jak uzyskać prawa autorskie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak uzyskać prawa autorskie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak uzyskać prawa autorskie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zorientowani na klienta

  Zorientowani na klienta

  Rozmowa z Mariuszem Jedynakiem, dyrektorem Departamentu Audytu, Edytą Marczak, wicedyrektor Departamentu Obsługi Klientów oraz Aleksandrą Bełkowską, naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej w ZUS.

  czytaj więcej

 • Starcie na kultury: Opieramy się amerykanizacji, ale oprzeć się jej nie umiemy

  Starcie na kultury: Opieramy się amerykanizacji, ale oprzeć się jej nie umiemy

  O tym, że nie zgadzamy się, by obca popkultura zastępowała nasze tradycje. Bo mamy karpia, dziady i kulturę szlachecką! I o tym, czy jest sens opierać się tej globalizacji.

  czytaj więcej

 • Podatki 2017: Nieliczni zyskają, dla większości bez zmian

  Podatki 2017: Nieliczni zyskają, dla większości bez zmian

  W 2017 r. ci, których dochód do opodatkowania nie przekroczy 6600 zł rocznie, nie zapłacą fiskusowi ani złotówki. Stracą ci, którzy wejdą w drugi próg podatkowy (85 528 zł), a najwięcej osoby, które zarabiają najlepiej. Dla większości Polaków jednak nic się nie zmieni

  czytaj więcej

 • PIT 2017: Zobacz najważniejsze zmiany

  PIT 2017: Zobacz najważniejsze zmiany

  Podwyższenie kwoty wolnej od podatku, zakaz zaliczania do kosztów wydatków opłaconych gotówką na kwotę przekraczającą 15 tys. zł – to najważniejsze nowości w PIT, które zaczną obowiązywać lada dzień.

  czytaj więcej

 • Amortyzacja maszyn i urządzeń: Jak to miałoby wyglądać

  Amortyzacja maszyn i urządzeń: Jak to miałoby wyglądać

  Przedsiębiorcy, którzy kupią maszynę o wartości na przykład 250 tys. zł, będą mogli w pierwszym roku używania zaliczyć jednorazowo do kosztów wydatek w wysokości 100 tys. zł, a w kolejnych latach amortyzować pozostałą jego część (150 tys. zł).

  czytaj więcej

 • PIT: Rozliczenie będzie prostsze. Ale czy sprawniejsze?

  PIT: Rozliczenie będzie prostsze. Ale czy sprawniejsze?

  PIT Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań za 2016 r. Wątpliwe jednak, żeby procedura była szybsza niż przy korzystaniu z dotychczasowych usług, również świadczonych przez skarbówkę.

  czytaj więcej

 • Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Monitorowanie aktywności na komputerach pracowników nadal wzbudza kontrowersje, choć wdrożone mądrze i z poszanowaniem praw jednostki, pomaga firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Gdy wynik finansowy organizacji wzrasta, korzyści czerpią wszyscy pracownicy, choć część z nich zazwyczaj głośno protestuje przed wprowadzeniem narzędzi monitorujących. Czy mają się czego obawiać? Jak z nimi rozmawiać, by zrozumieli, że mogą tylko zyskać?

  czytaj więcej

 • Produkt polski tonie w domysłach

  Produkt polski tonie w domysłach

  PROBLEM: Nowelizacja ustawy z 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1604 ze zm.; dalej: u.j.h.a.r.s.) wprowadziła możliwość oznaczania tych produktów specjalnym znakiem „Produkt polski”. Producenci artykułów rolno-spożywczych, którzy wcześniej zarejestrowali podobny znak, nie wiedzą jednak, czy od przyszłego roku będą mogli używać jeszcze własnych oznaczeń, czy też będą musieli stosować te zaprezentowane przez resort rolnictwa (dalej: MRiRW). Wiele wątpliwości związanych z nowo dodanymi przepisami mają również rzecznicy patentowi. Ich rozwianie jest ważne, bo w razie złamania przepisów producentów czekają kary nałożone przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Padają też pytania: czy przedsiębiorca może mieć roszczenia do Skarbu Państwa z powodu ograniczenia możliwości używania legalnie zarejestrowanego już znaku w Urzędzie Patentowym.

  czytaj więcej

 • Jak grafik powinien wykazywać koszty?

  Jak grafik powinien wykazywać koszty?

  Jestem grafikiem i podpisałem z firmą współpracującą z Allegro umowę o dzieło na wykonanie strony internetowej (zamieszczenie na niej fotografii produktów i wykonanych realizacji, grafiki reklamowej itp.). Mój zleceniodawca rozliczył tę umowę, ujmując koszty w sposób standardowy – 20 proc. (i taki rachunek został wystawiony). Czy jako wykonawca mogę zastosować 50-proc. koszty? Czy różnicę między policzonymi w umowie a przysługującymi artystom 50-proc. kosztami uzyskania przychodów można rozliczyć przy wypełnianiu rocznego PIT? Jaki to jest PIT?

  czytaj więcej

 • Zakup systemu ERP można zaliczyć do kosztów w formie odpisów

  Zakup systemu ERP można zaliczyć do kosztów w formie odpisów

  Wynagrodzenie za nabycie i wdrożenie systemu informatycznego należy uznać za wartość początkową tego systemu jako wartości niematerialnej i prawnej. Można więc ten wydatek amortyzować – uznał WSA w Gorzowie Wielkopolskim.

  czytaj więcej

 • Prawo autorskie: Dobra wiadomość z Luksemburga

  Prawo autorskie: Dobra wiadomość z Luksemburga

  TSUE jednoznacznie odrzucił argumenty, które od wielu lat wykorzystywano do zwalczania roszczenia twórcy o wielokrotność stosownego wynagrodzenia z tytułu naruszenia jego autorskich praw majątkowych.

  czytaj więcej

 • Bartłomiej Misiewicz stworzył portal do "walki z dezinformacją". I złamał prawo autorskie?

  Bartłomiej Misiewicz stworzył portal do "walki z dezinformacją". I złamał prawo autorskie?

  Nowy portal Bartłomieja Misiewicza dezinformacja.net skopiował kolaż Wirtualnych Mediów. Zrobił to bez uzyskania zgody, za co grozić może mu nawet więzienie.

  czytaj więcej

 • Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  PROBLEM: Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań przez internet za 2016 r. Jednocześnie podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowych sposobów przesyłania e-formularzy. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między dotychczasowymi i nową metodą przesyłania PIT.

  czytaj więcej

 • Premie dla twórców też z 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

  Premie dla twórców też z 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

  Dodatek ekstra od szefa za tworzenie dzieł i utworów jest opodatkowany tak samo jak wynagrodzenie za nie – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Sąd nie zgodził się na blokadę Chomikuj.pl. Teraz sprawą zajmie się KE

  Sąd nie zgodził się na blokadę Chomikuj.pl. Teraz sprawą zajmie się KE

  Grupa wydawnictw książkowych domaga się nakazania dostawcom internetu odcięcia popularnego serwisu. Polskie przepisy na to jednak nie pozwalają. Zbada je Komisja Europejska.

  czytaj więcej

 • Jaką drukarkę do biura wybrać – test Epson L605

  Jaką drukarkę do biura wybrać – test Epson L605

  Przyglądamy się bliżej urządzeniu wielofunkcyjnemu Epson L605 stworzonemu dla odbiorców indywidualnych oraz małych firm. W naszym teście dowiecie się, dlaczego druk atramentowy może także sprawdzić się w zastosowaniu biznesowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej