Wiadomości

4 lipca 2015 r.

Liczba transakcji oszukańczych stale rośnie. Jak wynika z danych w II półroczu 2014 r. najwięcej transakcji oszukańczych pod względem liczby wystąpiło w kategorii Inne, w której banki przekazują informacje o oszustwach dokonanych w transakcjach Internet/MOTO.

Płacisz kartą na autostradzie? Sprawdź, czy to bezpieczne4 lipca 2015 r.

Klienci banków są bombardowani informacjami o tym aby nie spuszczać z oczu swoich kart płatniczych, gdyż dane na nich zawarte mogą posłużyć do wyłudzeń. Tymczasem chcąc zapłacić kartą na autostradzie jesteśmy zmuszeni do oddania swojej karty w ręce kasjera. Czy to bezpieczne zbadali eksperci portalu MojeBankowanie.pl.

3 lipca 2015 r.

Podjęta przez rząd pod wpływem spadających notowań decyzja o podnoszeniu szlabanów na A1 w te wakacje jest przyznaniem się przez decydentów do porażki

Autostradowa porażka3 lipca 2015 r.

Kiedy wiosną bieżącego roku minister Maria Wasiak zarzekała się, że w tym roku rząd nie będzie ponosił bramek na autostradach w czasie wakacyjnego natężenia ruchu, wielu komentatorów radziło – poczekajcie do wakacji z weryfikacją tych obietnic… Mieli rację. Również w tym roku konto Krajowego Funduszu Drogowego będzie uszczuplone nawet o kilkadziesiąt milionów złotych utraconych wpływów. To efekt zniweczenia przygotowań do wprowadzenia elektronicznego poboru opłat, rozpoczętych przez Elżbietę Bieńkowską.

1 lipca 2015 r.

Płatne parkingi to z reguły zwyczajne miejsca postojowe. Pozostawienie na nich samochodu czy motocykla najczęściej nie gwarantuje ich bezpieczeństwa.

Płatny parking nie gwarantuje bezpieczeństwa auta1 lipca 2015 r.

Pan Łukasz zapłacił za kilka godzin postoju na prywatnym parkingu. – Poszedłem następnie z dziećmi na plażę. Po powrocie okazało się, że mam wybitą szybę, a z samochodu zginął laptop. Właściciel parkingu umył ręce i powiedział, że nie odpowiada za to, co dzieje się na jego placu, bo go nie strzeże. Czy to, że zapłaciłem za postój samochodu, nie zobowiązuje do pilnowania mojego mienia – pyta czytelnik

27 czerwca 2015 r.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat ruch pasażerski w naszym kraju wzrósł ponad trzykrotnie.

Opóźniony lub odwołany lot: Jakie prawa przysługują konsumentowi?27 czerwca 2015 r.

Przypadek Polskich Linii Lotniczych LOT wydatnie pokazał, że nie znamy dnia i godziny kiedy nasze połączenia lotnicze zostaną zawieszone. Przewoźnik powinien zapewnić wszelkie wynikające z tego faktu prawa dla swoich klientów, niezależnie od tego czy przeciw niemu skierowano atak hakerski, czy taka sytuacja wyniknęła z winy przedsiębiorcy.

26 czerwca 2015 r.

Nie będzie strajku w Przewozach Regionalnych26 czerwca 2015 r.

Nie będzie strajku w Przewozach Regionalnych. Zarząd firmy oraz kolejowe związki zawodowe zawarły dziś porozumienie o odwołaniu planowanej na poniedziałek akcji strajkowej. Komunikat w tej sprawie przekazali przedstawiciele przewoźnika.

26 czerwca 2015 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Jack Daniel's Olbrychski, mam auto dla ciebie!26 czerwca 2015 r.

Gdy wspominam studenckie czasy, autentycznie nie mogę się nadziwić, że moja wątroba je przetrwała. Jeżeli ktoś dzisiaj kazałby mi wypić w ciągu miesiąca tyle alkoholu, ile piętnaście lat temu pochłaniałem w jeden dzień, to prawdopodobnie umarłbym od samej tego świadomości.

26 czerwca 2015 r.

Tak wynika z nowelizacji z 9 kwietnia 2015 r. ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz.U. poz. 789). Dzisiaj wchodzi ona w życie.

Rząd pracuje nad schetynówkami26 czerwca 2015 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju będzie decydowało o funduszach na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych. Zadanie to przejmie od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Prawo na co dzień

reklama