Zdrowie

24 lipca 2016 r.

Gdy kobieta zażądała wyjaśnień, firma przyznała się do pomyłki. W ramach rekompensaty przeproszono za zdarzenie i zaoferowała rekonstrukcję nagrobkaBaloncici / Shutterstock.com

Grób psa nie jest czczony tak jak ludzki 24 lipca 2016 r.

Traktowanie pupila jak członka rodziny i oczywisty smutek po jego śmierci to za mało, by miejsce pochówku zwierzęcia traktować na tych samych zasadach, co grób ludzki.Chowanie zwierząt nie jest oczywiste, dlatego usunięcie nagrobka nie narusza żadnego dobra związanego z pochówkiem psa - wskazał sąd w Trzciance.

22 lipca 2016 r.

Wzrosnąć ma kontrola właścicielska nad szpitalami.

Samorządy nie oddadzą szpitali prywaciarzom. I wspomogą NFZ22 lipca 2016 r.

Na służbie zdrowia Polacy znają się najlepiej. Widać to było także po zawrotnym tempie, w jakim rząd i parlament pracowały nad ustawą z 15 lipca o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 960). Pod wyborczym, skądinąd chwytliwym i nieźle przemyślanym hasłem, że majątku publicznego, jakim są szpitale, nie można w całości oddać w prywatne ręce, wprowadzono pokaźny pakiet zmian.

18 lipca 2016 r.

NFZ w 2017 r. wyda na refundację leków ok. 11,2 mld zł, a po rozwiązaniu rezerw kwota ta może wzrosnąć do 12,4 mld zł.

Mniej pieniędzy na dopłaty do nowych leków18 lipca 2016 r.

W przyszłym roku wydatki na refundację mają rosnąć wolniej niż w tym. Z dodatkowych 340 mln zł, jakie na dopłaty do leków wyda w 2017 r. NFZ, tylko jedna piąta trafi na nowoczesne specyfiki, które dotychczas były pełnopłatne dla pacjentów lub całkiem niedostępne. W tym roku z nadwyżki na nowe leki trafi blisko 40 proc.

Prawo na co dzień

Polecane

reklama