dostawcy energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dostawcy energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dostawcy energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spear-phishing: Pracownik najsłabszym ogniwem

  Spear-phishing: Pracownik najsłabszym ogniwem

  Hakerzy coraz częściej na celownik biorą osoby zatrudnione w ważnych dla bezpieczeństwa państwa instytucjach, aby uzyskać potrzebne hasła i dane. Brak prądu lub wody w kranie w wyniku ataku cyberprzestępców to realny scenariusz – przekonują eksperci.

  czytaj więcej

 • Od odszkodowania za zniszczone sprzęty trzeba zapłacić PIT

  Od odszkodowania za zniszczone sprzęty trzeba zapłacić PIT

  Zbyt wysokie napięcie prądu uszkodziło mieszkańcom telewizory, lodówki itp. Firma Enea wypłaciła im odszkodowania. Ale od tych pieniędzy muszą odprowadzić podatek

  czytaj więcej

 • Energetyka musi złapać więcej wiatru i słońca

  Energetyka musi złapać więcej wiatru i słońca

  W Polsce prąd produkujemy przede wszystkim z węgla, tymczasem świat odchodzi od tego surowca. Głównie na rzecz odnawialnych źródeł energii

  czytaj więcej

 • TTIP jak NAFTA? Umowa o wolnym handlu z USA przyniosła Kanadzie niewiele korzyści

  TTIP jak NAFTA? Umowa o wolnym handlu z USA przyniosła Kanadzie niewiele korzyści

  Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu (NAFTA), zawarty w latach 90. między Kanadą, Meksykiem i USA, przyniósł stronie kanadyjskiej niewiele korzyści i zakonserwował kraj w roli dostawcy surowców, a nie twórcy innowacji - powiedziała PAP ekspertka ds. porozumień handlowych, Kanadyjka Maude Barlow.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Energetyka: Operatorzy tworzą spółkę. Krótsza zmiana dostawcy i proces rozliczania

  Energetyka: Operatorzy tworzą spółkę. Krótsza zmiana dostawcy i proces rozliczania

   Pięciu największych operatorów tworzy spółkę, która ułatwi komunikację między nimi a sprzedawcami prądu. Efektem będzie m.in. skrócenie procesu zmiany dostawcy i przyśpieszony proces rozliczania. Operatorzy systemów dystrybucyjnych (OSD): Enea Operator, Energa Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator oraz Tauron Dystrybucja – podjęli decyzję o realizacji wspólnego projektu zbudowania Centralnego Systemu Wymiany Informacji.

  czytaj więcej

 • Pierwszy transport gazu LNG z USA w drodze do Europy

  Pierwszy transport gazu LNG z USA w drodze do Europy

  Z amerykańskiej Luizjany wyruszył prawie 300-metrowy zbiornikowiec, który wiezie skroplony gaz LNG do Portugalii; to pierwszy taki transport do Europy - informuje "Wall Street Journal". Dziennik ocenia, że wydarzenie to może wstrząsnąć europejskim rynkiem.

  czytaj więcej

 • Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Polska Grupa Górnicza od A do Z. Czy kopalnie zostaną uratowane?

  Następczyni Kompanii Węglowej, zwana roboczo Nową Kompanią Węglową, a oficjalnie Polską Grupą Górniczą, zacznie działać 1 maja. Czy uratuje 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii?

  czytaj więcej

 • Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Zmiana zasad rozliczania ciepła nie musi obniżyć rachunku

  Odbiorcy energii, którzy są niezadowoleni z poziomu obciążeń wynikających z opłat stałych mogą zmienić sposób płatności zawarty w taryfie, na dostosowany do własnych potrzeb. Urząd Regulacji Energetyki ostrzega, że nie dla każdego konsumenta będzie oznaczało to niższe koszty.

  czytaj więcej

 • Zniesienie taryf gazowych: Ceny nie muszą być niższe

  Zniesienie taryf gazowych: Ceny nie muszą być niższe

  Obowiązujące taryfy nie pozwalają, by cena błękitnego paliwa przekraczała ich maksymalny dopuszczalny poziom. Nie ma gwarancji, że po zniesieniu tego obowiązku zapłacimy mniej.

  czytaj więcej

 • KE opublikowała raport o TTIP: Problem z dostępem do rynku USA

  KE opublikowała raport o TTIP: Problem z dostępem do rynku USA

  UE i USA porozumiały się co do zniesienia prawie wszystkich ceł, ale problematyczna jest wciąż kwestia dostępu europejskich firm do amerykańskiego rynku zamówień publicznych - wynika z raportu KE o stanie negocjacji ws. umowy o wolnym handlu TTIP.

  czytaj więcej

 • Prezes Orange Polska: Mamy bardzo lojalnych klientów

  Prezes Orange Polska: Mamy bardzo lojalnych klientów

  - Widzimy możliwość rozwoju m.in. w sektorze firm rodzinnych czy bankowości. Ciekawym pomysłem jest także dostarczanie energii elektrycznej - uważa Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Kosztowny problem gmin: Przepłacanie za oświetlenie uliczne

  Kosztowny problem gmin: Przepłacanie za oświetlenie uliczne

  Problem przepłacania przez samorządy za oświetlenie mogą rozwiązać parlamentarzyści. Zgodnie z ustawą z 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 1059 ze zm.) do zadań własnych gminy należy finansowanie oświetlenia ulicznego znajdującego się na jej terenie.

  czytaj więcej

 • Bartosz Kwiatkowski, PwC: PKB Polski wzrośnie, ale to nie pocieszy tych, którzy stracą

  Bartosz Kwiatkowski, PwC: PKB Polski wzrośnie, ale to nie pocieszy tych, którzy stracą

  Z danych Komisji Europejskiej wynika, że 20 mln europejskich firm zatrudniających mniej niż 250 pracowników stanowi trzon gospodarki unijnej. Skupiają ponad 2/3 osób pracujących w sektorze prywatnym, a w latach 2002–2010 dały aż 85 proc. miejsc pracy. Trudno im jednak konkurować z firmami na rynku amerykańskim, zarówno z powodu barier celnych, jak i ograniczeń pozataryfowych. Udział małych i średnich firm to ok. 28 proc. całkowitego eksportu z Unii do Stanów Zjednoczonych. KE deklaruje, że przedsiębiorstwom, które obecnie działają głównie lokalnie, ewentualnie w ramach podzleceń uczestniczą w handlu międzynarodowym, trzeba dać szanse na konkurowanie z podmiotami w USA. Zapewnia więc, że MSP za sprawą TTIP otrzymają dostęp do istotnych informacji, wsparcie eksportu lub inwestycji oraz prawo wypowiedzenia się na etapie wdrażania umowy. Upublicznione dokumenty faktycznie wiele mówią o dostępie do informacji. O sposobach wdrażania pozostałych ułatwień niewiele wiadomo. Brak też ciągle aktualnego raportu, w którym KE oceniłaby faktyczny możliwy wpływ TTIP na małe firmy po zwiększeniu importu z USA.

  czytaj więcej

 • Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  Przeciek w sprawie TTIP: Taktyczny stan gry w negocjacjach nad TTIP – Marzec 2016 (Tłumaczenie)

  W ujawnionych 2 maja dokumentach negocjacyjnych w sprawie TTIP znalazła się notatka podsumowująca. Poniżej publikujemy jej tłumaczenie. Do zapisu, specjalnie dla "DGP", odnieśli się eksperci, których komentarze można przeczytać na stronach gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • Poczta Polska nadal chce pobierać abonament RTV. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cen

  Poczta Polska nadal chce pobierać abonament RTV. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cen

  Poczta Polska walczy o utrzymanie pozycji inkasenta opłaty audiowizualnej. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cennika, jeśli straci ten łakomy kąsek. Ale jej szanse na sukces w tym zakresie są znikome

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne