Wiadomości

27 kwietnia 2015 r.

Gaśnice pochodzące z domów i samochodów prywatnych stanowią odpady komunalne – wyjaśnia Małgorzata Czeszejko-Sochacka z Ministerstwa Środowiska.

Gaśnicę samochodową lepiej zalegalizować, niż wyrzucić27 kwietnia 2015 r.

Na przeglądzie samochodu diagnosta obejrzał gaśnicę i okazało się, że jest już przeterminowana od wielu lat – opowiada pani Anna. – Mechanik powiedział, że niby można ją legalizować, ale jest naprawdę stara i poobijana, więc za 20 zł lepiej kupić nową. Co też uczyniłam. I wtedy zastanowiłam się: co zrobić ze starą? Przecież nie wyrzucę jej do śmietnika. Zaczęłam szukać w internecie i nie znalazłam nic mądrego, głupich pomysłów trochę tak, na przykład, że z gaśnicy mogę zrobić sobie wazon... Ale kto ją przyjmie, gdzie oddać – zastanawia się kobieta

25 kwietnia 2015 r.

Kolejna zmiana rozkładu jazdy na kolei czeka nas w połowie czerwca.

Od jutra zmiana rozkładu jazdy na kolei, kolejna - w czerwcu25 kwietnia 2015 r.

Rozkład jazdy na kolei do zmiany. Jutro, 26 kwietnia w życie wejdą ważne dla pasażerów korekty. Są one spowodowane pracami modernizacyjnymi na torach. Szczególną uwagę na rozkład jazdy powinni zwrócić uwagę pasażerowie korzystający z wciąż modernizowanej trasy z Warszawy do Łodzi. Tam mogą się zmienić godziny odjazdów i częstotliwość kursowania składów.

23 kwietnia 2015 r.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w tym roku przeznaczą na inwestycje ponad 8,5 mld złotych.

Nowy rozkład jazdy PKP. To już trzecia korekta w tym roku23 kwietnia 2015 r.

Kwietniowa korekta to trzecia z sześciu w tym roku. Zmiany w rozkładach jazdy pociągów są konieczne ze względu na intensywną modernizację linii kolejowych. Tylko w tym roku zarządca infrastruktury planuje wydać na ten cel ponad 8 mld zł. Dodatkowo, na tory wyjedzie więcej składów Pendolino. 

21 kwietnia 2015 r.

 Nowoczesny samolot pasażerski posiada wiele sieci komputerowych, które obsługują informacje różnej wagi i przesyłają między sobą wyłącznie niezbędne dane.

Włamanie do systemów samolotu przez pokładową sieć Wi-Fi? To nie takie proste21 kwietnia 2015 r.

Jako osoba, która regularnie lata, mam mieszane uczucia po przeczytaniu niedawnej informacji o tym, że nowoczesne samoloty mogą zostać zhakowane. Czytelnicy, którzy nie są zaznajomieni ze szczegółami dotyczącymi funkcjonowania nowoczesnych samolotów, mogą odnieść wrażenie, że cyberprzestępca z laptopem może z łatwością przejąć pełną kontrolę nad lotem - uważa Andriej Nikiszin, szef działu odpowiedzialnego za nowe technologie Kaspersky Lab. 

20 kwietnia 2015 r.

Raport Najwyższej Izby Kontroli odnoście stanu dróg oddanych do użytku wpisuję się w szerszy kontekst funkcjonowania naszego państwa.

ZPP: Remonty nowych dróg i brak e-myta zmniejszają konkurencyjność polskiej gospodarki20 kwietnia 2015 r.

Najnowszy raport NIK ujawnia, że żadna z dróg oddanych do ruchu w latach 2008-2009 nie była objęta monitoringiem jakości. Dodatkowo, wady i usterki wystąpiły na ponad 70 proc. zbadanych odcinków, co skutkuje remontami na nowo oddanych do użytku drogach. Dodatkowo przesunięcie wprowadzenia e-myta do 2018 r. będzie skutkowało obniżeniem konkurencyjności polskiej gospodarki – komentuje Marek Kułakowski, ekspert Warsaw Enterprise Institute.

Prawo na co dzień

reklama