Wiadomości

19 maja 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Skoda Kodiaq. Nie mogłem przez nią spać19 maja 2017 r.

Za niecałą godzinę muszę oddać ten materiał redaktorom Magazynu, a nadal nie mam bladego pojęcia, od czego go zacząć, nie wspominając o środku i puencie. I nie chodzi wcale o to, że za późno wziąłem się do roboty. Przeciwnie – pracuję nad tym felietonem już od poniedziałku i szalenie się przy tym męczę.

18 maja 2017 r.

Resort musiał na nowo przedefiniować katalogi poważnych, bardzo poważnych i najpoważniejszych naruszeń przepisów transportowych

Łatwiejsze ściganie zagranicznych przewoźników18 maja 2017 r.

Osoba zarządzająca transportem nie będzie już podlegała odpowiedzialności wykroczeniowej lecz administracyjnej – takie zmiany przewiduje kolejny projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1907 ze zm.) opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

15 maja 2017 r.

Jeśli usługę powiążemy z rynkiem transportu – państwa członkowskie mogą nakładać na Ubera wymóg posiadania licencji i pozwoleń.

Rzecznik generalny TSUE: Państwo może wymagać od Ubera licencji i pozwoleń15 maja 2017 r.

Działalność amerykańskiego potentata jest biznesem związanym z rynkiem transportu, a nie tylko nowoczesnymi technologiami. Uznał tak rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Co to oznacza w praktyce? To, że w świetle prawa unijnego nic nie stoi na przeszkodzie, by państwo zobowiązało Ubera i innych operatorów opierających swój biznes na podobnym modelu do posiadania licencji i pozwoleń.

11 maja 2017 r.

PLL LOT odebrał pierwszego Boeinga 737-800 Next Generation11 maja 2017 r.

Pierwszy z czterech zamówionych przez PLL LOT samolotów Boeing 737-800 Next Generation jest już w Warszawie - poinformowała w czwartek spółka. To największy samolot wąskokadłubowym we flocie przewoźnika, na pokład może zabrać 186 pasażerów. W barwach LOT-u zacznie latać w tym miesiącu.

Prawo na co dzień

Reklama