Wiadomości

21 kwietnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Ludzie z BMW zbudowali świetne audi21 kwietnia 2017 r.

Od jakiegoś czasu nie oglądamy z żoną tradycyjnej telewizji, za to korzystamy z serwisów oferujących wideo na żądanie. Ale zanim zdecydujemy się odpalić jakiś film czy serial, najpierw sprawdzamy, jak został oceniony przez tych, którzy widzieli go przed nami – wpisujemy tytuł w serwisie Filmweb i jeżeli dzieło ma poniżej 7 (w skali 10-stopniowej), to nawet nie zawracamy sobie nim głowy. Gdy powyżej – bez namysłu wciskamy „play”.

19 kwietnia 2017 r.

By zwiększyć wiarygodność warsztatów i ograniczyć ryzyko popełnia przez nie oszustw i manipulacji tachografami, rząd zamierza wprowadzić obowiązkowe, cykliczne szkolenia dla pracowników takich placówek.

Łatwiejsze wykrywanie manipulacji tachografem19 kwietnia 2017 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce uszczelnić system kontroli nad urządzeniami rejestrującymi czas pracy kierowców. Nowa ustawa o tachografach cyfrowych przewiduje m.in. zakaz instalowania tych urządzeń w warsztatach powiązanych z przewoźnikami, a także zakaz sprzedawania, a nawet reklamowania sprzętu służącego do manipulacji ich działaniem.

18 kwietnia 2017 r.

Jeśli proponowane przez resort przepisy wejdą w życie, Uber nie tylko będzie musiał uzyskać licencję pośrednika, ale też współpracować wyłącznie z kierowcami, którzy posiadają licencję taksówkarza.

Licencje dla kierowców? To może być koniec interesów Ubera nad Wisłą18 kwietnia 2017 r.

Pośrednik w przewozie osób będzie mógł zlecać wykonanie kursów tylko podmiotom posiadającym odpowiednią licencję – takie zmiany do ustawy o transporcie drogowym zamierza wprowadzić Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Ponadto w przepisach ma wreszcie zostać zdefiniowane pośrednictwo przy przewozie osób. Dziś funkcjonowanie takich podmiotów jak Uber, który dostarcza aplikację do pośredniczenia pomiędzy klientami a kierowcami, nie jest do końca uregulowane prawnie.

14 kwietnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Chcesz żyć wolniej? Kup hyundaia14 kwietnia 2017 r.

Gdy byłem tak młody, że w głowę mogłem wcierać sobie żel zamiast kremu nawilżającego, zdarzało mi się wysyłać do rodziny i znajomych po 30–40 kartek z życzeniami wielkanocnymi. Wymagało to sporo zachodu. Trzeba było przespacerować się na pocztę, kupić pocztówki, wszystkie je wypisać, zlizać klej ze znaczków, następnie posmarować znaczki prawdziwym klejem, a na końcu wrzucić to wszystko do skrzynki. Cała procedura zajmowała mi jakieś trzy godziny.

12 kwietnia 2017 r.

Zniżki dla rodzin wielodzietnych oferują też niektóre kina

Premia za wielodzietność12 kwietnia 2017 r.

Ze zniżek, jakie daje karta dużej rodziny, skorzystało już 427 tys. podróżnych Intercity. Na stacjach Orlenu zarejestrowano 2 mln transakcji z upustem KDR.

Prawo na co dzień

Reklama