dostawcy energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dostawcy energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dostawcy energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polskie firmy boją się korzystać z Internetu Rzeczy

  Polskie firmy boją się korzystać z Internetu Rzeczy

  Technologia dająca możliwość monitorowania istotnych parametrów w logistyce czy produkcji nie jest wdrażana ze względu na zagrożenie utraty danych.

  czytaj więcej

 • Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Spowolnienie w giełdowych spółkach. Choć nie wszystkich

  Dla części branż niższe przychody wcale nie oznaczały pogorszenia wyników. Zawdzięczają to niskim cenom surowców (co przełożyło się na ograniczenie kosztów). Wśród firm notowanych na GPW są jednak i takie, które zwiększyły przychody, a mimo to ich zyski spadły. To głównie banki. Spółki notowane na warszawskiej giełdzie miały w I kw. 136,3 mld zł przychodów – wynika z podsumowania sprawozdań finansowych przeprowadzonego przez DGP. Obroty były o 4,6 proc. mniejsze niż rok wcześniej. Spadek dotknął przede wszystkim sektora paliwowego i wydobywczego.

  czytaj więcej

 • Gminna wojna o lampy. Branżę energetyczną czeka rewolucja

  Gminna wojna o lampy. Branżę energetyczną czeka rewolucja

  W ciągu kilkunastu dni do posłów wpłynie samorządowy projekt nowelizacji prawa energetycznego, który odbierze zakładom energetycznym część władztwa nad oświetleniem ulicznym na rzecz gmin. W odpowiedzi branża przedstawia własne propozycje zakończenia trwającej od lat wojny. Gminy przejmują inicjatywę w trwającej od lat wojnie z zakładami energetycznymi o uliczne lampy i związane z tym rachunki za prąd. Jak wynika z naszych ustaleń, na przełomie maja i czerwca do sejmowej podkomisji, która wypracuje zmiany, trafi samorządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne. Jak słyszymy w Sejmie, cieszy się on sporym poparciem parlamentarzystów z różnych opcji politycznych. Materiał będzie stanowić podstawę do dalszych prac nad zmianami przepisów.

  czytaj więcej

 • KNF działa w Raiffeisenie i Twojej SKOK. Bez dywidendy w grupie Enea

  KNF działa w Raiffeisenie i Twojej SKOK. Bez dywidendy w grupie Enea

  Raiffeisen Polbank do podziału. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, by austriacka grupa Raiffeisen nie musiała do końca czerwca wprowadzać na giełdę akcji swojej polskiej filii – Raiffeisen Polbanku.

  czytaj więcej

 • Gazowa pętla czyli jak w ZSRR powstały gazociągi

  Gazowa pętla czyli jak w ZSRR powstały gazociągi

  Włodzimierz Lenin zwykł mawiać, że zachodni kapitaliści sami sprzedadzą sznur, na którym się ich powiesi. Następcy wodza rewolucji wcielili te słowa w życie, używając pętli z gazociągów

  czytaj więcej

 • Co z odsprzedażą mediów przy najmie

  Co z odsprzedażą mediów przy najmie

  Wynajmujący wystawi osobną fakturę za media, jeżeli najemca ma wpływ na zużycie lub wybór dostawcy – tak wynika z interpretacji z 3 czerwca 2016 r., nr IBPP2/4512-183/16/KO.

  czytaj więcej

 • Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  O powołaniu CUW myślą prawie wszyscy. Zarówno powiaty z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi, jak i gminy z miastami. Z wykonaniem jest gorzej. Mimo że od wejścia w życie zmian ułatwiających tworzenie takich jednostek minęło prawie pół roku, centra w nowej formule jeszcze nie działają, choć pierwsze samorządy już podjęły uchwały i rozpoczęły proces ich tworzenia.

