pit 3 formularz

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 3 formularz. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 3 formularz.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • deklaracje podatkowe

  deklaracje podatkowe

  czytaj więcej

 • Jakie błędy w PIT można poprawić

  Jakie błędy w PIT można poprawić

  Pan Grzegorz, ojciec dwójki dzieci, rozlicza się co roku z pracującą na pół etatu żoną. W tym roku postąpił podobnie. Postanowił wysłać wspólne zeznanie roczne przez internet. Zabrał się jednak do tego dopiero 30 kwietnia. Niestety nie wiedział, jak skorzystać z ulgi na dziecko na nowych zasadach i popełnił błąd – wskazał zbyt niską kwotę do odliczenia. Mało tego, nie zdołał wysłać formularza przez internet, a było już za późno, aby go wydrukować i wysłać w formie tradycyjnej – pocztą. Zrobił to dopiero 2 maja. – Czy miałem prawo do rozliczenia wspólnego z żoną? Czy mogę skorygować zeznanie i odzyskać całą kwotę ulgi na dzieci? Jak uniknąć ewentualnej kary ze strony fiskusa – pyta pan Grzegorz

  czytaj więcej

 • PIT: Młodzi kierowcy oszczędzają na polisie, niekoniecznie na podatku

  PIT: Młodzi kierowcy oszczędzają na polisie, niekoniecznie na podatku

  Świeżo upieczeni kierowcy mają sposób na to, by obniżyć składkę ubezpieczeniową. Nie wiedzą jednak, że zarobić może na tym także fiskus

  czytaj więcej

 • Sprzedajesz mieszkanie? Nie zawsze trzeba się dzielić z fiskusem

  Sprzedajesz mieszkanie? Nie zawsze trzeba się dzielić z fiskusem

  Sprzedaję mieszkanie i zamierzam kupić kolejne. Jednak nie jestem pewien, czy nowe lokum kupię jeszcze w tym roku, czy później. Czy w takim razie od pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości będę musiał zapłacić podatek – pyta pan Wojciech.

  czytaj więcej

 • Świadczenia rodzinne: Jakie dokumenty dołączamy do wniosku?

  Świadczenia rodzinne: Jakie dokumenty dołączamy do wniosku?

  Przy staraniu się o zasiłki na dzieci trzeba wykazać wysokość dochodów. W dokumentach muszą być podane przychody osiągnięte w 2014 roku.

  czytaj więcej

 • Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Raport DGP: Legislacja pod dyktando wyborów i politycznej rywalizacji

  Projekty ważnych ustaw, nad którymi od dawna pracował rząd, poszły w odstawkę. Parlament zajął się za to takimi, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, a nawet tygodniach.

  czytaj więcej

 • Biznes woła o przejrzyste reguły gry

  Biznes woła o przejrzyste reguły gry

  Chwiejność polskiego prawa przybiera na sile. Przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami ustawowymi, które jeszcze nigdy nie następowały tak często. Dlatego wspólnymi siłami, podczas Forum dla Wolności i Rozwoju Law4Growth, opracują własne rekomendacje, które ich zdaniem pomogą naszej gospodarce.

  czytaj więcej

 • Wznawiając działalność gospodarczą, trzeba wznowić podatki

  Wznawiając działalność gospodarczą, trzeba wznowić podatki

  Pan Maksymilian zawiesił firmę na czas wakacji. Prowadzi ją w wynajmowanym budynku. Od października znów chce zarabiać na działalności, ma nowe pomysły na zwiększenie przychodów. Będzie też musiał rozliczać VAT. – Jakie obowiązki ciążą na mnie w związku ze wznowieniem działalności – pyta pan Maksymilian.

  czytaj więcej

 • Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

  czytaj więcej

 • Kilku spadkobierców, a sukcesja jednoosobowej działalności

  Kilku spadkobierców, a sukcesja jednoosobowej działalności

  W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie działu spadku w postępowaniu sądowym bądź też w drodze umowy zawartej w formie aktu notarialnego. Najlepiej, gdy wszyscy spadkobiercy są zgodni co do podziału majątku

  czytaj więcej

 • Urzędy skarbowe pomogą w rozliczeniach

  Urzędy skarbowe pomogą w rozliczeniach

  Od przyszłego roku wejdzie w życie większość przepisów ustawy o administracji podatkowej. Wiele zmian będzie dotyczyć największych podatników, których dziś obsługuje 20 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych. Niestety nie wszystkie zmiany wejdą w życie 1 stycznia.

  czytaj więcej

 • Jaki podatek od zakupu mieszkania rozliczy notariusz, a jaki nabywca

  Jaki podatek od zakupu mieszkania rozliczy notariusz, a jaki nabywca

  Zakup nieruchomości następuje zawsze w formie aktu notarialnego. Gdy sprzedawca i nabywca przyjdą podpisać akt, notariusz pobierze od kupującego podatek od czynności cywilnoprawnych. Będzie on musiał później jeszcze rozliczyć podatek od nieruchomości.

  czytaj więcej

 • CEIDG: Będzie mniej sytuacji, gdy trzeba udać się do ZUS

  CEIDG: Będzie mniej sytuacji, gdy trzeba udać się do ZUS

  Składając wniosek o wpis do CEIDG, przy okazji będzie można zgłosić dane niezbędne do zgłoszenia przedsiębiorcy oraz jego rodziny do ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. Nie trzeba będzie w tej sprawie składać osobnego zgłoszenia do odpowiedniego oddziału ZUS

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Ważne zmiany w świadczeniach dla dzieci: Tysiąc złotych bez kryterium dochodowego

  Ważne zmiany w świadczeniach dla dzieci: Tysiąc złotych bez kryterium dochodowego

  Wsparcie dla nieubezpieczonej matki po urodzeniu dziecka wyniesie 1 tys. zł miesięcznie, a okres jego otrzymywania będzie dłuższy, jeśli na świat przyjdą wieloraczki. W określonych sytuacjach prawo do pomocy finansowej będzie miał także ojciec.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • Karta podatkowa. Kto może skorzystać i jak wnioskować?

  Karta podatkowa. Kto może skorzystać i jak wnioskować?

  Wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16) składa się do 20 stycznia. Od początku 2016 roku obowiązuje nowy formularz. Karta podatkowa to propozycja dla samozatrudnionych i prowadzących małe. kilkuosobowe firmy produkujące lub świadczące usługi dla ludności. Zaletą takiego opodatkowania jest prostota i jednolita, comiesięczna stawka w ciągu roku niezależnie od uzyskiwanego dochodu.

  czytaj więcej

 • Stawki karty podatkowej w 2016 roku

  Stawki karty podatkowej w 2016 roku

  W 2016 roku miesięczne stawki podatku dochodowego w formie karty podatkowej są takie same jak w roku ubiegłym. Wynika to z nieznacznego spadku cen towarów i usług konsumpcyjnych (o 1,1 proc.) w 2015 roku w stosunku do roku 2014. Wnioskować o objęcie kartą podatkową można do 20 stycznia składając formularz PIT-16

  czytaj więcej

 • 5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  Podatnik często nie wie, co zrobić, jeżeli PIT nie został dostarczony przez pracodawcę, lub gdy sam spóźnił się ze złożeniem deklaracji do urzędu skarbowego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej