Wiadomości

28 maja 2015 r.

O uznaniu pojazdu za samochód osobowy decyduje jego klasyfikacja taryfowa do poz. CN 8703.

Łatwiej rejestrować samochody sprowadzane z UE28 maja 2015 r.

Chciałbym przywieźć auto z innego kraju Unii Europejskiej. Jak długo będę czekał na potwierdzenie zapłaty akcyzy od samochodu osobowego nabytego wewnątrzwspólnotowo – pyta pan Jarosław. – A co z zaświadczeniem o uiszczeniu VAT – dodaje czytelnik.

28 maja 2015 r.

130 zł kosztuje wystawienie biletu w Pendolino

Będzie kara dla PKP Intercity. Niepełnosprawni w Pendolino traktowani wybiórczo28 maja 2015 r.

Nad PKP Intercity wisi kara finansowa z powodu Pendolino – dowiedział się DGP. Urząd Transportu Kolejowego wszczął postępowanie przeciwko przewoźnikowi. – PKP IC narusza europejskie regulacje dotyczące niepełnosprawnych, nakładając na nich dodatkową opłatę za wystawienie biletu w pociągu. Niedopuszczalne jest różnicowanie sytuacji pasażerów ze względu na rodzaj niepełnosprawności – mówi Przemysław Skubisz z UTK.

22 maja 2015 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Wpuszczeni w kanał. La Manche22 maja 2015 r.

O Peugeot 508 RXH. Na przestrzeni ostatniego miesiąca przyszło mi spędzić tydzień w towarzystwie Niemców, a następnie tydzień w obecności Brytyjczyków. Zdaję sobie sprawę, że niektórych może to zaboleć, ale ci pierwsi są naprawdę fajnymi ludźmi.

21 maja 2015 r.

O zmianę przepisów gminy zabiegały już od dawna.

Senatorowie za nowymi przepisami o oświetleniu dróg21 maja 2015 r.

Nowelizację wraz z poprawkami Senat przyjął jednogłośnie. Zgodnie z ustawą gminy nadal będą płacić za część dróg krajowych, również poza terenem zabudowy, przeznaczonych do ruchu pieszych lub rowerów (np. chodniki, ścieżki rowerowe itp.), wymagających odrębnego oświetlenia.

20 maja 2015 r.

Ogłoszone wczoraj stanowisko KE jest pierwszym krokiem w procedurze stwierdzenia naruszenia traktatu. Niemcy mają teraz dwa miesiące na przygotowanie oficjalnej odpowiedzi.

Płaca minimalna: KE nakazuje Niemcom zmienić przepisy20 maja 2015 r.

Komisja Europejska stwierdziła, że stosowanie niemieckich przepisów o płacy minimalnej w odniesieniu do kierowców ciężarówek przejeżdżających przez ten kraj stanowi naruszenie unijnego prawa. Żądanie od zagranicznych firm przejeżdżających tranzytem, by płaciły kierowcom 8,5 euro za godzinę, łamie zasady swobody przepływu towarów i usług.

19 maja 2015 r.

Jest procedura przeciwko Niemcom o naruszenie unijnego prawa za przepisy o płacy minimalnej. Tak zdecydowała Komisja Europejska.

Niemcy płacą minimalną naruszyli unijne prawo. KE reaguje19 maja 2015 r.

Jest procedura przeciwko Niemcom o naruszenie unijnego prawa za przepisy o płacy minimalnej. Tak zdecydowała Komisja Europejska. Chodzi o przepisy, które mają objąć także zagranicznych kierowców i które godzą w polskich przewoźników. Nie we wszystkim jednak Komisja stanęła po ich stronie i decyzja o rozpoczęciu postępowaniu przeciwko Niemcom jest ograniczona.

Prawo na co dzień

reklama