Wiadomości

26 lipca 2016 r.

Dla kierowców samochodów osobowych viaTOLL nie jest obowiązkowy.

Za ciężki pojazd trzeba płacić w systemie viaTOLL26 lipca 2016 r.

Wybieram się niebawem z rodziną nad morze – pisze pan Kamil. – Chcemy zamontować przyczepę do samochodu ze względu na dużą liczbę bagaży. Będziemy jechać autostradą i zastanawiam się, czy z tego powodu czeka mnie inny system opłat. Słyszałem, że większe samochody muszą zarejestrować się w elektronicznym systemie poboru opłat, nie wiem tylko, czy samochód osobowy z przyczepą będzie traktowany jako większy pojazd. Jeśli zaś będę musiał, to czy na jednym koncie mogę zarejestrować więcej niż jeden pojazd – pyta czytelnik.

26 lipca 2016 r.

Volkswagen przeznaczył aż 15,3 mld dol. na rekompensatę dla kierowców – każdy z nich ma dostać od 5 do 10 tys. dol.

Volkswagen może zapłacić kierowcom za aferę spalinową26 lipca 2016 r.

Vera Jourová, komisarz Unii Europejskiej ds. wymiaru sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci, wystąpiła do grup i organów konsumenckich państw członkowskich w celu wspólnego wywarcia presji na niemiecki koncern motoryzacyjny. Jej zdaniem powinien on zapłacić europejskim kierowcom za to, że zamontował w ich samochodach elektroniczne czipy zaniżające wartość wydzielanych spalin – podała Agencja Reutera.

22 lipca 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Mojemu porsche wycięto jaja22 lipca 2016 r.

Praca projektantów i inżynierów w koncernach samochodowych jest niezwykle monotonna i nudna. Serio, trudno mi wyobrazić sobie bardziej frustrujące zajęcie. Człowiek spędza dwa lata przed komputerem, starając się stworzyć najpiękniejsze i najdoskonalsze auto świata, a w dniu, kiedy już zamierza otworzyć szampana i świętować, nagle w jego biurze zjawia się człowiek z księgowości ubrany w sweter w romby. I stwierdza, że taki wóz będzie o 50 eurocentów za drogi, w związku z czym należy go całkowicie przeprojektować.

19 lipca 2016 r.

Inicjatywa Stalexportu to dobra wiadomość dla kierowców korzystających z autostrady A4, bo pozwoli zmniejszyć kolejki do bramek.

Rusza prywatne e-myto na A419 lipca 2016 r.

Spełnia się czarny sen resortu infrastruktury. Pierwszy z autostradowych koncesjonariuszy – Stalexport – wprowadza własne płatności elektroniczne. To oznacza, że na razie nici z jednolitego systemu dla całego kraju.

Prawo na co dzień

reklama