apartamenty nad morzem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu apartamenty nad morzem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące apartamenty nad morzem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Podatkowe zawiłości przy wynajmie w miejscowości wakacyjnej

  Podatkowe zawiłości przy wynajmie w miejscowości wakacyjnej

  Pani Janina jest właścicielką domu nad morzem. Od maja do września wynajmuje go w całości letnikom, a w grudniu przyjeżdżającym na wypoczynek świąteczny. Co więcej, kupiła w tym roku również apartament, który również zamierza wynajmować. Wynajęła go pośrednikowi, który szuka chętnych, sprząta w mieszkaniu, przekazuje klucze i rozlicza się z nimi. Z umowy z pośrednikiem wynika, że przekazuje on większość wynagrodzenia od turystów pani Janinie – właścicielce. Sam też zarabia – dostaje jego część. Jeśli nie znajdzie turystów, nie zarabia nikt. W związku z nieruchomościami kobieta zastanawia się, według jakich stawek musi zapłacić podatek od nich, i czy prawidłowo rozliczała dotychczas daninę od domu. Nie wie, czy nie powinna jej przerzucać na najemców, czy też ona – jako właścicielka – musi ją uiścić. Nie jest też pewna, czy od apartamentu musi płacić podatek za cały rok według najwyższej stawki, czy też jedynie za okres faktycznego wynajmu

  czytaj więcej

 • Lewestam: Toblerone, pocieszycielka elit

  Lewestam: Toblerone, pocieszycielka elit

  Podróże nie kształcą ot tak, trzeba się jednak trochę postarać; będąc więc ostatnio na lotnisku, nie popadłam w zwykłe zaślinione odrętwienie przed półką z czekoladą Toblerone w duty free, lecz postałam sobie ci ja przed CNN. A tam – Fareed Zakaria, słynny amerykański autor i dziennikarz; jeśli nie znacie Zakarii, to najlepiej rzec tyle, że gdyby wyciągnąć zeń pierwiastek piątego stopnia, to wyszedłby mniej więcej nasz rodzimy Jacek Żakowski.

  czytaj więcej

 • Condohotele dają zarobić

  Condohotele dają zarobić

  Rozwój aparthoteli, nazywanych też condohotelami nabiera w Polsce rozpędu. To model, w którym zazwyczaj firma realizuje projekt, a następnie sprzedaje w nim pokoje lub apartamenty indywidualnym osobom. Aktywność deweloperów wynika z tego, że inwestorzy lokowanie kapitału w condohotele postrzegają jako alternatywę, dla coraz mniej opłacalnych klasycznych form, jak lokaty, giełda, czy fundusze. Jak wyliczają analitycy Gerda Broker, jeszcze w 2012 r. dochody z najmu sięgały dwukrotności przychodów osiąganych z odsetek. Dziś są nawet czterokrotnie wyższe. Do tego rośnie dynamicznie w kraju turystyka. W ostatnich trzech latach, jak wynika z danych GUS, liczba osób zatrzymujących się w obiektach noclegowych zwiększyła się o blisko 2 mln. Do tego przybywa nie tylko gości z kraju, ale i z zagranicy. To o tyle istotne, że goście Ci na miejsce noclegu wybierają hotele i właśnie aparthotele. Podobnie zresztą jak turyści biznesowi.

  czytaj więcej

 • "Szukamy talentów cybernetycznych". Rosja stawia na szwadrony hakerów

  "Szukamy talentów cybernetycznych". Rosja stawia na szwadrony hakerów

  Szukamy talentów cybernetycznych. W pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nasza akcja jest uwarunkowana potrzebami, jakie armia będzie miała w ciągu kolejnych lat – takim ogłoszeniem rosyjskiego ministra obrony zaczął się zaciąg ludzi, których dziś nie może namierzyć FBI

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Wynajmujesz mieszkanie na doby? Masz szansę na 8,5-procentowy ryczałt

  Wynajmujesz mieszkanie na doby? Masz szansę na 8,5-procentowy ryczałt

  Kolejny sąd nie zgodził się z fiskusem, że każdy najem krótkoterminowy to działalność gospodarcza.

  czytaj więcej

 • Dokąd jechać w październiku? 8 TOP podróżniczych inspiracji

  Dokąd jechać w październiku? 8 TOP podróżniczych inspiracji

  Łapanie ostatnich promieni słońca, rozkoszowanie się spokojniejszym zwiedzaniem (mniej turystów) lub smakowanie jesieni w innych krajach – podróże w październiku kuszą różnymi wizjami. Skyscanner pokazuje 8 propozycji na ciekawy wyjazd w pełni jesieni, które nie nadszarpnie zanadto Twoich finansów.

  czytaj więcej

 • Irma dotarła nad Florydę: Pierwsze ofiary śmiertelne, milion osób bez prądu

  Irma dotarła nad Florydę: Pierwsze ofiary śmiertelne, milion osób bez prądu

  Pierwsze ofiary śmiertelne i ponad milion osób bez prądu – to skutki uderzenia Irmy, która wczoraj dotarła nad Florydę. Służby ratownicze zapowiedziały, że dopóki wiatr nie ustanie, nie będą w stanie nikomu pomóc.

  czytaj więcej

 • Nie każdy nowy apartament to cel mieszkaniowy

  Nie każdy nowy apartament to cel mieszkaniowy

  Kto nie chce zapłacić podatku dochodowego, ten musi kupić mieszkanie, a nie lokal, w którym można ewentualnie zamieszkać – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Tanie latanie w kwietniu. 7 propozycji na budżetowy weekend za granicą

  Tanie latanie w kwietniu. 7 propozycji na budżetowy weekend za granicą

  Rzym, Mediolan, a może Sztokholm. Wiele miast Europy ma niedrogie połączenia lotnicze z Polski. Wystarczy dłuższy weekend lub krótki urlop, by choć na chwilę przenieść się pod Koloseum lub na uliczki włoskiej Pizy. Wystarczy do tego nieduży budżet.

  czytaj więcej

 • Kierunki wakacyjnych podróży Polaków: Bałtyk wygrywa z górami

  Kierunki wakacyjnych podróży Polaków: Bałtyk wygrywa z górami

  Kurorty nadmorskie cieszą się ponad pięciokrotnie większym zainteresowaniem od kierunków górskich – wynika z danych zebranych przez serwis Noclegowo.pl. Mazury znalazły się na podium, ale z najsłabszym wynikiem.

  czytaj więcej

 • Polacy lubią luksus. Coraz chętniej wybieramy wypoczynek o wyższym standardzie

  Polacy lubią luksus. Coraz chętniej wybieramy wypoczynek o wyższym standardzie

  Polacy przyzwyczajeni do wyższych standardów wypoczynku za granicą, podobnych warunków szukają także w Polsce - podała Polska Izba Turystyki. Dodała, że w tym roku rośnie liczba rezerwacji w hotelach pięciogwiazdkowych, spada w trzygwiazdowych.

  czytaj więcej

 • Nie taki sezon straszny, jak go malują. Branża turystyczna podsumowuje wakacje w Polsce

  Nie taki sezon straszny, jak go malują. Branża turystyczna podsumowuje wakacje w Polsce

  Niskie temperatury i deszcz w lipcu, później sinice i pogodowa huśtawka – tegoroczne lato nie rozpieszcza polskiej branży turystycznej. Ostatecznie jednak sezon trzeba zaliczyć do udanych – podsumowują kończące się wakacje eksperci platformy Noclegi.pl. Z ich raportu wynika, że straty z zimnego lipca pokrył drogi sierpień. Przynajmniej nad morzem.

  czytaj więcej

 • Boimy się koronawirusa, ale myślimy o wypoczynku. Zyskać mogą apartamenty i kwatery prywatne

  Boimy się koronawirusa, ale myślimy o wypoczynku. Zyskać mogą apartamenty i kwatery prywatne

  Ceny są na razie takie same jak rok temu. Właściciele obiektów nie ukrywają, że będą chcieli je podnieść.

  czytaj więcej

 • Koronawirus umarł? Niech żyją wakacje!

  Koronawirus umarł? Niech żyją wakacje!

  Czy ludzie już zapomnieli, że codziennie stwierdzanych jest kilkaset nowych przypadków zakażeń, a kilkanaście osób umiera?

  czytaj więcej

 • Ratowanie zabytków – bieg na czas z przeszkodami. Miasta przegrywają

  Ratowanie zabytków – bieg na czas z przeszkodami. Miasta przegrywają

  Nie ma jednej dobrej metody na zadbanie o stojące na terenie gminy cenne nieruchomości. Na ten cel pieniędzy brakuje nawet w dużo bogatszych krajach niż nasz. Czy więc wyjściem jest przekazanie zabytków w prywatne ręce? Być może, ale trzeba uważać.

  czytaj więcej

 • Czas na second home

  Czas na second home

  Mimo sytuacji wywołanej koronawirusem, polski rynek second home nabiera tempa. Co więcej, pandemia dla wielu osób jest dodatkową motywacją, żeby kupić własny, wakacyjny apartament nad morzem. Inwestycje second home to nie tylko atrakcyjne miejsce na bezpieczne i spokojne wakacje, ale też dobra lokata kapitału.

  czytaj więcej

 • Przyroda vs. rozwój. O co chodzi w sporze o przekop Mierzei Wiślanej? [REPORTAŻ]

  Przyroda vs. rozwój. O co chodzi w sporze o przekop Mierzei Wiślanej? [REPORTAŻ]

  Przekop Mierzei Wiślanej idzie pełną parą. Wprost proporcjonalnie do postępów prac rosną emocje wokół tej inwestycji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej