polisa indywidualna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu polisa indywidualna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące polisa indywidualna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • PZU 2020 – więcej niż ubezpieczenia

  PZU 2020 – więcej niż ubezpieczenia

  Wykorzystując zaawansowane technologie PZU zamierza dokonać kopernikańskiego przewrotu w obsłudze klientów.

  czytaj więcej

 • Obecnie jest najbardziej wolna epoka w historii [WYWIAD z Terry Millerem, ekonomistą]

  Obecnie jest najbardziej wolna epoka w historii [WYWIAD z Terry Millerem, ekonomistą]

  Rynek globalny otwiera się coraz bardziej. Jeśli Polska chce czerpać z tego korzyści, musi zadbać o zaufanie zagranicznego kapitału.

  czytaj więcej

 • Rachunkowość: Jak wykazać i ujmować rozliczenia międzyokresowe

  Rachunkowość: Jak wykazać i ujmować rozliczenia międzyokresowe

  Ujmowanie kosztów i przychodów zgodnie z zasadami rachunkowości jest jednym z warunków prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Obowiązują tu zasady memoriału i współmierności przychodów i kosztów. Dość często zdarzają się jednak sytuacje, że pracownicy księgowości mają wątpliwości, do jakiego okresu sprawozdawczego przyporządkować dany nakład, czy powinien on być ujmowany poprzez rozliczenie jednorazowe czy rozłożone w czasie. Przepisy nie dają tu jednoznacznej odpowiedzi.

  czytaj więcej

 • Czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży

  Czy pracownik powinien zapłacić PIT od narzuconego mu pakietu ubezpieczeń w podróży

  Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce prowadzi oddział w Niemczech i w związku z tym często wysyła swoich pracowników w podróż służbową samolotem do Niemiec. Spółka wykupiła pracownikom na czas zagranicznej podróży polisę ubezpieczeniową. Pakiet ubezpieczeń obejmuje m.in. koszty leczenia za granicą, assistance i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu, nieprzewidziane koszty podróży i akcji ratowniczej. Pracownik odbywający podróż nie ma możliwości rezygnacji z takiego ubezpieczenia. Czy zakup polisy jest przychodem pracownika, od którego trzeba zapłacić podatek i składki ZUS?

  czytaj więcej

 • Biznes Pakiet – ubezpieczenie z myślą o Twojej firmie

  Biznes Pakiet – ubezpieczenie z myślą o Twojej firmie

  Sektor biznesowy coraz rzadziej zadaje sobie pytanie czy warto się ubezpieczyć. Przedsiębiorcy są bardziej świadomi i zdają sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Wątpliwości pojawiają się jednak przy wyborze samego ubezpieczenia. Ciekawą opcją jest Biznes Pakiet oferowany przez Balcia Insurance SE - produkt nagrodzony Brązowym Godłem QI w programie Najwyższa Jakość Quality International.

  czytaj więcej

 • Pracodawca powie swojemu pracownikowi, czy zarabia na jego ubezpieczeniu

  Pracodawca powie swojemu pracownikowi, czy zarabia na jego ubezpieczeniu

  Zakład pracy będzie musiał przekazać zatrudnionym więcej informacji o zawieranych ubezpieczeniach grupowych. Przyzna się też, w jaki sposób jest za to wynagradzany przez instytucję finansową

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenia skrojone pod potrzeby klientów

  Ubezpieczenia skrojone pod potrzeby klientów

  Za sprzedaż polis niezgodnych z oczekiwaniami kupujących towarzystwo może spotkać kara. W skrajnym przypadku 5 proc. rocznego przychodu.

  czytaj więcej

 • Planujesz podróż? Bez wizy nie wjedziesz aż do 79 krajów [MAPY]

  Planujesz podróż? Bez wizy nie wjedziesz aż do 79 krajów [MAPY]

  Polacy bez posiadania odpowiedniej wizy mogą wjechać aż do 119 państw świata. Jednak w przypadku podróży do 79 krajów oraz kilkunastu terytoriów zależnych, sam paszport będzie niewystraczający. Gdzie potrzebny będzie dodatkowy dokument?

  czytaj więcej

 • Polisa na życie bez składek na ZUS

  Polisa na życie bez składek na ZUS

  Pracodawca nie musi odprowadzać daniny do ZUS na ubezpieczenie zdrowotne oraz społeczne od składek za dodatkowe ubezpieczenie na życie dla swoich pracowników. Takie zwolnienie jest jednak możliwe tylko wówczas, jeśli dopłata do tej usługi jest zapisana w regulaminie płacowym.

  czytaj więcej

 • Cztery dni pracy, sześciogodzinna dniówka, kilka miesięcy urlopu? Obecny model pracy się nie sprawdza

  Cztery dni pracy, sześciogodzinna dniówka, kilka miesięcy urlopu? Obecny model pracy się nie sprawdza

