jaki podatek od nagrody

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jaki podatek od nagrody. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jaki podatek od nagrody.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trzynastka i premia: Zobacz, jakie pieniądze od szefa dostaniesz na koniec roku

  Trzynastka i premia: Zobacz, jakie pieniądze od szefa dostaniesz na koniec roku

  Na koniec roku poza prezentami rzeczowymi, takimi jak karnety na imprezy sportowe czy bilety na wydarzenia kulturalne, pracodawcy przyznają swoim pracownikom także finansowe bonusy - poza ustawowymi trzynastką czy premią regulaminową, zatrudniony może też otrzymać dodatkowe pieniądze od samej firmy.

  czytaj więcej

 • Miedziowa dziura w KGHM: W tym roku koncern wyprodukuje o prawie 8 proc. surowca mniej, niż planowano

  Miedziowa dziura w KGHM: W tym roku koncern wyprodukuje o prawie 8 proc. surowca mniej, niż planowano

  Na początku tego roku koncern z Lubina z wielką pompą otwierał największy na świecie piec zawiesinowy do produkcji miedzi. Projekt otrzymał wiele nagród. Dziś szef Polskiej Miedzi mówi DGP, że ta inwestycja to pomyłka.

  czytaj więcej

 • Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Wiosną wchodzą do sprzedaży nowe obligacje. Dadzą posiadaczom prawo do udziału w loterii i pozyskania specjalnej premii pieniężnej.

  czytaj więcej

 • "Program motywacyjny nastawiony na korzyść podatkową". Minister odmówił wydania opinii zabezpieczającej

  "Program motywacyjny nastawiony na korzyść podatkową". Minister odmówił wydania opinii zabezpieczającej

  Program motywacyjny, oparty na instrumencie pochodnym bazującym na zysku lub stracie spółki, jest działaniem sztucznym, nastawionym na uzyskanie korzyści podatkowej. Może mieć do niego zastosowanie klauzula przeciw unikaniu opodatkowania – uznał szef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • "Zbrodnia ludobójstwa". USA nie chcą pamiętać o Portoryko

  "Zbrodnia ludobójstwa". USA nie chcą pamiętać o Portoryko

  Portoryko jest częścią USA. Ale Waszyngton nie chce o tym pamiętać, gdy musi wyspę wspomóc. Woli na niej tylko zarabiać.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Kapitalizm pomoże zabić smog. Nie wierzycie? A słyszeliście o krzywej Kuznetsa?

  Kapitalizm pomoże zabić smog. Nie wierzycie? A słyszeliście o krzywej Kuznetsa?

  Już samo to, że zauważyliśmy szkodliwość zanieczyszczenia powietrza, oznacza, że wkrótce rozwiążemy ten problem. Pomoże w tym... kapitalizm.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Browder: Magnitski zginął, bo wykrył największe oszustwo w historii Rosji

  Browder: Magnitski zginął, bo wykrył największe oszustwo w historii Rosji

  W 2007 r. rosyjscy urzędnicy zajęli dokumenty firm Billa Browdera i wykorzystali je do defraudacji 230 mln dol - mówi w wywiadzie dla DGP Bill Browder.

  czytaj więcej

 • Gowin: Rząd zrobi wszystko, żeby było więcej dialogu a podziałów jak najmniej

  Gowin: Rząd zrobi wszystko, żeby było więcej dialogu a podziałów jak najmniej

  Nasz rząd zrobi wszystko, żeby dialogu było więcej a podziałów jak najmniej – zapewnił wicepremier Jarosław Gowin w Gdańsku. "Dla tempa rozwoju gospodarczego, rozwoju firm ważne są nie tylko ustawy, ale też otoczenie społeczne" - mówił.

  czytaj więcej

 • "Vatmani" i ich "VAT Hunter". Oszuści są bez szans?

  "Vatmani" i ich "VAT Hunter". Oszuści są bez szans?

