przemiana energetyczna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przemiana energetyczna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przemiana energetyczna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak Jan Kulczyk zbudował swoje imperium?

  Jak Jan Kulczyk zbudował swoje imperium?

  Trudno znaleźć branżę, w której najbogatszy Polak nie robiłby interesów. I to globalnych. Zmarł Jan Kulczyk, jeden z najbardziej przedsiębiorczych, ale i najbardziej kontrowersyjnych biznesmenów

  czytaj więcej

 • Rząd poczeka z prawem wodnym

  Rząd poczeka z prawem wodnym

  Nie mamy obecnie możliwości karania kogoś za to, że pali w piecu nieodpowiednim paliwem. Jednak nad takim rozwiązaniem pracujemy - wyjaśnia Dorota Niedziela, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

  czytaj więcej

 • Morawiecki i Szałamacha: Dwóch outsiderów w PiS

  Morawiecki i Szałamacha: Dwóch outsiderów w PiS

  Ani Mateusz Morawiecki, ani Paweł Szałamacha nie planowali kariery związanej z ekonomią i polityką. Ale to właśnie im powierzono kluczowe resorty gospodarcze. Trudno o mniej podobne osoby niż dwaj kluczowi w nowym rządzie ministrowie od spraw gospodarczych.

  czytaj więcej

 • Energetyka na kursie kolizyjnym

  Energetyka na kursie kolizyjnym

  Wszystko wskazuje na to, że dalsza dekarbonizacja i rozwój OZE oraz związane z nimi przemiany w europejskiej energetyce są nieuniknione. Pierwotnie azymut ten został obrany w związku z potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa energetycznego przez dość ubogą w paliwa kopalne Unię Europejską.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • "Brave Kids is my life". Odważne dzieci po raz 7. w Polsce

  "Brave Kids is my life". Odważne dzieci po raz 7. w Polsce

  - Wszystko ma początek w odpowiedniej edukacji. Jeśli pokażemy dzieciom, że ich rówieśnicy, bez względu na to skąd pochodzą, to ich przyjaciele, to bardzo możliwe, że kiedy dorosną, podobnie będą traktować tzw. innych. Muszą istnieć takie organizacje jak nasza i wiele innych, żeby ten świat ocalał w swoim pięknie i różnorodności – mówi Grzegorz Bral, reżyser, prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”, twórca Brave Festival i Brave Kids.

  czytaj więcej

 • Kopalnie będą państwowe, ale i konkurencyjne

  Kopalnie będą państwowe, ale i konkurencyjne

  Są zręby dokumentu, który określi plan działań w sektorze węgla kamiennego na lata 2016–2030. W strategii przygotowanej w resorcie energii nie ma mowy o prywatyzacji ani likwidacji zakładów wydobywczych.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Na co dzień tylko niejako mimochodem dostrzegamy zachodzące z biegiem czasu różnice w naszych zachowaniach. Zauważamy wtedy, że wiele rzeczy, które były normalnością w czasach młodości starszych z nas, potraktowano by dzisiaj z pewnością jako dziwactwo. I odwrotnie – wiele dzisiejszych zachowań niełatwo jest zaakceptować osobom pamiętającym czasy wcale nie tak odległe, choćby tylko dwie czy trzy dekady wstecz.

  czytaj więcej

 • Energetyka: Pełzająca rewolucja

  Energetyka: Pełzająca rewolucja

  Koncerny energetyczne to ogromne organizacje biznesowe postrzegane jako stateczne kolosy, które powoli poddają się zmianom. Dziś jednak życie gospodarcze zmienia się w szalonym tempie, a firmy energetyczne starają się – z powodzeniem – za tymi zmianami nadążyć.

  czytaj więcej

 • GUS: Rok 2015 kolejnym rokiem spadku wydobycia węgla kamiennego

  GUS: Rok 2015 kolejnym rokiem spadku wydobycia węgla kamiennego

  Wydobycie węgla kamiennego w 2015 r. w stosunku do 2008 r. obniżyło się w Polsce z 84 do 73 mln ton - wynika z piątkowego wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Za 30 lat będziesz już starym człowiekiem. Takich jak ty będzie wielu. Tak wielu, że będziecie stanowili większość w społeczeństwie – i to większość stanowiącą poważne obciążenie, ma się rozumieć. I to nie tylko dlatego, że nie chciałeś mieć dzieci, ale też z powodu twojego lenistwa, które sprawiło, że nie przygotowałeś świata na starość, która wyprze młodość.

  czytaj więcej

 • Węgiel? Dobrze, ale tylko czysty

  Węgiel? Dobrze, ale tylko czysty

  Konieczne są przemiany sektora energetycznego oraz szybka finalizacja długoterminowej strategii dla niego. I jeszcze zakończenie subsydiowania górnictwa – to najnowsze zalecenia Międzynarodowej Agencji Energii dla Polski.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: Nie chcemy być peryferiami Europy

  Waszczykowski: Nie chcemy być peryferiami Europy

  Nie chcemy żyć w takiej Europie, gdzie centrum znajduje się w trójkącie stolic Berlin-Paryż-Bruksela, a my jesteśmy na obrzeżach; stąd też nasze inicjatywy regionalne są prowadzone w ramach UE - powiedział w piątek w Bratysławie szef MSZ Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Zybertowicz: Międzymorze potrzebuje amerykańskich inwestycji

  Zybertowicz: Międzymorze potrzebuje amerykańskich inwestycji

  Amerykańskie inwestycje mogłyby wzmocnić projekt Międzymorza, dlatego ważna jest wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie w czasie szczytu państw tej inicjatywy - uważa doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne