Prawo autorskie

30 lipca 2017 r.

Na gruncie prawa polskiego oczywiste jest, iż wirtualny przedmiot nie jest rzeczą

Virtual property: Czy przedmioty z gier komputerowych podlegają prawu autorskiemu?30 lipca 2017 r.

Szacuje się, iż światowy rynek gier komputerowych wart jest ponad 90 mld dolarów. Trudno powiedzieć, czy szacunki te uwzględniają także obrót wirtualnymi przedmiotami, niemniej jednak rynek in-game items stał się istotną częścią rynku gier komputerowych. Przykład? W 2013 roku niejaki Erik Novak zakupił wirtualną lokację Crystal Palace Space Station w grze Entropia Universe za 330 000 USD.

23 lipca 2017 r.

Pałac Prezydencki w Warszawie

Co wolno zabrać Prezydentowi RP?23 lipca 2017 r.

Głowie państwa i pierwszemu obywatelowi przysługuje szczególny zakres ochrony prawnej, przejawiający się między innymi wyższą karą za publiczne znieważenie jego osoby (kara pozbawienia wolności do trzech lat). Z drugiej strony polskie przepisy dopuszczają szerszą ingerencję w dobra prezydenta niż w przypadku pozostałych obywateli.

9 czerwca 2017 r.

Przepisy kulinarne

Czy sztuka mięsa to utwór, czyli prawna ochrona przepisów kulinarnych9 czerwca 2017 r.

Kuchnia regionalna oparta na domowych recepturach przeżywa dziś renesans. Do łask wracają lokalne punkty serwujące lody „domowej” produkcji, sklepiki, które proponują produkty naturalne i oparte na zdrowej technologii i rodzinnej recepturze. Czy prawo chroni stosowanie własnych przepisów i recept? Czy prawo ułatwia utrzymanie receptury w tajemnicy i chroni twórcę? Jaki jest zakres tej ochrony?

Polecane

Reklama