Wiadomości

23 czerwca 2017 r.

Jak podała GDDKiA, całkowity koszt realizacji tego odcinka S7, obejmujący oprócz robót budowlanych także koszty dokumentacji, wykupu gruntów i nadzoru, wynosi 629,7 mln zł.

Otwarto dla ruchu odcinek S7 Nidzica - Napierki23 czerwca 2017 r.

Od piątku kierowcy mogą korzystać z ponad 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 z Nidzicy do Napierek (woj. warmińsko-mazurskie). Budowa kosztowała ok. 492 mln zł. Według prognoz, ruch na nowej trasie może przekroczyć 30 tys. pojazdów na dobę.

23 czerwca 2017 r.

Nowa generacja XC60 może wyraźnie poprawić wyniki szwedzkiego producenta

Jak Chińczycy uratowali Volvo pozwalając mu zostać sobą23 czerwca 2017 r.

Po siedmiu latach od przejęcia szwedzkiego producenta przez koncern Geely można powiedzieć śmiało – wszystkim wyszło to na dobre. W Goteborgu mają pieniądze na rozwijanie nowych modeli, w Hangzhou poczucie dumy i zyski, a kierowcy na całym świecie realną alternatywę dla Audi, BMW czy Mercedesa.

23 czerwca 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Samoloty są nudne. Czas to zmienić [Suzuki Ignis]23 czerwca 2017 r.

W przyszłym roku rozpoczniemy testy ponaddźwiękowego samolotu pasażerskiego, a za pięć lat na jego pokład wejdą pierwsi pasażerowie – oświadczyła amerykańska firma Boom, która ponoć zebrała już 76 zamówień na maszynę od 10 największych linii lotniczych. Prędkość przelotowa XB-1 ma wynosić 2,2 macha, czyli ponad 2500 km/h. W praktyce oznacza to, że lot z Warszawy do Nowego Jorku trwał będzie mniej więcej tyle, co podróż ze stolicy do Trójmiasta – 3,5 godziny.

21 czerwca 2017 r.

Sieć dróg objęta viaTOLL wzrośnie do blisko 3 660 km od 9 lipca21 czerwca 2017 r.

- Sieć polskich dróg objętych opłatą elektroniczną w ramach systemu viaTOLL wzrośnie o ok. 360 km do blisko 3 660 km od 9 lipca br. Do mapy płatnych tras dołączą odcinki zlokalizowane w 6 województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim i wielkopolskim, będące fragmentami dróg ekspresowych S8 i S19 oraz dróg krajowych o numerach 24, 50 i 92, poinformował przedstawiciel operatora systemu Kapsch Telematic Services Krzysztof Gorzkowski. Szacuje się, że po lipcowym rozszerzeniu roczne wpływy z systemu mogą wzrosnąć nawet o 150 mln zł rocznie.

21 czerwca 2017 r.

Ci, którzy mają rezerwacje na odwołane połączenia, mogą otrzymać pełną refundację za niewykorzystany bilet (oczywiście zachowując prawo do domagania się przysługujących odszkodowań).

Qatar Airways szuka lekarstwa na izolację kraju21 czerwca 2017 r.

Linia lotnicza, która z powodu dyplomatycznej izolacji Kataru była zmuszona ograniczyć siatkę połączeń o prawie jedną piątą oraz wydłużyć część tras, próbuje ratować sytuację, uruchamiając nowe kierunki i wprowadzając niestosowane dotąd ułatwienia dla pasażerów.

21 czerwca 2017 r.

TK uznał, że choć obydwa te środki pełnią funkcję prewencyjną, to dominujące znaczenie ma swoista odpłata za naruszenie prawa

Podwójne karanie transportowców jest niekonstytucyjne21 czerwca 2017 r.

Stosowanie wobec tej samej osoby odpowiedzialności karnej oraz o charakterze administracyjnym za złamanie przepisów ustawy o transporcie drogowym jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Stanowi nieproporcjonalną represję i złamanie zasady ne bis in idem, zakazującej karania dwa razy za ten sam czyn. Tak uznał Trybunał Konstytucyjny.

20 czerwca 2017 r.

Lexus LS 500h ma klasyczny 3,5-litrowy silnik V6 plus dwa motory elektryczne  Przyspiesza do setki w zaledwie 5,4 sekundy

Czy hybryda jest lepsza od diesla?20 czerwca 2017 r.

Podobno gdzie trzech Polaków, tam trzy opinie. I zapewne podobnie będzie w przypadku odpowiedzi na to pytanie: przekonanych nie trzeba będzie przekonywać, a nie przekonanych się nie przekona. Spróbujmy jednak odrzucić wszelkie uprzedzenia i spojrzeć na problem obiektywnie.

20 czerwca 2017 r.

Jesienią ma się odbyć spotkanie wszystkich europejskich organizacji zrzeszających klientów walczących z koncernem.

Unia ofiar Volkswagena20 czerwca 2017 r.

Ugoda koncernu z Wolfsburga z Komisją Europejską tylko podgrzała spór z klientami. Do pozwu przeciw gigantowi chcą dołączyć polscy kierowcy.

Prawo na co dzień

Reklama