Prawo autorskie

2 grudnia 2017 r.

Bardzo często się zdarza, że „lajkowane” treści mogą zawierać treści niezgodne z prawem – stanowiące czyny zabronione

Kara za "lajki". Czy można zostać skazanym za popieranie nieodpowiednich treści na Facebooku?2 grudnia 2017 r.

„Lajk”, znak uniesionego kciuka z napisem „Lubię to!”, dokonał rewolucji w mediach społecznościowych. Nigdy wcześniej wyrażenie emocji w sieci nie było tak proste, a użycie tego przycisku na stronach internetowych wynosi kilkadziesiąt miliardów dziennie. Czy za lajkowanie niewłaściwych treści możemy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej?

30 lipca 2017 r.

Na gruncie prawa polskiego oczywiste jest, iż wirtualny przedmiot nie jest rzeczą

Virtual property: Czy przedmioty z gier komputerowych podlegają prawu autorskiemu?30 lipca 2017 r.

Szacuje się, iż światowy rynek gier komputerowych wart jest ponad 90 mld dolarów. Trudno powiedzieć, czy szacunki te uwzględniają także obrót wirtualnymi przedmiotami, niemniej jednak rynek in-game items stał się istotną częścią rynku gier komputerowych. Przykład? W 2013 roku niejaki Erik Novak zakupił wirtualną lokację Crystal Palace Space Station w grze Entropia Universe za 330 000 USD.

23 lipca 2017 r.

Pałac Prezydencki w Warszawie

Co wolno zabrać Prezydentowi RP?23 lipca 2017 r.

Głowie państwa i pierwszemu obywatelowi przysługuje szczególny zakres ochrony prawnej, przejawiający się między innymi wyższą karą za publiczne znieważenie jego osoby (kara pozbawienia wolności do trzech lat). Z drugiej strony polskie przepisy dopuszczają szerszą ingerencję w dobra prezydenta niż w przypadku pozostałych obywateli.

Polecane

Reklama