Wiadomości

22 września 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Czy leci z nami autopilot? [Volvo V90 D5 AWD]22 września 2017 r.

Takiego sukcesu policja w Nowym Tomyślu nie odniosła jeszcze nigdy w historii. Otóż tamtejsi funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Niemiec nowe subaru levorg. Nie to, żeby go jakoś specjalnie szukali. Albo ścigali. W sumie to nawet nie wiedzieli, że jest kradzione i że go właśnie odnajdują. 

21 września 2017 r.

Pośrednik będzie też musiał prowadzić rejestr wszystkich zleceń oraz ewidencję wszystkich pracowników i współpracowników

Lex Uber już w konsultacjach21 września 2017 r.

Nowelizacja ustaw o transporcie drogowym i o czasie pracy kierowców przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa została przekazana do uzgodnień międzyresortowych.

18 września 2017 r.

W grę wchodzi bezpieczeństwo państwa, bo system bramownic wspomaga też ABW

W tym roku nie uda się wybrać nowego operatora systemu poboru opłat drogowych. Sprawą interesują się służby18 września 2017 r.

W ubiegłym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) wydała wyrok, dzięki któremu sprawa wyboru nowego operatora być może wreszcie ruszy z miejsca. W dalszych rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uczestniczyć będzie mogło ośmiu z dziewięciu dotychczasowych potencjalnych wykonawców. Wykluczone jest konsorcjum Skyways, w skład którego wchodzi warszawska spółka Ledville Investments i austriacki Strabag Motorway.

15 września 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Półprodukt [Jaguar XE 25d AWD R-Sport]15 września 2017 r.

Pamiętam swoją pierwszą przejażdżkę jaguarem – modelem XJ mark III – jakieś 11–12 lat temu. Na tle ówczesnych wozów niemieckich prezentował się jak 80-latek. Miał dużo gorsze wyposażenie niż konkurenci znad Renu, elementy na desce rozdzielczej przeszczepione z forda mondeo, a w jego wnętrzu unosił się zapach fajki, drewna palonego w kominku i naftaliny.

8 września 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Starość to radość [SUZUKI SWIFT]8 września 2017 r.

Jeżeli codziennie zaglądacie do internetów, to prawdopodobnie natknęliście się w tym tygodniu na informację o 104-latku, który spowodował stłuczkę na jednej z warszawskich ulic. Zmieniał pas niewiele młodszym od siebie fiatem uno i przytarł jakiegoś mercedesa. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, pięć razy z niedowierzaniem sprawdzali datę urodzenia w dowodzie osobistym staruszka. Ostatecznie postanowili nie wlepiać mu mandatu, tylko poprzestać na pouczeniu. – Bo mówił z sensem – tłumaczyli.

Reklama