Zdrowie

1 sierpnia 2015 r.

Dr Marcin Rawicz, fot. Maksymilian Rigamonti

Dr Rawicz do Rigamonti: Wielu lekarzy ból dzieci nie obchodzi [WYWIAD]1 sierpnia 2015 r.

Politykom i urzędnikom nie przeszkadza, że morfina, silny narkotyk, jest podawana dzieciom, a przeszkadza marihuana dawkowana w odpowiednich preparatach. Bólem i cierpieniem kompletnie się nie interesują. Zresztą wielu lekarzy ból dzieci też nie obchodzi. A ja uważam, że dziecka ma nie boleć. Ma nie cierpieć i koniec, nie ma co z tym dyskutować – mówi dr Marcin Rawicz, anestezjolog dziecięcy, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci.

30 lipca 2015 r.

Według danych resortu, w latach 2013-2015 MZ wydał w tym trybie 23 indywidualne zgody na sprowadzenie z zagranicy leków na bazie marihuany

MZ: Leki na bazie marihuany można sprowadzać do Polski30 lipca 2015 r.

Resort przypomniał, że jeden lek na bazie marihuany jest w Polsce od dwóch lat dostępny bez potrzeby występowania o import docelowy - może on być stosowany u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w łagodzeniu objawów spastyczności. Wydawany jest na receptę i dostępny za pełną odpłatnością, gdyż - zgodnie ze stanowiskiem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji z lutego br. - wyniki dostępnych badań w niewystarczającym stopniu udowadniają jego efektywność kliniczną w zarejestrowanych wskazaniach.

Prawo na co dzień

reklama