Wiadomości

15 grudnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Koreańczycy zrobią ci tanio i dobrze [Kia Niro]15 grudnia 2017 r.

W ubiegły weekend Wielka Brytania została przykryta 15-centymetrową kołderką utkaną przez Matkę Naturę ze śnieżnego puchu. Nic nadzwyczajnego, prawda? Nieprawda. Dla Angoli 1 cm śniegu to wystarczający powód do tego, żeby zamknąć szkoły i urzędy, 5 cm to stan klęski żywiołowej, przy 10 cm na ulice wychodzi wojsko, a 15 cm to tak, jakby w Bydgoszczy jednocześnie doszło do wybuchu wulkanu i trzęsienia ziemi o sile 10 stopni w skali Richtera, a na dodatek uderzył jeszcze w nią meteor.

14 grudnia 2017 r.

Fabryka Pojazdów Szynowych to państwowy producent, którego w 2010 r. przejęła Agencja Rozwoju Przemysłu

Cegielski z fasonem wraca na tory14 grudnia 2017 r.

- Naszym celem jest wyjście na plus w 2018 r. Chcemy poszerzyć gamę produktów o innowacyjny pociąg spalinowo-elektryczny. Wciąż mamy sporo szlaków niezelektryfikowanych - mówi w wywiadzie dla DGP Hubert Stępniewicz, prezes firmy H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych.

13 grudnia 2017 r.

Szacuje się, że polskie firmy transportowe potrzebują dziś nawet 100 tys. kierowców.

Niesłyszący będą mogli wozić towary ciężarówkami13 grudnia 2017 r.

„Całkowity albo częściowy ubytek słuchu nie jest przeciwwskazaniem zdrowotnym do uzyskania uprawnienia do kierowania pojazdami ani przesłanką jego cofnięcia – z wyjątkiem uprawnień prawa jazdy kategorii D1 albo D”. Dodanie takiego przepisu do ustawy o kierujących pojazdami (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 627 ze zm.) przewiduje komisyjny projekt, który właśnie trafił do pierwszego czytania w Sejmie.

8 grudnia 2017 r.

Cel? Lepsze śledzenie przepływu towarów i wyeliminowanie szarej strefy.

Rusza bałtycki pakiet przewozowy. Potem GPS w tirach i kamery na drogach8 grudnia 2017 r.

Zagęszcza się sieć, którą fiskus zarzuca na nieuczciwych przedsiębiorców prowadzących obrót towarami akcyzowymi. Mało kto wie, że już pod koniec grudnia ruszy bałtycki pakiet przewozowy – ANPRS, czyli system rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów za pomocą kamer. Polska rozpocznie wymianę informacji z Litwą, Łotwą i Estonią, a docelowo system ma działać w całej Grupie Wyszehradzkiej.

8 grudnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Zostało nam taplanie się w błocie [Land Rover Discovery V]8 grudnia 2017 r.

Brzytwy zostały wyparte przez golarki z procesorami, noży się nie ostrzy, bo są ceramiczne, drzewa na opał nie rąbie, bo przyjeżdża pod kominek już pocięte na szczapy, ogniska nie trzeba rozpalać, bo jest grill gazowy, bronić wioski przed najazdem bandytów też nie, bo od tego jest alarm i firma ochraniarska. Palenie powoduje impotencję, alkohol skraca życie, polowanie na zwierzynę jest niehumanitarne, zaś broń palna cieszy się w społeczeństwie równie dużą sympatią co grzybica.

6 grudnia 2017 r.

10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład PKP.

Nieskoordynowany boom w PKP6 grudnia 2017 r.

W niedzielę w Krakowie oddana zostanie nowoczesna stacja, która niebawem znowu zostanie rozgrzebana na długie miesiące. Podobny problem jest ze stołecznym Dworcem Gdańskim.

1 grudnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Czarny piątek to ściema [Infiniti Q60 3.0t AWD]1 grudnia 2017 r.

Minął tydzień od Black Friday, a ja się jeszcze nie otrząsnąłem. Być może dlatego, że u nas to wielkie święto handlu, lipnych wyprzedaży i śmiechu wartych obniżek trwało nie – jak ma to miejsce na całym świecie – jeden dzień, tylko weekend. A nawet tydzień. Serio.

Reklama