Małe i średnie przedsiębiorstwa

20 lutego 2018 r.

Według wiceszefa resortu przedsiębiorczości i technologii Tadeusza Kościńskiego, preferencje podatkowe będą uzależnione od miejsca inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy.

Rząd przyjął projekt rozszerzający SSE na całą Polskę 20 lutego 2018 r.

Preferencje podatkowe w nowej SSE uzależnione od miejsca inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy; premiowane inwestycje w miastach średnich, tracących funkcje gospodarcze i społeczne - to niektóre założenia projektu ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, który przyjął we wtorek rząd.

3 lutego 2018 r.

Fundacja prywatna może zatem przekazywać zgromadzone środki innym podmiotom

Fundacja prywatna sposobem na efektywne zarządzanie majątkiem 3 lutego 2018 r.

Wielu przedsiębiorców poszukuje metod na zabezpieczenie swoich pieniędzy i nabytych dóbr na wypadek sytuacji kryzysowej. Wzrasta świadomość, że efektywne zarządzanie majątkiem firmy jest podstawowym elementem strategii każdego przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem, które umożliwia ochronę majątku przedsiębiorcy, jest m.in. coraz popularniejsza w Polsce i na świecie konstrukcja fundacji prywatnej.

26 stycznia 2018 r.

Dr inż. Bartosz Gawron i dr inż. Wojciech Dzięgielewski z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych

Które paliwo lepsze [EUREKA DGP]26 stycznia 2018 r.

Jeśli efekt może być ten sam, to zamiast zużyć kilka ton benzyny lepiej spalić kilkanaście litrów. To zasada obowiązująca zarówno w życiu, jak i w przypadku paliw lotniczych.

24 stycznia 2018 r.

PARP zakwestionowała dwie faktury opiewające na niespełna 20 tys. zł

Zrealizowanie projektu utrudni zwrot dofinansowania24 stycznia 2018 r.

Zrealizowanie projektu dofinansowanego ze środków unijnych może stanowić poważną przeszkodę w domaganiu się przez instytucję państwową zwrotu grantu. Zwłaszcza gdy przyczyną wypowiedzenia umowy o dofinansowanie było zakwestionowanie jedynie kilku faktur obejmujących stosunkowo niewielki procent wydatków na projekt. Do takich wniosków doszedł Sąd Najwyższy.

16 stycznia 2018 r.

Piotr Szymaniak

Szymaniak: Niedźwiedzia przysługa, czyli jak można pogrzebać eksperyment sądecki II16 stycznia 2018 r.

Klub Jagielloński ogłosił światu – zupełnie na poważnie – że Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców powinno się mieścić... w Nowym Sączu. Wykazując się oceanem dobrej woli, przyjmijmy na chwilę, że taki urząd jest rzeczywiście przedsiębiorcom potrzebny (wszak wcześniejsze próby utworzenia takiego ciała sami przedsiębiorcy kwitowali wymownym pukaniem się w czoło).

14 stycznia 2018 r.

Pokolenie Y, czyli milenialsów, określają ramy czasowe, w których się urodzili. Są to lata 1980-2000.

Milenialsi finansują swoje firmy głównie z własnych oszczędności. Nie omijają jednak wsparcia z instytucji finansowych i UE14 stycznia 2018 r.

Najczęściej wybieranym przez milenialsów źródłem środków finansowych na założenie firmy były własne oszczędności – tak wskazała ponad połowa przedsiębiorczych „Igreków” (52 proc.). Co ciekawe, wśród najmłodszych szefów do 24 r.ż. ten odsetek wyniósł aż 94 proc. 4 na 10 milenialsów wzięło w tym celu pożyczkę z banku, a co czwarty zapożyczył się u rodziny lub znajomych – wynika z raportu EFL „Milenialsi w MŚP. Pod lupą”. W tym kontekście słabo prezentuje się publiczne wsparcie finansowe – tylko co dziesiąty milenials skorzystał z dotacji z Urzędu Pracy lub rządowego dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

16 grudnia 2017 r.

Oferta w bankach jest podobna, różni się ilością dostępnych rachunków lub pakietów

Konto firmowe – czy to faktycznie takie proste?16 grudnia 2017 r.

Liczba przedsiębiorców, którzy otwierają własną działalność stale rośnie. W samym październiku 25914 osób rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej. Na koniec października osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą to imponująca liczba ponad 2 miliony 998 tysięcy*. Czy polskie banki są przygotowane do rozpoczęcia współpracy z nowymi przedsiębiorcami?

13 grudnia 2017 r.

Konkurs na innowacje społeczne trwa do 31 grudnia 2017 roku

Innowacje społeczne to nie teoria. To praktyka w najlepszym wydaniu13 grudnia 2017 r.

- Powszechny w polskich warunkach brak przyzwolenia na błąd zniechęca wielu potencjalnych innowatorów do działania. A przecież im więcej prób i eksperymentów, tym większe doświadczenie i w konsekwencji więcej inicjatyw zakończonych powodzeniem - mówi Dorota Nowicka z Fundacji Fundusz Współpracy. I zachęca do podejmowania wyzwań.

6 grudnia 2017 r.

Instytucja działalności nierejestrowej zakłada, że w przypadkach działalności prowadzonej przez osobę fizyczną na małą skalę, z której miesięcznie przychody nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, nie powstaje obowiązek rejestracji.

Konstytucja biznesu wchodzi do Sejmu6 grudnia 2017 r.

Umiarkowany optymizm. Tak można określić nastroje wśród przedsiębiorców. Projekt nowych przepisów ich cieszy. Ale inne działania władzy, które są sprzeczne z ideą zaufania na linii państwo – biznes, już nie.

29 listopada 2017 r.

Lubuskie stawia na innowacje29 listopada 2017 r.

Większość unijnych środków przeznaczonych na instrumenty finansowe województwo lubuskie zarezerwowało dla mikro-, małych i średnich firm.

29 listopada 2017 r.

Wiele firm może sięgnąć po unijne pożyczki29 listopada 2017 r.

Przemysław Cieszyński: Uruchomienie unijnych pożyczek na warunkach preferencyjnych pozwoli na dotarcie nie tylko do dużych firm z wielkich metropolii, ale przede wszystkim do MSP z najmniejszych ośrodków. Przyczyni się do równomiernego rozwoju gospodarczego całego kraju.

Galerie

Polecane

Reklama