Zdrowie

27 listopada 2014 r.

Platforma chce, aby zmiany w prawie farmaceutycznym weszły w życie w styczniu 2015 roku.

Leki zamiast za granicę mają trafiać do pacjentów. PO proponuje nowelizację prawa farmaceutycznego27 listopada 2014 r.

Według posłów PO, obecnie hurtownie, a także część aptek w ramach importu równoległego produktów leczniczych, sprzedają niektóre leki do krajów sąsiednich, tam gdzie ceny są znacznie wyższe niż w Polsce - np. do Austrii czy Niemiec. Często jest tak, że hurtownia odmawia sprzedaży aptece w Polsce, a jednocześnie sprzedaje ten sam lek innej hurtowni, za granicę.

25 listopada 2014 r.

W aptekach brakuje leków ratujących życie25 listopada 2014 r.

W aptekach na południu Polski brakuje leków ratujących życie. W wielu z nich w Krakowie i Katowicach nie można kupić insuliny, leków przeciwzakrzepowych, kardiologicznych czy onkologicznych - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

22 listopada 2014 r.

Jak wynika z badań przeprowadzanych przez naukowców z PZH – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – ludzie zakażają się głównie na skutek ukłuć zakażonych kleszczy.

Hipochondryk i histeryk? Nie, to pacjent w kleszczach boreliozy22 listopada 2014 r.

Hipochondryk. Histeryk. Pacjent problemowy. Wszystko go boli. Nie może spać. Ma problemy z chodzeniem. Z widzeniem i kojarzeniem. Najpierw ląduje na oddziale zakaźnym, potem w psychiatryku. Wreszcie na rencie, bo diagnozują u niego SM albo alzheimera. A to pacjent z boreliozą, która przeszła do postaci rozsianej przewlekłej. Ofiara systemu. Medycznego.

Prawo na co dzień