inflacja za marzec 2014

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inflacja za marzec 2014. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inflacja za marzec 2014.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Europa lepiej od nas radzi sobie z budową tanich mieszkań na wynajem

  Rodzime programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego sprowadzają się głównie do dopłat dla kupujących własne cztery kąty. Wielokrotnie bardziej efektywny byłby system gwarancji czy zwrotnych pożyczek. O tym, że w Polsce brakuje mieszkań, mało kogo trzeba przekonywać. Efektem jest to, że na głowę statystycznego Polaka przypada o połowę mniej metrów kwadratowych mieszkania niż na przykład w Austrii, a na wynajem kawalerki singiel pracujący w dużym polskim mieście musi często wydać połowę swojego wynagrodzenia. Rodzime braki mieszkaniowe potwierdzają też najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, że nad Wisłą aż 60,3 proc. osób w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami. Dla porównania w całej Europie średnia to 48,2 proc.

  czytaj więcej

 • Drukowanie pieniędzy? To z pewnością jeszcze nie koniec

  Drukowanie pieniędzy? To z pewnością jeszcze nie koniec

  Amerykańska Rezerwa Federalna może w przyszłym tygodniu podwyższyć stopy procentowe. Na tle działań innych dużych banków centralnych taka jastrzębia polityka to tylko wyjątek.

  czytaj więcej

 • Marek Belka kończy szefowanie NBP. Stopy procentowe najniższe w historii

  Marek Belka kończy szefowanie NBP. Stopy procentowe najniższe w historii

  Marek Belka kończy kadencję jako szef NBP. W tym czasie stopy procentowe doszły do poziomu najniższego w historii, czyli 1,5 proc. Najpoważniejszy kryzys w trakcie kadencji dotknął Belkę w 2014 r., gdy "Wprost" ujawniło nagranie jego rozmowy z Bartłomiejem Sienkiewiczem.

  czytaj więcej

 • Suma wszystkich strachów Erdogana

  Suma wszystkich strachów Erdogana

  Turecki prezydent stara się gasić pożary, które sam rozpalił, bo zaczęły się wymykać spod kontroli. Sytuacji nie polepsza to, że kraj znów padł ofiarą zamachu terrorystycznego. Turcja, która jeszcze kilka lat temu była ostoją stabilności w regionie, gospodarczym tygrysem i przykładem, że islam i demokracja dają się pogodzić, dziś staje się tego przeciwieństwem. Kraj jest uwikłany w nakładające się na siebie konflikty, targany kolejnymi zamachami, a wszystko coraz mocniej odbija się na gospodarce.

  czytaj więcej

 • Stopy zwrotu podyktował Brexit

  Stopy zwrotu podyktował Brexit

  Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej skutkowała spadkiem kursów na warszawskiej giełdzie, co sprawiło, że pierwsze sześć miesięcy 2016 r. krajowy rynek akcji zakończył na minusie. Na rynku globalnym wyniki referendum doprowadziły do wzrostu cen rządowych

  czytaj więcej

 • Frankowicze: Próg bólu jeszcze daleko przed wami

  Frankowicze: Próg bólu jeszcze daleko przed wami

  Helwecka waluta musiałaby się umocnić jeszcze o blisko 50 proc., żeby wypłacalność kredytobiorców walutowych była zagrożona. Także tych najbogatszych. Tak wynika z analizy danych m.in. NBP

  czytaj więcej

 • Polacy ruszyli po pralki i lodówki. Idziemy na rekord

  Polacy ruszyli po pralki i lodówki. Idziemy na rekord

  Krajowy rynek dużego AGD już dawno nie był w tak dobrej kondycji. Na koniec roku spodziewana jest sprzedaż na poziomie ponad 5 mln sztuk. Od stycznia do czerwca producenci sprzedali 2,3 mln sztuk największych artykułów gospodarstwa domowego. To o 5 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszych danych CECED, stowarzyszenia zrzeszającego firmy działające w branży.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Na Wall Street wzrosty i "dzień fuzji"

  Dzień na rynkach: Na Wall Street wzrosty i "dzień fuzji"

  Amerykańskie giełdy rozpoczęły tydzień od wzrostów. W centrum uwagi rynków znajdują się liczne doniesienia o fuzjach i przejęciach amerykańskich spółek. Inwestorzy czekają również na wyniki spółek - w tym tygodniu w USA nastąpi kulminacja sezonu publikacji raportów kwartalnych. Tanieje ropa naftowa.

  czytaj więcej

 • Wycinka drzew: Czy i jak w 2017 roku wzrosną opłaty środowiskowe

  Wycinka drzew: Czy i jak w 2017 roku wzrosną opłaty środowiskowe

  Już od pół roku głośno jest o zmianach w ustawie o ochronie przyrody, m.in. w zakresie wycinki drzew. Jednak do czasu, gdy zamykaliśmy numer, nowelizacja nie trafiła jeszcze nawet do Sejmu. Ale jeśli nawet szybko zostałaby uchwalona, to należy się spodziewać złagodzenia, a nie zaostrzenia przepisów w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Jakie zmiany dla urzędników w 2017 roku?

  Jakie zmiany dla urzędników w 2017 roku?

  W 2017 r. członków korpusu służby cywilnej czeka niewielka podwyżka i to nie dla każdego. Zwiększy się za to szansa na zostanie urzędnikiem mianowanym. Bardziej rząd zadbał o osoby zatrudnione w jednostkach samorządowych.

  czytaj więcej

 • Spadki na Wall Street i najlepszy dzień dla funta od 19 lat

  Spadki na Wall Street i najlepszy dzień dla funta od 19 lat

  Amerykańskie indeksy giełdowe we wtorek notują niewielkie spadki. W centrum uwagi rynku znajdują się główne pary walutowe. Funt szterling umocnił się wobec dolara w ciągu sesji najmocniej od 19 lat. Dolar traci natomiast względem euro - amerykańskiej walucie szkodzą protekcjonistyczne sygnały wysyłane przez nową administrację Białego Domu.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Wall Street bez zmian. Dane z USA umacniają USD, a rynek czeka na Fed

  Dzień na rynkach: Wall Street bez zmian. Dane z USA umacniają USD, a rynek czeka na Fed

  Amerykańskie indeksy giełdowe weszły w nowy miesiąc z niewielkimi zmianami. Napływające z gospodarki amerykańskiej dane i wskaźniki koniunktury sprzyjają notowaniom dolara. Rynek czeka na wieczorną decyzję Fed, a w szczególności na ton komunikatu po posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego.

  czytaj więcej

 • Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Ledwie trzy tygodnie po wprowadzeniu się do ministerialnych gabinetów rumuński rząd z trudem przetrwał głosowanie nad wotum nieufności. Na ulicach Bukaresztu wrze. Nic dziwnego, lewica wiele naobiecywała, a rządy zaczęła od zapewnienia łapówkarzom bezpieczeństwa

  czytaj więcej

 • Oręziak o planach zmian w OFE: Skorzystają na nich tylko instytucje finansowe

  Oręziak o planach zmian w OFE: Skorzystają na nich tylko instytucje finansowe

  Proponowane zmiany w OFE oraz dot. Pracowniczych Planów Kapitałowych boleśnie uderzą w finanse publiczne, przyszłych emerytów i obecnych pracowników, na których nałożą dodatkowe ciężary; skorzystają na nich wyłącznie banki i inne instytucje finansowe - mówi PAP prof. Leokadia Oręziak, ekonomistka z SGH.

  czytaj więcej

 • Egipt: Hosni Mubarak odzyskał wolność i podzielił mieszkańców

  Egipt: Hosni Mubarak odzyskał wolność i podzielił mieszkańców

  Sześć lat po wymuszonym ustąpieniu ze stanowiska prezydenta Hosni Mubarak odzyskał wolność. O ironio – dziś Egipt jest w gorszej kondycji niż za jego rządów

  czytaj więcej

 • Jak rozciągała się siatka płac, czyli skąd się wzięły nierówności płacowe w Polsce

  Jak rozciągała się siatka płac, czyli skąd się wzięły nierówności płacowe w Polsce

  Szok zaaplikowany gospodarce po upadku komunizmu spowodował eksplozję zróżnicowania wynagrodzeń. A potem wcale nie było lepiej.

  czytaj więcej

 • Wenezuela: Syk końca rewolucji

  Wenezuela: Syk końca rewolucji

  Milion ludzi na ulicach, niemal trzy miesiące nieustannych protestów, w trakcie których padają zabici i ranni. System stworzony przez Hugo Cháveza może nie przetrwać nawet pięciu lat po jego śmierci.

  czytaj więcej

 • Dwa lata sielanki. Przyszłość gospodarki według NBP

  Dwa lata sielanki. Przyszłość gospodarki według NBP

  Relatywnie wysoki wzrost, rekordowo niskie bezrobocie, rosnące w tempie 6 proc. na rok płace, wciąż bardzo tanie kredyty. Prognozy na przyszłość są więcej niż optymistyczne.

  czytaj więcej

 • Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Rozpoczęły się przymiarki do Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) UE po roku 2020. Proces uzgadniania budżetu uważany jest za prowokujący ostre napięcia między krajami członkowskimi. A potrzebna jest ich jednomyślność oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Na ile pomoże rząd PiS, dziś na wojennej ścieżce z Brukselą?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

Reklama

Zapisz się na bezpłatny newsletter