Wiadomości

28 października 2014 r.

Dla podróżujących często na dłuższych dystansach Kartę Seniora ma także PKP InterCity.

Emeryt pojedzie pociągiem ze zniżką raz w roku28 października 2014 r.

Jestem emerytem, ale lubię podróżować – opowiada pan Tomasz. – Na ogół wyjeżdżam z Katowic na całe lato. W tym roku nie mogłem tego zrobić z przyczyn rodzinnych. Jednak kiedy tylko mogłem – wsiadałem do pociągu i wyskakiwałem za miasto, to tu, to tam. Jesienią podliczyłem bilety – wydałem majątek. I nie potrafię zrozumieć, dlaczego na kolei nie ma zniżek dla emerytów.

27 października 2014 r.

Marcin Hadaj,  szef działu Dziennik

Hadaj: Samorządowe ekspresówki27 października 2014 r.

To prosta, ale skuteczna metoda na wyborczy sukces. Stworzyć wrażenie, że jest się tak dobrym gospodarzem, że nie tylko inwestuje się lokalne pieniądze, budując i remontując lokalną sieć dróg, ale też ma się takie przełożenie na Warszawę, że zapadają tam decyzje tylko dobre dla mieszkańców danego regionu.

23 października 2014 r.

Zgodnie z nowelą dodatkowe środki dla Funduszu Kolejowego mają pochodzić z wpływów uzyskanych z czasowo podwyższonych stawek opłaty paliwowej

Sejm wspiera Fundusz Kolejowy. Opłata paliwowa będzie wyższa23 października 2014 r.

Nowelę ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o podatku akcyzowym przygotowaną przez resort finansów Sejm uchwalił na początku września. Nowe prawo ma pomóc w finansowaniu kolejowych inwestycji w nowej perspektywie budżetowej UE.

Prawo na co dzień