Prawo autorskie

27 września 2019 r.

Należy pamiętać, że każda aktywność w internecie, polegająca na pobieraniu treści jak i przeglądaniu stron internetowych, pozostawia ślad w postaci numeru IP na serwerze.

Ściągasz gry z internetu? Zobacz za co może grozić więzienie27 września 2019 r.

Z zasady samo ściągnie treści audiowizualnych: filmów czy muzyki (z wyjątkiem gier) na własny, domowy użytek jeszcze nie jest karalne. Sprawy komplikują się, jeśli treści te udostępniamy większej grupie osób (nie należących do rodziny czy przyjaciół). Do takiej sytuacji dochodzi zazwyczaj podczas używania programów komputerowych do współdzielenia – ścigania treści, ale i jednoczesnego ich udostępniania.

18 września 2019 r.

Zmiana polityki Google to duży ukłon w stronę wydawców, z którymi jednak koncern sam często wchodzi w spory.

Google będzie promował treści z oryginalnych źródeł18 września 2019 r.

Strony medium, które opublikowało oryginalny materiał cytowany przez inne portale, będą lepiej pozycjonowane w Google. Jak poinformował amerykański gigant cyfrowy, zaktualizowano ranking wyszukiwarki oraz zmieniono wskazówki dla osób oceniających algorytmy, tak by promować treści z zaufanych źródeł.

24 czerwca 2019 r.

Trzy pasy to nie tylko adidasy24 czerwca 2019 r.

Sąd Unii Europejskiej utrzymał w mocy decyzję Europejskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) o unieważnieniu znaku graficznego firmy Adidas w postaci trzech pasów w dowolnym kierunku.

Polecane