ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Spóźnienia i alimenty: Kiedy pracodawca obniży pracownikom wynagrodzenie

  Spóźnienia i alimenty: Kiedy pracodawca obniży pracownikom wynagrodzenie

  Wadliwa praca, notoryczne spóźnienia czy spłata zobowiązań alimentacyjnych - takie między innymi powody uzasadniają powodują obniżkę wynagrodzenia pracownika.

  czytaj więcej

 • Od odszkodowania za zniszczone sprzęty trzeba zapłacić PIT

  Od odszkodowania za zniszczone sprzęty trzeba zapłacić PIT

  Zbyt wysokie napięcie prądu uszkodziło mieszkańcom telewizory, lodówki itp. Firma Enea wypłaciła im odszkodowania. Ale od tych pieniędzy muszą odprowadzić podatek

  czytaj więcej

 • Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  W trakcie pełnienia obowiązków służbowych uległam wypadkowi. Zostałam mocno poturbowana, złamałam też nogę, od kilku tygodni przebywam na zwolnieniu – opowiada pani Halina. – Z początku czułam się bardzo źle, ale w miarę jak powracam do zdrowia, coraz częściej myślę, że powinnam zająć się dochodzeniem odszkodowania. Na jakie pieniądze mogę liczyć, skoro nieszczęście przydarzyło mi się w pracy i stało się to w związku z wykonywaniem moich zadań – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Nic nie zastąpi żywego kontaktu w nauce języków

  Nic nie zastąpi żywego kontaktu w nauce języków

  SZKOLNICTWO Zastanawiam się nad wakacyjnym kursem angielskiego dla syna. Trochę już zna ten język, więc mógłby poprawić umiejętności – pisze pani Joanna. – Ale jak wybrać dobrą szkołę, żeby nauka miała sens – przyniosła efekty, ale nie zmęczyła dziecka. Na co zwracać uwagę, czy wybrać dłuższy, ale droższy pobyt w Anglii, czy tydzień w „angielskiej wiosce” w Polsce – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Nic nie zastąpi żywego kontaktu w nauce języków

  Nic nie zastąpi żywego kontaktu w nauce języków

  Zastanawiam się nad wakacyjnym kursem angielskiego dla syna. Trochę już zna ten język, więc mógłby poprawić umiejętności – pisze pani Joanna. – Ale jak wybrać dobrą szkołę, żeby nauka miała sens – przyniosła efekty, ale nie zmęczyła dziecka. Na co zwracać uwagę, czy wybrać dłuższy, ale droższy pobyt w Anglii, czy tydzień w „angielskiej wiosce” w Polsce – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Turystyka: Można już kupić polisę od zamachu

  Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru. Przybywa towarzystw, które do standardowych, indywidualnych ubezpieczeń dla wyjeżdżających za granicę dołączają tzw. klauzule nieoczekiwanego aktu terroru. Taka opcja dostępna jest już m.in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Ubezpieczenie rowerowe: Nie każdą kradzież pokryje polisa

  Większość firm ubezpieczeniowych nie oferuje polis przeznaczonych stricte dla rowerzystów. Właściciele rowerów mogą jednak wykupić OC czy ubezpieczyć się kradzieży, która jest wynikiem rozboju.

  czytaj więcej

 • Odszkodowanie za wypadek: Ubezpieczyciel powinien rozpatrzyć reklamację w ciągu 30 dni

  Odszkodowanie za wypadek: Ubezpieczyciel powinien rozpatrzyć reklamację w ciągu 30 dni

  W wyniku wypadku pani Zofia doznała poważnych schorzeń neurologicznych. – Otrzymałam decyzję ubezpieczyciela, w której stwierdzono, iż nie poniosłam trwałego uszczerbku na zdrowiu – mówi czytelniczka. – Niezwłocznie wniosłam reklamację, dostarczając dodatkowe zaświadczenia lekarskie. W odpowiedzi, po upływie niemal dwóch miesięcy, ubezpieczyciel wysłał lakoniczne pismo, że świadczenie mi nie przysługuje. Czy pozostaje mi tylko droga sądowa – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • SN: Wina dziecka wpływa na wysokość odszkodowania za jego śmierć

  SN: Wina dziecka wpływa na wysokość odszkodowania za jego śmierć

  Zakład ubezpieczeń nie może zwolnić się z odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia OC, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć dziecka, które mogło znacząco przyczynić się do spowodowania wypadku. W takim jednak przypadku odszkodowanie może być znacząco obniżone. Takie wnioski płyną z wyroku Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • MON zapowiada bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet

  MON zapowiada bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet

  W 30 miastach Polski w najbliższym czasie mają się rozpocząć bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy wojskowi – zapowiedziało we wtorek MON.

  czytaj więcej

 • Powypadkowy Poradnik Poszkodowanego

  Powypadkowy Poradnik Poszkodowanego

  Nieszczęśliwe zdarzenia mogą przytrafić się nam w każdej chwili: na spacerze, w drodze do pracy, na zakupach. O zwichnięcie, skręcenie stawu, czy złamanie nie jest trudno. Eksperci Gothaer TU S.A. przygotowali specjalny Powypadkowy Poradnik Poszkodowanego. Co zrobić, jeśli zdarzy nam się wypadek? Jak się zachować i o czym warto pamiętać?

  czytaj więcej

 • KRUS: Od marca 2017 r. wzrośnie emerytura dla rolników do 1000 zł

  1000 zł od marca 2017 r. wyniesie emerytura dla rolników z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezes KRUS Adam Sekściński. Obecnie podstawowa emerytura rolnicza wynosi 882 zł.

  czytaj więcej

 • Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

  Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

  Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Zagranicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę?

  czytaj więcej

 • MEN: Warto sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku dziecka

  MEN: Warto sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku dziecka

  Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora - radzi MEN przed rozpoczynającymi się w sobotę feriami w szkołach. Przypomina, że informacje o organizatorach można znaleźć w publicznej bazie wypoczynku.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenia na życie dla seniorów. Na co zwracać uwagę?

  Ubezpieczenia na życie dla seniorów. Na co zwracać uwagę?

  Przejście na emeryturę nie oznacza, że ubezpieczenie na życie jest nam już niepotrzebne. Można wykupić bezterminową polisę na życie dla seniora obejmująca ochronę życia lub życia i zdrowia. Można również inwestować swoje oszczędności w polisie inwestycyjnej lub wykupić dla wnuczka polisę posagową. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem konkretnej oferty?

  czytaj więcej

 • Dotacje w niepublicznych szkołach i przedszkolach: O co firmy pytają na szkoleniach

  Dotacje w niepublicznych szkołach i przedszkolach: O co firmy pytają na szkoleniach

  Początek roku to czas rozliczania dotacji przekazywanych z budżetów jednostek samorządu terytorialnego dla podmiotów publicznych i prywatnych prowadzących szkoły i placówki oświatowe. Zdarza się, że podczas weryfikacji rozliczeń lub podczas kontroli urzędy kwestionują niektóre wskazane przez prowadzących placówki wydatki jako wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem.

  czytaj więcej

 • Sandberg: Roboty nas nie zastąpią

  Sandberg: Roboty nas nie zastąpią

  Największym przejawem samodzielności robota byłoby dojście do wniosku, że jego egzystencja jest nudna i nie powinna składać się tylko z dostarczania poczty. Tylko po co nam aż tak mądre roboty? - pyta naukowiec.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej