W poniedziałek, Daniel Gorgosz, likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał prezesa zarządu i redaktora naczelnego Telewizji Republika S.A.Tomasza Sakiewicza do zapłaty miliona złotych za naruszenie autorskich praw majątkowych do audycji "Jedziemy" - podała TVP.

W wezwaniu przedprocesowym Gorgosz domaga się "zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji +Jedziemy. Michał Rachoń+ oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów jak i pełnych odcinków z serwisu Youtube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania znaku słowno-graficznego (logotypu) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu +Jedziemy+".

"Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wzywa także Sakiewicza do zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej SA czynu nieuczciwej konkurencji, a także do pięciokrotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu +Jedziemy. Michał Rachoń+ przeprosin w formie czterdziestosekundowego komunikatu" - czytamy na stronie centruminformacji.tvp.pl. (PAP)

autor: Maciej Replewicz

mr/ pat/