prezydent

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu prezydent. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące prezydent.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Duda: Nie mam wątpliwości, że fala terroryzmu wiąże się z migracją

  Duda: Nie mam wątpliwości, że fala terroryzmu wiąże się z migracją

  Nie mam wątpliwości, że narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją - powiedział w piątek na Malcie prezydent Andrzej Duda. Według niego, UE nie rozwiąże problemu migracji, jeżeli będzie się posługiwała poprawnością polityczną czy "swoistą naiwnością".

  czytaj więcej

 • Europosłowie PiS: Likwidacja stanowiska szefa RE będzie oceną działalności Donalda Tuska

  Europosłowie PiS: Likwidacja stanowiska szefa RE będzie oceną działalności Donalda Tuska

  Sytuacja w której szef KE, pochodzący z tej samej rodziny politycznej, co przewodniczący RE, domaga się likwidacji tego stanowiska, jest bardzo wymownym podsumowaniem działalności lub braku działalności pana przewodniczącego Tuska - ocenił wiceszef PE Ryszard Czarnecki.

  czytaj więcej

 • Trump po zamachu w Londynie wzywa do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA

  Trump po zamachu w Londynie wzywa do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA

  Prezydent USA Donald Trump w reakcji na piątkowy atak terrorystyczny w Londynie ocenił, że był to kolejny zamach przeprowadzony przez "terrorystę nieudacznika". Wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA obejmującego m.in. obywateli sześciu krajów islamskich.

  czytaj więcej

 • Prezydent: Polska otwarta na niesienie pomocy w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

  Prezydent: Polska otwarta na niesienie pomocy w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

  Polska jest otwarta na niesienie pomocy w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego wszystkim państwom UE, które będą jej potrzebowały - zadeklarował w piątek na Malcie prezydent Andrzej Duda, podsumowując dwa dni obrad Grupy Arraiolos.

  czytaj więcej

 • PO: Macierewicz przygotował "miękką militaryzację" uczelni medycznej w Łodzi

  PO: Macierewicz przygotował "miękką militaryzację" uczelni medycznej w Łodzi

  Szef MON Antoni Macierewicz przygotował "miękką militaryzację" Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - tak łódzcy posłowie PO oceniają projekt zmian ustawy dot. łódzkiej uczelni. Zdaniem Platformy propozycja jest niezgodna z konstytucją, ponieważ narusza autonomię UM.

  czytaj więcej

 • Premier May: Atak terrorystyczny w Londynie był tchórzliwy

  Premier May: Atak terrorystyczny w Londynie był tchórzliwy

  Brytyjska premier Theresa May oceniła w piątek po posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA, że atak terrorystyczny na pociąg londyńskiego metra był "tchórzliwy". Szefowa rządu przyznała, że ładunek "miał wyrządzić znaczące szkody".

  czytaj więcej

 • Merkel: Mogę sobie wyobrazić europejskiego ministra finansów

  Merkel: Mogę sobie wyobrazić europejskiego ministra finansów

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała po spotkaniu z premierem Francji Edouardem Philippe'em w piątek w Berlinie, że może sobie wyobrazić utworzenie stanowiska europejskiego ministra gospodarki, jednak taka zmiana musiałaby być połączona z konkretnymi reformami.

  czytaj więcej

 • Buzek o reparacjach: Polska ma moralne prawo do odszkodowań

  Buzek o reparacjach: Polska ma moralne prawo do odszkodowań

  Polska ma moralne prawo do odszkodowań – powiedział w piątek były premier, europoseł Jerzy Buzek odnosząc się do kwestii reparacji wojennych od Niemiec. Jednak, jak dodał, nie można zaprzepaścić dobrych relacji między Niemcami i Polską.

  czytaj więcej

 • "To wybór dublera w miejsce dublera". Justyn Piskorski wybrany na sędziego TK

  "To wybór dublera w miejsce dublera". Justyn Piskorski wybrany na sędziego TK

  Justyn Piskorski został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Był kandydatem PiS i przeszedł głosami tej partii. Przed wyborem, jego kandydaturę zachwalał poseł Marek Ast. - Chcę jednoznacznie poprzeć kandydaturę profesora Piskorskiego ze względu na jego przymioty, na jego doświadczenie zawodowe, wykształcenie. Jest to absolutnie znakomity kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego – powiedział poseł PiS. Politycy PO, Nowoczesnej i Unii Europejskich Demokratów w geście protestu nie głosowali. Sprzeciwiają się poglądom kandydata oraz obsadzaniu w Trybunale miejsc już zajętych. - Pan Piskorski wydaje się osobą, która nie powinna pełnić żadnej funkcji państwowej. Z lektury jego tekstów można odnieść wrażenie, że jest on zwolennikiem przemocy i agresji w rodzinie – oceniła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, nawiązując do internetowej publikacji Piskorskiego, w której ten twierdzi m.in., że "przemoc w rodzinie jest pojęciem fałszywym" i "nie jest problemem, o ile jest to rodzina biologiczna". Posłanka Nowoczesnej przypomniała ponadto, że Justyn Piskorski jest kandydatem na miejsce zmarłego prof. Lecha Morawskiego, którego wybrano do TK na miejsce wybranego przez sejm poprzedniej kadencji sędziego, którego zaprzysiężenia odmówił prezydent Duda. - Pomijając zaściankowe, kompromitujące i nie do zaakceptowania poglądy Piskorskiego, uważamy, że taki człowiek nie powinien być sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Nie tylko ze względu na swoje poglądy, ale również na to, że jest to wybór dublera na miejsce dublera i łamanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego – dodał Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej