Zdrowie

13 lutego 2016 r.

Zasiłek chorobowy: dla kogo i w jakiej wysokości

Zasiłek chorobowy: Dla kogo i w jakiej wysokości13 lutego 2016 r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy, pracownikowi niezdolnemu do pracy z powodu choroby, nadal przysługuje prawo do wynagrodzenia. Jego wysokość to min. 80 proc. wynagrodzenia otrzymywanego dotychczas (średnia z 12 miesięcy) chyba, że pracodawca przewidział wyższe wynagrodzenie, np. w obowiązującym u niego Regulaminie Pracy.

11 lutego 2016 r.

Aleksandra Kurowska

Kurowska: Czterech grajków Apokalipsy11 lutego 2016 r.

Raper, filolog dziennikarz i dwóch techników, bynajmniej nie medycznych – to oni będą zdobywać i przekazywać Polakom wiedzę na temat szczepień ochronnych. Mają do tego mandat. W odpowiedniej chwili przyłączyli się do właściwego polityka i zostali posłami Ruchu Kukiz’15. Choć szef ugrupowania nie słynie z szarmancji wobec kobiet, w jego zapleczu znalazło się czterech kandydatów chcących zrealizować marzenia Justyny Sochy z antyszczepionkowego Stowarzyszenia „STOP NOP”. Osobiście powołać zespołu nie mogła, ponieważ do Sejmu się nie dostała.

9 lutego 2016 r.

Prezes NRL: Bezpłatne leki dla seniorów powinny być wprowadzane ostrożnie 9 lutego 2016 r.

Rząd przyjął projekt 75+ dotyczący bezpłatnych leków dla seniorów. Przygotowane przez ministerstwo zdrowia rozwiązania zakładają, że wszystkie osoby, które ukończyły 75 lat otrzymają darmowe leki, znajdujące się w odrębnym wykazie na liście refundacyjnej. Receptę na bezpłatne leki dla seniorów będą mogli wystawić lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej

Prawo na co dzień

reklama