Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu telewizja analogowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące telewizja analogowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.
Ponad 800 filmów fabularnych, dokumentalnych, spektakli Teatru Telewizji, programów edukacyjnych i seriali zostanie zachowanych w wersji cyfrowej w ramach zainaugurowanego w czwartek programu „Digitalizacja Polskiej Szkoły Telewizyjnej i Filmowej z Archiwum TVP S.A.”
Komedia wszech czasów już nie wygląda tak, jak kiedyś. Kolor zamiast czerni i bieli się nie sprawdza. Czy można odzyskać „Samych swoich” w oryginalnej wersji?
Będą skargi do urzędu antymonopolowego na zmuszanie do wykupywania całych pakietów kanałów i nagłe podwyżki.
W Unii Europejskiej sprawę koncentracji kapitału – nie tylko w mediach – reguluje Rozporządzenie Rady 139/2004/WE z 20 stycznia 2004 roku w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw. Upoważnia ono Komisję Europejską do oceny koncentracji na poziomie wspólnotowym. Pozwala też państwom członkowskim na zastosowanie w sektorze mediów dodatkowych mechanizmów kontrolnych w celu ochrony pluralizmu. Z tej możliwości skorzystało wiele krajów UE.
Oddziały bankowe mają przyszłość – tak uważa większość uczestników dyskusji DGP. Bankowcy uważają, że człowieka w oddziale należy uzbroić w technologię, ale technologia nie będzie w stanie całkowicie go zastąpić. Otwarte pozostaje pytanie o lokalizację placówek. Z głównych ulic banki przenoszą je do centrów handlowych, ale część równie dobrze można dyskretnie ulokować gdzieś w biurowcach, a być może także w internecie.
Grube miliony wydała telewizja publiczna na prawa do transmisji meczów. TVN chce je pokazywać, nie ponosząc kosztów
O Donaldzie Trumpie niewiele rzeczy można powiedzieć „na pewno”. Jedną z nich jest miłość do Twittera, na którym prezydent z powodzeniem konkuruje z największymi tuzami mediów społecznościowych.
O RODO, digitalizacji i emocjach w reklamie z Włodzimierzem Schmidtem, prezesem zarządu IAB Polska rozmawia Paweł Sikora.
Jej nowelizacja pozwoliłaby znacząco przyspieszyć sprawy. Ale polityczna decyzja jeszcze nie zapadła.
Rozprowadzanie programów telewizyjnych w internecie podlega tym samym zasadom, co emisja tradycyjna – z nadajników naziemnych, w sieciach kablowych czy na platformach cyfrowych. Tak uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, odnosząc się do sporu o regułę must carry/must offer, toczonego między nadawcami telewizyjnymi a operatorami internetowych serwisów wideo.
Emisja cyfrowa może być szansą wyjścia z impasu na rynku radiowym, gdzie od lat brakuje miejsca na nowe projekty.
Przyszłość wielu z nich coraz częściej będzie wystawiana na próbę. Szklane kineskopy, telefony analogowe, klisze do aparatów fotograficznych – jeszcze dwie, trzy dekady temu były w niemal każdym domu, a dziś są ciekawostką dla hobbystów, młodszym pokoleniom znaną tylko z muzeów techniki.
W 2019 r. radio i telewizja nad Dnieprem mają dostać tak mało pieniędzy, że grozi im bankructwo.
Część odbiorców zaczyna rezygnować z płatnych platform, czyli telewizji kablowej i satelitarnej. Wystarcza im pakiet darmowych, naziemnie emitowanych programów telewizyjnych. Wolą płacić abonament Netflixa czy Showmana - mówi prezes zarządu Emitel Andrzej Kozłowski w rozmowie z Markiem Tejchmanem.
– Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.
10 stycznia 2016 r. zmarł Dawid Bowie - muzyk, wokalista, kompozytor i aktor. Po jego śmierci swój żal wyraził ówczesny premier Wielkiej Brytanii David Cameron, nazywając artystę „geniuszem”. Do swojego uwielbienia dla sztuki Bowiego przyznał się nawet arcybiskup Cantenbury.
Czy naprawdę wierzycie w to, że maszyny najpierw zabiorą nam pracę, a potem nad nami zapanują?
Lada dzień wystartują konkursy na DAB+. Dla największych nadawców to jednak zbędne ogniwo ewolucji.
Producenci i dystrybutorzy odbiorników chcą, aby nowa technologia rozwijała się w pobliżu autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.
Copyright 2019, INFOR BIZNES Sp. z o o