Wiadomości

16 kwietnia 2018 r.

E-mobility stopuje nowy, wyższy limit kosztów amortyzacji pojazdów na prąd.

Samochody elektryczne niebezpieczne dla podatników16 kwietnia 2018 r.

O tym, że elektromobilność stoi w miejscu, świadczy nie tylko brak możliwości kupienia ekologicznych aut bez akcyzy. E-mobility stopuje także nowy, wyższy limit kosztów amortyzacji pojazdów na prąd. Po pierwsze dlatego, że nie dotyczy on popularnych hybryd, lecz jedynie aut elektrycznych. A po drugie, że do tych ostatnich i tak na razie nie może być zastosowany, bo choć przepisy już obowiązują, to na podwyższenie limitu wciąż nie ma zgody Komisji Europejskiej. Ale to nie koniec pułapek – kolejna dotyczy limitowania w kosztach składek autocasco.

13 kwietnia 2018 r.

Francuski TGV (Societe Nationale des Chemins de Fer (SNCF)).

Francuscy kolejarze strajkują już szósty dzień13 kwietnia 2018 r.

Francuscy kolejarze strajkują w piątek, już szósty dzień w tym miesiącu, przeciwko planowanym reformom kolei państwowych SNCF. Agencja EFE zauważa, że odsetek pracowników, którzy biorą udział w proteście, jest mniejszy niż w poprzednich dniach strajku.

13 kwietnia 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Melanżowóz13 kwietnia 2018 r.

Co można kupić za 350 tys. zł? 50-metrowe mieszkanie w stolicy, dom pod Bydgoszczą, siedlisko na Podlasiu, wyspę w części świata, gdzie zawsze wieje i jest zimno, używaną awionetkę, apartament w hotelu Burdż al-Arab (ale tylko na miesiąc) albo fajny samochód. Ale jaki? Starczy na porsche 718 boxstera, wypasioną od wentyli w kołach po podsufitkę limuzynę od Audi czy BMW albo luksusowego SUV-a w stylu range rovera velara. Może być również kilkuletni bentley, aston martin, a nawet ferrari. Ewentualnie van. Tak, dobrze czytacie: van za 350 tys. zł. Od Mercedesa. Model V250d Exclusive.

Reklama