dostawcy energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dostawcy energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dostawcy energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  CETA: 10 rzeczy, których nie wiecie o umowie UE-Kanada, a powinniście

  W sierpniu 2014 r. zakończyły się negocjacje w sprawie CETA - kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej. W grudniu 2015 roku Komisja Europejska podała do wiadomości publicznej swój mandat do negocjacji, a 23 września 2016 roku w Bratysławie, podczas nieoficjalnego spotkania europejskich ministrów ds. handlu, padły wstępne deklaracje na temat jej przyjęcia. Ministrowie byli „za”. Protestujące w Bratysławie organizacje pozarządowe – „przeciw”. Ale z nimi ani teraz, ani wcześniej nie rozmawiano, podobnie jak w przypadku ACTA i TTIP. 27 października na szczycie Unia Europejska-Kanada, może dojść do parafowania umowy CETA. Czy i w jakim stopniu decyzja ta może wpłynąć na obywateli? Czy ta umowa będzie korzystna także dla nich, czy wyłącznie dla wielkich firm ponadnarodowych?

  czytaj więcej

 • Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło - pierwsza kadrowa państwowych firm

  Premier Beata Szydło zastrzegła sobie wpływ na obsadę kluczowych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Za nominacje będzie odpowiadała powoływana przez nią rada ekspertów. Ministrowie dostaną nadzór nad większą liczbą spółek. Ale sporo do powiedzenia będzie mieć kancelaria premiera. Rynek liczy, że polityka właścicielska się ustabilizuje.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • Inwestycje poszły z wiatrem. Zagraniczne firmy zapowiadają wojnę z polskim rządem

  Inwestycje poszły z wiatrem. Zagraniczne firmy zapowiadają wojnę z polskim rządem

  Polsce grożą poważne procesy przed międzynarodowymi trybunałami arbitrażowymi.

  czytaj więcej

 • Akcyzowy prezent zamienił się w koszmar. Zamiast ulgi firmy czekają sądowe spory

  Akcyzowy prezent zamienił się w koszmar. Zamiast ulgi firmy czekają sądowe spory

  Kopalnie, huty, producenci ubrań, paliw, a nawet żywności cieszyli się z akcyzowego prezentu, który otrzymali 1 stycznia 2016 r. Teraz widzą, że zamiast ulgi czekają ich sądowe spory.

  czytaj więcej

 • Kopalnie nie płacą po pół roku, firmy czekają

  Kopalnie nie płacą po pół roku, firmy czekają

  Spółki węglowe mają coraz dłuższe terminy płatności, na czym cierpią ich kontrahenci. Z płynnością zakładów nie jest dobrze.

  czytaj więcej

 • Benzyny lakowe bez akcyzy. Pytanie, co z ekstrakcyjnymi

  Benzyny lakowe bez akcyzy. Pytanie, co z ekstrakcyjnymi

  Dostawcy surowców do produkcji farb i lakierów mogą spać spokojnie. Z opublikowanego projektu rozporządzenia nie wynika, żeby mieli płacić podatek akcyzowy.

  czytaj więcej

 • Górnictwo wciąż ma zadyszkę. Czy wykorzysta odbicie cen?

  Górnictwo wciąż ma zadyszkę. Czy wykorzysta odbicie cen?

  1,3 mld zł straty na sprzedaży węgla odnotowała branża po ośmiu miesiącach tego roku. Na razie efekty restrukturyzacji są mizerne. Pomogłaby obniżka obciążeń fiskalnych.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Na Wall Street wzrosty i "dzień fuzji"

  Dzień na rynkach: Na Wall Street wzrosty i "dzień fuzji"

  Amerykańskie giełdy rozpoczęły tydzień od wzrostów. W centrum uwagi rynków znajdują się liczne doniesienia o fuzjach i przejęciach amerykańskich spółek. Inwestorzy czekają również na wyniki spółek - w tym tygodniu w USA nastąpi kulminacja sezonu publikacji raportów kwartalnych. Tanieje ropa naftowa.

  czytaj więcej

 • Kołodziejski dla DGP: Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji [WYWIAD]

  Kołodziejski dla DGP: Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji [WYWIAD]

  - Nie wybieramy prezesa TVP, ale nadal kontrolujemy spółkę. Dzięki nowelizacji ustawy medialnej będziemy mogli powiedzieć: ta złotówka nie poszła na pyskówkę - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT. Kierował też urzędem w latach 2007–2010.

  czytaj więcej

 • Klastry oferują firmom wspólne usługi

  Klastry oferują firmom wspólne usługi

  Naturalnym stanem dla przedsiębiorstw działających na tym samym rynku i w podobnej branży jest wzajemna konkurencja. Są jednak pewne działania, w których opłaca się współpracować.

  czytaj więcej

 • Zmiana sprzedawcy energii: Kolejny przykład wprowadzania klientów w błąd

  Zmiana sprzedawcy energii: Kolejny przykład wprowadzania klientów w błąd

  Podawanie się przez telefon za dotychczasowego sprzedawcę energii czy sztuczki z zaklejaniem nazwy firmy na umowie nie są skuteczne. Pokrzywdzeni dochodzą swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Filip Grzegorczyk nowym prezesem Tauronu

  Filip Grzegorczyk nowym prezesem Tauronu

  Rada nadzorcza Tauronu Polska Energia odwołała w poniedziałek ze składu zarządu prezesa Remigiusza Nowakowskiego i powołała na to stanowisko Filipa Grzegorczyka – podała spółka w raporcie bieżącym.

  czytaj więcej

 • Prezes grupy Energa: Musimy stawiać na konwencjonalne źródła energii

  Prezes grupy Energa: Musimy stawiać na konwencjonalne źródła energii

  - Chcemy podzielić się ryzykiem i finansowaniem z Eneą. Koszt budowy takiego bloku to 5,5–6 mld zł, z czego połowa przypadłaby na nas, a połowa na Eneę. Gdybyśmy nie widzieli biznesowego sensu tej inwestycji, to nie odwieszalibyśmy w czerwcu tego projektu - uważa Dariusz Kaśków, prezes grupy Energa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne