statystyki

UEFA ukarała federacje Niemiec i Portugalii

skomentuj

UEFA ukarała niemiecką federację 10 000 euro za rzucanie przez kibiców na boisko kulek z papieru, a portugalską 5000 euro za opóźnienie rozpoczęcia drugiej połowy. Oba zdarzenia miały miejsce podczas meczu tych drużyn w piłkarskich mistrzostwach Europy.

Publikacja: 14 czerwca 2012, 17:03 Aktualizacja: 14 czerwca 2012, 17:11

UEFA uznała, że za zachowanie kibiców na stadionie odpowiada narodowy związek piłkarski. W pierwszej połowie z trybun obiektu we Lwowie na boisko posypały się papierowe kule wielkości grejpfruta.

Druga połowa tego meczu rozpoczęła z krótkim opóźnieniem, ponieważ zbyt późno z szatni wrócił na boisko kapitan Portugalczyków Cristiano Ronaldo.

W środę natomiast UEFA nałożyła karę w wysokości 120 tys. euro na federację rosyjską za naganne zachowanie fanów podczas spotkania z Czechami. Jeśli incydent się powtórzy, "Sbornej" grozi odjęcie sześciu punktów w eliminacjach do Euro 2016.

Według zapisów wideo, rosyjscy kibice rzucali z trybun race i wywiesili zabronione banery. UEFA chce także zbadać czy nie doszło do incydentów rasistowskich ze strony fanów z Rosji wobec piłkarzy z Czech.

Zapytaj o licencje