bankomat

Bankomat – automatyczne urządzenie służące przede wszystkim do wypłaty gotówki za pomocą magnetycznej lub inteligentnej (mikroprocesorowej, chipowej) karty płatniczej.


 • Usługi bankowe dla emerytów: Oferta darmowa, ale skromna

  Usługi bankowe dla emerytów: Oferta darmowa, ale skromna

  Na nowych rozwiązaniach skorzystają ci, którzy nie mają dużych wymagań co do usług bankowych. Oferta będzie bowiem darmowa, ale skromna.

  czytaj więcej

 • Okręt porównywarek pod flagą KNF może nie popłynąć

  Okręt porównywarek pod flagą KNF może nie popłynąć

  Witryna będzie uchodziła za rzetelną, jeżeli zostanie zarejestrowana w Komisji Nadzoru Finansowego. Poddanie się nowym rygorom może przynieść przedsiębiorcom więcej szkód niż korzyści

  czytaj więcej

 • Operacja rupia wstrząsnęła Delhi

  Operacja rupia wstrząsnęła Delhi

  Premier Narendra Modi postanowił uderzyć w szarą strefę błyskawiczną wymianą banknotów. Przedsięwzięcie było jednak przygotowane tak fatalnie, że wyhamowało wzrost gospodarczy kraju.

  czytaj więcej

 • Wiceminister rozwoju: Firmy nie będą musiały przechowywać papierowych paragonów [WYWIAD]

  Wiceminister rozwoju: Firmy nie będą musiały przechowywać papierowych paragonów [WYWIAD]

  Kasy fiskalne będą działały on-line. Dzięki temu klienci będą mogli otrzymywać paragony przez internet, a firmy nie będą musiały przechowywać papierowych rolek z paragonami - poinformował PAP wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

  czytaj więcej

 • Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Przewodnik po Tajlandii w 6 krokach

  Tajskie Ministerstwo Turystyki podaje, że 50% turystów, którzy odwiedzili Tajlandię, wkrótce do niej wraca. Nic dziwnego, Tajlandia to kraj niezwykle przyjazny, idealny na pierwszą podróż do Azji, a w dodatku obfitujący w światowej klasy zabytki i niebiańskie plaże! Podpowiadamy jak zorganizować pobyt, na co uważać i czego absolutnie nie można przegapić.

  czytaj więcej

 • Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  Długosz: Chcemy, aby z BLIKA skorzystało kolejnych kilka milionów osób [WYWIAD]

  - Nikt nie lubi płacić, ale każdy lubi kupować. Mam głęboką wiarę w to, że telefon stanie się urządzeniem, na którym robimy wszystko i że już naprawdę rzadko siadamy do laptopa, aby dokończyć transakcję płatniczą. Wierzę, że przede wszystkim będziemy to robić przez banki gdzie mamy swoje rachunki i nie będzie trzeba otwierać kolejnych pięciu portmonetek i zasilać ich, aby zapłacić za poszczególne usługi. Moim zdaniem to jest właśnie przyszłość - uważa Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora płatności Blik.

  czytaj więcej

 • Alimenciarki. Kobiety też nie płacą alimentów. Dlaczego?

  Alimenciarki. Kobiety też nie płacą alimentów. Dlaczego?

  Orzecznictwo sądów w Polsce jest jasne. Dzieci zostają przy matce. Dlatego problem niepłacenia alimentów i alienacji rodzicielskiej najczęściej jest poruszany w kontekście mężczyzn. Utarło się, że to zły ojciec unika płacenia na dzieci, a zła matka nie pozwala na kontakty z dzieckiem. Ale bywa też odwrotnie, a „dłużnicy alimentacyjni” (niezależnie od płci) nie zawsze zasługują na potępienie.

  czytaj więcej

 • Francja: Zamieszki na manifestacjach zorganizowanych przeciwko przemocy

  Francja: Zamieszki na manifestacjach zorganizowanych przeciwko przemocy

  Czwartkowe manifestacje w Paryżu "przeciwko przemocy policyjnej" przerodziły się w "przemoc i gwałt" - zwracają w piątek uwagę francuskie media. Dziennik "Le Parisien" opisuje, jak zamaskowani demonstranci niszczyli samochody i próbowali rozbijać bankomaty.

  czytaj więcej

 • Petru: Nie wystarczy być totalną opozycją, trzeba mieć też propozycje na przyszłość

  Petru: Nie wystarczy być totalną opozycją, trzeba mieć też propozycje na przyszłość

  Nie wystarczy być totalną opozycją, trzeba mieć też propozycje na przyszłość - powiedział w czwartek wieczorem w Radomiu przewodniczący Nowoczesnej. Ryszard Petru podkreślił, że podczas spotkań z mieszkańcami wskazuje błędy, jakie popełnia PiS, ale także pokazuje sposoby ich naprawienia.

  czytaj więcej

 • Majszyk: PKP - Padł Kolejny Prezes

  Majszyk: PKP - Padł Kolejny Prezes

  PKP zamieniły się w kolej dużych prędkości. Niestety, na razie pod względem tempa zmian kadrowych. Od informacji prokuratury o zarzutach dla czworga członków zarządu PKP do ich dymisji i wskazania nowego – na razie jednoosobowego – kierownictwa minęło w piątek zaledwie kilka godzin.

  czytaj więcej

 • Poczty Polska wybrana w przetargu na ochronę Portu Lotniczego Katowice

  Poczty Polska wybrana w przetargu na ochronę Portu Lotniczego Katowice

  Oferta Poczty Polskiej, warta ponad 30 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

  czytaj więcej

 • UKE: SMS-y popularne wśród seniorów w Polsce

  UKE: SMS-y popularne wśród seniorów w Polsce

  Według badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzonego na konsumentach w wieku 50+ wynika, że 59,8 proc. seniorów nie korzysta z Internetu, a 60,2 proc. nie posiada komputera. Osoby starsze najbardziej cenią sobie możliwość korzystania z telefonii komórkowej, gdzie dominującymi usługami są połączenia głosowe na numery komórkowe (71,6 proc.) oraz SMS-y (47,9 proc.). Z połączenia z Internetem za pomocą telefonu korzysta zaledwie 15,9 proc. seniorów. Oznacza to, że krótkie wiadomości tekstowe mogą być narzędziem, które zapewni skuteczne dotarcie do seniorów z ofertą określonego produktu lub usługi.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

Reklama

Zapisz się na bezpłatny newsletter