Wiadomości

8 grudnia 2017 r.

Cel? Lepsze śledzenie przepływu towarów i wyeliminowanie szarej strefy.

Rusza bałtycki pakiet przewozowy. Potem GPS w tirach i kamery na drogach8 grudnia 2017 r.

Zagęszcza się sieć, którą fiskus zarzuca na nieuczciwych przedsiębiorców prowadzących obrót towarami akcyzowymi. Mało kto wie, że już pod koniec grudnia ruszy bałtycki pakiet przewozowy – ANPRS, czyli system rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów za pomocą kamer. Polska rozpocznie wymianę informacji z Litwą, Łotwą i Estonią, a docelowo system ma działać w całej Grupie Wyszehradzkiej.

8 grudnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Zostało nam taplanie się w błocie [Land Rover Discovery V]8 grudnia 2017 r.

Brzytwy zostały wyparte przez golarki z procesorami, noży się nie ostrzy, bo są ceramiczne, drzewa na opał nie rąbie, bo przyjeżdża pod kominek już pocięte na szczapy, ogniska nie trzeba rozpalać, bo jest grill gazowy, bronić wioski przed najazdem bandytów też nie, bo od tego jest alarm i firma ochraniarska. Palenie powoduje impotencję, alkohol skraca życie, polowanie na zwierzynę jest niehumanitarne, zaś broń palna cieszy się w społeczeństwie równie dużą sympatią co grzybica.

6 grudnia 2017 r.

10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład PKP.

Nieskoordynowany boom w PKP6 grudnia 2017 r.

W niedzielę w Krakowie oddana zostanie nowoczesna stacja, która niebawem znowu zostanie rozgrzebana na długie miesiące. Podobny problem jest ze stołecznym Dworcem Gdańskim.

1 grudnia 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Czarny piątek to ściema [Infiniti Q60 3.0t AWD]1 grudnia 2017 r.

Minął tydzień od Black Friday, a ja się jeszcze nie otrząsnąłem. Być może dlatego, że u nas to wielkie święto handlu, lipnych wyprzedaży i śmiechu wartych obniżek trwało nie – jak ma to miejsce na całym świecie – jeden dzień, tylko weekend. A nawet tydzień. Serio.

28 listopada 2017 r.

Sąd pod przewodnictwem sędzi Joanny Bitner przychylił się do stanowiska Volkswagena AG.

Porażka klientów Volkswagena28 listopada 2017 r.

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi. Oznacza to, że niemiecki koncern nie będzie musiał wypłacać odszkodowań polskim użytkownikom swoich aut.

Reklama