Zdrowie

16 września 2014 r.

Ratownicy medyczni zawieszają współpracę z ministerstwem zdrowia.

Ratownicy medyczni zawieszają współpracę z ministerstwem zdrowi16 września 2014 r.

Ratownicy medyczni zawieszają współpracę z ministerstwem zdrowia. To znak protestu przeciwko brakowi postępów w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym. Dokument przedstawiony przez resort zdrowia nie spełnia większości postulatów środowiska, jest niezgodny z Konstytucją i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia - twierdzą ratownicy.

15 września 2014 r.

Dominika Sikora, zastępca redaktor naczelnej

Sikora: Walka z kolejkami kosztem seniorów15 września 2014 r.

Wydłużając i zrównując wiek emerytalny, rząd przekonywał, że po pierwsze, już niedługo to pracownicy będą rządzić na rynku pracy (mamy przecież dołek demograficzny), a po drugie, dzięki programom senioralnym, lepszej profilaktyce zdrowia, dłuższa praca nie będzie stanowić problemu dla starszych osób.

15 września 2014 r.

Eksperci WHO opowiedzieli się za zakazem palenia e-papierosów w zamkniętych miejscach publicznych

Ministerstwo Zdrowia: e-papierosy z ograniczeniami15 września 2014 r.

Wiceminister Zdrowia przypomniał, że w sierpniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała raport na temat elektronicznych papierosów, w którym wezwała do wprowadzenia zakazu ich palenia w zamkniętych miejscach publicznych oraz reklamowania i sprzedaży osobom nieletnim.

12 września 2014 r.

lekarz, szpital, służba zdrowia

Za mało rezydentur dla lekarzy12 września 2014 r.

2,5 tys. młodych medyków rozpocznie jesienią naukę wybranej przez siebie specjalizacji za pieniądze z budżetu państwa. Resort zdrowia ogłosił właśnie wykaz tzw. rezydentur.