dostawcy energii

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu dostawcy energii. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące dostawcy energii.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Górnicy z Bełchatowa mają dość. Obawiają się o wypłatę barbórki i czternastki

  Górnicy z Bełchatowa mają dość. Obawiają się o wypłatę barbórki i czternastki

  Załoga największej kopalni węgla brunatnego w Polsce obawia się o wypłatę barbórki i czternastki – wynika z informacji DGP. Chodzi o zaangażowanie właściciela, PGE, w kolejne projekty. Spółka zapewnia, że powodów do niepokoju nie ma.

  czytaj więcej

 • innogy ruszą z ofertą prąd plus gaz dla klientów indywidualnych

  innogy ruszą z ofertą prąd plus gaz dla klientów indywidualnych

  innogy Polska wchodzi na rynek z ofertą sprzedaży gazu dla klientów indywidualnych. Dzięki nowej propozycji klienci innogy będą mogli skorzystać z oferty dual fuel, która umożliwia zakup energii i gazu od jednego sprzedawcy. Jednocześnie firma rozpoczyna kampanię marketingową, w której informuje o ofercie, a dodatkowo składa życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim warszawiakom.

  czytaj więcej

 • Energa ma umowę dostaw węgla z PGG do planowanej elektrowni Ostrołęka C

  Energa ma umowę dostaw węgla z PGG do planowanej elektrowni Ostrołęka C

  Elektrownia Ostrołęka, spółka zależna Energi, zawarła umowę wieloletnią na dostawy węgla do planowanej elektrowni Ostrołęka C z Polską Grupą Górniczą (PGG), z wolumenem bazowym w wysokości ok. 2 mln ton węgla rocznie, podała Energa.

  czytaj więcej

 • Energa podpisała kontrakt wart 4 mld zł [WYWIAD]

  Energa podpisała kontrakt wart 4 mld zł [WYWIAD]

  Podpisanie umowy na dostawy węgla z PGG to kolejny krok przybliżający nas do realizacji nowego bloku w Ostrołęce – mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes grupy Energa.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Miesiąc z autem elektrycznym. Czy to ma sens?

  Przyznaję, że jeszcze kilka lat temu podśmiewałem się z samochodów elektrycznych. I to wcale nie pod nosem. Głośno z nich szydziłem, wypominając im brak charakteru, spartańskie wnętrza, osiągi wózka golfowego i ogólną brzydotę. Wydawało mi się, że będą miały równie świetlaną przyszłość co mała antylopa, która odłączyła się od stada i zabłądziła na sawannie. Mówiąc wprost, czekałem na ich rychłą śmierć. Ale ta nie nadeszła. Przeciwnie – auta na prąd zaczęły nabierać życia.

  czytaj więcej

 • Nepal walczy z korupcją. Są pierwsze sukcesy

  Nepal walczy z korupcją. Są pierwsze sukcesy

  Mimo że Nepal jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata, powoli odnosi sukcesy w walce z łapówkarstwem. Nie ma już uciążliwych przerw w dostawach prądu, drogówka łapie pijanych kierowców, a grupy obywatelskie informują ludzi o ich prawach.

  czytaj więcej

 • Know-how dla elektromobilności. Insero zainwestuje w ładowarki dla aut elektrycznych

  Know-how dla elektromobilności. Insero zainwestuje w ładowarki dla aut elektrycznych

  Duński klaster Insero wspomoże polskich producentów zielonej energii w budowie 2000 ładowarek dla aut elektrycznych – dowiedział się DGP.

  czytaj więcej

 • Kiedy należy rozliczyć VAT? Ustalenia kontrahentów nieistotne dla fiskusa

  Kiedy należy rozliczyć VAT? Ustalenia kontrahentów nieistotne dla fiskusa

  Przepisy dotyczące rozliczania VAT przy powtarzalnych dostawach towarów stały się martwe – uważają eksperci, komentując niedawne wyroki sądów i interpretacje podatkowe.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Obowiązkowa rejestracja kart prepaid wynikająca z "ustawy antyterrorystycznej" oraz planowane zniesienie roamingu na terenie UE – to dwie kluczowe zmiany dla polskich konsumentów w 2017 rok w obszarze telekomunikacyjnym. 

  czytaj więcej

 • Opal może pokrzyżować plany budowy gazociągu norweskiego

  Opal może pokrzyżować plany budowy gazociągu norweskiego

  Kolejne rządy mówią o konieczności uniezależnienia się od jednego dostawcy gazu. Jednak ostatnie wydarzenia pokazują, że jeszcze wiele lat Polska będzie się obawiała, że kurek nagle zostanie zakręcony. Pokazuje to ostatni spór PGNiG z Komisją Europejską w sprawie gazociągu Opal, na którego zmonopolizowanie przez Gazprom zgodziła się Bruksela. Gdyby stało się to faktem, polskie plany uniezależnienia się od rosyjskiego gazu mogą spalić na panewce.

  czytaj więcej

 • Brak prądu? Z żywiołami nie da się wygrać

  Brak prądu? Z żywiołami nie da się wygrać

  Miliardy włożone w sieci przesyłowe to nie wszystko. Na usuwanie awarii i tak trzeba przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

  czytaj więcej

 • Brak prądu spowodowany śnieżycą i wichurą? Sprawdź, jakie masz prawa

  Brak prądu spowodowany śnieżycą i wichurą? Sprawdź, jakie masz prawa

  Brak prądu spowodowany śnieżycą i wichurą? Możemy wnioskować do dostawcy energii o bonifikatę lub odszkodowanie. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne