Zdrowie

20 maja 2018 r.

Publiczny Różaniec w intencji życia Alfiego Evansa pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Ocalenie życia jednostki jest najważniejsze? Za tę samą cenę można by uratować dziesiątki ludzi [WYWIAD] 20 maja 2018 r.

Niemal wszyscy uważają, że ocalenie życia jednostki jest najważniejsze. Choć za tę samą cenę można by uratować dziesiątki ludzi. Nie wiemy jednak, kim oni są. Nie widzimy ich, przez co ich położenie nie ma na nas takiego emocjonalnego oddziaływania, jak dziecko widziane w telewizji - mówi w wywiadzie dla DGP Dominic Wilkinson, profesor etyki medycznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, lekarz i konsultant w dziedzinie neonatologii, autor wydanej w 2013 r. książki „Death or Disability? The »Carmentis Machine« and decision-making for critically ill children”.

17 maja 2018 r.

Rejestry wad powstały po tragedii talidomidowej – największej spowodowanej przez medycynę

Rejestr wad wrodzonych pomaga określić czynniki ryzyka17 maja 2018 r.

- W Polsce, częściej niż w innych europejskich krajach, występują zespół Downa, wady kończyn, cewy nerwowej, rozszczep wargi lub podniebienia - mówi Prof. dr hab. med. Anna Latos-Bieleńska, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego, przewodnicząca Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych

Polecane