Wiadomości

19 września 2014 r.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało Marię Wasiak z funkcji Członka Zarządu Spółki PKP S.A., powołując na to stanowisko Jarosława Batora

Zmiany w PKP. Bator zastąpi nową minister19 września 2014 r.

Zmiany z zarządzie PKP. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało Marię Wasiak z funkcji Członka Zarządu Spółki PKP S.A., powołując na to stanowisko Jarosława Batora, dotychczasowego dyrektora zarządzającego ds. nieruchomości.

19 września 2014 r.

W czwartek UOKiK poinformował, że zwrócił się do prokuratury o zbadanie spółki 4You Airlines pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa

4You Airlines: działania UOKiK są niezrozumiałe19 września 2014 r.

W czwartek UOKiK poinformował, że zwrócił się do prokuratury o zbadanie spółki 4You Airlines pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa. Zdaniem prezesa Urzędu istnieje duże prawdopodobieństwo niewykonania przez przedsiębiorcę zobowiązań wynikających z umów zawartych z konsumentami.

18 września 2014 r.

Linie lotnicze Ryanair uruchomią od sezonu letniego 2015 r. 7 nowych połączeń z Modlina

Ryanair uruchomi 7 nowych tras z Modlina. Będzie praca dla 2,5 tys. osób18 września 2014 r.

Linie lotnicze Ryanair uruchomią od sezonu letniego 2015 r. 7 nowych połączeń z Modlina oraz zwiększy częstotliwość lotów na 10 trasach, poinformowała dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair na Europę Środkową i Wschodnią Katarzyna Gaborec. Według niej, 32 połączenia zapewnią ruch na poziomie 2,5 mln klientów rocznie, a ich obsługa wraz z uruchomioną od października br. bazą w Modlinie zapewni pracę dla 2,5 osób. "Otwarcie bazy nastąpi 23 października, a w Modlinie będą stacjonować 2 samoloty. W sezonie zimowym siatka połączeń obejmie 27 miast, ale od sezonu letniego 2015 r. wzrośnie do 32" - powiedziała Gaborec podczas konferencji prasowej.

16 września 2014 r.

LOT, samolot

Rosja zawiesza loty samolotów z Moskwy do Krakowa16 września 2014 r.

Rosjanie zawieszają połączenia lotnicze między Krakowem, a Moskwą. Decyzje z natychmiastowym skutkiem podjęły władze Aerofłotu. Loty zostaną wstrzymane jeszcze w tym miesiącu. Władze Kraków Airport nie rozumieją decyzji Rosjan, którzy zasłaniają się spadkiem liczby pasażerów i nierentownością połączenia.

16 września 2014 r.

Marcin Hadaj, szef działu Dziennik

Hadaj: Miliony strat? Rząd (nie) pomoże16 września 2014 r.

Według ekspertów Euler Hermes w związku z rosyjskim embargiem na polskie produkty z rynku może zniknąć nawet co trzecia polska firma transportowa. Im większa, tym szanse na przeżycie rosną. Mali gracze, szczególnie ci, którzy wozili towary głównie na Wschód, mają sporo powodów do zmartwień. Tak pesymistycznie nie było jeszcze nigdy.

16 września 2014 r.

Wynajęci przez rząd eksperci z firmy URS najwyżej ocenili elektroniczny system poboru opłat.

Definitywny koniec bramek na autostradach: Wygrały e-opłaty16 września 2014 r.

Winiety i fotografowanie tablic rejestracyjnych nie wchodzą w grę. Będą za to elektroniczne opłaty z wykorzystaniem urządzeń pokładowych i bilety okresowe dla tych, którzy z autostrad korzystają sporadycznie. Elektronika pozwoli pogodzić interesy państwa i prywatnych koncesjonariuszy. Resort infrastruktury ma do końca tygodnia wybrać spośród sześciu scenariuszy ten, który pozwoli usunąć bramki z autostrad. Będzie to jedna z ostatnich decyzji Elżbiety Bieńkowskiej przed wyprowadzką do Brukseli

Prawo na co dzień