przemiana energetyczna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu przemiana energetyczna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące przemiana energetyczna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • "Brave Kids is my life". Odważne dzieci po raz 7. w Polsce

  "Brave Kids is my life". Odważne dzieci po raz 7. w Polsce

  - Wszystko ma początek w odpowiedniej edukacji. Jeśli pokażemy dzieciom, że ich rówieśnicy, bez względu na to skąd pochodzą, to ich przyjaciele, to bardzo możliwe, że kiedy dorosną, podobnie będą traktować tzw. innych. Muszą istnieć takie organizacje jak nasza i wiele innych, żeby ten świat ocalał w swoim pięknie i różnorodności – mówi Grzegorz Bral, reżyser, prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”, twórca Brave Festival i Brave Kids.

  czytaj więcej

 • Kopalnie będą państwowe, ale i konkurencyjne

  Kopalnie będą państwowe, ale i konkurencyjne

  Są zręby dokumentu, który określi plan działań w sektorze węgla kamiennego na lata 2016–2030. W strategii przygotowanej w resorcie energii nie ma mowy o prywatyzacji ani likwidacji zakładów wydobywczych.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Kleiber: Skutki przyspieszenia kulturowej ewolucji

  Na co dzień tylko niejako mimochodem dostrzegamy zachodzące z biegiem czasu różnice w naszych zachowaniach. Zauważamy wtedy, że wiele rzeczy, które były normalnością w czasach młodości starszych z nas, potraktowano by dzisiaj z pewnością jako dziwactwo. I odwrotnie – wiele dzisiejszych zachowań niełatwo jest zaakceptować osobom pamiętającym czasy wcale nie tak odległe, choćby tylko dwie czy trzy dekady wstecz.

  czytaj więcej

 • Energetyka: Pełzająca rewolucja

  Energetyka: Pełzająca rewolucja

  Koncerny energetyczne to ogromne organizacje biznesowe postrzegane jako stateczne kolosy, które powoli poddają się zmianom. Dziś jednak życie gospodarcze zmienia się w szalonym tempie, a firmy energetyczne starają się – z powodzeniem – za tymi zmianami nadążyć.

  czytaj więcej

 • GUS: Rok 2015 kolejnym rokiem spadku wydobycia węgla kamiennego

  GUS: Rok 2015 kolejnym rokiem spadku wydobycia węgla kamiennego

  Wydobycie węgla kamiennego w 2015 r. w stosunku do 2008 r. obniżyło się w Polsce z 84 do 73 mln ton - wynika z piątkowego wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Za 30 lat będziesz już starym człowiekiem. Takich jak ty będzie wielu. Tak wielu, że będziecie stanowili większość w społeczeństwie – i to większość stanowiącą poważne obciążenie, ma się rozumieć. I to nie tylko dlatego, że nie chciałeś mieć dzieci, ale też z powodu twojego lenistwa, które sprawiło, że nie przygotowałeś świata na starość, która wyprze młodość.

  czytaj więcej

 • Węgiel? Dobrze, ale tylko czysty

  Węgiel? Dobrze, ale tylko czysty

  Konieczne są przemiany sektora energetycznego oraz szybka finalizacja długoterminowej strategii dla niego. I jeszcze zakończenie subsydiowania górnictwa – to najnowsze zalecenia Międzynarodowej Agencji Energii dla Polski.

  czytaj więcej

 • Waszczykowski: Nie chcemy być peryferiami Europy

  Waszczykowski: Nie chcemy być peryferiami Europy

  Nie chcemy żyć w takiej Europie, gdzie centrum znajduje się w trójkącie stolic Berlin-Paryż-Bruksela, a my jesteśmy na obrzeżach; stąd też nasze inicjatywy regionalne są prowadzone w ramach UE - powiedział w piątek w Bratysławie szef MSZ Witold Waszczykowski.

  czytaj więcej

 • Zybertowicz: Międzymorze potrzebuje amerykańskich inwestycji

  Zybertowicz: Międzymorze potrzebuje amerykańskich inwestycji

  Amerykańskie inwestycje mogłyby wzmocnić projekt Międzymorza, dlatego ważna jest wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie w czasie szczytu państw tej inicjatywy - uważa doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.

  czytaj więcej

 • Scholz: Autonomiczna rewolta stoi przed bramą garażu

  Scholz: Autonomiczna rewolta stoi przed bramą garażu

  - Samojezdne samochody podniosą bezpieczeństwo na drogach - mówi Eckhard Scholz od 5 lat jest prezesem marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

  czytaj więcej

 • Polska musi balansować, przylgnięcie do jednego z mocarstw niewiele da

  Polska musi balansować, przylgnięcie do jednego z mocarstw niewiele da

  Przylgnięcie tylko do jednego z mocarstw, poza złudnym poczuciem bezpieczeństwa, niewiele Warszawie daje. Zwłaszcza gdy trwa niepowtarzalna koniunktura na to, by wpływy wielkich na Polskę zaczęły się wzajemnie równoważyć.

  czytaj więcej

 • PO proponuje przeznaczenie co roku 0,5 proc. PKB na poprawę jakości powietrza

  PO proponuje przeznaczenie co roku 0,5 proc. PKB na poprawę jakości powietrza

  Przeznaczenie co roku 0,5 proc. PKB, czyli ok. 9 mld zł na walkę ze smogiem - to główne założenie projektu PO ustawy "o czystym powietrzu". Środki te miałyby być przeznaczone m.in. na wsparcie dla gospodarstw domowych na wymianę pieców, czy inwestycje komunalne.

  czytaj więcej

 • Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Ściągawka: Unijne fundusze dla samorządów z programów na lata 2014–2020

  Samorządy oraz organy administracji wciąż mogą ubiegać się o środki z ośmiu jeszcze trwających programów krajowych oraz interregionalnych. W wielu przyszłych i aktualnych projektach unijnych wkład własny w ogóle nie jest wymagany. Choć niektóre z programów zaczęły się w wakacje, to wciąż jest jeszcze szansa na złożenie dokumentów przed końcem miesiąca. Pieniądze można dostać m.in. na cyfrowe udostępnienie zasobów nauki, nauczanie oprogramowania, wzmocnienie powiązań gospodarczych czy też przezwyciężanie konsekwencji przemian demograficznych na pograniczu. Do wielu innych programów można się jeszcze spokojnie przygotować. Ich nabory ruszą z końcem października/początkiem listopada i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku. Wśród nich cztery projekty z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko nastawione są przede wszystkim na efektywną dystrybucję ciepła.

  czytaj więcej

 • Z pustynnych namiotów do raju miliarderów. Czy nadchodzi upadek szejków?

  Z pustynnych namiotów do raju miliarderów. Czy nadchodzi upadek szejków?

  Ropa jest jak najmocniejszy narkotyk. Sprawiła, że arabscy szejkowie wprost z pustynnych namiotów przenieśli się do raju miliarderów. Teraz jednak w oczy zajrzał im strach, iż zbyt silne uzależnienie może przynieść równie efektowny upadek.

  czytaj więcej

 • Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Górnictwo węgla kamiennego zamknie 2017 rok zyskiem, po czterech latach generowania strat. Dzięki wyższym cenom węgla, restrukturyzacji oraz porozumieniom z wierzycielami branża złapała oddech i planuje inwestycje, bez których nie udałoby się zahamować spadku wydobycia i rosnącego importu węgla.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne