Największe atrakcje turystyczne w Chinach

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Chinach. Zobaczcie, które miasta i zabytki Państwa Środka cieszą się największą popularnością wśród turystów.

  • 1. miejsce: Wielki Mur Chiński – zbiorcza nazwa systemów obronnych składających się z zapór naturalnych, sieci fortów i wież obserwacyjnych oraz (w najbardziej strategicznych miejscach) murów obronnych z ubitej ziemi, murowanych lub kamiennych, osłaniających północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu. W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.
  • 2. miejsce: Yiheyuan (Pałac Letni) – kompleks parkowo-pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing, położony w Pekinie. Centralnym punktem Yiheyuanu jest Wzgórze Długowieczności (Wanshoushan, 60 m wysokości) oraz sztuczne jezioro Kunming, które zajmuje powierzchnię 2,2 km² (ok. 2/3 całego parku). Cały kompleks liczy 70 tys. m² zabudowanej przestrzeni z licznymi ogrodami, altankami, pawilonami, galeriami i klasycznymi rezydencjami (ponad 3 tys. obiektów). Nazwa Yiheyuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii.
  • 3. miejsce: Świątynia Nieba, także Ołtarz Nieba, Tian Tan – kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu, w Chinach. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • 4. miejsce: Wielki Budda w Hongkongu - pomnik jest imponujących rozmiarów - jest wysoki na 34 metry, a jego waga wynosi 250 ton. Został oficjalnie odsłonięty w 1993 roku.
  • 5. miejsce: Shanghai World Financial Center znany też jako Shanghai WFC lub po prostu SWFC) – wieżowiec w Szanghaju w Chinach, w dzielnicy Pudong, obok budynku Jin Mao Tower i niedaleko Oriental Pearl Tower. SWFC zostanie drugim pod względem wysokości budynkiem w Chinach po ukończeniu sąsiedniego wieżowca Shanghai Tower w 2014r i trzecim pod względem wysokości po ukończeniu Pingan International Finance Centre w Shenzhen w 2015r.
  • 6. miejsce: Xi’an - miasto w środkowych Chinach, ośrodek administracyjny prowincji Shaanxi, w dolinie rzeki Wei He (dopływ Huang He). Uznawane za jedno z najważniejszych historycznie miast Chin. Powstało ponad 3100 lat temu i było stolicą trzynastu dynastii, m.in. Zhou, Qin, Han, Tang. Jedną z większych atrakcji turystycznych Xi’an obok Terakotowej Armii są okalają mury miejskie z czasów dynastii Ming.
  • 7. miejsce: Pałac Potala - zimowa rezydencja nominalnych władców Tybetu do 1959 roku. Od 1994 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
  • 8. miejsce: Chi Lin Nunnery – buddyjska świątynia w Hongkongu.
  • 9. miejsce: Świątynia Lamy, typowy tybetański klasztor, została po raz pierwszy wybudowana w Pekinie w 1694 roku przez drugiego imperatora z dynastii Qing. Zbudował ją jako rezydencje dla swojego czwartego syna, księcia Gong, który mieszkał tam do czasu aż został koronowany nowym imperatorem dynastii Qing w 1723 roku i przeprowadził się do Pałacu Imperatora.
  • 10. miejsce: Oriental Pearl Tower - – wieża telewizyjna znajdująca się w dzielnicy Pudong w Szanghaju. Wieża ta ma 468 metrów i jest piątą pod względem wysokości wieżą na świecie.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!