  Projekt studentów Politechniki Krakowskiej, którzy otrzymali tytuł „vatmanów”, pomoże w wykrywaniu oszustw podatkowych – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Innowacyjne oprogramowanie „VAT hunter” zamierza wykorzystać Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Jak wprowadzić premie do systemu wynagradzania

  Jak wprowadzić premie do systemu wynagradzania

  Zamierzamy wprowadzić do obecnego systemu wynagradzania premie jako dodatkowy element płacowy. Premia ma być dla pracowników czynnikiem mobilizującym do lepszej pracy. Czy może mieć charakter uznaniowy? Jakie kryteria najlepiej sformułować, aby było jasne, kiedy premia będzie wypłacona? Jakie premie wchodzą do świadczeń, np. chorobowych i urlopowych?

  czytaj więcej

 • Prawie 500 zł premii od państwa za oszczędzanie w PPK

  Prawie 500 zł premii od państwa za oszczędzanie w PPK

  Dziś rząd zaprezentuje projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych. Tym samym rusza jedno z flagowych przedsięwzięć premiera Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  Jak rozliczyć dofinansowanie do ferii na dzieci?

  X spółka z o.o. zgodnie z zapisami regulaminu wynagradzania dofinansowała wypoczynek zimowy dla dzieci pracowników. Dofinansowaniem objęto wypoczynek w formach zorganizowanych (ferie), organizowany przez podmioty prowadzące działalność w zakresie organizowania wypoczynku dzieci na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży. Kwota dofinansowania wynosi 1500 zł (bez względu na liczbę dzieci danego pracownika korzystających z wypoczynku). Wypoczynek był dofinansowany ze środków obrotowych pracodawcy, a nie ze środków funkcjonującego w spółce zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Przyznanie świadczeń nie było też uzależnione od statusu materialnego. Wypłaty dofinansowań spółka dokonała 25 lutego 2018 r. (dotyczyło dzieci, których wypoczynek zakończył się najpóźniej 11 lutego 2018 r.). Łączna kwota tych dofinansowań wyniosła 15 000 zł (otrzymało je 10 uprawnionych pracowników). Dofinansowania zostały przelane na ich rachunki bankowe. Zgodnie z regulaminem wynagrodzenia pracownik powinien złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentami potwierdzającymi wydatek na wypoczynek (np. fakturę) i jego charakter w terminie siedmiu dni od zakończenia wypoczynku, a pracodawca ma siedem dni na przelanie dofinansowania na rachunek bankowy pracownika. Jak spółka powinna rozliczyć przedmiotowe dofinansowanie w zakresie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? VAT i zaliczki na CIT spółka rozlicza miesięcznie, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

  czytaj więcej

 • Włoski trop w morderstwie słowackiego dziennikarza

  Włoski trop w morderstwie słowackiego dziennikarza

  Kolejny trop w sprawie morderstwa dziennikarza śledczego. Jak wynika z ostatnich doniesień, Ján Kuciak tuż przed śmiercią zajmował się powiązaniami włoskiej mafii z słowackimi politykami.

  czytaj więcej

 • PO o opłacie emisyjnej od paliw: PiS funduje Polakom program "drożyzna plus"

  PO o opłacie emisyjnej od paliw: PiS funduje Polakom program "drożyzna plus"

  Posłowie PO przestrzegali w środę, że planowane przez rząd wprowadzenie nowej opłaty emisyjnej na paliwa spowoduje wzrost cen wszystkich innych produktów, w tym żywności, i przez to uderzy w osoby najgorzej sytuowane. PiS funduje Polakom program "drożyna plus" - mówili politycy.

  czytaj więcej

 • Poradnia samorządowa z dnia 14 marca 2018 roku

  Poradnia samorządowa z dnia 14 marca 2018 roku

  Czy zaniechanie dochodzenia opłaty adiacenckiej prowadzi do naruszenia dyscypliny finansów publicznych? Odpowiadamy na najważniejsze pytania z zakresu pracy samorządów.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Godusławski i Osiecki: 100 dni Morawieckiego i 750 dni Kaczyńskiego

  Godusławski i Osiecki: 100 dni Morawieckiego i 750 dni Kaczyńskiego

  Szybko okazało się, że Morawiecki zamiast koncentrować się na oczyszczaniu sobie pola do negocjacji nowej perspektywy budżetowej UE po 2020 r., musi zmagać się z największym pożarem w polityce międzynarodowej, który rozpaliła nowelizacja ustawy o IPN. Kryzys w relacjach z Izraelem i USA skupił energię całej ekipy rządzącej. Zamiast grzać się w blasku najlepszych od lat wskaźników gospodarczych i finansowych, szef rządu gasi pożar, do którego zresztą sam dolewał oliwy swoimi wypowiedziami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

Reklama

Zapisz się na bezpłatny newsletter