Wiadomości

23 października 2014 r.

Zgodnie z nowelą dodatkowe środki dla Funduszu Kolejowego mają pochodzić z wpływów uzyskanych z czasowo podwyższonych stawek opłaty paliwowej

Sejm wspiera Fundusz Kolejowy. Opłata paliwowa będzie wyższa23 października 2014 r.

Nowelę ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o podatku akcyzowym przygotowaną przez resort finansów Sejm uchwalił na początku września. Nowe prawo ma pomóc w finansowaniu kolejowych inwestycji w nowej perspektywie budżetowej UE.

21 października 2014 r.

E-myto: Kumulacja kar prowadziła do absurdu21 października 2014 r.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniu przewoźników, nawet jeśli w jakiejś części naraziliśmy interesy Skarbu Państwa. Przecież nie możemy traktować wszystkich jak złodziei. Nie dajmy się zwariować - uważa Stanisław Żmijan, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

20 października 2014 r.

Początkowo informowano, że strajk obejmie tylko loty krajowe w Niemczech i na trasach europejskich.

Piloci Lufthansy rozszerzają strajk20 października 2014 r.

Ruszający dziś strajk pilotów linii lotniczych Lufthansa będzie miał szerszy zakres niż zakładano. Jutro akcja obejmie już nie tylko loty na krótkich i średnich, ale też na długich dystansach.

19 października 2014 r.

Piloci Lufthansy będą strajkować

Maraton strajkowy w Niemczech. Po maszynistach - piloci Lufthansy19 października 2014 r.

Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, jutro swoją akcję rozpoczną piloci Lufthansy. Piloci Lufthansy będą strajkować od jutra od godziny 13.00, a także przez cały wtorek. Strajk obejmie połączenia krótko i średniodystansowe. Loty międzykontynentalne powinny odbywać się normalnie.

17 października 2014 r.

Pendolino

PKP odebrały pierwsze Pendolino17 października 2014 r.

PKP Intercity odebrało 2 pociągi Pendolino. Kolejne składy przechodzą testy, tak by od 14 grudnia pociągi mogły kursować z pasażerami pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem, podała spółka.

Prawo na co dzień