
W UE systematycznie zwiększa się ochrona osób, które informują anonimowo o niedozwolonych praktykach. Wprowadzane są też kolejne zachęty do przekazywania sygnałów.
czytaj więcej

- Kierunkowe założenia nowej ordynacji podatkowej dotyczące zmian przepisów o przedawnieniu to, delikatnie ujmując, leczenie zapalenia płuc witaminami - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Isański, prezes Fundacji Praw Podatnika.
czytaj więcej

XXI wiek ma być czasem mikroelementów. Ich niedobory odbijają się na stanie zdrowia ponad połowy Polaków. Pytanie, ile nam ich brakuje i jak to zmienić.
czytaj więcej

W przypadku noworodka z białogardzkiego szpitala nie było podstaw do zgłaszania sprawy sądowi rodzinnemu. Zabrakło cierpliwości i spokojnej rozmowy personelu z rodzicami - ocenia, w rozmowie z PAP, konsultant krajowy w dziedzinie neonatologii prof. Ewa Helwich.
czytaj więcej

Personel szpitala w Białogardzie działał zgodnie z procedurami opartymi na aktualnej wiedzy medycznej, na rzecz bezpieczeństwo dziecka, ktorego życie mogło byc zagrożone - mówil minister zdrowia o przypadku wcześniaka, którego rodzice nie zgodzili się na zabiegi pielęgnacyjne i medyczne.
czytaj więcej

Sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień, niechęć do modyfikowanej
genetycznie żywności, sceptycyzm względem zmian klimatycznych i teorii
ewolucji lub sięganie po alternatywne metody leczenia. Wszystkie te
zjawiska są wyrazem tej samej postawy, którą można nazwać antynaukową.
Jej zwolennicy ignorują gromadzoną przez dziesięciolecia wiedzę, uznając
ją za niepełną lub wręcz fałszywą. W ten sposób podają w wątpliwość
rzetelność uczonych, ich metod i opisu świata, jaki udało im się
wypracować.
czytaj więcej

Nie ma podstaw do ograniczenia praw rodzicielskich parze, która wbrew lekarzom dzień po narodzinach zabrała córkę do domu - uznał Sąd Rejonowy w Białogardzie. O zabranie części praw rodzicielskich wniósł białogardzki szpital, w którym urodziło się dziecko.
czytaj więcej

Ich miejsce zastąpili drwale, crossfiterzy i heteropolitarni. I jakoś tak się zdarzyło, że komentarzy na temat współczesnych macho zechciały udzielić tylko kobiety. Przypadek?
czytaj więcej

Orzechy pistacjowe są bogate w magnez, potas i witaminy z grupy B3. Pozytywnie wpływają na układ krwionośny, dostarczają błonnika... i dużo kosztują. Dlaczego?
czytaj więcej

Strach przez objawami niepożądanymi, wiara w medycynę alternatywną, odrębność kulturowa – to główne powody odmowy szczepień. W tym roku średnio cztery osoby na tysiąc unikały tego obowiązku.
czytaj więcej

Wirus grypy ma zdolność przeżywania - na rękach - kilkudziesięciu minut, o czym warto pamiętać, bo jest to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia zakażeń – powiedział dr n. med. Paweł Grzesiowski. Jak wskazał, "kaszląca czy kichająca osoba rozpryskuje wirusa na ok. 1,5 metra”.
czytaj więcej

Kiedy KGB sięgało po trucizny, zawsze istniała ku temu głębsza przyczyna. Czasy się zmieniły, lecz w Rosji rzadko porzuca się sprawdzone tradycje
czytaj więcej

Posiłki przygotowywane z surowców niskiej jakości, o niewłaściwych wartościach odżywczych - tak wygląda żywienie pacjentów w większości szpitali skontrolowanych przez NIK. Średni, dzienny koszt żywienia w szpitalach, w latach 2015-2017, wynosił od 9,55 zł do 17,99.
czytaj więcej
- zobacz więcej wyników