Zdrowie

21 września 2017 r.

Ministerstwu jednak udało się zmienić inne przepisy tak, by szpitale musiały publikować bardziej precyzyjne informacje finansowe, a w razie strat – przygotować plany naprawcze.

Zadłużenie szpitali znowu rośnie21 września 2017 r.

Po chwilowej poprawie, spowodowanej zapłatą przez NFZ za nadwykonania, przeterminowane płatności lecznic poszły w górę. Placówki liczą na to, że wynosząca blisko 5 mld zł nadwyżka budżetowa, o której wczoraj informował rząd, trafi częściowo do nich

19 września 2017 r.

Teraz kontrolowana jest droga, jaką przebywa paczka papierosów od fabryki do hurtowni.

Bruksela chce śledzić papierosy aż do sklepu19 września 2017 r.

Zdaniem producentów oraz dystrybutorów nowy projekt Komisji Europejskiej monitorowania wyrobów tytoniowych zamiast bronić, uderzy w legalny handel. Komisja Europejska przesłała swój projekt państwom członkowskim do uzgodnień na początku września. Termin na składanie uwag upływa w piątek. Nowe rozwiązania będą obowiązywały od maja 2019 r.

19 września 2017 r.

Z raportu wynika, że odsetek uczniów z nadwagą i otyłością rośnie, tendencji tej nie zatrzymały programy promujące zdrowe żywienie i działania edukacyjne kształtujące zdrowe nawyki wśród uczniów.

NIK: Odsetek uczniów z nadwagą i otyłością rośnie19 września 2017 r.

Odsetek uczniów z nadwagą i otyłością rośnie - alarmuje NIK. Z raportu nt. żywienia w szkołach wynika m.in., że przerwy obiadowe są zbyt krótkie i zbyt wczesne, posiłki często nie spełniają norm żywieniowych, a w części sklepików szkolnych wciąż dostępne są niezdrowe produkty.

18 września 2017 r.

Nowe przepisy wpłyną też na działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.

Solaria bez reklamy i tylko dla pełnoletnich18 września 2017 r.

15 września 2017 r. Sejm przyjął i skierował do Senatu ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Jej projektodawcą jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy mają chronić obywateli przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez lampy montowane w urządzeniach wykorzystywanych w solariach.

Polecane

Reklama