Wiadomości

24 maja 2016 r.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział w Sejmie 11 maja, że zakup AWT to problem dla akcjonariuszy PKP Cargo, a tę kwestię sprawdzą zapewne służby

Czeski błąd PKP Cargo? Jest audyt w sprawie AWT24 maja 2016 r.

Zagraniczna akwizycja dokonana przez lidera polskiego rynku otworzyła mu wrota na południe Europy, ale narobiła też kłopotów. Przejęcie przez PKP Cargo w maju 2015 r. 80 proc. akcji AWT, drugiego towarowego przewoźnika w Czechach, kosztowało 103 mln euro.

20 maja 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Ford? To takie lepsze audi20 maja 2016 r.

Po tym, do czego się wam przyznam w następnym zdaniu, prawdopodobnie całkowicie stracicie do mnie szacunek. No więc moim pierwszym samochodem w życiu było renault. Serio. Miałem 19 lat, zaczynałem studia i w Pabianicach kupiłem model 5 GT.

19 maja 2016 r.

Jak zapowiedział prezes FlixBus André Schwämmlein, to pierwszy etap współpracy z Polakami. Z kolei Piotr Pogonowski z PolskiBus.com przyznaje: Nie wykluczam, że w przyszłości podejmiemy współpracę z innymi firmami.

Zagraniczne autobusy chcą podzielić rynek19 maja 2016 r.

Kolejni przewoźnicy łączą się w sojusze i wjeżdżają do Polski. Mniejsi też się konsolidują. A samodzielnym coraz trudniej utrzymać się na rynku. Czeski RegioJet od 1 lipca ruszy z połączeniami autobusowymi między Pragą a Warszawą przez Wrocław i Łódź. Cena biletów na charakterystyczne jaskrawożółte autobusy ma się zaczynać od 370 koron czeskich (ok. 60 zł).

16 maja 2016 r.

Jak tłumaczy Anton Zamkov, dyrektor handlowy firmy RT-Invest, która jest operatorem systemu Platon, wymóg tłumaczenia wynika z zarządzenia Federalnej Agencji Dróg, czyli rosyjskiego odpowiednika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Transport: Przewoźnicy narzekają na rosyjskie e-myto16 maja 2016 r.

Elektroniczny system poboru opłat Platon ruszył w Rosji w połowie listopada 2015 r., ale przewoźnicy wciąż mają problemy z rejestracją. Narzekają na konieczność przedkładania niepotrzebnych dokumentów, dokonywania ich tłumaczeń, a także na brak urządzeń pokładowych do poboru opłat drogowych. Na 9,5 tys. zarejestrowanych w systemie polskich ciężarówek wydano jedynie 146 urządzeń. W piątek przedstawiciele operatora spotkali się w Warszawie ze zgłaszającymi utrudnienia przewoźnikami.

16 maja 2016 r.

Kupujesz auto przez Internet? Nie płać "z góry". Pan Kowalski znalazł w popularnym serwisie ogłoszenie o sprzedaży używanego auta średniej klasy. Skontaktował się ze sprzedawcą, który poinformował go, że dostarczeniem samochodu zajmie się firma przewozowa. Potem zawarł umowę na odległość ze sprzedawcą i zgodnie z ustaleniami przelał 5000 EUR na konto firmy przewozowej. Status przesyłki mógł śledzić na stronie internetowej. Kiedy auto nie dotarło w umówionym terminie, Pan Kowalski próbował skontaktować się ze sprzedawcą – bezskutecznie, zaś witryna firmy przewozowej zniknęła.

Jak bezpiecznie kupić auto w UE16 maja 2016 r.

Oferty typu "Specjalista-tłumacz pomoże w zakupie samochodu na terenie Niemiec", fikcyjni sprzedawcy, zapisy w umowie, które znacząco odbiegają od wcześniejszych ustaleń ustnych. To tylko niewielka część zagrożeń, jakie czyhają na Polaków, decydujących się na zakup samochodu za granicą – wskazuje ECK.

13 maja 2016 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Jazz? To ja już wolę ciszę13 maja 2016 r.

Pod kilkoma ostatnimi moimi tekstami zamieszczonymi również w internecie pojawiły się komentarze, w których wyrażaliście swoje głębokie rozczarowanie faktem, że w ostatnim akapicie zawsze pojawia się auto. Sugerowaliście, że nadawałyby się do czytania, gdybym nie był opłacany przez koncerny motoryzacyjne, a puentą nie była reklama porsche 911 czy forda galaxy. No więc dla odmiany dzisiaj nie będę poruszał kwestii AGD, wychowania dzieci, domów publicznych, przepisów drogowych ani amerykańskiego wojska. Napiszę wyłącznie o samochodach.

11 maja 2016 r.

Kłopot w tym, że oprócz danych przewoźnika i kierowcy w zaświadczeniu muszą się znaleźć dane dotyczące wpisu do Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego.

Firmy transportowe nie chcą płacić za zaniedbania rządu11 maja 2016 r.

Z początkiem lipca wchodzą w życie przepisy wykonawcze do francuskiej ustawy loi Macron, które nakładają liczne obowiązki m.in. na firmy transportowe prowadzące przewozy do tego kraju. Od tego czasu przedsiębiorca będzie musiał wyposażyć kierowcę i swojego przedstawiciela na terenie Francji w zaświadczenie o oddelegowaniu. Firmy, które nie mają reprezentantów nad Sekwaną, będą musiały ich ustanowić.

Prawo na co dzień

reklama