Prawo autorskie

21 marca 2019 r.

copyright prawa autorskie

Dziennikarze europejscy: Prawdziwa obrona internautów to dostęp do niezależnej i różnorodnej informacji21 marca 2019 r.

Parlament Europejski zbiera się w końcu marca, żeby ostatecznie przegłosować dyrektywę o prawach autorskich. Tekst dyrektywy, od niemal trzech lat stanowiącej przedmiot zaciekłych sporów, ma wreszcie zapewnić mediom i artystom uzyskanie części dochodów generowanych w sieci dzięki ich twórczości). Na razie największą część zysku przechwytują amerykańskie olbrzymy internetu - piszą europejscy dziennikarze i wyjaśniają fake newsy, które krążą na temat dyrektywy o prawach autorskich.

21 lutego 2019 r.

Drugi sporny przepis to art. 13 mający przyczynić się do bardziej proporcjonalnego podziału zysku między twórcami a pośrednikami internetowymi, takimi jak YouTube czy Facebook, którzy umożliwiają użytkownikom zamieszczanie plików muzycznych czy filmowych.

Dyrektywa o prawach autorskich na ostatniej prostej21 lutego 2019 r.

Rada UE skupiająca ministrów państw członkowskich przyjęła wczoraj finalny tekst dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Polska była jednym z pięciu krajów, które głosowały przeciwko nowym regulacjom. Zanim będzie można rozpocząć odliczać czas do wejścia w życie dyrektywy, musi ją jeszcze autoryzować Parlament Europejski w głosowaniu plenarnym. Najpewniej stanie się to na posiedzeniu pod koniec marca.

11 lutego 2019 r.

Prezes Związku Cyfrowa Polska wyraził zadowolenie, że Polska "stoi po stronie wolności, swobody wypowiedzi i twórczości".

Kanownik o negocjacjach w sprawie prawa autorskiego: Decyzja polskiego rządu świadczy, że rozumie on świat internetu11 lutego 2019 r.

Decyzja polskiego rządu, który nie godzi się na kompromis zaproponowany przez Rumunię świadczy o tym, że rozumie on świat internetu - napisał w poniedziałek w komunikacie prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik, komentując piątkowe negocjacje ws. proponowanych regulacji dot. prawa autorskiego.

19 stycznia 2019 r.

Wizerunek, zgodnie z RODO, nawet jeśli stanowi szczegół większej całości, uznać należy za daną osobową.

Włodarz nie może publikować zdjęć z dziećmi z domu dziecka. Ich prywatność chroni RODO19 stycznia 2019 r.

Prezydent naszego miasta na swoim oficjalnym profilu w portalu Facebook opublikował relację ze świątecznych wizyt, jakie odbywał w okolicznych domach dziecka. Na zdjęciach znajdowały się wizerunki dzieci będących wychowankami tychże domów. Czy prezydent miał do tego prawo? Czy powinien uzyskać zgodę dzieci lub ich opiekunów prawnych?

Polecane