Te europejskie miasta musisz zobaczyć

Zobacz 10 najlepszych europejskich miast wartych obejrzenia w 2012 roku. Wyboru dokonali internauci w konkursie European Consumers Choice. Zgadzacie się z wyborem finałowej 10?

 • 10. Edynburg – szkocka stolica i siódme co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii. Zadziwia swoją dostojną atmosferą rodem z czasów wiktoriańskich. Turystów przybywających do Edynburga zachwyca średniowieczne stare miasto i jego zabytki: położony na wzgórzu Zamek Obronny oraz Pałac Holyrood.
 • 9. Florencja – stolica Toskanii. Sama w sobie może być uznana za zabytek. Miasto dla wielbicieli sztuki renesansu, który we Florencji jest na wyciągnięcie ręki.
 • 8. Lizbona – portugalska stolica, położona nad brzegiem Tagu. Przenikają się w niej wpływy Rzymian i Maurów, które można podziwiać w niezwykłej architekturze miasta. To właśnie z lizbońskiego portu, wyruszały niezliczone wyprawy morskie. Dzisiaj w tym miejscu turyści mogą zobaczyć Pomnik Odkrywców. Do innych zabytków, należy zaliczyć: Zamek św. Jerzego, Klasztor Hieronimitów w Belem, średniowieczną dzielnicę Alfama oraz wiele, wiele innych.
 • 7. Budapeszt – dzięki swojemu położeniu na dwóch brzegach Dunaju, jest uznawany za jedną z najładniej położonych stolic świata. W 2010 roku Budapeszt odwiedziło 2,5 mln turystów z całego świata, którzy najchętniej oglądają m.in.: Zamek Królewski w Budzie, Plac Bohaterów oraz liczne łaźnie termalne.
 • 6. Berlin – stolica i największe niemieckie miasto. Berlin posiada wiele wartych zobaczenia atrakcji turystycznych, m.in.: Reichstag, Brama Brndenburska oraz pozostałość symbolu zimnej wojny i podziału Niemiec, długiego na 156 metrów Muru berlińskiego, który przez 28 lat dzielił dzisiejszą niemiecką stolicę na dwie części. Fot. BLueFiSH/Wikipedia
 • 5. Bruksela – prawdziwie europejska stolica. Siedziba belgijskiego monarchy, NATO i UE. Najczęściej w telewizji mamy możliwość oglądania budynku Parlamentu Europejskiego, ale prawdziwą atrakcją turystyczną Brukseli jest stare miasto ze swoją gotycką zabudową.
 • 4. Praga – niezwykle popularna stolica Czech, co roku przyciąga turystów z całego świata. Urokliwe, bardzo dobrze zachowane stare miasto, most Karola, Hradczany – to tylko kilka atrakcji dla których warto zwiedzić czeską stolicę.
 • 3. Dubrownik – niezwykle klimatyczne chorwackie miasto, założone przez rzymskich zesłańców w VII wieku. Jego położenie i architektura sprawiły, że jest to trzecia najbardziej polecane do zwiedzenia europejskie miasto w 2012 roku.
 • 2. Wiedeń – stolica Austrii i walca. Co roku zajmuje czołowe miejsca w rankingu miast o najwyższej jakości życia.
 • 1. Porto – położone na północy Portugalii miasto. Zostało uznane przez internautów, jako najciekawsze europejskie miasto, warte zwiedzenia w 2012 roku. Położone na wzgórzu u brzeg ów rzeki Duero, zachwyca swoją architekturą. Najstarsze budynki pochodzą ze średniowiecza. Stare miasto jest wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (5)

 • Adam(2012-04-08 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  Można polecać różne miasta.Bzdura.

  Odpowiedz
 • kotek(2012-04-12 19:42) Zgłoś naruszenie 00

  Podobny hotel jak w Wiedniu jest w Sopocie!

  Odpowiedz
 • J.Z.(2012-05-17 12:06) Zgłoś naruszenie 00

  Polecam Barcelonę ale trzeba poświęcić chociaż 4-5 dni

  Odpowiedz
 • DJ(2012-06-11 16:33) Zgłoś naruszenie 00

  Stare miasto w Porto jest zupełnie wymarłe i gdyby nie turyści świeciłoby pustkami. Starówka lata świetności ma już za sobą. Obecnie większość kamienic jest na sprzedaż lub się sypie. Są jednak w tym mieście perełki tj. dworzec kolejowy czy kościół Św.Franciszka

  Odpowiedz
 • jawor(2012-04-11 13:10) Zgłoś naruszenie 01

  A więc w Rzymie i Paryżu, nie mówiąc już o Monachium, Barcelonie czy Kopenhadze nie ma już nic ciekawego do obejrzenia...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!