usługi

Usługa – działanie podejmowane w celu zaspokojenia określonej potrzeby (lub potrzeb) klienta i realizowane z udziałem klienta, często - w celach komercyjnych.


 • Obsługa prawna: Państwowi giganci zapłacą najwięcej

  Obsługa prawna: Państwowi giganci zapłacą najwięcej

  200 tys. zł – tyle wynosi najwyższy roczny abonament za obsługę prawną, który Prokuratorii Generalnej będą płacić przedsiębiorstwa państwowe, agencje rządowe i spółki z udziałem Skarbu Państwa. Wynika to z opublikowanego właśnie projektu rozporządzenia o kosztach zastępstwa procesowego i opinii prawnych zlecanych radcom urzędu.

  czytaj więcej

 • XI Ranking Firm i Doradców podatkowych. Top doradcy podatkowi w 2016 r. według DGP

  XI Ranking Firm i Doradców podatkowych. Top doradcy podatkowi w 2016 r. według DGP

  Liderami, osiągającymi najwyższe wyniki, zostały PwC, CRIDO Taxand, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz HLB M2 Audyt. Zwycięzcami mającymi największe osiągnięcia w „sporach podatkowych” są EY oraz KPMG, a w „projektach podatkowych” – kancelarie Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Ożóg Tomczykowski. Wytypowaliśmy również topowych doradców w siedmiu kategoriach indywidualnych

  czytaj więcej

 • Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  Drobni akcjonariusze pod unijnym parasolem

  ZMIANA PRAWA: Unia Europejska chce, aby akcjonariusze mniejszościowi mieli więcej praw i byli lepiej chronieni. Dlatego proponuje m.in. wprowadzenie większej przejrzystości w zasadach ustalania wynagrodzeń dla dyrektorów, większej transparentności w działaniach spółki i działalności pośredników, pełną identyfikację akcjonariuszy. To tylko część propozycji zawartych w projekcie nowelizacji dyrektywy 2007/36/WE z 11 lipca 2007 r. w sprawie wykonywania niektórych praw akcjonariuszy spółek notowanych na rynku regulowanym (Dz.Urz. UE z 2007 r. L 184, s. 17) oraz dyrektywy 2013/34/UE z 26 czerwca 2013 r. w sprawie rocznych sprawozdań finansowych [...] (Dz.Urz. UE z 2013 r. L 182, s. 19). W marcu rezolucję w tej sprawie przyjął Parlament Europejski. Bezpośrednim impulsem do stworzenia nowego prawa był kryzys finansowy, który w ocenie parlamentarzystów spowodowany został m.in. przez to, że w wielu spółkach akcjonariusze skupili się na krótkodystansowym zaangażowaniu w firmę. Spekulanci nie identyfikowali się ze spółką i w momencie kryzysu wyprzedawali akcje, co prowadziło do dodatkowego pogorszenia jej sytuacji. – Proponowane zmiany mają ułatwić drobnym inwestorom realizację uprawnień korporacyjnych, a jednocześnie zwiększą transparentność działań profesjonalistów działających na rynku kapitałowym – oceniają eksperci. Ich zdaniem kierunek zmian jest dobry. Kluczowa będzie transpozycja przepisów przez państwa członkowskie i rzeczywiste egzekwowanie wymogów transparentności od uczestników rynku. Stanowisko parlamentu zostanie teraz przekazane Radzie UE. Jeśli przyjmie ona dokument, Polska będzie miała 24 miesiące na wdrożenie nowych przepisów w życie. Przedstawiamy najważniejsze proponowane zmiany.

  czytaj więcej

 • Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  Kontrola abonamentu RTV: 10 rzeczy jakie muszą wiedzieć przedsiębiorcy

  PROBLEM: Przedsiębiorcy, którzy posiadają w firmach odbiorniki RTV, właściwie w każdej chwili mogą się spodziewać kontroli. Podczas nich sprawdza się, czy jest wypełniany obowiązek rejestracji odbiorników, a w przypadku gdy są one już zarejestrowane – weryfikuje się, czy są uiszczane opłaty abonamentowe. O tym, że kontrolerzy pojawiają się w firmach, świadczy m.in. duża liczba spraw, jakie trafiają w ostatnim okresie do sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Jakie efekty przynosi JPK? W 2017 roku odnotowano 160 mln transakcji

  Jakie efekty przynosi JPK? W 2017 roku odnotowano 160 mln transakcji

  W 2017 roku poszerzono katalog podmiotów zobligowanych do przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji VAT w ramach struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego. Oto wnioski Ministerstwa Finansów po otrzymaniu informacji o transakcjach VAT od dużych firm, a także sektora MŚP za styczeń 2017.

  czytaj więcej

 • Cudzoziemcy zostawiają w Polsce miliardy [RAPORT GUS]

  Cudzoziemcy zostawiają w Polsce miliardy [RAPORT GUS]

  Cudzoziemcy w 2016 r. szacunkowo wydali w Polsce ok. 39,1 mld zł na zakup towarów i usług - poinformował w poniedziałek GUS. Wydatki poniesione za granicą przez mieszkańców Polski w ub.r. wyniosły 18,9 mld zł. Było to odpowiednio o 3,8 proc. i 2,0 proc. więcej niż w 2015 r.

  czytaj więcej

 • Bochenek o śmigłowcach dla wojska: Trzeba przeanalizować oferty

  Bochenek o śmigłowcach dla wojska: Trzeba przeanalizować oferty

  Liczba śmigłowców kupowanych dla wojska będzie zależeć od ofert, a te wymagają analizy - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

  czytaj więcej

 • Konkurs na auto przyszłości z ukrytym regulaminem

  Konkurs na auto przyszłości z ukrytym regulaminem

  Aby poznać regulamin konkursu na projekt samochodu elektrycznego najpierw trzeba podać swoje dane osobowe i zgodzić się na ich przetwarzanie. Prawnicy nie mają wątpliwości – kolejność powinna być odwrotna.

  czytaj więcej

 • Informatyzacja przetargów na ostatnią chwilę

  Informatyzacja przetargów na ostatnią chwilę

  Ruszyły prace nad elektronizacją zamówień publicznych. Elektronizacją rozumianą dość szeroko, bo dopuszczającą również komunikację... faksem.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorstwa tworzą coraz więcej miejsc pracy

  Przedsiębiorstwa tworzą coraz więcej miejsc pracy

  W ubiegłym roku firmy stworzyły 618 tys. miejsc pracy. To najwięcej od 2007 r. Zlikwidowały raptem 284 tys. – najmniej od 8 lat.

  czytaj więcej

 • Młode Polki stawiają na pracę. Tyle że w domu

  Młode Polki stawiają na pracę. Tyle że w domu

  Już 1,6 mln kobiet jest zawodowo nieaktywnych ze względu na obowiązki rodzinne. To dane z badania BAEL, jakie cyklicznie prowadzi GUS, dotyczące IV kwartału 2016 r.

  czytaj więcej

 • Cyberzagrożenia: Od spamu i phishingu, do wymuszania okupu

  Cyberzagrożenia: Od spamu i phishingu, do wymuszania okupu

  Skala incydentów, włamań i uderzeń w cyberprzestrzeni wzrosła do takiego poziomu, że już nie można ich traktować jak zagrożenia teoretycznego. 

  czytaj więcej

 • Kleiber: Nowa generacja mobilnej komunikacji - 5G za progiem [OPINIA]

  Kleiber: Nowa generacja mobilnej komunikacji - 5G za progiem [OPINIA]

  Ogólne założenia dotyczące 5G robią wrażenie. Sieć miałaby umożliwiać przesyłanie danych z prędkością co najmniej 10 Gb/s, czyli kilkudziesięciokrotnie większą niż sieć 4G i charakteryzować się niezwykle krótkim czasem opóźnienia rzędu 1 m s.

  czytaj więcej

 • Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Uwaga na aplikacje „duchy”! Nowy raport o zagrożeniach mobilnych

  Dane pochodzące z najnowszego raportu Mobile Threat Report 2017 opublikowanego przez Intel Security nie pozostawiają złudzeń – liczba zagrożeń mobilnych stabilnie wzrasta! Co więcej, aż pół miliona użytkowników Androida może być narażonych na włamania, phishing i inne zagrożenia, ponieważ nadal używa tzw. aplikacji duchów, czyli pobranych z Google Play programów, które z powodu naruszenia bezpieczeństwa i prywatności zostały już z niego dawno usunięte.

  czytaj więcej

 • MS: Inicjatywa rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych - "przedwczesna"

  MS: Inicjatywa rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych - "przedwczesna"

  Za "przedwczesne" uznało Ministerstwo Sprawiedliwości podjęcie inicjatywy legislacyjnej utworzenia centralnego rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych. Taką propozycję złożyła Krajowa Rada Komornicza, a poparł rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

  czytaj więcej

 • Kongres: Potrzebna współpraca cyfrowa Grupy Wyszehradzkiej i na szczeblu UE

  Kongres: Potrzebna współpraca cyfrowa Grupy Wyszehradzkiej i na szczeblu UE

  Pełna cyfryzacja administracji publicznej wymaga współpracy i wymiany doświadczeń - zgodzili się we wtorek uczestnicy Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej. Chodzi o współpracę nie tylko w ramach V4, ale również na szczeblu całej Unii Europejskiej - wskazywali.

  czytaj więcej

 • Premierzy Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską

  Premierzy Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską

  Premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej podpisali we wtorek podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej Deklarację Warszawską. Zobowiązali się w niej do pomocy dla startupów, wsparcia konkurencyjności czy transformacji cyfrowej w krajach V4.

  czytaj więcej

 • Prezes YouTube: Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek

  Prezes YouTube: Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek

  Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek - również w Europie Środkowej - niezbędne są jednak warunki, które pozwolą przedsiębiorcom i twórcom rozwijać się i wykorzystać własny potencjał - powiedziała prezes YouTube Susan Wojcicki we wtorek w Warszawie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej