Wiadomości

15 lutego 2017 r.

Dworzec Fabryczna jest dumą miasta Łodzi

PKP pzeznaczy 4 mld zł na remonty pół tysiąca dworców15 lutego 2017 r.

PKP zależy na czasie. Dlatego każdy przetarg na modernizację obejmie po kilka obiektów naraz. Łódź Fabryczna: cztery podziemne perony, osiem torów, wielopoziomowy parking, do tego tramwajowo-autobusowy węzeł przesiadkowy. Pasażerowie zaczęli z tej stacji korzystać w grudniu, a jej budowa pochłonęła 1,75 mld zł. To największy dworzec PKP w Polsce, ale też obiekt przeskalowany i świecący pustkami.

10 lutego 2017 r.

Volkswagen Up!

Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie10 lutego 2017 r.

Po gigantycznym karambolu, jaki miał miejsce kilka tygodni temu na A1 pod Łodzią, ktoś rzucił pomysł, by bezwzględnie zakazać ciężarówkom wyprzedzania się na ekspresówkach i autostradach. I automatycznie przyklasnęło mu pół Polski. Informację szybko podchwyciło Ministerstwo Infrastruktury i Nicnierobienia, które podobno poważnie zastanawia się nad przygotowaniem stosownego przepisu. I wszyscy powtarzają taki sam argument: „manewr ten zmusza w wielu przypadkach kierowców aut osobowych jadących za ciężarówkami do nagłego hamowania. Samo wyprzedzanie zaś bywa czasochłonne, co prowadzi do utrudnień w płynności ruchu”.

8 lutego 2017 r.

Metro Alstom dla Rijadu

Metrem z Chorzowa do Rijadu8 lutego 2017 r.

Polska fabryka Alstomu rozpoczęła dostawy do Arabii Saudyjskiej. Producent liczy, że ten eksportowy kontrakt przybliży go do „Luxtorpedy” wicepremiera Morawieckiego.

6 lutego 2017 r.

Nie jest tajemnicą, że zwiększony nadzór ma dotyczyć przede wszystkim tańszych firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które skutecznie rywalizują z zachodnią konkurencją.

Transportowa próba sił. Polska odpowiada na "sojusz drogowy"6 lutego 2017 r.

Polska nie zgadza się na obejmowanie dyrektywą o delegowaniu pracowników sektora transportu międzynarodowego oraz zwiększanie obciążeń administracyjnych dla przewoźników w transporcie międzynarodowym – to odpowiedź polskiego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na tzw. sojusz drogowy, czyli porozumienie dziewięciu ministrów transportu.

Prawo na co dzień

Reklama