Wiadomości

20 października 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Fryzjer Eltona Johna będzie zachwycony [Audi TT RS i RS3]20 października 2017 r.

Mniej więcej 15–20 lat temu producenci luksusowych, bardzo drogich rzeczy dostrzegli pewien problem – sprzedaż zatrzymała się w miejscu. Nigdy nie była duża, a jeszcze przestała rosnąć. A w pewnych przypadkach nawet spadała. Po prostu grupa najzamożniejszych mieszkańców Ziemi miała już szuflady wypchane ręcznie robionymi zegarkami po kilkadziesiąt i kilkaset tysięcy dolarów, garaże pełne ultradrogich samochodów w limitowanych seriach i sejfy pękające w szwach od biżuterii Cartiera.

18 października 2017 r.

Artykuł 8 ust. 8 unijnego rozporządzenia nr 561/2006 w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego stanowi, że w kabinie można spędzać jedynie dzienne i skrócone tygodniowe przerwy

Brytyjczycy też będą karać za spanie w kabinach18 października 2017 r.

 Po Francji, Belgii czy Niemczech kolejny kraj wprowadza sankcje za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dotyczących transportu drogowego. Od 1 listopada kierowca ciężarówki czy autokaru spędzający tzw. regularny tygodniowy odpoczynek w pojeździe, będzie się musiał liczyć z nałożeniem na niego grzywny w wysokości do 300 funtów (ok. 1430 zł) przez brytyjskie służby kontrolne.

17 października 2017 r.

Przedsiębiorca prowadzący firmę hurtowej sprzedaży samochodów, jako profesjonalista, nie dołożył należytej staranności w celu zbadania, czy sprzedający jest osobą uprawnioną do rozporządzenia rzeczą.

Kto kupuje samochód od leasingobiorcy, musi go oddać właścicielowi17 października 2017 r.

Prowadzę firmę hurtowej sprzedaży samochodów. Ostatnio kupiłem samochód ciężarowy od pewnego przedsiębiorcy. W dniu zawierania umowy kupna-sprzedaży nie otrzymałem karty pojazdu ani jego dowodu rejestracyjnego. Umówiłem się jednak ze sprzedającym, że zapoznam się z tymi dokumentami i zostaną mi przekazane po zawarciu umowy. Po dwóch tygodniach od podpisania kontraktu spółka X zażądała ode mnie zwrotu samochodu. Okazało się, że jest ona leasingodawcą (finansującą), a sprzedający jest jej leasingobiorcą. Przedmiot umowy leasingu finansowego między tymi stronami stanowi kupiony przeze mnie samochód ciężarowy. Przedsiębiorca sprzedał mi go przed upływem okresu leasingu. Czy leasingodawca może żądać ode mnie zwrotu pojazdu?

13 października 2017 r.

Volkswagen amarok aventura

Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW13 października 2017 r.

Moja praca polega na tym, że biorę samochód, jeżdżę nim kilka dni, wyrabiam sobie na jego temat mniej lub bardziej niesprawiedliwe zdanie, opisuję go, oddaję kluczyki, jadę po następny, sprawdzam go przez kilka dni itd., itd. Na początku czułem mrowienie na samą myśl o tym, że w środę wsiądę do fiata punto, a w kolejny wtorek do opla corsy. Jarałem się samochodami jak trzylatek Kinder Niespodzianką.

9 października 2017 r.

Linie Air Berlin, drugie co do wielkości w Niemczech, ogłosiły w sierpniu upadłość, kiedy ich udziałowiec - linie Etihad Airways ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - wstrzymał finansowanie po latach strat.

Niemcy: Air Berlin zawiesi loty od końca października9 października 2017 r.

Postawione w stan upadłości niemieckie linie lotnicze Air Berlin od końca października będą zapewne musiały zawiesić wszystkie loty - podała w poniedziałek agencja dpa. Spółki córki przewoźnika - Niki i LG Walter - mają natomiast kontynuować działalność.

Reklama