ubezpieczenie od kradzieży auta

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ubezpieczenie od kradzieży auta. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ubezpieczenie od kradzieży auta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Branża leasingowa stawia na MSP

  Branża leasingowa stawia na MSP

  Konkurencja na rynku sprawia, że małe firmy mogą liczyć na coraz lepsze warunki przy korzystaniu z finansowania leasingiem. Pojawia się wiele możliwości obniżenia rat

  czytaj więcej

 • Auto na kredyt lub w leasingu. Jak je ubezpieczyć?

  Auto na kredyt lub w leasingu. Jak je ubezpieczyć?

  Brak funduszy na kupno auta nie musi oznaczać, że wymarzone cztery kółka nie staną Twoim garażu. Każdy Polak wie, że lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu, dlatego wielu kierowców decyduje się na kredyt lub leasing. Ale czy każdy Polak wie, jak należy ubezpieczyć auto sfinansowane przez bank lub firmę leasingową?

  czytaj więcej

 • Płatny parking nie gwarantuje bezpieczeństwa auta

  Płatny parking nie gwarantuje bezpieczeństwa auta

  Pan Łukasz zapłacił za kilka godzin postoju na prywatnym parkingu. – Poszedłem następnie z dziećmi na plażę. Po powrocie okazało się, że mam wybitą szybę, a z samochodu zginął laptop. Właściciel parkingu umył ręce i powiedział, że nie odpowiada za to, co dzieje się na jego placu, bo go nie strzeże. Czy to, że zapłaciłem za postój samochodu, nie zobowiązuje do pilnowania mojego mienia – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie dla rowerzysty: Jakie są korzyści i czy warto je wykupić?

  Ubezpieczenie dla rowerzysty: Jakie są korzyści i czy warto je wykupić?

  Zamiana samochodu na rower odbije się pozytywnie nie tylko na naszym zdrowiu i sylwetce. Podróż jednośladem do pracy, szkoły czy na zakupy zapewni nam doskonały nastrój na cały dzień i oszczędzi czas, który zmarnowalibyśmy w korkach. Wyruszając na przejażdżkę nie zapomnijmy wykupić ubezpieczenia dla rowerzysty. Przeczytaj, że naprawdę warto je nabyć.

  czytaj więcej

 • Przestępcy zamienili kije na klawiatury

  Przestępcy zamienili kije na klawiatury

  W pierwszym półroczu było mniej występków kryminalnych niż rok temu. Rośnie za to liczba przewinień gospodarczych

  czytaj więcej

 • Wypożyczasz samochód? Lepiej dokup ubezpieczenie

  Wypożyczasz samochód? Lepiej dokup ubezpieczenie

  Po raz pierwszy postanowiłem wynająć samochód. Będzie to kamper na kilka dni wakacji – opowiada pan Maciej. – Zdecydowałem się, ale podchodzę do sprawy jak do jeża – jestem pełen obaw. Bo co będzie, jeśli samochód się popsuje? A jeśli ulegnę wypadkowi? Albo spowoduję wypadek, co przecież też może się zdarzyć... Czy istnieją jakieś szczególne regulacje prawne mówiące o zasadach wynajmowania samochodów – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Jak ubezpieczyć samochód od kradzieży? 4 warunki dobrego AC

  Jak ubezpieczyć samochód od kradzieży? 4 warunki dobrego AC

  W zeszłym roku odnotowano 14,1 tys. przypadków kradzieży samochodów w Polsce. Mimo że ta liczba spada sukcesywnie od kilku lat, widmo nagłej straty auta ciągle wisi nad kierowcami w całym kraju. Jedynie odpowiednie ubezpieczenie AC może uchronić właściciela czterech kółek przed sporym uszczerbkiem na finansach.Nowe auto – większe ryzyko

  czytaj więcej

 • Kradzież tablic rejestracyjnych może oznaczać kłopoty

  Kradzież tablic rejestracyjnych może oznaczać kłopoty

  Informację o kradzieży oznakowania auta należy niezwłocznie przekazać policji, w celu uniknięcia odpowiedzialności za ewentualne przestępstwa związane z ich wykorzystaniem. Co ważne, aby ponownie zarejestrować samochód, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o takim zgłoszeniu.

  czytaj więcej

 • Polacy muszą uwierzyć, że państwo, to nie jacyś oni, tylko my

  Polacy muszą uwierzyć, że państwo, to nie jacyś oni, tylko my

  Od kilku tygodni w cyklu „Wkurzeni.PL” opisujemy w DGP zjawiska, które budzą w Polakach złe emocje. Dziś, w ostatnim odcinku tej serii, Mira Suchodolska o tym, czy jest cokolwiek, za co cenimy polskie państwo. 

  czytaj więcej

 • Zgłaszanie szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych: Co się stanie, jeśli zgłosisz szkodę po terminie?

  Zgłaszanie szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych: Co się stanie, jeśli zgłosisz szkodę po terminie?

  Stłuczka to duża bolączka dla kierowcy. Czasami zgłoszenie szkody odkładamy na później, ponieważ brakuje czasu, a dookoła są ważniejsze rzeczy. Może to być jednak zgubne i narazić kierowcę na dodatkowy stres.

  czytaj więcej

 • Planujesz kupić auto? Sprawdź najnowszy ranking kredytów samochodowych

  Planujesz kupić auto? Sprawdź najnowszy ranking kredytów samochodowych

  Po raz kolejny sprawdziliśmy, które banki oferują najkorzystniejsze warunki kredytu samochodowego. Chcesz wiedzieć, od kogo powinieneś pożyczyć pieniądze na zakup auta? Koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem.

  czytaj więcej

 • Konsument musi uważać wypożyczając auto w UE

  Konsument musi uważać wypożyczając auto w UE

  Zawierając umowę najmu samochodu przez internet nie przysługuje prawo do odstąpienia, jak ma to miejsce w przypadku innych umów zawieranych na odległość.

  czytaj więcej

 • Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Losy Adama Hodysza dowodzą, że walka z komunistycznym reżimem była rzeczą chwalebną, lecz praca dla niego – zdecydowanie bardziej opłacalną.

  czytaj więcej

 • Wartości auta nie zmieniamy po kradzieży

  Wartości auta nie zmieniamy po kradzieży

  Ubezpieczyciel, godząc się na podaną przez ubezpieczonego wartość pojazdu, ponosi ryzyko, że bez względu na wszystko będzie musiał wypłacić mu w razie kradzieży pełną kwotę wskazaną w umowie.

  czytaj więcej

 • Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Jakie obowiązki ma właściciel po kradzieży auta

  Kradzież samochodu to nic przyjemnego. Tak samo jak obowiązek uiszczenia składek ubezpieczenia OC pomimo utraty pojazdu. Dlatego koniecznie musisz go wyrejestrować. W przypadku kradzieży auta, w interesie kierowcy jest działać, jak najszybciej i to nie tylko ze względu na policyjne poszukiwania, ale też wszelkie formalności urzędowe, bankowe i ubezpieczeniowe.

  czytaj więcej

 • Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  W branży logistycznej utarło się twierdzenie, że zarządzanie flotą samochodową to bezkresne pole minowe, po którym trzeba umieć stąpać. Do tego jeszcze monitorowanie służbowych aut kojarzy się często z formą inwigilacji przez pracodawcę. Zupełnie niesłusznie, bo dzięki takim rozwiązaniom oszczędności dla firm mogą być naprawdę spore. Dodatkowo, jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników znacznie wzrasta.

  czytaj więcej

 • Kierowcy wiedzą, które modele aut padają łupem złodziei, ale i tak ich nie ubezpieczają

  Kierowcy wiedzą, które modele aut padają łupem złodziei, ale i tak ich nie ubezpieczają

   Tylko połowa kierowców jeżdżących najpopularniejszymi wśród złodziei modelami aut, wykupuje dobrowolne ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że w przypadku kradzieży, tylko 50% właścicieli może liczyć na odszkodowanie - wynika z danych porównywarki OC/AC mfind.pl. 

  czytaj więcej

 • Wynajęcie auta. Co ważnego jest w umowie?

  Wynajęcie auta. Co ważnego jest w umowie?

  Na rynku przybywa ofert wynajmu aut. Od osobowych po dostawcze i specjalistyczne; różne marki i półki cenowe. Na minuty, godziny, dni i długie terminy. Wspólną cechą wszystkich ofert tego typu jest oparcie na ogólnych zasadach najmu rzeczy (ruchomości), które znaleźć można w kodeksie cywilnym.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo sprawiedliwości ogłasza program reform „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo”

  Ministerstwo sprawiedliwości ogłasza program reform „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo”

  Odstraszające kary dla złodziei i oszustów, walka z przestępstwami finansowymi, bezwzględne ściganie lichwiarzy i nieuczciwych windykatorów, ochrona praw pracowniczych, a także zaostrzenie kar za najpoważniejsze przestępstwa, jak rozboje, gwałty i zabójstwa – to najważniejsze cele kompleksowego pakietu reform pod nazwą „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo”, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Ich wprowadzenie – po reformie prokuratury i sądów – będzie najważniejszym zadaniem resortu w drugiej połowie kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej