co z kredytami we frankach

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu co z kredytami we frankach. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące co z kredytami we frankach.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kredyty we frankach: Banki potrzebują pomocy, by nie doszło do kryzysu

  Kredyty we frankach: Banki potrzebują pomocy, by nie doszło do kryzysu

  Są co najmniej trzy propozycje, jak rozłożyć w czasie koszty restrukturyzacji kredytów walutowych. To pierwszorzędna kwestia, by nie dopuścić do kumulacji strat i zatopienia sektora bankowego.

  czytaj więcej

 • Duda o obniżeniu wieku emerytalnego: Realizacja zobowiązań wyborczych musi uwzględniać sytuację budżetową

  Duda o obniżeniu wieku emerytalnego: Realizacja zobowiązań wyborczych musi uwzględniać sytuację budżetową

  Prezydent Andrzej Duda mówił w poniedziałek w Kwidzynie, że nie zapomina o swoich zobowiązaniach wyborczych, m.in. o obniżeniu wieku emerytalnego. Proszę tylko o wyrozumiałość, że wszystkie zmiany muszą uwzględniać sytuację budżetową - zwrócił się do mieszkańców miasta.

  czytaj więcej

 • Gowin: Przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia zawarcia jest nierealne

  Gowin: Przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia zawarcia jest nierealne

  Przewalutowanie kredytów we frankach po kursie z dnia ich udzielenia jest nierealne - ocenił wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślił przy tym, że państwo powinno pomóc osobom zadłużonym we frankach, tym bardziej, że wzrost kursu szwajcarskiej waluty zagroził sytuacji ekonomicznej klasy średniej, której kondycja jest kluczowa dla gospodarki. - Dobrze wykształceni, stosunkowo zamożni, młodzi ludzie wychowujący dzieci są chłopami pańszczyźnianymi XXI wieku - uważa polityk.

  czytaj więcej

 • Kancelaria Prezydenta: Propozycje banków ws. kredytów frankowych rozczarowujące i dalece niewystarczające

  Kancelaria Prezydenta: Propozycje banków ws. kredytów frankowych rozczarowujące i dalece niewystarczające

  Kancelaria Prezydenta ocenia, że nowy projekt sektora bankowego dotyczący przewalutowania kredytów walutowych jest rozczarowujący, dalece niewystarczający i nieadekwatny do aktualnej sytuacji – poinformowała Kancelaria w przesłanym we wtorek PAP oświadczeniu.

  czytaj więcej

 • Euro w górę nie pójdzie, funt wielką niewiadomą

  Euro w górę nie pójdzie, funt wielką niewiadomą

  Przyzwyczailiśmy się, że główny wpływ na notowania walut mają oczekiwania co do decyzji banków centralnych. Teraz jest jeszcze jeden istotny czynnik: referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

  czytaj więcej

 • Żeby płacić za granicą, nie trzeba zabierać ze sobą gotówki

  Żeby płacić za granicą, nie trzeba zabierać ze sobą gotówki

  Wożenie ze sobą gotówki wiąże się z ryzykiem jej utraty, np. kradzieży. Bezpieczniejszym sposobem jest używanie karty. Za granicą można użyć karty do zwykłego konta złotowego, z tym wiąże się jednak konieczność zapłacenia za przewalutowanie (bywa, że podwójne – z waluty danego kraju na walutę używaną przez organizację kartową, a dopiero potem na złote). Sposobem na ograniczenie kosztów jest wykorzystanie karty do konta walutowego. Tu oferta banków jest dość zróżnicowana, jednak należy być przygotowanym, że karty są zwykle wydawane tylko do kont w najbardziej popularnych walutach, co spowoduje, że korzystanie z takiego plastiku w krajach egzotycznych nie będzie specjalnie tańsze.

  czytaj więcej

 • Modzelewski o pomocy dla frankowiczów: Banki powinny po sobie posprzątać

  Modzelewski o pomocy dla frankowiczów: Banki powinny po sobie posprzątać

  Jestem zdecydowanie optymistą, że uda się przeprowadzić ustawę frankową - mówi PAP prof. Witold Modzelewski. Gdyby banki, które są autorem zaistniałej sytuacji, z własnej inicjatywy "pozamiatały po sobie", ustawodawca nie musiałby się w to wtrącać - podkreśla.

  czytaj więcej

 • Gospodarcze skutki Brexitu: Umocnienie franka i niższy wzrost gospodarczy Polski

  Gospodarcze skutki Brexitu: Umocnienie franka i niższy wzrost gospodarczy Polski

  Praktycznie każda sfera naszej ekonomii negatywnie odczułaby wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Wyjątkiem mógłby być rynek pracy. Jeśli dojdzie do Brexitu, to należy pytać nie o to, czy jego skutki będą negatywne, lecz jak bardzo. Tak przynajmniej wynika z ocen ekspertów i analityków, z którymi rozmawialiśmy.

  czytaj więcej

 • Parafianowicz: Głos ludu można ominąć

  Parafianowicz: Głos ludu można ominąć

  Nawet jeśli Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z Unii, referendum na Wyspach nie jest dla rządu wiążące. Nie istnieje żaden zapis, który nakazywałby automatyczne zastosowanie się do decyzji wyrażonej w plebiscycie. Czego zatem oczekiwać po ogłoszeniu oficjalnych wyników? Dopóki nie ustosunkuje się do nich rząd i nie zaakceptuje icj parlament, wyniki pozostają tylko opinią. W szarej strefie, między głosem ludu a decyzją parlamentu, pozostaje ogromne pole do działania. Tak jak zawsze w przypadku unijnych referendów.

  czytaj więcej

 • Brexit: Giełda i złoty tracą po Brexicie

  Brexit: Giełda i złoty tracą po Brexicie

  W związku ze zwycięstwem zwolenników opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, w piątek rano na rynkach jest duża zmienność i awersja do ryzyka - zwracają uwagę analitycy. Złoty traci do euro i franka, o ponad 7 proc. spada też WIG20.

  czytaj więcej

 • Lewiatan: Na Brexicie ucierpią ci, którzy mają kredyty w walutach obcych

  Lewiatan: Na Brexicie ucierpią ci, którzy mają kredyty w walutach obcych

  W krótkim terminie na Brexicie ucierpią na pewno ci Polacy, którzy mają kredyty w walutach obcych, w euro i we franku - podkreśliła w rozmowie z PAP główna ekonomistka Lewiatana dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że ze względu na osłabienie złotego wzrośnie dług państwa.

  czytaj więcej

 • Ekonomiści: Trudno ocenić wpływ Brexit-u na sytuację frankowiczów

  Ekonomiści: Trudno ocenić wpływ Brexit-u na sytuację frankowiczów

  Obecnie trudno ocenić wpływ Brexit-u na sytuację frankowiczów; wiele może zależeć od polityków, także unijnych, oraz szwajcarskiego banku centralnego - uważają ekonomiści. Ich zdaniem w najbliższych dniach polska waluta może być pod presją.

  czytaj więcej

 • Frankowy kontratak bankierów: ZBP krytycznie o raporcie rzecznika finansowego

  Frankowy kontratak bankierów: ZBP krytycznie o raporcie rzecznika finansowego

  Jednostronny, nieobiektywny i niepotrzebnie rozbudzający nadzieje kredytobiorców, a w efekcie mogący ich narazić na zbędne koszty walki w sądach. Tak raport rzecznika finansowego na temat kredytów walutowych ocenia prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

  czytaj więcej

 • Brexit: Na rynkach koniec świata trwał tylko przez chwilę

  Brexit: Na rynkach koniec świata trwał tylko przez chwilę

  Rekordowe spadki funta, przecena akcji, zwłaszcza banków – to wynik brytyjskiego referendum. Banki centralne deklarowały, że są gotowe wkroczyć do akcji. To jednak nie było potrzebne. Inwestorów na rynkach finansowych zaskoczyły wyniki referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Obawy, że Brytyjczycy mogą zagłosować za opuszczeniem UE, były silne na tydzień przed głosowaniem. Wtedy na giełdach miały miejsce duże spadki, osłabiła się również brytyjska waluta. Ponieważ później pojawiały się sondaże wskazujące, że Brexitu nie będzie, nastroje na rynkach wyraźnie się poprawiły.

  czytaj więcej

 • UOKiK: Bank BPH oraz Pekao SA zrekompensują straty frankowiczom

  UOKiK: Bank BPH oraz Pekao SA zrekompensują straty frankowiczom

  Ujemne odsetki będą pomniejszać raty klientów banków BPH oraz Pekao SA – przedsiębiorcy dobrowolnie zobowiązali się do zmiany praktyk związanych z obliczaniem oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich.

  czytaj więcej

 • Bryksa: Byłoby optymalnie, gdyby ustawa frankowa obowiązywała od nowego roku

  Bryksa: Byłoby optymalnie, gdyby ustawa frankowa obowiązywała od nowego roku

  Optymalnym rozwiązaniem byłoby, gdyby ustawa dot. frankowiczów mogła obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. - powiedział Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta. W nieodległym czasie prezydent złoży jej projekt w Sejmie - dodał, nie precyzując jednak terminu.

  czytaj więcej

 • ZBN: Opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów jest nierzetelna

  ZBN: Opinia Rzecznika Finansowego ws. frankowiczów jest nierzetelna

  Najważniejsze konkluzje raportu Rzecznika Finansowego w sprawie kredytów walutowych pozostają w sprzeczności z prawem polskim i unijnym, a także orzecznictwem sądów powszechnych, a opinia Rzecznika nie może być uznana za wiarygodną i rzetelną - podał w poniedziałek Związek Banków Polskich.

  czytaj więcej

 • Kolejni frankowicze z niższymi ratami

  Kolejni frankowicze z niższymi ratami

  BPH oraz Pekao SA to kolejne dwa banki, które postanowiły zrekompensować swoim klientom straty, jakie ci ponieśli w zeszłym roku w związku z nieuwzględnianiem ujemnego oprocentowania kredytów we frankach szwajcarskich. Jak zobowiązały się wobec prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ujemne odsetki będą pomniejszać obecnie płacone przez frankowiczów raty.

  czytaj więcej

 • "Nie wiem, czy sobie kpi. Czy to jest poważne?". Petru o prezydenckiej ustawie ws. "frankowiczów"

  "Nie wiem, czy sobie kpi. Czy to jest poważne?". Petru o prezydenckiej ustawie ws. "frankowiczów"

  - Nie wiem, czy prezydent Duda sobie kpi, kiedy zgłasza kolejne propozycje. Pierwsza miała kosztować 80 miliardów, druga 4, nie policzyli, rzucili to tak „na rybkę” - w ten sposób Ryszard Petru odniósł się do prac nad ustawą, która ma pomóc osobom zadłużonym we frankach szwajcarskich. Lider Nowoczesnej uważa, że najlepszą pomocą dla "frankowiczów" byłoby ustabilizowanie sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

reklama

Zapisz się na bezpłatny newsletter