statystyki

Rozwój przez Franczyzę

30.10.2015, 06:00; Aktualizacja: 30.10.2015, 09:43
 • Wyślij
 • Drukuj
Sokółka Okna i Drzwi S.A.

źródło: Materiały PrasoweSokółka Okna i Drzwi S.A.

STOLARKA OKIENNA | SOKÓŁKA OKNA I DRZWI u progu nowej perspektywy organizacyjnej. 

Rozmowa z Pawłem Bielakiem, prezesem zarządu Sokółka Okna i Drzwi S.A.

- Marka „Sokółki” jest bardzo dobrze znana na rynku okien i drzwi. Porozmawiajmy o tym…

- Rzeczywiście, w segmencie okien drewnianych jesteśmy najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce. Jako jedyni na rynku posiadamy swoją własną sieć salonów ze sprawdzonym modelem sprzedaży. Będziemy go rozwijać z nowymi partnerami na rynku na zasadzie franczyzy.

- Jakie korzyści otrzyma nowy partner biznesowy ze współpracy z „Sokółką”?

- Prócz naszego modelu sprzedaży zyska logo i wyłączność terytorialną na określonym obszarze. Dodatkowo otrzyma system kalkulacyjny, umożliwiający pracę on-line z klientem podczas wyceny. Wchodząc w tak bliską współpracę inwestujemy także w partnerów poprzez: pomoc w rozpoczęciu działalności, podejmowanie wspólnych lokalnych działań marketingowych oraz szkolenia produktowe i sprzedażowe.

- Jako firma z ponad 40-letnim doświadczeniem zajmujecie się zapewne innowacyjnością swoich produktów. Nad czym obecnie pracujecie?

- Innowacyjność to konieczność w obecnych czasach. „Kto nie rozwija się ten ginie…”. Najważniejszym dla nas wydarzeniem było wprowadzenie do oferty okna PURO w wersji pasywnej wraz z możliwością sterowania przez smartfony. Jest to obecnie nasza flagowa pozycja nazywana często inteligentnym oknem. Ma ono bardzo estetyczny, modernistyczny wygląd i zapewnia jeden z najniższych na rynku poziomów współczynnika przenikalności ciepła Uw=0,66 W/m2K. Poprzez specjalną aplikację umożliwia zdalne sterowanie otwarciem i uchyłem, zaciemnianie kolorem mlecznym szyby, sterowanie zamknięciem zewnętrznych rolet oraz wewnętrznych zasłon i firanek. Inteligentne okno PURO będzie dostępne już w pierwszym kwartale 2016 roku.

- Duża część Państwa planów dotyczy kwestii eksportu. Gdzie dokładnie trafiają okna z Podlasia?

- Do firm i klientów w Anglii, Norwegii, Szwecji, Danii, Austrii i Szwajcarii. Mamy również partnerów w Rosji, Włoszech, Niemczech oraz Francji. Ponadto realizujemy zlecenia do Stanów Zjednoczonych, Izraela, Indii bądź też krajów nadbałtyckich. Zawsze pozycjonujemy się, jako producent okien premium, przez co nasze produkty zdobyły sobie serca klientów w tak wielu krajach.

Sokółka Okna i Drzwi S.A. - Siedziba firmy

Sokółka Okna i Drzwi S.A. - Siedziba firmy

źródło: Materiały Prasowe

- Słyszałam, że zainwestowaliście w nowy budynek biurowy...

- Tak, zmiana siedziby była największym wydarzeniem dla pracowników w tym roku. Obecnie pracujemy w budynku przyjaznym ekologicznie, z większą liczbą pomieszczeń i tzw. open space, a ponadto wyposażonym w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu pracuje się lepiej, zdrowiej oraz przyjemniej.

- Dziękuję za rozmowę, życząc pomyślnej realizacji planów i dalszego dynamicznego rozwoju.

Katarzyna Krawiec

Źródło:Inne
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   • Przedsiębiorstwa powinny być pewne jakości

    W dzisiejszej dobie walki konkurencyjnej, gdy mamy do czynienia z rynkiem konsumenta, przedsiębiorstwa dbające o satysfakcję prosumenta muszą być pewne jakości. Przedsiębiorstwa pewne jakości to takie, które doskonale wiedzą, dlaczego nie mają problemów z jakością.

   • Pokaż swoją jakość i zgłoś się do 12. edycji Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®!

    Tegoroczna edycja Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU, to dobry moment na podkreślenie jakości produktów i usług. Certyfikat JAKOŚĆ ROKU® to ważna inicjatywa promująca jakość, realizowana od kilkunastu lat przez Fundację Qualitas. Certyfikat przyznawany jest podmiotom, dla których jakość jest wartością priorytetową. Są to m.in. przedsiębiorstwa, organizacje i jednostki naukowo-badawcze, które oferują wysoką jakość, a przy tym stosują innowacyjne i ekologiczne rozwiązania.

   • IV Europejski Kongres Jakości

    21 marca 2018 r. w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi odbędzie się IV Europejski Kongres Jakości. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Fundację Qualitas, która wpisuje się w kalendarz europejskich wydarzeń związanych z jakością. Sukces poprzednich edycji Kongresu pozwala wyznaczać kierunki rozwoju jakości, dlatego tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Future of the Quality”.

   • Zostań Ikarem Jakości!

    Trwa II edycja ogólnopolskiego konkursu IKAR JAKOŚCI dla autorów najlepszych prac dyplomowych z zakresu zarządzania. Do końca grudnia br. można zgłosić prace. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Dobrych Praktyk w Katowicach. Patronat honorowy objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

   • Rekopol bierze udział w projekcie Kampania 17/17

    Laureat Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® oraz Partner Merytoryczny kategorii EKOLOGIA - firma Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., jest Partnerem Wspierającym Projektu Kampania 17/17, na rzecz promocji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

   Relacja z III Europejskiego Kongresu Jakości

   PARTNERZY III EUROPEJSKIEGO KONGRESU JAKOŚCI:

   Wydawca: Public PR Marcin Kałużny, adres: 40-384 Katowice, ul. Ks. Bpa Bednorza 2a-6, tel: 32 784 74 00, sekretariat@jakoscroku.pl