Wiadomości

30 lipca 2014 r.

LOT, samolot

"Prywatyzacja LOT-u jest koniecznością"30 lipca 2014 r.

Zgoda na pomoc publiczną już jest. Teraz czas na prywatyzacje. Zdaniem Adriana Furgalskiego z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, wczorajsza decyzja Komisji Europejskiej otwiera drogę do sprzedaży naszego narodowego przewoźnika. Komisja uznała , że pomoc publiczna udzielona LOT - owi jest zgodna z prawem unijnym i nie narusza zasad konkurencji. Furgalski ocenia, że linia nie da sobie rady na światowych rynkach. Dlatego potrzebuje inwestora. Furgalski podkreśla, że kolejny kryzys w lotnictwie może przyjść nawet w ciągu kilku miesięcy. Nawet niewielki spadek koniunktury może dosłownie zmieść LOT z powierzchni ziemi.

30 lipca 2014 r.

LOT, Boeing, Dreamliner

Lot poleci dalej. Bruksela pozwala30 lipca 2014 r.

Komisja Europejska uznała, że plan restrukturyzacji narodowego przewoźnika jest zgodny z prawem i spółka ma szansę stać się rentowna w roku 2015. Firmę czeka jednak dalsza restrukturyzacja.

29 lipca 2014 r.

Kilkudziesięciominutowe kolejki przed bramkami na autostradach to codzienność ostatnich miesięcy w Polsce.

Więcej szlabanów, e-opłaty, winiety czy ryczałt. Jak odkorkować polskie autostrady?29 lipca 2014 r.

Od kilku tygodni na A1 kierowcy jadący nad morze (lub stamtąd wracający) stoją w gigantycznym tłoku do miejsc poboru opłat. Wszystko przez niewydolność systemu. Na przykład w Nowej Wsi pod Toruniem na jezdni znajdują się trzy bramki dla wjeżdżających na trasę i sześć dla zjeżdżających z tego odcinka A1. Tych do zjazdu, przy których trzeba spędzić więcej czasu, płacąc, jest niestety zbyt mało.