Wiadomości

17 listopada 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Czubek własnego nosa [Range Rover Velar]17 listopada 2017 r.

Utknąłem w ubiegłym tygodniu w korku na autostradzie. Moja pierwsza myśl: wypadek. I nie pomyliłem się – przyczyną zatoru była drobna kraksa. Co więcej, miała ona miejsce na jezdni w przeciwnym kierunku. Jednak wszyscy jadący po mojej stronie musieli wyhamować do 3 km/h, ocenić zniszczenia, wydać wyrok, kto jest winien, zrobić zdjęcie, wrzucić je na fejsa etc.

16 listopada 2017 r.

Pociąg WKD, PESA

Beneficjenci kolejowego boomu16 listopada 2017 r.

Polscy producenci taboru szynowego – pociągów, lokomotyw czy tramwajów – są już znani w Europie. Dzięki współpracy z tymi markami rozwinęły się także setki mniejszych, krajowych poddostawców.

15 listopada 2017 r.

W projekcie znalazły się też przepisy, których celem jest zwalczenie działalności handlowej w szarej strefie.

Walka z lewym paliwem w baku na pół gwizdka15 listopada 2017 r.

Do uzgodnień trafił we wtorek projekt zmian m.in. w ustawie o transporcie drogowym. Miał być realizacją planów resortu na skuteczniejszą walkę ze stosowaniem przez firmy transportowe nielegalnego paliwa. W myśl założeń przewoźnik, który notorycznie wykorzystuje np. olej opałowy zamiast oleju napędowego, miał stracić licencję. Nawet z uzasadnienia projektu wynika, że MF chciał przede wszystkim uderzyć w przedsiębiorców posiadających duże pojazdy.

10 listopada 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Julio, wszystko Ci wybaczam10 listopada 2017 r.

Dziś proces wprowadzenia na rynek nowego samochodu niczym nie różni się od akcji wprowadzenia nowego rodzaju płatków zbożowych do sklepów. W poniedziałek świat obiegają zdjęcia najnowszego modelu, we wtorek ma on premierę na targach motoryzacyjnych, a już w środę możecie iść go obejrzeć na żywo w salonie za rogiem. Nie ma w tym najdrobniejszej nawet nutki tajemniczości, choćby skromnego dreszczyku wyczekiwania ani źdźbła emocji. Wyjątkiem od tej reguły jest alfa romeo.

Reklama