Wiadomości

18 sierpnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Jajecznica z mercedesa18 sierpnia 2017 r.

Przyznaję się bez bicia. Do ubiegłego tygodnia wyrażenie „urlop na kempingu” stawiałem w jednym rzędzie z „rak trzustki” oraz „porzucona w lesie mina z czasów drugiej wojny światowej urwała mi obie nogi”. Prowadzę dość poukładane życie i nie wyobrażałem sobie wypoczynku wśród przyczep i namiotów porozrzucanych niedbale po całym polu, unoszącego się permanentnie w powietrzu zapachu podwawelskiej zmieszanej z tanim piwem, spoconych, rozwrzeszczanych i utytłanych ziemią dzieci biegających wokół namiotów oraz ciągłych sąsiedzkich rozmów o tym, kto ma dłuższą przyczepę. I wiecie co? Na kempingach dokładnie tak jest. Tyle że już kompletnie mi to nie przeszkadza. Przeciwnie – bardzo mi się spodobało. A wszystko za sprawą Mercedesa Marco Polo.

17 sierpnia 2017 r.

MF są prowadzone „prace studyjne, analizy funkcjonalne i eksploatacyjne oraz legislacyjne” nowego narzędzia, którego stosowanie może zmniejszyć liczbę zarządzanych konwojów i tym samym ich koszty po stronie przedsiębiorców.

Narzekania na zasady konwojowania towarów wrażliwych17 sierpnia 2017 r.

Od 1 marca do 10 lipca służby celne 514 razy nakazały konwojowanie ciężarówek przewożących paliwa, oleje smarowe, olej rzepakowy, gaz LPG etc. Możliwość zarządzenia konwoju wynika z ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1947 ze zm.).

4 sierpnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Sir Range, wyjdziesz za mnie?4 sierpnia 2017 r.

S UV-y to najbardziej niedorzeczne samochody, jakie kiedykolwiek wymyślono. Nie potrafię zrozumieć, po co ktoś kupuje auto, które ma gabaryty sporej willi, ale wnętrze przeciętnego kombi lub wręcz auta kompaktowego. Komu przydaje się podwyższony prześwit w mieście? Albo napęd na cztery koła, skoro jedynym trudnym terenem, jaki pokonuje, jest krawężnik przed domem? To tak, jakby do koszenia trawy w ogródku kupić kombajn. To po prostu bez sensu.

31 lipca 2017 r.

Senat zdecydowanie przeciwko pakietowi mobilności31 lipca 2017 r.

Projekty nowelizacji unijnych przepisów składających się na tzw. pakiet mobilności są niezgodne ze wspólnotową zasadą pomocniczości – uznali polscy senatorowie. Co więcej, proponowane zmiany mogą przyczynić się do załamania istotnego sektora gospodarki polskiej, związanego z transportem drogowym.

28 lipca 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Toyota C-HR. Zaskoczyłaś mnie bardziej niż Adrian28 lipca 2017 r.

Znacie pewnie to uczucie, gdy spodziewacie się po kimś lub po czymś jednego, a otrzymujecie drugie. Nazywa się to zaskoczeniem. Czasami dużym. Weźmy pana prezydenta – przez dwa lata robił wszystko, aby przekonać nas, że jest jedynie cienkoPiSem prezesa. Aż tu nagle postanowił zaskoczyć całą Polskę – postawił się Jarkowi i zawetował kontrowersyjne ustawy o SN i KRS. Dosłownie w jednej sekundzie połowa kraju dała mu kredyt zaufania i znowu zaczęła nazywać go Andrzejem. W „Uchu Prezesa” już się zastanawiają, czy czasem nie powinni wpuścić Jędrka do gabinetu Jarka.

27 lipca 2017 r.

Projekt przewiduje także ustanowienie obowiązku opracowywania planów zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego (planów transportowych) przez wszystkie samorządy

Koniec białych plam na mapie komunikacji publicznej27 lipca 2017 r.

 Co piąta polska gmina (490) ma niski wskaźnik dostępu do komunikacji publicznej. Tak wynika z raportu „Monitoring rozwoju obszarów wiejskich”, realizowanego w ramach Forum Inicjatyw Rozwojowych Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Prawo na co dzień

Reklama