Zdrowie

18 października 2018 r.

Klara Klinger

Klinger: Jak nie zostałam zwolenniczką dobrowolności szczepień18 października 2018 r.

Swego czasu zachodziłam w głowę, jak można być tak – nie boję się użyć tego słowa – głupim, żeby wierzyć, że szczepienia są szkodliwe. Aż rok temu natrafiłam w telewizji na wciągający dokument „Wyszczepieni”. Wystąpiły w nim utytułowane osoby, naukowcy, prezentowano statystyki, były dowody na ukrywanie przez amerykański instytut odpowiadający za zbieranie danych epidemiologicznych ryzyka, że jedno ze szczepień wpływa na rozwój autyzmu.

17 października 2018 r.

Europejska Agencja Leków wycofuje z rynku ibersartan i sprawdza inne sartany

Chińskiej jakości w polskich lekach ciąg dalszy. EAL wycofuje ibersartan17 października 2018 r.

Kolejne testy, kolejne wykryte zanieczyszczenia, kolejne kłopoty. Europejska Agencja Leków uznała właśnie, że następna substancja czynna dostarczana od jednego z chińskich producentów – irbesartan – nie może być dostarczana na europejski rynek. Unijni urzędnicy lekowi sprawdzają obecnie jakość sartanów dostarczanych z Azji do Europy.

13 października 2018 r.

Karolina Lewestam

Nic dziwnego, że antyszczepionkowa histeria tak szybko zdobywa popularność [OPINIA]13 października 2018 r.

Wyobraźcie sobie pięciolinię na białej kartce. A teraz na środku tej pięciolinii ktoś położył biały kawałeczek papieru tak, że jej fragmentu nie widać. I niech nam ktoś to teraz pokaże i zapyta: co widzicie? Odpowiemy natychmiast, że jedną pięciolinię, chociaż jest to podła nieprawda, bo przecież, jak byk, widać na kartce dwa zupełnie osobne kawałki pięciolinii.

Polecane