BBC

BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.


 • Hiszpania: Strajk generalny w Katalonii w proteście przeciwko działaniom policji

  Hiszpania: Strajk generalny w Katalonii w proteście przeciwko działaniom policji

  W Katalonii rozpoczął się we wtorek rano strajk generalny w proteście przeciwko brutalnym działaniom policji podczas niedzielnego referendum niepodległościowego w regionie. Metro i autobusy w Barcelonie kursują z mniejszą częstotliwością. Zablokowane są drogi.

  czytaj więcej

 • Premier Katalonii: Ogłoszenie niepodległości to kwestia dni

  Premier Katalonii: Ogłoszenie niepodległości to kwestia dni

  Katalonia proklamuje niepodległość "w ciągu kilku dni" - oświadczył premier tego regionu autonomicznego Hiszpanii Carles Puigdemont w wywiadzie udzielonym telewizji BBC we wtorek, dwa dni po referendum niepodległościowym, nieuznawanym przez rząd w Madrycie.

  czytaj więcej

 • Katalonia: Mimo różnic do niepodległości razem

  Katalonia: Mimo różnic do niepodległości razem

  Jedyne, co spaja władze katalońskie, to chęć oderwania się od Hiszpanii. Na razie to nie przeszkadza, ale w przyszłości może być problemem. W sporze z Madrytem katalońskie władze wykazują się nie tylko determinacją, ale i nadspodziewaną jednością. Rząd w Barcelonie tworzy bowiem bardzo szeroka światopoglądowo koalicja, dla której niepodległość jest właściwie jedynym punktem wspólnym.

  czytaj więcej

 • Prace Bogdana Frymorgena w dawnej siedzibie BBC

  Prace Bogdana Frymorgena w dawnej siedzibie BBC

  Dawna siedziba serwisu światowego radia BBC, Bush House, została ponownie otwarta dla mieszkańców Londynu. Od nowego roku akademickiego użytkownikiem budynku jest King's College London, który zorganizował wystawę zdjęć polskiego fotografa Bogdana Frymorgena.

  czytaj więcej

 • Do kancelarii Putina trafiło 100 tys. podpisów przeciw "Matyldzie"

  Do kancelarii Putina trafiło 100 tys. podpisów przeciw "Matyldzie"

  Prawosławni aktywiści przekazali do kancelarii prezydenta Rosji Władimira Putina 100 tys. podpisów osób protestujących przeciwko wejściu do kin filmu "Matylda" o carze Mikołaju II i Matyldzie Krzesińskiej. Poproszono prezydenta o interwencję w sprawie filmu.

  czytaj więcej

 • Wielka Brytania rozpoczyna "ofensywę". Niespodziewane spotkanie May z Junckerem

  Wielka Brytania rozpoczyna "ofensywę". Niespodziewane spotkanie May z Junckerem

  Premier Theresa May wybierze się w poniedziałek do Brukseli, gdzie spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem i głównym unijnym negocjatorem ds. Brexitu Michelem Barnierem - poinformowały brytyjskie media.

  czytaj więcej

 • BBC: Kreml zdecydował, iż nie dopuści Nawalnego do wyborów

  BBC: Kreml zdecydował, iż nie dopuści Nawalnego do wyborów

  Władze Rosji podjęły ostateczną decyzję, iż lider opozycji Aleksiej Nawalny nie zostanie dopuszczony do wyborów prezydenckich w marcu przyszłego roku - podała rosyjska redakcja BBC, powołując się na źródło w administracji prezydenta Władimira Putina.

  czytaj więcej

 • W tych zawodach brakuje rąk do pracy

  W tych zawodach brakuje rąk do pracy

  Business Centre Club na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazał listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy. Wśród 24 zawodów znalazły się m.in. inżynier elektryk, spawacz, ślusarz.

  czytaj więcej

 • Wielka Brytania: Kolejne doniesienia ws. molestowania w parlamencie

  Wielka Brytania: Kolejne doniesienia ws. molestowania w parlamencie

  Brytyjskie media poinformowały w środę o nowych doniesieniach w sprawie przypadków molestowania seksualnego przez posłów Izby Gmin oraz przedstawicieli największych partii politycznych. Jedna z opisywanych sytuacji dotyczy samego wicepremiera Damiana Greena.

  czytaj więcej

 • Trump chce kary śmierci dla terrorysty z Manhattanu

  Trump chce kary śmierci dla terrorysty z Manhattanu

  Prezydent USA napisał, że sprawca wtorkowego zamachu na Manhattanie, w wyniku którego zginęło osiem osób, zasługuje na karę śmierci.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Masło zagłady

  Krajewski: Masło zagłady

  Trudno być prorokiem we własnym kraju, no chyba, że wieszczy się efektowne katastrofy. Jeśli przepowiednie dotyczą rzeczy zwyczajnych, a co gorsza się sprawdzają, to ludzie od razu zaczynają myśleć o ukamienowaniu profety. Ponieważ znów miał rację. Co niezmiernie irytuje każdego, poza dumnym ze swej spostrzegawczości prorokiem. Zupełnie inaczej ma się rzecz, kiedy wieszcz, doświadczony różnymi próbami okaleczenia przez słuchaczy, zmądrzeje, czego objawem jest właśnie zainteresowanie się zagładą. Choćby nawet taką z pozoru niewinną, jak obłąkańcze ceny masła. Tego, że inwestycja w katastrofizm może procentować, wzorcowo dowodzi osoba niejakiego Jamesa Maddena, być może najczęściej cytowanego specjalisty od strasznych przepowiedni w ostatniej dekadzie.

  czytaj więcej

 • Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Elżbieta II, Bono, Madonna zamieszani w skandal "Paradise Papers"

  Brytyjska królowa Elżbieta II, prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i piosenkarze Bono oraz Madonna są wśród 127 znanych osobistości zamieszanych w skandal związany z rajami podatkowymi - wynika ze śledztwa dziennikarskiego "Paradise Papers".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne