Wiadomości

4 lutego 2016 r.

Płaca minimalna w Niemczech: Adamczyk wierzy, że polskie zastrzeżenia będą uwzględnione4 lutego 2016 r.

Minister Andrzej Adamczyk wyraził przekonanie, że polskie zastrzeżenia do niemieckich przepisów o płacy minimalnej zostaną uwzględnione. Niemieckie regulacje były jednym z tematów dzisiejszego spotkania szefa resortu infrastruktury i budownictwa z unijną komisarz ds. transportu Violetta Bulc w Brukseli. Chodzi o zapisy, zgodnie z którymi zagraniczne firmy transportowe muszą płacić kierowcom co najmniej 8,5 euro za godzinę. Według Brukseli, część regulacji jest niezgodna z unijnym prawem.

3 lutego 2016 r.

W Lublinie rada miasta podjęła trzy lata temu uchwałę dotyczącą przepisów porządkowych obowiązujących w komunikacji miejskiej.

Spór o odór w autobusie bezprzedmiotowy. Prawo do usunięcia podróżnych i tak reguluje ustawa3 lutego 2016 r.

Jeżdżą komunikacją publiczną godzinami – od pętli do pętli i z powrotem. Zwłaszcza zimą. Mają brudne torby nie wiadomo z czym, zazwyczaj śpią. I śmierdzą. Najczęściej, choć jak zwracają uwagę nasi rozmówcy – nie zawsze są to osoby bezdomne. Na forach internetowych nie brakuje wpisów, że takie osoby powinno się usunąć z autobusu czy tramwaju.

1 lutego 2016 r.

Nasilają się problemy z porozumieniem Polski i Rosji ws. transportu 1 lutego 2016 r.

Problemy z osiągnięciem porozumienia w sprawie transportu kołowego pomiędzy Polską a Rosją ostatnio się nasilają - uważa wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. W warszawskiej siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa odbywają się dziś rozmowy zespołów eksperckich w ramach posiedzenia polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Dotychczasowe zezwolenia na przewozy drogowe obowiązywały do końca stycznia, a nowych dotąd nie wynegocjowano.

30 stycznia 2016 r.

Nielegalni imigranci atakują kierowców w Calais

Nielegalni imigranci atakują kierowców we francuskim Calais30 stycznia 2016 r.

Żeby przewieźć towary z Francji do Wielkiej Brytanii ryzykują życiem. Chociaż trudna sytuacja jest od dawna, to przez ostatni rok stała się dramatyczna. Polscy kierowcy płacą kary, są straszeni, mają łamane zamki w pojazdach i tracą produkty. Wszystko przez nielegalnych imigrantów, którzy we francuskiej miejscowości Calais założyli obozowisko. Każdego dnia próbują, wchodząc do tirów, przedostać do Wielkiej Brytanii.

29 stycznia 2016 r.

Jak poinformowali obecni na konferencji przedstawiciele branży przewozowej, do Rosji wjeżdża codziennie ok. 1000 polskich samochodów.

Od niedzieli polscy przewoźnicy nie będą mogli jeździć do Rosji. "Nie możemy przyjąć tego rozwiązania"29 stycznia 2016 r.

Strona polska "nie może przyjąć" rosyjskiej propozycji tymczasowego przedłużenia terminu zezwoleń na przewozy między Polską a Rosją do 15 lutego, poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Według niego, satysfakcjonujące jest wyłącznie ostateczne i jednoznaczne określenie przepisów regulujących transport między Polską a Rosją. Obecne regulacje tracą ważność 31 stycznia, najpoważniejszą konsekwencją jest znaczne ograniczenie wymiany handlowej między krajami.

29 stycznia 2016 r.

Volkswagen, ja cię proszę: nie rób wsi

Bąk: Volkswagen, ja cię proszę- nie rób wsi29 stycznia 2016 r.

Są produkty, które – pomimo ogromnej konkurencji – zawsze kojarzą się z konkretnymi markami. Dajmy na to scyzoryki – możecie wybierać spośród tysięcy firm, kształtów, kolorów i ostrzy, a mimo to „prawdziwy” jest tylko jeden: czerwony szwajcarski Victorinox z logo krzyżyka na tarczy. Albo maszynki do golenia – szczerze mówiąc, nie potrafię wymienić żadnego ich producenta poza Gillette. Dresy? O ile się orientuję, nie szyje ich nikt poza Adidasem. Jeżeli zaś chodzi o karabin, to w mojej ograniczonej świadomości istnieje wyłącznie Kałasznikow. Wakacje to synonim słowa „Grecja”, a jakikolwiek porządny sprzęt do kopania w ziemi to po prostu Caterpillar.

Prawo na co dzień

reklama