Zdrowie

20 kwietnia 2015 r.

In vitro: Błędy w procedurach przyczyną pomyłki w szpitalu w Policach20 kwietnia 2015 r.

Zbyt ogólne zasady procedury dotyczącej zabiegów in vitro oraz przewinienie zawodowe lekarzy i laborantów było prawdopodobną przyczyną pomyłki w szpitalu w Policach - powiedział dziś profesor Jacek Różański, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. Zakończone zostało wstępne wyjaśnienie sprawy błędnego wszczepienia komórki jajowej podczas zabiegu sztucznego zapłodnienia. Rzecznik skierował sprawę do Okręgowego Sądu Lekarskiego: "Z dużym prawdopodobieństwem udało się wykazać, że niektórzy koledzy mogli dopuścić się zaniedbań zawodowych. W piątek podpisałem wniosek o przedstawienie im zarzutów". O podejrzeniu zaniedbań został również poinformowany rzecznik dyscyplinarny.

18 kwietnia 2015 r.

Politycy o pakiecie onkologicznym. Potrzeba korekty18 kwietnia 2015 r.

Pakiet onkologiczny budzi emocje wśród polityków - gości "Śniadania w Trójce". Rządowe rozwiązania, mające na celu poprawienie dostępności specjalistów dla pacjentów walczących z nowotworami, krytykuje opozycja. O potrzebie korekty pakietu mówią przedstawiciele prezydenta, a także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

17 kwietnia 2015 r.

Lek ma być dostępny bez recepty dla osób, które ukończyły 15 rok życia

Pigułka "dzień po" od dzisiaj w aptekach 17 kwietnia 2015 r.

Minister zdrowia na początku kwietnia podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych, która stanowi, że "hormonalne środki antykoncepcyjne do stosowania wewnętrznego, posiadające kategorię dostępności OTC, wydaje się bez recepty osobie, która ukończyła 15. rok życia".

14 kwietnia 2015 r.

Powstają nowe kryteria dla dawców krwi14 kwietnia 2015 r.

Zmienią się niektóre wymagania zdrowotne dla potencjalnych dawców krwi. Jej pobranie będzie łatwiejsze w przypadku osób, które wróciły właśnie z kraju, gdzie wystąpiła możliwość zakażenia wirusem Zachodniego Nilu (jedna z odmian gorączki krwotocznej).

Prawo na co dzień

reklama