Wiadomości

20 stycznia 2017 r.

Volvo XC90 T8

Bąk: Ingvar, jesteś kiepski w łóżku20 stycznia 2017 r.

Obecnie każda licząca się marka obowiązkowo musi mieć w swojej gamie jakiś model hybrydowy. I za każdym razem, gdy prezentuje go szerszej publiczności, robi wokół niego tyle szumu, jakby co najmniej na nowo wynalazła koło, proch albo tabletkę antykoncepcyjną.

19 stycznia 2017 r.

Chodzi o kontrakt, którego wartość szacuje się na 1,5 mld zł. Firma, która go wygra, w latach 2018–2024 będzie zarządzała systemem poboru opłat drogowych od pojazdów powyżej 3,5 tony i dla aut osobowych na płatnych odcinkach A2 i A4 należących do GDDKiA.

Chętni do zarządzania e-mytem zostaną łagodniej potraktowani19 stycznia 2017 r.

Wymagania w postępowaniu, które ma wyłonić nowego operatora systemu poboru opłat drogowych, ograniczały konkurencję – uznała Krajowa Izba Odwoławcza. I nakazała złagodzenie warunków. Zobowiązała też Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do doprecyzowania kryteriów oceny ofert, tak aby przedsiębiorcy wiedzieli, co zdecyduje o wyborze tej najkorzystniejszej.

13 stycznia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Grzybobranie jest ciekawsze13 stycznia 2017 r.

Gdy kilkanaście lat temu, jeszcze jako nastolatek, mieszkałem daleko na południu Polski, nikogo nie dziwiło, że na Wszystkich Świętych spadało dwa metry śniegu, który topniał dopiero w okolicach Bożego Ciała. Żadna telewizja nie informowała przez cały tydzień na żółtym pasku z adnotacją „PILNE”, że na zewnątrz jest -20 stopni Celsjusza. Bo dla wszystkich naturalne było, że „jak jest zima, to musi być zimno”. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zamknąć szkoły – po prostu udawaliśmy się na lekcje na nartach biegowych, co było doskonałym treningiem przed zajęciami z WF-u. A te polegały na ręcznym odśnieżaniu terenu wokół szkoły. W samych T-shirtach, dzięki czemu przez cały następny rok nie mieliśmy nawet najmniejszego kataru.

12 stycznia 2017 r.

Najpopularniejszym sprowadzanym modelem pozostaje Audi A4. A to – zdaniem ekspertów – dowodzi tezy, że zdecydowana większość Polaków nadal woli kupić kilkunastoletnią limuzynę klasy premium z dużym przebiegiem niż np. nowe miejskie auto w podobnej cenie

Ulubione auto Polaka? Dwunastoletnie audi A412 stycznia 2017 r.

Zapowiedzi podwyższenia akcyzy sprawiły, że rzuciliśmy się na używane samochody. Od momentu wstąpienia do UE sprowadziliśmy ich już ponad 10 mln. Import „używek” dynamicznie przyspieszył w końcówce 2016 r. – wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez instytut Samar, który monitoruje rynek motoryzacyjny.

12 stycznia 2017 r.

Obecnie operatorem systemu viaTOLL jest austriacki Kapsch

Namierzanie satelitarne, naklejki na tablice, bramownice nad drogami. Jaką formę przyjmie nowy pobór opłat?12 stycznia 2017 r.

Namierzanie satelitarne, naklejki na tablice, bramownice nad drogami. Rywalizacja o nowy system poboru opłat nabiera rumieńców. Do końca stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na wnioski od firm zainteresowanych siedmioletnim kontraktem na nowego operatora systemu poboru opłat drogowych (od pojazdów powyżej 3,5 tony i dla aut osobowych na płatnych odcinkach A2 i A4 zarządzanych przez GDDKiA).

5 stycznia 2017 r.

LEXUS IS 300H

Bąk: Alkohol? Znacznie groźniejszy jest katar [OPINIA]5 stycznia 2017 r.

Przez cały okres świąteczno-noworoczny moja rodzina nieskutecznie odpierała ataki jakiegoś paskudztwa. Gdy wy wsuwaliście bożonarodzeniowy bigos, my tratowaliśmy siebie pod drzwiami toalety. Gdy łamaliście się opłatkiem, my dzieliliśmy się ostatnimi tabletkami aspiryny. Kiedy wy wznosiliście noworoczny toast kieliszkami szampana, my opróżnialiśmy kolejne kubki z gripexem i buteleczki z syropami. A gdy w całym kraju w górę wystrzeliły fajerwerki, osobiście miałem wrażenie, że wszystkie eksplodują w samym centrum mojej głowy. Oczywiście postanowiliśmy się poradzić lekarza. Ten stwierdził, że to zwykła grypa i jedyne, co uznał za słuszne nam przepisać, to trzy palety witaminy C i jeden kontener chusteczek higienicznych.

Prawo na co dzień

Reklama