  Kiedy w 1914 r. Henry Ford wprowadzał w swoich fabrykach wyższe wynagrodzenia (5 dol. za dobę) i 8-godzinny dzień pracy, spodziewał się, że wzrośnie nie tylko efektywność zakładów, lecz także liczba klientów jego firmy. Wychodził z założenia, że jeśli jego pracownicy mają więcej wolnego czasu, to sami ustawią się w kolejce po zakup auta. 100 lat później wyjście z firmy po ośmiu godzinach często nie oznacza końca dniówki. Służbowe auta, laptopy i smartfony umożliwiają wykonywanie obowiązków z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, a pracodawcy chętnie to wykorzystują.

  czytaj więcej

 • 27 proc. Polaków chce pracować tak długo, jak to możliwe

  27 proc. Polaków chce pracować tak długo, jak to możliwe

  Ponad jedna czwarta Polaków (27 proc.) chce pracować tak długo, jak to możliwe, bez względu na osiągnięty wiek emerytalny - wynika z badania “Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków” zrealizowanego na zlecenie Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami.

  czytaj więcej

 • Magazynowanie odpadów: Firmy muszą szybko ustanowić zabezpieczenia

  Magazynowanie odpadów: Firmy muszą szybko ustanowić zabezpieczenia

  Przedsiębiorcy, którzy posiadają np. zezwolenia na ich zbieranie lub przetwarzanie, muszą do 5 września złożyć wniosek o ich uaktualnienie. A za tym idą koszty. Jeżeli jednak tego nie zrobią – decyzje wygasną. A na dodatek grozi im kara administracyjna w wysokości do 1 mln zł

  czytaj więcej

 • Samochód ubezpiecz korzystnie

  Samochód ubezpiecz korzystnie

  Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią ważną część całkowitych kosztów użytkowania samochodu. To jeden z tych elementów, o których nie należy zapominać, podejmując decyzję o zakupie zarówno auta prywatnego, jak i firmowego.

  czytaj więcej

 • Getin Bank – Proste Zasady to przyszłość bankowości

  Getin Bank – Proste Zasady to przyszłość bankowości

  Blisko 2 lata temu Getin Bank na nowo zdefiniował swoją wizję bankowości i oparł ją na prostych zasadach. Zasadność tej strategii potwierdzają kolejne wyróżnienia – zarówno te przyznawane przez Klientów, jak i branżowe. Bank systematycznie wprowadza nowe rozwiązania i poszerza portfolio, trzymając się założenia, że wszystko powinno odbywać się według prostych reguł. Łatwość bankowania, jasny i klarowny sposób komunikacji oraz relacje partnerskie – tego dziś szukają Klienci i na te potrzeby odpowiada Getin Bank.

  czytaj więcej

 • Co różni doradcę od buchaltera [OPINIA]

  Co różni doradcę od buchaltera [OPINIA]

  Doradcę podatkowego różni od księgowego to, że pierwszy może reprezentować podatnika (płatnika) przed sądem administracyjnym oraz doradzać, wydawać opinie i porady. Resztę czynności mają prawo wykonywać obaj – i doradca, i księgowy. Ta reszta to prowadzenie ksiąg rachunkowych, podatkowych i innych ewidencji, sporządzanie zeznań i deklaracji, pomoc w pisaniu wniosków o interpretacje indywidualne, a nawet skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych (zawodowy pełnomocnik jest wymagany tylko przy sporządzaniu skargi kasacyjnej).

  czytaj więcej

 • Będą dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Sprawdź, ile można zyskać

  Będą dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Sprawdź, ile można zyskać

  Indywidualni nabywcy samochodów z napędem elektrycznym będą mogli uzyskać wsparcie w wysokości do 30 proc. ceny, ale nie więcej niż 37, 5 tys. zł i na auta nie droższe niż 125 tys. zł. W przypadku samochodów napędzanych energią elektryczną wytwarzaną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych dopłata nie może przekroczyć 90 tys. zł, a cena 300 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Oświadczenie pracownika a przychód zwolniony z podatku

  Oświadczenie pracownika a przychód zwolniony z podatku

  Co mam zrobić z oświadczeniami pracowników w sprawie zaniechania poboru podatku, które zostały złożone między datą podpisu nowelizacji przez prezydenta a 1 sierpnia 2019 r.?

  czytaj więcej

 • Kakistokracja, czyli rządy najgorszych. Dlaczego na nich głosujemy?

  Kakistokracja, czyli rządy najgorszych. Dlaczego na nich głosujemy?

  Chętnie deklarujemy, że cenimy u polityków kompetencje i uczciwość, ale głosujemy na krętaczy. Czy współczesną demokrację można pogodzić z cnotą?

  czytaj więcej

 • Austriacki awans za miliard

  Austriacki awans za miliard

  Uniqa przejmuje polskie aktywa grupy Axa. Będzie bliżej czołówki na rynku polis. Wejdzie w zarządzanie aktywami i emerytury.

  czytaj więcej

 • Unijny trybunał pogorszył wyniki banków w naszym kraju

  Unijny trybunał pogorszył wyniki banków w naszym kraju

  Kredytodawcy tworzą rezerwy na ryzyko prawne w hipotekach walutowych i na zwrot prowizji od pożyczek spłacanych przez klientów przed terminem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej