Wiadomości

17 stycznia 2018 r.

Co o zmianach myślą samorządowcy? Są wstrzemięźliwi w ocenach.

Strefy czystego transportu dziurawe i tylko na papierze17 stycznia 2018 r.

Miasta będą miały wolną rękę przy tworzeniu stref czystego transportu, ale nie będą już mogły pobierać i regulować stawek dla najstarszych pojazdów, które poruszałyby się po wyłączonych dzielnicach. To kontrowersyjne zmiany wprowadzone przez resort energii w projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych w trakcie prac w Sejmie. Wczoraj zaakceptowała je Senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

8 stycznia 2018 r.

Przewoźnicy szykują się do liberalizacji rynku kolejowego, która ma wejść w życie w 2020 r.

Czeski Leo Express na wiosnę zacznie jeździć po Polsce. Chrapkę na wożenie naszych podróżnych mają kolejni przewoźnicy z zagranicy8 stycznia 2018 r.

Połączenie Kraków – Katowice – Praga, realizowane przez firmę zza południowej granicy, ma ruszyć w marcu – dowiedział się DGP. Jesienią Urząd Transportu Kolejowego zgodził się na uruchomienie kursów między tymi miastami. Teraz Leo Express dopina ostatnie formalności, m.in. dotyczące ostatecznego rozkładu jazdy. Wiadomo już, że skład będzie wyjeżdżał z Krakowa tuż przed godz. 5 rano, z Katowic przed 7 rano, a do Pragi dotrze o 11.39. W powrotną drogę wyjedzie po godz. 16., do Katowic dotrze ok. 21, a do Krakowa ok. 23.

Reklama