Wiadomości

28 sierpnia 2015 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Jak pozbyć się fiata28 sierpnia 2015 r.

Media na całym świecie wszczęły alarm – nowoczesne samochody są tak skomputeryzowane, że hakerzy mogą przejąć nad nimi kontrolę. I podają przykład: luka w oprogramowaniu Jeepa Cherokee powoduje, że zdalnie można obsługiwać w nim hamulce, pedał gazu, skrzynię biegów oraz kierownicę. Chciałbym jednak przypomnieć, że aktualnie Jeep należy do Fiata, a Fiat jest włoski. Włosi zaś znają się na komputerach i programowaniu równie dobrze, co ja na konstruowaniu strumieniowych silników odrzutowych. Do dziś myślą, że „processor” to po amerykańsku „espresso”, a gdy zapyta się ich o „hard drive”, zaczynają rozpinać rozporki. Jestem więc pewien, że włamanie się do systemu dowolnego jeepa czy fiata nie wymaga ani specjalnych zabiegów, ani dużego doświadczenia, ani nawet wybitnie dobrego sprzętu. Kalkulator Casio – to wszystko, czego potrzebujecie.

27 sierpnia 2015 r.

Pieniądze na duoport lotnisk Chopina i Modlina są, gorzej z czynami 27 sierpnia 2015 r.

Stołeczny duoport. To pomysł Państwowych Portów Lotnicze na lotnisko w Modlinie, które - ich zdaniem - na dłuższą metą nie wytrzyma konkurencji z lotniskiem Chopina w Warszawie. PPL ma pieniądze na jego realizację, ale wspólnicy z Modlina, choć deklarują gotowość do współpracy, nie popierają jej czynami - pisze "Puls Biznesu".

25 sierpnia 2015 r.

Pracownicy PKP Cargo chcą strajku

Pracownicy PKP Cargo chcą strajku25 sierpnia 2015 r.

Pracownicy PKP Cargo chcą strajkować. Takie są niepełne jeszcze wyniki referendum w spółce. Wynika z nich, że w poszczególnych zakładach w głosowaniu wzięło udział ponad 50 procent uprawnionych. Jest to warunek, by referendum, było ważne. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za protestem.

21 sierpnia 2015 r.

NIK zwraca również uwagę, że kierowcy podróżujący po drogach krajowych nie mogą mieć pewności, że informacje o remontach i utrudnieniach w ruchu - zamieszczane na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji są aktualne i rzetelne

NIK krytykuje GDDKiA: Remonty urtrudniają życie kierowców, a informacje o objazdach są nierzetelne21 sierpnia 2015 r.

Oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie dbają o ustalanie terminów prac i robót na drogach krajowych w taki sposób, by naprawy nie utrudniały podróżowania i nie były przeprowadzane w porach największego natężenia ruchu. W dodatku internetowy informator Dyrekcji o utrudnieniach zawiera nieaktualne i nierzetelne informacje i kierowcy zamiast skorzystać z objazdów, stoją w korkach. NIK zwraca także uwagę na łamanie zasad polityki antykorupcyjnej przez pracowników łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji.

21 sierpnia 2015 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Hejterzy? Bez nich nie jeździłbym porsche21 sierpnia 2015 r.

Po tekstach o Citroenie, Toyocie Avensis, Renault Kadjarze i wakacjach nad polskim morzem wyszło na to, że nic mi się nie podoba, jestem marudą, malkontentem, nie znam się, a w dodatku – jak ujął to jeden z bardziej błyskotliwych komentatorów z Sosnowca – „w du...e byłem i gó...o widziałem”.

19 sierpnia 2015 r.

Autorzy raportu krytykują też prywatyzację PKP Cargo.

Raport: PKP źle prywatyzuje spółki kolejowe19 sierpnia 2015 r.

Źle szacują wartość spółek. Oddają je w niepewne ręce. Niektóre z nich doprowadzają do bankructwa. Centrum Rozwoju i Transportu krytykuje Polskie Koleje Państwowe. Zdaniem autorów raportu w tej sprawie, PKP prowadzą prywatyzację chaotycznie i bez pomysłu.

Prawo na co dzień

reklama