Wiadomości

26 sierpnia 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Hej, Bradley! Pakuj się i wynocha26 sierpnia 2016 r.

Opisując w tym miejscu samochody, niezwykle rzadko poruszam kwestię ich ceny. Po prostu wychodzę z założenia, że nie ma to najmniejszego sensu. Bo albo czytacie moje wypociny dla czystej rozrywki i kompletnie nie interesuje was to, czym akurat jeździłem i ile to kosztuje, albo przeciwnie: jaracie się motoryzacją, jesteście ciekawi, co reprezentują sobą nowe modele, a ich dane techniczne znacie na pamięć. Innymi słowy – wiecie o nich więcej niż ja, łącznie z tym, ile trzeba dopłacić w salonie za welurowe dywaniki z waszymi inicjałami i chromowane nakrętki na wentyle.

24 sierpnia 2016 r.

Jak wynika z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w realizacji – czyli na etapie budowy albo projektów (dla kontraktów „projektuj i buduj”) – są betonowe kontrakty o wartości prawie 9,7 mld zł.

Drogi: Zabetonowane kryteria zamówień. Umowy GDDKiA muszą czekać w kolejce24 sierpnia 2016 r.

GDDKiA podpisała umowy na 275 km realizowanych w nowych technologiach. Następne czekają w kolejce. Autostrada A1 ze Śląska do Częstochowy, trasa S17 z Warszawy w kierunku Lublina, S2 w tunelu na południowej obwodnicy Warszawy – to największe kontrakty z nawierzchniami betonowymi, które będą wchodziły w fazę budowy w 2016 i 2017 r. Branża producentów cementu zaciera ręce, bo takiej kumulacji jeszcze nigdy nie było.

19 sierpnia 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Niech Włodarczyk tańczy!19 sierpnia 2016 r.

Pomijając klasyczną siatkówkę i siatkówkę plażową kobiet, igrzyska olimpijskie to cholernie nudne i przewidywalne widowisko. Przecież wiadomo, że pierwszy do mety dobiegnie Bolt, do brzegu dopłynie Phelps, a w tenisa wygra Murray. Wioślarstwo? Cieszy mnie, że zdobyliśmy kilka medali, ale powiedzcie szczerze – czy czujecie podniecenie na samą myśl o tym, że ktoś za chwilę będzie rytmicznie wkładał wiosła do wody raz z prawej, raz lewej i płynął na wprost po tafli wody gładkiej jak pośladki Kerri Walsh-Jennings?

18 sierpnia 2016 r.

W KPK pojawiła się nowa linia Podłęże–Piekiełko, jednak projekt nie uwzględnia prac przygotowawczych do budowy KDP, którą PiS zapowiadał przed wyborami

Krajowy Program Kolejowy nie zachwycił branży18 sierpnia 2016 r.

Poważne błędy w założeniach wydatkowania pieniędzy do 2023 r. – to główny zarzut, jaki eksperci stawiają ministrowi infrastruktury. Do 2 września prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i przedstawiciele resortu infrastruktury i budownictwa (MIB) będą jeździć po województwach, prezentując plan wydawania pieniędzy na kolej.

Prawo na co dzień

Reklama