Wiadomości

25 marca 2015 r.

Protest przewoźników przeciwko płacy minimalnej: Naszym firmom grozi bankructwo25 marca 2015 r.

Około 50-ciu przewoźników z kilku krajów, w tym z Polski, protestowało w Brukseli przeciwko podwyższeniu płacy minimalnej w Niemczech. Chodzi o przepisy, które mają objąć także zagranicznych kierowców ciężarówek, co uderzy w polskie firmy transportowe. Związkowcy mówili też, że ten protest to presja na Komisję Europejską, by uznała przepisy za sprzeczne z unijnym prawem.

25 marca 2015 r.

Kidawa-Błońska: Czekamy na decyzję KE ws. przewoźników25 marca 2015 r.

Polska czeka na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie płacy minimalnej dla przewoźników międzynarodowych. Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w radiowej Jedynce, że do czasu rozstrzygnięcia sporu przez Brukselę, niemieckie przepisy w sprawie płacy minimalnej dla kierowców są zawieszone.

21 marca 2015 r.

Alergia na karty płatnicze

To nie ważne, że jesteśmy wierni jednej firmie taksówkarskiej, bo to w jej samochodach zawsze jest możliwość płatności kartą. Zawsze znajdzie się kierowca, który nie rozumie, że w jego samochodzie znaleźliśmy się tylko dlatego, że obok kierownicy ma terminal. W najlepszym wypadku czeka nas jęk niezadowolenia i marudzenie o mitycznej prowizji, którą będzie musiał odprowadzić za transakcję. W najgorszym czeka nas pełne rozmachu przedstawienie, w którym taksówkarz wyjdzie z siebie, żeby przekonać nas, że akurat w tym momencie terminal się zepsuł, ale za to bardzo chętnie podwiezie nas pod bankomat. W końcu jego gotówka jest ważniejsza niż czas klienta.

Najbardziej denerwujące zachowania taksówkarzy21 marca 2015 r.

Taksówkarze twierdzą, że aplikacje takie jak Uber odbierają im pracę. Czasami jednak sami kierowcy taksówek zniechęcają klientów. Oto najbardziej irytujące zachowania i zwyczaje, które odbierają nam ochotę na korzystanie z takich przewozów.

21 marca 2015 r.

Sporządzenie prawidłowej umowy sprzedaży to klucz do dobrej transakcji.

Sprzedaż samochodu: Umowa kluczem do dobrej transakcji. Jak ją napisać?21 marca 2015 r.

Sprzedaż używanego samochodu jest w gruncie rzeczy dosyć prostą sprawą – oczywiście o ile znajdziesz kupca, który zdecyduje się zapłacić odpowiednią kwotę za Twoje auto. Jeśli ustalisz już za ile chciałbyś sprzedać swój samochód, kolejną ważną kwestią będzie przygotowanie odpowiedniej umowy. Z nami zrobisz to szybko i profesjonalnie.

20 marca 2015 r.

Bąk: Na opak20 marca 2015 r.

Naukowcy z Cambridge donoszą, że programy kulinarne mogą powodować otyłość. Działa to tak: gdy widzimy, jak kudłata Magda miesza bigos w garnku, od razu pędzimy do lodówki i opróżniamy jej zawartość, na końcu zlizując szron ze ścianek zamrażalnika. Kiedy Amaro (człowiek szczycący się jedyną w Polsce knajpą z gwiazdką otrzymaną od producenta opon) zalewa na oczach Polski krewetki tygrysie białym winem, lokale Dominium Pizza w całym kraju nie nadążają z odbieraniem telefonów od widzów, którzy chcą, aby natychmiast przywieźć im wersję z podwójnym serem, bekonem, pieczarkami i papryką. Cóż, wydaje mi się, że brytyjscy naukowcy – mówiąc dyplomatycznie – mijają się z prawdą.

19 marca 2015 r.

Autobus

UE: Ponad 211 milionów euro na poprawę transportu publicznego w trzech województwach19 marca 2015 r.

Ponad 211 milionów euro na poprawę transportu publicznego w Polsce. Komisja Europejska dała dziś zielone światło na udostępnienie środków na trzy projekty, jakie będą realizowane w kilku województwach: mazowieckim, małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim. Chodzi przede wszystkim o zakup nowych taborów kolejowych. W województwie mazowieckim zostanie zakupionych 12 taborów. W województwach małopolskim, podkarpackim, śląskim i świętokrzyskim kolejnych 19. Ponadto ponad 120 milionów euro z unijnego budżetu zostanie przekazane na modernizację linii tramwajowej w Łodzi.

Prawo na co dzień