, jak i tych, z których korzystają szpitale. Teraz każda placówka medyczna zakupy robi sama. Od lat dyskutowano o powołaniu grup zakupowych, które mogłyby liczyć na lepsze ceny. Ale pomysł się nie przyjął.

  czytaj więcej

 • Rozgłos przy likwidacji apteki może być uznany za reklamę

  Rozgłos przy likwidacji apteki może być uznany za reklamę

  Postanowiłem zamknąć jedną z dwóch aptek. Umieściłem na wystawie duży napis „likwidacja”, zajmujący faktycznie całą witrynę. Kilka dni temu jeden z ze znajomych zwrócił mi uwagę, że narażam się na zarzut niedozwolonej reklamy apteki. Czy słusznie? Przecież nie obniżam cen leków, a jedynie informuję o likwidacji.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Na liście bezpłatnych leków dla seniorów będą te najczęściej używane

  Radziwiłł: Na liście bezpłatnych leków dla seniorów będą te najczęściej używane

  Ministerstwo Zdrowia planuje zamieścić na liście bezpłatnych leków dla seniorów związanej z tzw. "Ustawą 75+" medykamenty z listy leków refundowanych, które są najczęściej stosowane przez tę grupę pacjentów, poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Lista ma zostać opublikowana 1 września, wcześniej będzie konsultowana.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Urzędnicy zablokowali możliwość sprowadzania leków z zagranicy. To zagraża zdrowiu i życiu chorych

  Wielu Polaków ściąga niedostępne w kraju medykamenty z zagranicy. Urzędnicy właśnie powiedzieli im „stop”, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu chorych.

  czytaj więcej

 • Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Franczyza - biznes pod cudzym logo traci na popularności

  Polski rynek franczyzy czas boomu ma już za sobą. Nowym graczom coraz trudniej na nim zaistnieć. Świadczy o tym rosnąca liczba porażek wśród sieci.

  czytaj więcej

 • Dylemat aptekarza: Etyka albo biznes

  Dylemat aptekarza: Etyka albo biznes

  Odmawiając wykonania narzuconego planu sprzedażowego, ryzykują wyrzucenie z pracy, a jeśli się zgodzą – grozi im postępowanie dyscyplinarne. Przepisy wprost nie dają im ochrony.

  czytaj więcej

 • NSA: Ulga samochodowa to nie ryczałt

  NSA: Ulga samochodowa to nie ryczałt

  Osoby niepełnosprawne będące właścicielami lub współwłaścicielami samochodów mogą odliczyć od dochodu tylko tyle, ile faktycznie wydały na dojazdy na rehabilitację, a nie pełną kwotę 2280 zł – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • Sklepy zapłacą za sprzedaż leków bez recepty

  Sklepy zapłacą za sprzedaż leków bez recepty

  Państwo musi kontrolować placówki obrotu pozaaptecznego – twierdzi resort zdrowia i zapowiada zmiany, które mogą uderzyć po kieszeni przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Prawo farmaceutyczne: Także informatyk sprawdzi aptekę

  Prawo farmaceutyczne: Także informatyk sprawdzi aptekę

  Skuteczniejsze zapobieganie konfliktom interesów to główny postulat urzędników resortu zdrowia, którzy zajmują się nowelizacją prawa farmaceutycznego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej