Wiadomości

24 czerwca 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Panie prezesie, melduję wykonanie zadania24 czerwca 2016 r.

Internet jest kopalnią naprawdę doskonałych tytułów, które same proszą się o rozwinięcie. Tylko dzisiaj na jednym ze sportowych serwisów natknąłem się na bardzo optymistyczny materiał pt. „Finał Euro 2016 stoi przed nami otworem”. Zgadzam się. I chyba nawet wiem, który to otwór. Chwilę później zerknąłem na jakąś stronę przeznaczoną dla facetów i zaatakował mnie tekst „Większość mężczyzn leczy erekcję na własną rękę”. To oczywiste. Zazwyczaj podczas zapoznawania się ze skomplikowaną fabułą niemieckich superprodukcji filmowych.

24 czerwca 2016 r.

Nadal nie wiadomo jednak, jaki los czeka wprowadzone francuskie przepisy.

Przewozy we Francji po 1 lipca: Jak przetrwać zmiany i nie narazić się na kary24 czerwca 2016 r.

Wielkimi krokami zbliża się termin wejścia w życie przepisów, które utrudnią organizowanie operacji transportowych na terenie Francji przez polskich przewoźników Od 1 lipca 2016 r. zacznie bowiem obowiązywać francuski dekret nr 2016-418 dotyczący delegowania pracowników w transporcie drogowym. Dekret będzie miał zastosowanie bez względu na to, czy kierowca wykonuje transport osób czy rzeczy, a także niezależnie od masy używanego do tego celu pojazdu. Nowe regulacje będą stosowane w kabotażu, a także w międzynarodowym transporcie wykonywanym do lub z terytorium Francji.

21 czerwca 2016 r.

Dreamlinery LOT-u zapędzają się coraz dalej na Daleki Wschód

LOT do Seulu. Rusza sprzedaż biletów21 czerwca 2016 r.

W tym tygodniu zacznie się sprzedaż biletów do stolicy Korei Południowej. Nowe połączenie ma ruszyć 17 października. Jak dowiedział się DGP, LOT uzyskał ze strony koreańskiej wszystkie pozwolenia i zatwierdził taryfy. Do Seulu polski przewoźnik będzie latał trzy razy w tygodniu odrzutowcami B787 Dreamliner. Dzisiaj ma ich w swojej flocie sześć, a w 2017 r. odbierze dwa kolejne. Każdy z nich zabiera na pokład 252 pasażerów w trzech klasach: biznes, premium i ekonomicznej.

14 czerwca 2016 r.

W 2015 r. viaTOLL przyniósł 1,5 mld zł przychodu do Krajowego Funduszu Drogowego.

Tanie viaAUTO odkorkują autostrady14 czerwca 2016 r.

Elektronika w prywatnych samochodach ma zmniejszyć zatory na bramkach. Ale nie wszędzie pomoże. Tego lata kierowcy będą mogli za 25 zł kupić urządzenia viaAUTO, umożliwiające wjazd na autostrady bez stania w kolejce na bramkach. Do tego wystarczy doładowanie za 20 zł. Normalna cena tego urządzenia obecnie to 135 zł plus koszt doładowania co najmniej 50 zł. W promocjach viaAUTO sprzedawano po 70 zł plus 50 zł doładowania.

10 czerwca 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Apple, jesteś już tylko ogryzkiem10 czerwca 2016 r.

Od chwili gdy iPhone zadebiutował na rynku w 2007 r., miałem każdą generację tego telefonu. I przez wszystkie te lata broniłem go przed antagonistami niczym rycerz pasowany osobiście przez Steve'a Jobsa. Często słyszałem, że produkty Apple’a to tak naprawdę dzieło speców od marketingu, a nie wybitnych wizjonerów i naukowców. Ja jednak twierdziłem, że jest inaczej. Że Apple wyznacza standardy i zawsze jest o krok przed konkurencją, która próbuje choćby liznąć jego wizjonerskie pięty.

9 czerwca 2016 r.

 Rządowy projekt, niejako przy okazji, zmienia też przepisy dotyczące utraty tzw. dobrej reputacji przedsiębiorcy, co prowadzi do odebrania uprawnień do wykonywania zawodu przewoźnika.

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym: W Sejmie przewoźnicy obnażyli niekompetencję rządu9 czerwca 2016 r.

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1414 ze zm.), dzięki której będzie możliwe utworzenie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego. Czas na to minął 31 grudnia 2012 r. i Komisja Europejska prowadzi już w sprawie opóźnienia postępowanie przeciwko Polsce.

Prawo na co dzień

reklama