apteki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu apteki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące apteki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zasiłki: Organ nie może wymagać faktur od uprawnionego

  Zasiłki: Organ nie może wymagać faktur od uprawnionego

  Do przyznania zasiłku celowego nie jest konieczne przedstawienie imiennych dokumentów potwierdzających zakup opału czy leków – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Spuścizną po PO-PSL są kłopoty z informatyzacją i zadłużenie

  Radziwiłł: Spuścizną po PO-PSL są kłopoty z informatyzacją i zadłużenie

  Zaniedbania poprzedniej ekipy rządzącej skutkują m.in. kłopotami z informatyzacją polskiej służby zdrowia oraz zadłużeniem szpitali – powiedział w środę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oceniając ostatnie osiem lat sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL.

  czytaj więcej

 • Nowy front PiS. Wojna o reklamę pseudoleków

  Nowy front PiS. Wojna o reklamę pseudoleków

  Zakaz lub ograniczenie reklamy farmaceutyków, które często rujnują zdrowie Polaków – stanowiłoby to wielki cios w branżę. Raban będzie większy niż przy ustawie medialnej czy ograniczeniach w sprzedaży ziemi.

  czytaj więcej

 • Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zmieni zasady refundacji. Wyroby medyczne niczym leki

  Resort zdrowia zamierza zmienić zasady refundacji. Urzędnicy ustalą maksymalne ceny oraz marże. Obecnie NFZ określa limit, do którego finansuje wyroby medyczne. Nie ma natomiast wpływu na ostateczną cenę produktu – tę ustala wolny rynek. Resort zdrowia przekonuje, że nie chce dokładać pieniędzy, jeżeli nie ma pewności, ile ostatecznie zapłacą pacjenci i czy produkty będą dla nich dostępne. Dlatego zapowiada przejęcie kontroli nad tą częścią rynku.

  czytaj więcej

 • Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Europejski Kongres Medyczny – Zdrowie w wymiarze krajowym i międzynarodowym

  Już za 3 tygodnie w Gdańsku odbędzie się II edycja Europejskiego Kongresu Medycznego. W wydarzeniu udział weźmie wielu znakomitych międzynarodowych i polskich ekspertów z zakresu zdrowia publicznego, ekonomii i zarządzania placówkami medycznymi. Podczas dwóch dni kongresowych odbędzie się szereg interesujących debat, które będą dotyczyły najbardziej aktualnych problemów służby zdrowia w ujęciu europejskim.

  czytaj więcej

 • MZ: Będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach leków

  MZ: Będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach leków

  Nie zamierzamy zakazywać reklam leków i produktów leczniczych, ale będziemy walczyć z fałszywymi informacjami w reklamach - zapowiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Jak dodał, resort przygotowuje głębokie zmiany w ustawie refundacyjnej i Prawie farmaceutycznym.

  czytaj więcej

 • Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Jesteśmy globalną apteką. Wysyłamy w świat wszystko: Od fartuchów po leki

  Polskie produkty farmaceutyczne stają się nowym hitem eksportowym. Eksperci BZ WBK umieścili ten sektor w grupie najbardziej perspektywicznych branż pod względem sprzedaży zagranicznej.

  czytaj więcej

 • Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Apteka dla aptekarza. Lobbysty

  Z niepokojem obserwujemy nasilającą się tendencję do zamykania naszego rodzimego rynku detalicznej sprzedaży leków i innych artykułów związanych z ochroną zdrowia – czytamy w najnowszym stanowisku Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Odniósł się on w ten sposób do planowanych przez resort zdrowia zmian w prawie farmaceutycznym.

  czytaj więcej

 • Dzieci komentują: Dzieci łatwo oszukać i potem chorują

  Dzieci komentują: Dzieci łatwo oszukać i potem chorują

  Wszyscy wiele mówią o dzieciach o ich zdrowiu, ale dużo rzeczy dzieje się źle i nikt się tym nie zajmuje. Na przykład w reklamach najwięcej mówią jak chcą coś sprzedać rodzicom. I często są to rzeczy niezdrowe. Albo takie oszukane zdrowe, że dają mocne kości, ale nie mówią, że mają dużo za dużo cukru a nawet chemii. (Ignacy Kaczmarczyk, lat 9)

  czytaj więcej

 • Wydatki na odchudzające suplementy diety można uwzględnić w rocznym rozliczeniu PIT

  Wydatki na odchudzające suplementy diety można uwzględnić w rocznym rozliczeniu PIT

  Pani Bożena choruje na cukrzycę, cierpi też na kilka innych dolegliwości. – Mam stwierdzoną niepełnosprawność, jestem pod stałą opieką lekarzy. Miesiąc temu usłyszałam, że ze względu na problemy z krążeniem i kręgosłupem muszę dbać o utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Dostałam indywidualnie opracowaną dietę, ale okazało się, że jest ona niewystarczająca i powinnam dodatkowo wspomagać się suplementami diety. Są one jednak bardzo drogie, miesięcznie wydaję na nie ponad 400 zł. Lekarka pocieszyła mnie, że na pewno będę mogła uwzględnić te wydatki w rozliczeniu podatkowym, nie bardzo jednak wiem, na jakiej zasadzie i czy muszę czegoś dopilnować przez najbliższe miesiące, żeby mieć na to szansę – martwi się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Pani Anna kupiła w aptece zielarskiej zioła na odchudzanie. – Zażywałam je przez trzy miesiące, stosując się do zaleceń producenta – opowiada czytelniczka. Problem polega na tym, że o ile na pudełku znalazła się informacja o przeznaczeniu ziół i sposobie ich użycia, o tyle skład mieszanki podano wyłącznie po łacinie. – Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić, co zawiera – tłumaczy pani Anna. Twierdzi, że sprzedający zioła farmaceuta też jej nie ostrzegł. O tym, że w mieszance jest spora ilość dziurawca, dowiedziała się, gdy poparzyła się na słońcu. Pyta, czy skład ziół nie powinien być podany po polsku albo czy na pudełku nie powinno znaleźć się jakieś ostrzeżenie. – Przecież gdyby napisano „uwaga, zawiera dziurawiec”, to nie wyszłabym na plażę – zwraca uwagę czytelniczka.

  czytaj więcej

 • MZ opublikowało nową listę leków zagrożonych brakiem dostępności

  MZ opublikowało nową listę leków zagrożonych brakiem dostępności

  Szczepionka Infranrix, niektóre insuliny, leki przeciwzakrzepowe oraz przeciwpadaczkowe znalazły się w obowiązującym od czwartku wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności w Polsce. Umieszczane są na nim leki, których brakuje w 5 proc. aptek w danym województwie.

  czytaj więcej

 • Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Soczewki, protezy, stenty, pieluchomajtki – mają być wkrótce refundowane w podobny sposób do leków. Tak przewiduje nowelizacja ustawy refundacyjnej, która trafiła właśnie do konsultacji. Zmiany miały się znaleźć w osobnej ustawie o wyrobach medycznych, ale resort zdrowia zmienił zdanie. Chodzi o to, by kupować taniej i mieć większą kontrolę nad jakością, zarówno w przypadku wyrobów, które pacjent kupuje np. w aptece, jak i tych, z których korzystają szpitale. Teraz każda placówka medyczna zakupy robi sama. Od lat dyskutowano o powołaniu grup zakupowych, które mogłyby liczyć na lepsze ceny. Ale pomysł się nie przyjął.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej