Zarabiają miliony, ale i tak oszukują fiskusa. Oto gwiazdy, które nie płaciły podatków

Z fiskusem nie ma żartów - a przekonały się o tym także gwiazdy światowego formatu. Za uchylanie się od płacenia podatków znani celebryci nierzadko byli skazywani na karę więzienia.

 • <b>Lauryn Hill</b>
<br>
<br>
Niedawno za przestępstwa podatkowe piosenkarce zasądzono karę trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz trzech miesięcy aresztu domowego. 
<br>
W ubiegłym roku wokalistka przyznała się do winy - nie zapłaciła podatków od zarobków, jakie uzyskała w latach 2005-07. Hill była winna fiskusowi nieco ponad 500 tys. dol., jednak wraz z karami dług urósł niemal dwukrotnie - do 900 tys. 
<br>
Miała wyrównać te należności dzięki zyskom z nowego kontraktu płytowego, jednak planów nagraniowych nie udało się zrealizować, a Hill oddała jedynie 50 tys. dol.
 • <b>Wesley Snipes</b>
<br>
<br>
Znany aktor już wcześniej miał kłopoty z prawem - w 1993 roku został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni, a rok potem uciekając przed policją z prędkością ponad 200 km na godzinę spowodował wypadek i był aresztowany za przekroczenie prędkości na autostradzie. 
<br>
Jednak dopiero problemy z fiskusem przyniosły mu prawdziwie kłopoty. W 2008 r. sąd w stanie Floryda skazał Snipesa na 3 lata więzienia za przestępstwa podatkowe. Udowodniono mu umyślne uchylanie się od płacenia podatków federalnych w latach 1999 – 2001. Jego należność wobec fiskusa była niemała, bo aktor nie odprowadził podatku od 38 milionów dolarów. 
<br>
Snipes dopiero w tym roku wyszedł z więzienia - do 19 lipca tego roku będzie przebywał jeszcze w ramach kary w areszcie domowym.
 • <b>Stephen Baldwin</b>
<br>
<br>
Najmłodszy z aktorskiego klanu Baldwinów nie zapłacił podatku w latach 2008, 2009 i 2010 - w sumie był winny amerykańskiemu fiskusowi około 350 tysięcy dolarów. 
<br>
Aktor został w grudniu zeszłego roku aresztowany, ale sąd dął muu szansę na spłacenie długu i warunkowo zawiesił wykonanie kary.
 • <b>Nicolas Cage</b>
<br>
<br>
Jeszcze przed kryzysem aktor zainwestował duże sumy w nieruchomości - zwłaszcza w stare zamki - oraz w luksusowe samochody. Kiedy wartość jego majątku gwałtownie spadła, gwiazdor zaczął mieć problemy z płaceniem podatków. 
<br>
Cage nie zapłacił podatku m. in. za lata 2002, 2003 i 2004. Nie pomogła nawet sprzedaż części nieruchomości. Dopiero w ubiegłym roku aktor uiścił 6,2 miliona dolarów zaległego podatku za rok 2007.
 • <b>O.J. Simpson</b>
<br>
<br>
Amerykański sportowiec słynął z problemów z prawem - najgłośniejszy był jego przypominający telenowelę proces o zamordowanie byłej żony. 
<br>
Ponadto dzięki kreatywnemu księgowemu większość zarobionych przez niego pieniędzy trafiało na konta bankowe w rajach podatkowych. Obecnie O.J. Simspon winny jest skarbówce około 1,4 miliona dolarów
 • <b>Willie Nelson</b>
<br>
<br>
W 1990 r. IRS (Internal Revenue Service) - działająca w Stanach Zjednoczonych agencja zajmująca się ściąganiem podatków - zażądała od znanego muzyka country 16 milionów dolarów zaległych należności. Większość jego majątku została wtedy zajęta.
<br>
Dzięki pomocy przyjaciół, którzy odkupili zajęte przez urzędników ruchomości, a potem je Nelsonowi zwrócili, muzyk już w 1993 roku rozliczył się ostatecznie z fiskusem.
 • <b>Marc Anthony</b>
<br>
<br>
Znany amerykański piosenkarz i aktor był winny fiskusowi 2,5 miliona dolarów zaległych podatków, odsetek oraz kar za lata 2000-2004. 
<br>
Wina za tą sytuację spadła jednak na księgowego i Anthony nie poniósł konsekwencji karnych.
statystyki

Komentarze (1)

 • Polak(2013-06-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

  Udupić tych co nie płacą podatków, dlaczego państwo opiera się tylko na biedocie? to oni utrzymują tych darmozjadów. Redaktorzy Aktorzy Prawnicy Pracodawcy nie wszyscy żerują na biedocie, zlikwidować wszelkiego rodzaju odpisy to furtka do wyłudzania pieniędzy , w końcu zakończyć ten przekręt.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!