Wiadomości

22 lipca 2018 r.

Do końca 1973 r. w Bielsku-Białej wyprodukowano 1500 sztuk, co rzecz jasna było kroplą w morzu potrzeb.

45 lat temu uruchomiono produkcję słynnego malucha22 lipca 2018 r.

45 lat temu, 22 lipca 1973 r., w całkiem nowej Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej oficjalnie uruchomiono produkcję Fiata 126p. I choć bywał przez Polaków nazywany „kaszlakiem” i „toczydełkiem”, to tak naprawdę zmienił w ich życiu bardzo wiele. Dziś zaś maluch jest już legendą.

21 lipca 2018 r.

Przewoźnik musi zapewnić pomoc pasażerom.

Zobacz, jak otrzymać 600 euro odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot21 lipca 2018 r.

Urlop, wymarzone wakacje na horyzoncie: pakowanie walizek, wyjazd na lotnisko, odprawa     i – nierzadko na końcu – opóźniony lot. Co w takiej sytuacji może zrobić poszkodowany pasażer? Z pomocą przychodzi Rozporządzenie (WE) NR 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r., ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład, odwołania bądź dużego opóźnienia lotów.

20 lipca 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Skoro nie uważaliście, jak robicie, to teraz róbcie, jak uważacie [Opel crossland X i grandland X]20 lipca 2018 r.

Skończyłem dwutygodniowy urlop i wreszcie mogę sobie odpocząć w zaciszu redakcyjnego open space’u. Jeśli wyczuwacie w tym stwierdzeniu nutkę ironii, to niesłusznie. Po prostu nie macie małych dzieci. Ja mam ich trójkę i spędzenie z nimi wakacji to tak naprawdę połączenie obozu przetrwania i kursu psychologicznego, po których powrót do pracy jest kojący jak gorąca kąpiel w wannie.

14 lipca 2018 r.

Dość wysokie ceny pokaże taksometr podczas kursów z portów lotniczych w Londynie, Sztokholmie i Rzymie

Taksówka z lotniska w Europie. W Polsce zapłacimy za nią najmniej14 lipca 2018 r.

Mytaxi przygotowało zestawienie danych dotyczących dojazdu taksówką na lotnisko w popularnych, europejskich miastach. Wynika z niego między innymi, że najwięcej wydamy we włoskich miastach. W innych krajach ceny z lotnisk oscylują średnio między 20 a 40 euro. Polscy podróżnicy nie mają na co narzekać. Dojazdy i powroty taksówką z polskich lotnisk są jednymi z najtańszych i najkrótszych w Europie.

11 lipca 2018 r.

Jeżeli wyniki analiz wskażą na brak pozytywnych skutków transportu zeroemisyjnego, gmina może nie realizować obowiązku osiągnięcia poziomu udziału autobusów zeroemisyjnych

Transport zbiorowy: Będzie problem z umowami11 lipca 2018 r.

Przeprowadzając analizę kosztów i korzyści w perspektywie 10-letniej, gminy muszą zidentyfikować ryzyko związane z obowiązującym kontraktem na świadczenie usług transportu zbiorowego i je wycenić. Problemem mogą okazać się zwłaszcza te zawarte z podmiotami zewnętrznymi.