  czytaj więcej

 • Jak ująć bony towarowe w księgach rachunkowych jednostki budżetowej

  Jak ująć bony towarowe w księgach rachunkowych jednostki budżetowej

  Samorządowa jednostka budżetowa otrzymała od marketu bony towarowe o określonej wartości do wykorzystania w jego sklepach. Bony opiewają na kwotę 15 000 zł i mają być wykorzystane na potrzeby naszej jednostki w postaci zakupu produktów spożywczych, artykułów chemicznych i podobnego asortymentu. W jaki sposób jednostka powinna zaksięgować przyjęcie ww. bonów towarowych – czy na kontach Wn 240 i Ma 760? Czy za wykorzystane bony towarowe jednostka powinna pobrać fakturę? A jeśli tak, to w jaki sposób ją zaksięgować i do jakich paragrafów zaklasyfikować?

  czytaj więcej

 • Górnictwo pogrąża kontrahentów. Opóźnienia w płatnościach grożą falą upadłości

  Górnictwo pogrąża kontrahentów. Opóźnienia w płatnościach grożą falą upadłości

  Opóźnienia w płatnościach branży wydobywczej grożą falą upadłości dostawców. Zagrożone są tysiące miejsc pracy. Sektor okołogórniczy zatrudnia ok. 400 tys. osób. Te dane Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej świadczą o skali problemu. Spadek inwestycji w kopalniach o prawie połowę w ubiegłym roku oznaczał dramatyczne skurczenie się rynku.

  czytaj więcej

 • Bilans członkostwa Wielkiej Brytanii w UE: Kooperacja bardziej chwalebna niż izolacja

  Bilans członkostwa Wielkiej Brytanii w UE: Kooperacja bardziej chwalebna niż izolacja

  Bilans członkostwa Wielkiej Brytanii we Wspólnocie jest dodatni. I to po obu stronach. Zwolennicy opuszczenia UE przez Zjednoczone Królestwo lubią podkreślać, że Brexit będzie narzędziem odzyskania kontroli nad własnym państwem. Zapominają przy tym, że Londyn opuści organizację, na której kształt miał bardzo duży wpływ. Kiedy tylko Brytyjczycy chcieli, grali w UE pierwsze skrzypce. Najlepszym tego przykładem jest wspólny rynek.

  czytaj więcej

 • Zakup zestawu komputerowego i systemu operacyjnego podlega ujęciu jako odrębne pozycje

  Zakup zestawu komputerowego i systemu operacyjnego podlega ujęciu jako odrębne pozycje

  Samorządowa jednostka budżetowa ma w planie finansowym zaplanowany zakup komputerów do pracowni komputerowej w paragrafie 4240 – pomoce dydaktyczne. Ze względów oszczędnościowych jednostka zakupiła osobno komputery i osobno system operacyjny Windows ze zniżką dla szkół. W związku z tym otrzymano dwie faktury od dwóch różnych kontrahentów. Do jakich paragrafów powinno zakwalifikować się wydatki z powyższego tytułu i na jakich kontach należy je zaewidencjonować, biorąc pod uwagę fakt, że komputer do przyjęcia na stan wyposażenia musi być wyposażony w system operacyjny, czyli zdolny do działania. Wartość komputera będzie poniżej 3500 zł.

  czytaj więcej

 • Wiceminister energii: Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Nie chcemy już finansować jednego rodzaju OZE

  Wiceminister energii: Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Nie chcemy już finansować jednego rodzaju OZE

  Branża wiatrowa prowadzi czarny PR. Chodzi o wytworzenie sytuacji, w której nadal będziemy wszyscy finansować nieskrępowaną żadnymi regułami ekspansję jednego rodzaju OZE - mówi w wywiadzie dla wiceminister energii DGP Andrzej Piotrowski.

  czytaj więcej

 • Minitoring wizyjny i aktywność w sieci. Co zagraża ochronie danych osobowych?

  Minitoring wizyjny i aktywność w sieci. Co zagraża ochronie danych osobowych?

  Monitoring wizyjny, profilowanie, biometria, przetwarzanie danych telekomunikacyjnych przez policję i służby, inteligentne liczniki energii - to obecnie zdaniem GIODO główne zagrożenia i wyzwania dla skutecznej ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne