Wiadomości

23 marca 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Napędzany adrenaliną [Hyundai i30 N Performance]23 marca 2018 r.

Nawet jeżeli motoryzacja interesuje was nie bardziej niż curling albo życie seksualne motyli, to na pewno słyszeliście o czymś takim, jak europejski konkurs na najlepszy samochód. Co roku 60 najbardziej kompetentnych dziennikarzy z tej branży bierze na warsztat wszystkie najnowsze modele i poddaje je surowym testom. Mierzą, sprawdzają, jeżdżą, macają, stukają, kręcą, porównują etc. A następnie, zawsze na początku marca, ogłaszają swój werdykt. W tym roku zwyciężyło volvo XC40, które od 5 marca oficjalnie może wozić na masce i bocznych drzwiach wielkie naklejki z pstrokatym logo konkursu i napisem Car Of The Year 2018.

22 marca 2018 r.

Takich autobusów jest w Polsce ok. 490. Pojazdów o napędzie elektrycznym – 190.

Elektromobilność: Idą pod prąd, wybierają gaz22 marca 2018 r.

Wbrew oczekiwaniom rządzących, którzy mocno promują elektromobilność, większość gmin zobowiązanych do zakupu zeroemisyjnych autobusów wybiera na razie tańsze odpowiedniki elektrycznego taboru. Zamiast pojazdów na prąd częściej decydują się na te zasilane sprzężonym gazem ziemnym (CNG).

14 marca 2018 r.

Pełnomocnik pozwanej firmy argumentował, że kierowca nigdy nie przedstawił rachunków dokumentujących poniesione przez niego koszty.

Ryczałt za noclegi musi być wypłacony i odpowiednio nazwany14 marca 2018 r.

Choć przepisy obligujące firmy transportowe do wypłacania kierowcom ryczałtów według stawek określonych w rozporządzeniu ministra pracy (Dz.U. z 2012 r. nr 256, poz. 1991 ze zm.) są niezgodne z konstytucją, to jeśli przedsiębiorca zobowiązał się do ich stosowania, musi to robić. Tak wynika z wczorajszego wyroku Sądu Najwyższego, który oddalił skargę kasacyjną przewoźnika od wyroku nakazującego wypłatę zaległych świadczeń.

Reklama