Małe i średnie przedsiębiorstwa

5 października 2018 r.

Znacznie wzrosła liczba przedsiębiorców pracujących zdalnie w trakcie urlopu: w 2015 r. taką opcję deklarowało tylko 28% badanych.

Wypoczynek polskiego przedsiębiorcy: Rzadki, krótki i pod telefonem5 października 2018 r.

Aż siedmiu na dziesięciu przedsiębiorców w Polsce nie odpoczywa od firmy w wakacje – wynika z badania Tax Care. Niezależnie od tego, gdzie i jak wypoczywają, nie chcą lub nie mogą tracić kontaktu z firmą, a jeśli już zdecydują się na wypoczynek, to trwa on tydzień lub krócej. W silnej potrzebie utrzymywania kontroli nad biznesem pomaga im technologia.

26 lipca 2018 r.

Mimo, że biurowe prace administracyjne znajdują się nisko w biznesowej hierarchii priorytetów, do ich przetwarzania należy stosować te same procesy, które stosowane są przy podejmowaniu kluczowych z perspektywy firmy decyzji

Jak ograniczyć natłok zadań administracyjnych w małej i średniej firmie?26 lipca 2018 r.

Lista piętrzących się zadań administracyjnych spędza sen z powiek wszystkim właścicielom małych i średnich firm. Badania ICM dla Canon wskazują, że aż jedna na pięć osób zarządzających przedsiębiorstwem poświęca większość swojego czasu na realizację zadań administracyjnych. Co więcej, aż 31 proc. właścicieli MŚP oraz biur domowych w Europie uważa, że prace administracyjne stanowią ich główne wyzwanie.

28 czerwca 2018 r.

W ostatnich 6 miesiącach problem płatności opóźnianych o minimum miesiąc miało 58 proc. respondentów.

MSP: Ponad połowa firm ma problemy z zatorami płatniczymi28 czerwca 2018 r.

W II kwartale wciąż ponad połowie firm (52 proc.) dokuczają trwające minimum 60 dni opóźnienia w uzyskiwaniu płatności od kontrahentów - wyliczyło Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Podało, że z zatorami płatniczymi najczęściej zmagają się średnie przedsiębiorstwa.

25 czerwca 2018 r.

Kandydaturę Abramowicza zgłosiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz

Polityk PiS został rzecznikiem małych i średnich firm25 czerwca 2018 r.

Pod koniec 2016 r. zapewniano, że wybrana zostanie apolityczna osoba, najlepiej prawnik lub doświadczony ekonomista. Dzisiaj już wiemy, że rzecznikiem polskiego drobnego i średniego biznesu będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości, magister inżynier mechaniki.

Galerie

Polecane