Małe i średnie przedsiębiorstwa

21 czerwca 2016 r.

Wsparcie na współpracę firm z sektorem B+R

Wsparcie na współpracę firm z sektorem B+R21 czerwca 2016 r.

PORADNIK Dotacje na kooperację firm z przedstawicielami świata nauki na dobre zadomowiły się już w naszym kraju. Ich popularność stale rośnie, a efekty bywają imponujące. W aktualnej ofercie Funduszy Europejskich każdy ambitny przedsiębiorca znajdzie możliwość adekwatną do swoich potrzeb.

17 czerwca 2016 r.

Alternatywna ścieżka dla programistów

Alternatywna ścieżka dla programistów17 czerwca 2016 r.

Polscy specjaliści są cenionymi pracownikami korporacji z branży IT nie tylko w kraju, ale i na świecie. Dla tych, którzy chcą spróbować sił w biznesie, są pieniądze na projekty rozwiązujące problemy społeczne i gospodarcze poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

3 czerwca 2016 r.

Polska Wschodnia rajem dla startupów

Polska Wschodnia rajem dla startupów3 czerwca 2016 r.

Niech wszyscy usłyszą świetną nowinę – szukamy arystokratów kreatywności, elit innowacyjności, które zatrzęsą XXI wiekiem! Tak promuje się Hub of Talents – jedna z trzech platform startowych dla młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej. O co chodzi?

31 maja 2016 r.

Organem, do którego już teraz mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, jest rzecznik praw obywatelskich.

Przedsiębiorcy chcą sprawnej administracji, nie rzecznika31 maja 2016 r.

Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w Sejmie projekt ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorców (RPP). Miałby on przede wszystkim dbać o interesy małych i średnich firm w sporach z sądami i organami administracji. „Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorców, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną, są to spory trudne do wygrania, nawet jeśli racje są po ich stronie” – uzasadniają autorzy projektu. A jak wskazują statystyki, w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek uchylanych decyzji ministrów czy organów administracji ciągle utrzymuje się na poziomie powyżej 30 proc.

20 maja 2016 r.

Dlatego jednym z priorytetów wykorzystania Funduszy Europejskich na lata 2014–2020 stała się pomoc w wejściu na rynek pracy osobom między 15. a 30. rokiem życia, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują.

Na pomoc młodym bezrobotnym20 maja 2016 r.

Młodzież, która nie uczy się i nie pracuje, może liczyć na wsparcie z Funduszy Europejskich, które pomoże im wyjść na prostą w dorosłym życiu. Bezrobocie wśród osób młodych jest problemem całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2013 roku bez pracy pozostawało blisko 5,7 mln osób poniżej 25. roku życia.

10 maja 2016 r.

Wszystkie środki są przekazywane poprzez programy operacyjne.

Fundusze unijne: Dokąd po pieniądze na rozwój firm10 maja 2016 r.

Fundusze na infrastrukturę, wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, technologie, szkolenia dla pracowników, osób z niepełnosprawnością. Mogą z nich zaczerpnąć również przedsiębiorcy. Ale jak się dowiedzieć, skąd i na co można dostać finansowanie?

10 maja 2016 r.

zakupy, handel, biznes, karta, płatności,

UOKiK bierze się za dropshipping. To koniec nieuczciwych pośredników na Allegro10 maja 2016 r.

Część wystawiających towary na portalach typu Allegro próbuje uciec od odpowiedzialności, twierdząc, że jedynie pośredniczą w sprzedaży. Dropshipping to po prostu model logistyczny sprzedaży towarów za pośrednictwem internetu (patrz: grafika). Korzystają z niego przede wszystkim małe e-sklepy, gdyż dzięki niemu nie muszą się martwić o magazynowanie produktów i zamrażać gotówki w towarze. Od pewnego czasu jednak problemem staje się pozorny dropshipping.

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

reklama