Wiadomości

27 listopada 2015 r.

BMW 750i

Bąk: Przepraszam, a gdzie jest pierzyna?27 listopada 2015 r.

Wielu z was może się wydawać, że to, co robię, czyli jeżdżenie co tydzień innym samochodem, a następnie wyśmiewanie się z niego w tym miejscu, to praca marzeń. Zapewniam was jednak, że wcale tak nie jest.

25 listopada 2015 r.

Jakub Karnowski przed prezesurą w PKP SA (od 2012 r.) był prezesem PKO TFI SA

Prezes PKP SA: Zarzuty NIK nieprawdziwe. Pendolino to sukces25 listopada 2015 r.

- Pendolino wymyślili moi poprzednicy, a ja nie byłem z tym projektem związany personalnie czy emocjonalnie. Krytykowałem ten pomysł w pierwszych miesiącach mojej pracy w PKP. Natomiast po bardzo trudnym procesie wprowadzenia pendolino na tory, który polegał m.in. na przeprowadzeniu ogromnych inwestycji i przygotowaniu nowych systemów informatycznych, okazało się, że jest to komercyjny sukces - uważa Jakub Karnowski, prezes PKP SA, a zarzuty NIK uważa za nieprawdziwe.

22 listopada 2015 r.

W ramach projektu „Inteligentni asystenci” dział badawczy Volkswagena opracował innowacyjne systemy asystujące, które wspierają kierowcę podczas jazdy w mieście, informują go odpowiednio wcześnie, proponują wykonanie właściwych manewrów, a w razie potrzeby nawet ingerują w zachowanie pojazdu.

Samochody z autopilotem od 2016 r.?22 listopada 2015 r.

Era aut bez kierowcy zbliża się coraz szybciej. Nad automatycznymi systemami w samochodach pracują koncerny motoryzacyjne jak i technologiczny gigant – Google. Pomostem pomiędzy autami bez kierowcy a standardowymi są samochody wykorzystujące inteligentne systemy.

20 listopada 2015 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Einstein jeździłby audi. Ja wolę citroena20 listopada 2015 r.

Kursy na prawo jazdy są obecnie oderwane od rzeczywistości. Najpierw przez 30 godzin człowiek szuka odpowiedzi na idiotyczne pytania w rodzaju: „Czy jadąc przez wieś, można wyprzedzić zaprzęg konny”, a przez następne 10 godzin uczy się parkowania tyłem na parkingu przed Biedronką.

19 listopada 2015 r.

Na liczbę aut kupowanych na firmę przekłada się rrosnąca grupa osób prowadzących działalność gospodarczą.

Nowe auto? Tak, ale na REGON19 listopada 2015 r.

Aż 65 proc. rejestracji nowych samochodów w Polsce jest zasługą przedsiębiorstw. To rekordowy wynik. Dekadę temu sprzedaż dla firm odpowiadała za 40 proc. całego rynku. Jest już niemal pewne, że po trzech latach wzrostu sprzedaż samochodów dla klientów indywidualnych wyhamuje. Podczas gdy ten segment się skurczył w stosunku do ubiegłego roku o 5,5 proc., rynek sprzedaży nowych pojazdów dla przedsiębiorców urósł o 11 proc.

13 listopada 2015 r.

Lexus RC F

Bąk: Zielony listek na 477 koni13 listopada 2015 r.

Czytam właśnie, że kto zda egzamin na prawo jazdy po 4 stycznia, ten przez osiem miesięcy nie będzie mógł przekroczyć 50 km/h w mieście (nawet jeśli znaki mówią inaczej), 80 km/h w obszarze niezabudowanym i 100 km/h na autostradzie. Nie wiem, kto wpadł na taki pomysł, ale powinno się umieścić go w zakładzie dla obłąkanych, odebrać mu dzieci, a jego zdjęcia przyklejać na strzelnicach zamiast tradycyjnych tarcz. Albo nie...

10 listopada 2015 r.

"Kategorycznie odradzałabym nieprzemyślane wprowadzanie niemieckich regulacji do przepisów wewnątrzzakładowych, np. regulaminów pracy czy układów zbiorowych, może to bowiem być brzemienne w skutki w przypadku uchylenia stosowania ustawy niemieckiej"

Płaca minimalna: Sąd nie musi uznawać decyzji niemieckich celników10 listopada 2015 r.

Niemiecki urząd celny zakończył pierwsze kontrole polskich firm transportowych pod kątem wypłacania pracownikom płacy minimalnej według ustawy Mindestlohngesetz (MiLoG). Główny wniosek jest taki: do wymaganych 8,5 euro za godzinę można zaliczać również diety i ryczałty. Czy przewoźnicy mogą już mieć pełną jasność w tej kwestii?

Prawo na co dzień

reklama